• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva A Diplomácia Fellegvára

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    31
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Calyr

Veterán
Az elmúlt időszakban sokféle, harcokat támogató elem került be a játékba - ezzel szerintem eltolódtak az arányok, és az egyezkedős stílusú játékosok hátrányba kerültek.
Ez eventes nyereményépület lehetne, 10 szintes, fejleszthető, és a harcok egyezkedési költségeit csökkenthetné.
A mértéket attól függően lehetne belőni, hogy mi volna a cél. Ha a minimum, akkor szintenként 2 %, azaz összesen, 10. szinten 20 % egyezkedési csökkentés már sokaknak sokat segíthetne. De ha az Inno egy kicsit jobban fel akarná kavarni az állóvizet, és rendet vágni a raktári felhalmozások között, akkor ez akár lehetne szintenként 5 %, ami 10. szinten -50 %-ot jelent.
Értelemszerűen bármilyen harcra érvényes lehetne, legyen az sima tartományi, bajnoki vagy végtelen tornyos egyezkedés.

Természetesen az egyensúly végett kisállat eledeles kellene legyen.
Ennek az etetési hatása is kérdéses - a 12 órás szerintem kevés, az 5 napos sok, én elsőre 24 órásat mondanék rá (és akkor ebbe biztos beleférhet legalább egy bajnoki kör).

Ha épület terv is kell hozzá, akkor nem feltétlenül a fenti név lenne a lényeg, mert a fellegvár felett egy bazi nagy, varázsfényben ragyogó sárkány szimbolizálna mindent. És akkor itt az lenne az elv, hogy a sárkányt etetni is kell, ezért kell a bűbáj. Meg akinek ilyenje van, hát persze, hogy olcsóbban egyezkedhet a harcban, ez maga az "érven túli érv"... hiszen ki akarna szembeszállni egy bazi nagy, varázsfényben ragyogó sárkánnyal? :)
 
Utoljára szerkesztve:
Jó ötlet, bár én a kisállateledel hatását sem harcban sem ezen ötletben nem órában határoznám meg, hanem egyezkedések/harcok számában. Tehát nem 24 órán át hat az etetés, hanem mondjuk 40 egyezkedés vagy 40 harc. Ebbe persze beleértem az eredményteleneket is. Szükség esetén az ember rákölthet több eledelet is a dologra, de nem vész kárba az etetés akkor sem, ha az embernek közben dolga akad. És ne felejtsük el, hogy így hogy gyakorlatilag máshol nem is nagyon beszerezhető az eledel, így csak az akadémián tudjuk gyártani, ahol viszont van más is amire szükségünk lenne. És nem mellesleg katalizátor kell hozzá, amit szintén időbe telik beszerezni, bár sokat könnyít ezen hogy a toronyból pár darab beszerezhető, már ha nem rohantunk hamar végig a 3 szinten.
 

Gabriel70

Újonc
Hasznos ötlet!
De akkor legyen úgy, hogy mind az alkudozást vagy a harcot azonos mértékben változtatja, azaz pl. 10-es szinten 20 de akár 30~40% -al az alku értéket (amit le is olvasható az alkuk alkalmával) vagy a fenti % a harcok erejét növeli mint a tűzfőnix... ki mit használ éppen... így aztán két etetésel jó lehet növelni a harcok értékét... függetlenül az egyéb harc értéket növelő 5 napos épületeken kívül.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent