• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

1. Feladat - Kreatív feladat

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Anniversary Banner.png
ÜNNEPELD AZ ELVENAR 6. ÉVFORDULÓJÁT VELÜNK!

Kedves Elfek és Emberek,

Készen állunk az ünneplésre! Június 3-án szeretett játékunk 6. évfordulója érkezik el, ezért a csapat egy kis fórum játékkal szeretne nektek kedveskedni, csatlakozzatok hozzánk!
Ma kezdjük meg a 3 részből álló versenysorozatunkat, amelyen rengeteg nyereményt szerezhettek. Lehetőségetek lesz egy kis szerencsével megnyerni a Gravitációs Fogadó épületet is a városotoknak, amely a játékon belül nem megszerezhető másként.



Ebben a feladatban a legkreatívabb Elvenar lakókat szeretnénk jutalmazni. Küldjétek be Elvenarhoz kapcsolódó alkotásaitokat, legyen ez kép vagy valamilyen történet, esetleg vers. A lényeg az, hogy kapcsolódjon Elvenar világához és a többiek is szépnek, érdekesnek találják alkotásotokat.

Hogy miért?
Mert a bírák ismételten ti vagytok!


Nyeremények



Az összes helyesen beküldött mű közül 4x500 Gyémántot nyernek azok az alkotások, amelyek a legtöbb kedveléssel/like-al rendelkeznek a határidő lejárta után.

Versenyszabályok


  • Minden játékos egyetlen választ küldhet be, a válaszok nem módosíthatóak a beküldést követően.
  • Azonnali kizárást von maga után, ha valaki több fiókkal 'szavaz'/kedveli saját alkotását.
  • Más munkáját beküldeni tilos, a fórum játékokról végleges kizárást jelent!
  • A nyeremények nem átadhatóak más fióknak, arra a fiókra írjuk jóvá, amelyen részt vesztek.
  • Jelen versenykiírás bármikor módosítható az Elvenar Csapat által.

Beküldési információk


  • Beküldési határidő: 2021-06-11 23:59
  • Beküldés helye: ebben a topicban, hozzászólás formájában.
Esetleges kérdéseiteket feltehetitek a kibeszélőben.

Sok szerencsét kíván,
Az Elvenar Csapata
ThreadFoot.png
 

Susanh

Erős harcos
“Nézelődés” című gyors versem/mesém
remélem tetszeni fog,inspirálta a városom :):gyémánt:

Városomba látogatva dűne útra lépve
Teszek pár lépést, majd felnézek az égre.
Gyönyörű főnixek járják táncukat,
csapdossák csillámló szárnyukat.
Röpülnék velük, de nem tudok..
-Jéé!! Mellettem egy elementál szuszog.
Kedves vakond koma, jó sárga a foga.
A vízi sárkány édes, csak nagyon széles.
Tüzeskének nagy a haja, vicces, igen laza.
Nagy a szél,itt a cél!!
Elkötöm a gépet, hogy megnézzem a népet.
Végre én is szállok,úgy érzem mindjárt hányok.
Tetszik a kilátás, a tavaszi virágzás.
Szirom híd, tündér homokkert
Hallom van egy igazi rock koncert.
Tűzijáték és bolondos kocsma
Már fordulok is jobbra.
Elkortyolom epersöröm, volt benne egy kecskeköröm.
Haza térek inkább,vár a valódi világ
és a munka.
Este jövök újra.
 
ötvözet gombák szépen gyűlnek
vicces szappan lesz belőlük
termelő sziget el is nyeli
ha meglocsollak jössz segíteni?
 
Sziasztok. Lusta gazda versem.

Találtam egy jó játékot.
Igen ám, de lusta vagyok.
Utálok kapálni, kaszálni.
Sajnos a városban nincs mozi.

Ezért mindig csak csavargok,
így Koborlogazda vagyok.
gazosodik a kertem, udvarom,
megromlik a mannám és sok magom.

De amúgy jószívű vagyok,
minden dolgozót békén hagyok.
Jöhetsz hozzám te is dolgozni,
mert úgyis elfelejtek fizetni.
 

Loreal

Újonc
Elvenár titkai

Valahol a hegyek alatt,
Ott, hol megbúvik egy patak,
Áll magában, felhők magasában
Egy karcsú, hegyes torony.

Mint délibáb tűnik fel olykor,
S ha van, ki elég bátor s botor,
Hogy belépjen ajtaján, nos, akkor
Mesés kincsekkel teli ládákba botol.

De nem adják ám ingyen egyiket sem!
Küzdj vagy kufárkodj iziben,
S ha van elég muníciód: sereged vagy áru,
Egy-egy folyosóján tiéd a bőségszaru.

De vigyázz! Az idő fogy sebesen,
S ha nem termelsz eleget, kedvesem,
Elveszítesz mindent, árut, katonát, gyémántot,
És a végén csak a kijutást kívánod!

Sok vitéz tesz próbát hétről hétre, s mi végre?
Fogjatok össze, egy csapattal vágj bele,
Hogy ha együtt felértek a csúcsra,
Tiétek legyen minden, mi e torony titka!

Bűbáj, gyémánt, áldás vagy tekercs,
Minden, ami szemed-szádnak kedves
Ládaszám hever minden egyes szinten,
Hogy melyik lesz a tiéd? Amit oszt a véletlen.

Elvenár titokzatos földje számtalan titkot rejt még,
Harcolj társaiddal bajnokságot nyervén,
Ünnepelj a forgataggal, szerezz kincset, házat, embert,
Élvezd a játékot, kívánok sok sikert!
 

Madlen81

Újonc
Szösszenet!

Elvenár világa sokkalandal teli,
itt barátokra lehetsz,
ha időd engedi.

Egy kiss kikapcsolodás
a gondok messze szálnak,
eme varázlatos világban.

A Csapattal fejlődők
a barátok csak jönnek.
és én örülök e-lopt pár percsnek.
 

Mihaszna

Veterán
A Mester és Tanítványa - Árnyék nélkül

Késő éjszaka volt. A Figyelmes Télibagoly nyugovóra készült, hogy kipihenhesse magát a holnapi napra, amikor az ablakon kitekintve észre vette, hogy a Tündérkertek királynője kint ül a padon, és az eget kémleli. Nem hagyta nyugodni a dolog, ezért kiment hozzá, hogy szóljon neki, későre jár már.

- Nocsak, te még itt kint? :)
- Igen.
- Későre jár, ideje nyugovóra térni. :)
- Mindjárt megyek, csak még egy kicsit kint maradok. Olyan kellemes, nyugodt az éjszaka.
- S mondd csak, mit kémlelsz annyira az égen? Telihold van, nem ritka esemény.
- Igen, tudom, de.. olyan szép csillagos ég, és csak 1-2 felhő takarja el néha a Holdat.
- Hmm.. s szerinted ez mennyire ront a látványon?
- Nem is tudom. Végül is semennyire, de sokkal szebb a csillagos ég, ha felhőtlen. Ön nem így gondolja, Bölcs Bagoly? :)
- Hmm.. tudod mit? Bár későre jár, Mesterem szerint, hogy az ember megértse azt, amit mondanak neki, ahhoz ébren kell lennie. Elmesélek neked egy történet, ami velem történt meg. :)

A Bölcs Bagoly fáradtságát és álmosságát félretéve leült a királynő mellé a padra.

- Emlékszem. Még fiatal Tanítvány voltam. A virágokat öntöztem, amikor Mesterem szólt, hogy..

- "Volna egy feladatom a számodra!"
- "Mi lenne az, Mesterem?"
- "Szeretném ha rendbe tennéd a sövénykertet."
- "Igen Mester, máris nekilátok, csak előtte befejezem a locsolást. Bár ahogy elnézem nem biztos, hogy a mai nap betudom fejezni a sövénykertet."
- "Miért?"
- "Ha jól látom a távolban már gyülekeznek a esőfelhők. Nemsokára esni fog."
- "Egy kis eső senkinek sem ártott még meg." :)

- Nem tagatom, kicsit meglepődtem azon, amit a Mesterem mondott, de a munka, az munka. :) Így miután befejeztem az öntözést, nekiláttam a sövénykertnek. Körülbelül félóra telt el, és a távolban látott felhők megérkeztek.

- "Amíg nem esik, addig csinálom" - gondoltam magamba, de még a gondolatomat se volt időm befejezni, mert éreztem, hogy 1-2 esőcsepp a karomra hullott.

- "Még csak csepereg."

Ám a csepergésnek hamar vége lett. Mintha dézsából öntötték volna, úgy esett. Berohantam a tornác alá a Mesterem mellé.

- "Miért hagytad abba"? - kérdezte tőlem
- "De Mester.. ö is látja, hogy szakad az eső."
- "Mint mondottam, egy kis eső senkinek sem ártott még meg."
- "Most azt akarja, hogy menjek ki a szakadó esőbe és addig dolgozzak, míg be nem fejezem a munkát?"

- A Mesterem nem szólt semmi se a kérdésemre, csak nézte, ahogy esik az eső. Én meg csak álltam ott mellette értetlenül. Tekintete komor volt, mint aki haragszik. Legszívesebben bebújtam volna az odumba. Haragot éreztem iránta, mert képes lenne kiküldeni és végig nézni, hogy teljesen bőrig ázok. Gondolkodtam, hogy mitévő legyek. Annyira kellemetlenül éreztem magam, mert ugyebár mégis csak a Mesterem, és én haragudtam rá. Nem szólt egy szót se hozzám, csak az esőt nézte. Komolyan ott tartottam, hogy jó, kimegyek és befejezem a munkát, amikor megszólalt.

- "Ki ne menj! Bőrig ázol!"

- Olvasott a gondolatában?
- Nagyon úgy tűnt. Én is meglepődtem rajta.
- S ez után mi történt?
- Nagyjából egy másfél órán át esett az eső, utána kisütött a nap. A zivatar elvonult. Na, - mondom magamba - most már befejezem azt, amit elkezdtem, aztán végre lezárhatom ezt a napot. Indulni is akartam, amikor a Mesterem megálljt parancsolt.

- "Mesterem!" :O
- "Gondoltam esetleg érdekel ez a szörnyű másfél óra."
- "Öhm.. én.."
- "Nem akartam én, hogy bőrig ázz. A sövénykert sem volt sürgős. Ráért volna, hisz múlthéten tetted rendbe. Emlékszel?"
- "igen, de akkor mire volt ez jó? Nem értem egyáltalán."
- "Amikor süt nap, boldognak és gondtalannak érezzük magunkat. Mindenki mer tervezni, álmodni. Úgy vagyunk vele, senki és semmi nem ronthatja el a napunkat. Ám amikor a sötét felhők váratlanul gyülekezni kezdenek felettük, akkor elgondolkodunk, hogy hogyan tovább, mitévők legyünk, mert mégiscsak sikerült elrontani ezt a szép napot.
- "Értem, azt hiszem. De mi köze a napnak, a felhőnek és az esőnek én hozzám?"
- "Kíváncsi voltam, hogy mi fog történni ebbe a másfél órába"
- "S mi történt?"
- "Nem elgondolkodtál, hogy mit történik most, miért és, hogy mitévő legyél?" :)
- "De igen"
- "Tudom, hogy egyszerre éreztél némi haragot irántam és azt is, hogy szeretnéd ha ez a nap véget érne. Szükség van az ilyen helyzetekre, különben nem vesszük észre, hogy mi történik körülöttünk" :)

- Szóval, nem árt ha néha kilépünk az árnyékunkból és kicsit körben nézünk magunk körül, mert a világ folyamatosan változik. :) Mi is részesei vagyunk a világnak, de mi döntjük el, hogy mennyire érdekel minket az, ami körbe vesz. Legyen az a családunk, barátaink vagy bármi más. :)
- Értem, Mester. :) Tanulságos volt ez a történet, köszönöm. :)
- Igazán nincs mit: :) Örülök, hogy a lefekvés helyett kint tölthettem veled a fél éjszakát.. hasznosan. De most már ténylég irány aludni, nemsokára felkel a nap :)
- igen. Jó éjt önnek. :)
- Neked is, Tündérkirálynőm. :)

A Tündérkirálynő visszavonult a szobájába. A Figyelmes Télibagoly pedig még egy utolsó pillantást vetett az égre, amikor a felhő mögül épp előbukkant a Hold. Elmosolyogta magát és halk megjegyzésként csak ennyit mondott.

- Ki mondta azt, hogy a felhők felett mindig kék az ég? :) ;)
 

Becks

Újonc
Minden nap csak termelek,
Piacon meg kereskedek.
Nyersanyagot gyűjtögettek,
Majd egyszer csak fejleszthetek.

Utána meg minden oda,
És nem lett kész csak egy csoda!!!

Majd minden nap csak termelek....
 

Melkor

Tapasztalt építő
Akkor a szokásos:
A helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok. A novellában csúnya szavak hangzanak el, olvasását csak erős idegzetűeknek ajánlom.
Bárki bármilyen kikacsintást felfedez más már létező művek felé, az csakis a véletlen műve lehet :)

Hol volt hol nem volt az elementálközpontokon is túl élt egy picurka elf. Ez az elf nagyon szerette a sárkányokat, előző életében ki is tenyésztett párat. Na de ne törődjünk az elmúlt korokkal, amikor a jelen is eléggé érdekes. Szóval picur elfünk sétálgat a városában, gondozza a Tündér homokkerteket, hallgatja a Félszerzet népi zenekarok kornyikálását és közben álmodozik a sárkányokról. Igazán jó testvériséget talált magának szép nagy sárkányokkal, de hát ettől ő még változik sárkánnyá. Hosszú út vár még rá a törpök, tündérek, orkok, erdei elfek világán át mire megidézheti a lelkében szunnyadó sárkányt. Sétálgat tovább a suttogó fák felé amikor feltűnik neki egy furcsa groteszk szobor. Közelebb lép és meglesi a szobor tábláját, amin ez áll:
"Állítson ez a szobor méltó emléket Syntex dicső tetteinek, ki 2020 telén megmentette a karácsonyt és milliónyi gyémántot szórt szét szegény elvenáriak közt."
Ez is jó régen lehetett - elmélkedik kicsi elfünk - hiszen most már Simple a community manager. Viszont nem lenne hülyeség kalandozni kicsit, hátha szerzünk némi gyémántot.
Elmosta tehát a csempéző szerszámait, úgy is száradnia kell a ragasztónak. Mire visszaér, addigra majd kezdheti a fugázást. Megpöndörítette nem létező bajszát és összekészítette az utazós motyóját. Készített pár egyszerű szerszámot, kenyeret meg fejlett szerszámot és belepakolta őket a szerszámos dobozba. Feltöltötte az aranyraktárból a revolut kártyáját, azt nekiindult a törp hegyeknek. Már egy ideje úton volt amikor egyszer csak halk ének szót hallott. Halkan beosont a fák közé, majd egy tó partján ülő gyönyörű Bansheet pillantott meg. Mivel oda nem illő gondolatai támadtak a félig áttetsző lény miatt, így gyorsan elment, akarom mondani továbbindult a hegyek felé. közjátékként beengedte a macskát, aki az ablakpárkányon ülve bámult befelé nagy kerek szemekkel. Utána megsimogatta a doromboló hálás kis szörnyeteget és ment tovább. Hamarosan átjutott a hegyeken és a virágösvényen át leereszkedett a tündérek földjére. Egyszer csak szörnyű látvány tárult a szeme elé, egy csapatni büdös ork, egy elfogott virágmágust sanyargatott. Nem tétovázott sokat, előkapta az íját és elkezdte aprítani az ellent. A sok buta ork fel sem fogta mi történt. Kiszabadította a virágmágust, aki cserébe elvezette elfünket a jó tündérhez. Jutalomként a jó tündér 200%-os gyémánt bónuszt ajánlott gyémi vásárlás esetén. Hősünk nem sokat tétovázott előkapta a revolut kártyát és már pötyögte is az adatokat. Ezek után szegényebben vagy gazdagabban (nézőpont kérdése) hazaindult. Kiengedte az ajtót kaparó macskát, majd indult vissza a hegyekbe. Hazaért, látta hogy a faluban minden rendben van. Betette az éjszakai termeléseket, azt megint megpróbálta megvesztegetni a torony őrzőjét, ezúttal sikerrel, majd elégedetten hátradőlt. Itt a vége fuss el véle, aki nem hiszi az írjon jobbat lefekvés előtt. :D
 
Ork sorok



Az orkok bár messziről bűzlenek,

mégis gyűjtik emberek és elfek.

Némelyik fickó elég goromba

mégsincs elég a táboromban.

Elvitte őket a kutatás-fejlesztés,

Még sincs kész még a kerítés.

Jobb lenne, ha egy kevés maradna,

Mert marha erős az ork stratéga!
 
Sziasztok,
fogadjátok szeretettel születésnapi köszöntőmet:

Születésnapi köszöntő

Hatéves lette Elvenár!
Nagy az öröm s móka,
Epersörtől habos már
Minden törpnek orra.
Ünneplőbe öltözik
Minden felnőtt s gyerek,
A főtérre sietnek,
Igen nagy a tömeg.
Van itt minden náció,
Sárkány, ork és goblin,
Barátságban élnek ők
Unur kies halmain.
Embergyerek nyalókát nyal,
Tündér kislány vígan szárnyal.
Mikor eljön majd az este,
Tüzijáték fénye csillan.
Igen boldog mindenki már,
Így ünnepel Elvenár!

Üdv,
aga
 

Jenky

Tag
“Nézelődés” című gyors versem/mesém
remélem tetszeni fog,inspirálta a városom :):gyémánt:

Városomba látogatva dűne útra lépve
Teszek pár lépést, majd felnézek az égre.
Gyönyörű főnixek járják táncukat,
csapdossák csillámló szárnyukat.
Röpülnék velük, de nem tudok..
-Jéé!! Mellettem egy elementál szuszog.
Kedves vakond koma, jó sárga a foga.
A vízi sárkány édes, csak nagyon széles.
Tüzeskének nagy a haja, vicces, igen laza.
Nagy a szél,itt a cél!!
Elkötöm a gépet, hogy megnézzem a népet.
Végre én is szállok,úgy érzem mindjárt hányok.
Tetszik a kilátás, a tavaszi virágzás.
Szirom híd, tündér homokkert
Hallom van egy igazi rock koncert.
Tűzijáték és bolondos kocsma
Már fordulok is jobbra.
Elkortyolom epersöröm, volt benne egy kecskeköröm.
Haza térek inkább,vár a valódi világ
és a munka.
Este jövök újra.
 

Bomindosz

Újonc
Testvériségek ereje

Egyszer egy ember mit gondolt magában,
Letelepszik itt a magas-hegy aljában.
Gyönyörű vidéken csak ámult két szép szeme
Nincs is ennél jobb hely a letelepedésre.
Felépült a háza, termelni is kezdett,
Majd idővel, új szomszédságra tett szert.
Elvenar volt ez, egy különleges világ,
Hol a fejlődésnek senki nem ismert határt,
Hol a bölcsesség és mágia sok-sok csodát rejthet,
De a legerősebb varázst a testvériségek erejében lelhetsz,
Emberek és Elfek! Mindannyian gyertek!
Legyetek része egy-egy testvériségnek!
Hisz a tagok szíve oly erős és csodás,
Mint odaadó bátor összetartó család.
Készek együtt menni és sok kalandot látni,
És hozzá az időt együtt végig játszani.
 
Fent