• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Ősi csodák

DeletedUser17

Vendég
aki adakozik a csodába, az látja az összes adakozo nevét és hogy mennyit adott be
Akárki lép is be a csodádba, látni fogja a támogatók listáját. Tehát nem csak az látja, aki már adott bele kutatási pontot.
 

DeletedUser25

Vendég
Akárki lép is be a csodádba, látni fogja a támogatók listáját. Tehát nem csak az látja, aki már adott bele kutatási pontot.
De ez csak az aktuális szintre igaz: erősen hiányolom, hogy az előző szint(ek) adakozóit nem lehet visszanézni.
 

DeletedUser17

Vendég
De ez csak az aktuális szintre igaz: erősen hiányolom, hogy az előző szint(ek) adakozóit nem lehet visszanézni.
Valószínűleg ezt az ötletek között (ha még nem küldte be senki) lehetne javasolni, módosításként. Egyébként igazad van, hasznos tudna lenni, hogy tudjuk mikor ki mennyi kutatási ponttal támogatta a csodánkat. Ha másért nem is, de a viszonzás miatt fontos lehet.
 

Vanek

Veterán
Valószínűleg ezt az ötletek között (ha még nem küldte be senki) lehetne javasolni, módosításként. Egyébként igazad van, hasznos tudna lenni, hogy tudjuk mikor ki mennyi kutatási ponttal támogatta a csodánkat. Ha másért nem is, de a viszonzás miatt fontos lehet.
A bétás témában már felvetettem. Mint ahogy még két, a csodával kapcsolatos dolgot is (egyrészt hogy valamilyen módon lehessen látni, kinél van már csoda (ne kelljen az összes játékost folyton végigkattintgatni); másrészt hogy lehessen azt is látni, hogy én kihez, melyik épületébe raktam be pontokat). Nem tudom, valaki vette-e a fáradtságot, hogy elküldje ezeket - ha nem, akkor legfeljebb 'hivatalosan' is írok róla valamit. :)
 

DeletedUser436

Vendég
Nem kell szeretni az ötletért, de engem nagyon zavar az, hogy noha én nem akarom fejleszteni a csodáimat (kellenek még azok az ereklyék) és még ha fejlesztenék is akkor sem a monostort, hanem a világítótornyot és sokkal lassabban, de páran folyamatosan adják bele a TP-t és ezzel rákényszerítenek a fejlesztésre.
Jó lenne ha esetleg valahogy ezt blokkolni lehetne. Mert ha meg megtömnek TP-vel és én nem fejlesztem fel akkor meg gorombák lesznek és teljesen jogosan. De én is jogosan vagyok goromba amikor olyan miatt veszítem el az ereklyéimet amiböl nem igazán van hasznom. :(

Tudom, az egyik válasz tuti az lesz, hogy "de minek építettél olyat, ami nem hasznos", nos erre ott a tipikus nöi válaszok tömkelege kezdve azzal, hogy "csak", folytatva azzal, hogy "mert tetszik" :p
 

Vanek

Veterán
Amit tudok tanácsolni: ne fejleszd tovább az épületet. A többiek azért rakják be a pontokat, mert így is szerzik maguknak a rúnaszilánkokat; viszont ha nem fejleszted tovább az épületedet, akkor nem fogják tovább berakni. Lehet, hogy gorombák lesznek ezért, de akkor is ugyanilyen gorombák lennének, ha blokkolni lehetne, és ezt tennéd (hiszen lényegében pont ugyanazt érnéd el vele).
 

DeletedUser436

Vendég
Amit tudok tanácsolni: ne fejleszd tovább az épületet. A többiek azért rakják be a pontokat, mert így is szerzik maguknak a rúnaszilánkokat; viszont ha nem fejleszted tovább az épületedet, akkor nem fogják tovább berakni. Lehet, hogy gorombák lesznek ezért, de akkor is ugyanilyen gorombák lennének, ha blokkolni lehetne, és ezt tennéd (hiszen lényegében pont ugyanazt érnéd el vele).
Azért ez így nem igaz. Ha blokkolom, akkor nem tudna betenni tehát nem veszítene. Ha nem fejlesztem fel és neki már benne van x pontja akkor az nem illendö magatartás
 

Vanek

Veterán
Azért ez így nem igaz. Ha blokkolom, akkor nem tudna betenni tehát nem veszítene. Ha nem fejlesztem fel és neki már benne van x pontja akkor az nem illendö magatartás

Ha Te nem fejleszted, attól még ők megkapták a jutalmukat; hiszen ahogy a szint elkészül, a nyeremények kiosztásra kerülnek - akár fejleszted tovább az épületet, akár nem. A bétán jelenleg a szerverelsőnél építkezek; mivel korábban egy magyarnál tettem ezt, de amikor mi teleraktuk a szintet, akkor ő nem fejlesztette tovább a csodáját - viszont a jutalmakat megkaptuk.
 

DeletedUser436

Vendég
Ha Te nem fejleszted, attól még ők megkapták a jutalmukat; hiszen ahogy a szint elkészül, a nyeremények kiosztásra kerülnek - akár fejleszted tovább az épületet, akár nem. A bétán jelenleg a szerverelsőnél építkezek; mivel korábban egy magyarnál tettem ezt, de amikor mi teleraktuk a szintet, akkor ő nem fejlesztette tovább a csodáját - viszont a jutalmakat megkaptuk.
Ebben biztos vagy? Ha betellik a csoda, de nem fejlesztem fel akkor is megkapják a jutalmat????

Tesztelem... Beleraktam a hiányzó TP-ket és megkérdeztem a többiektöl, hogy kaptak-e jutalmat vagy sem...

Visszaigazolást megkaptam. úgy van ahogy írtad :)
Meghagyom felfejlesztés nélkül és akkor senki nem tud belepakolni, amíg én nem akarom.

Köszi :D
 

DeletedUser436

Vendég
Ha másért nem a látványért érdemes volt csodázni ;)
Nagyon szép a sziklafal a 4 épülettel :p
 

DeletedUser25

Vendég
Milyen szerencsés voltál, egyből meglett a 18 rúnád és nem tört be egy se...
 

DeletedUser25

Vendég
Nem tudom, én egyetlen csodához 14 szilánkot törtem be... Ez aztán betette az ajtót nálam a többi felhúzásához :)
 

DeletedUser436

Vendég
Nem tudom, én egyetlen csodához 14 szilánkot törtem be... Ez aztán betette az ajtót nálam a többi felhúzásához :)
Az elsö 2 elf csodámnál csodák csodájára a 14 rúnából, amit az elöre felfedezett tartományokkal szereztem egyet sem törtem be.
most a törpékhez 10 tartomány volt elökészítve. 1 bástya, 2 csarnok a többi világítótorony volt. Elborult az agyam :D
1.5 nap egy tartomány. Hónapokba tellett volna összeszedni. :p
 

Vanek

Veterán
Egy fontos infó a csodákhoz kapcsolódóan (én egy fia hangot nem találtam róla se a wiki-n, se itt, a fórumban - bár lehet, hogy csak én vagyok vak): ugye 10 törött rúnaszilánkból lehet 1 új, még nem felfedett rúnaszilánk helyet feloldani. Ez szép, és jó; de itt jegyzem meg, hogy nem is lehet több törött rúnaszilánkod, mint 10.
Én belestem abba a hibába, hogy volt az egyik csodában 7 behelyezett szilánkom, volt egy behelyezetlen, és 10 törött. Mivel a fenti infót nem találtam sehol, így úgy gondolkodtam, hogy ha a szilánkot be tudom helyezni nyolcadiknak, akkor a 10 töröttből meglesz a kilencedik is; vagyis a teljes rúnakör - ha meg nem jön össze, akkor meg lesz 11 törött. Igen ám; de nem jött össze, és ez is törött lett; viszont a fenti infó miatt ez el is veszett (mintha egy tartományt a semmiért szabadítottam volna fel). Vagyis aki tudja, az azonnal használja fel a 10 törött szilánkját, mielőtt hasonlóan beleesik ebbe a rejtett verembe, mint én!
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Wikin nem találtam róla információt és érdekelne, hogy a csodákba adományozott tapasztalat pontokért, hogy van a jutalmazás? Ez függ a csoda szintjétől is? Valahol azt olvasom, csak az kap rúnát aki a legtöbb TP-t adja, máshol, hogy az első kettő. Milyen időközönként kerülnek a rúnák kiosztásra a segítők között?
Előre is köszönöm a válaszokat.
 

DeletedUser436

Vendég
Egyes szinten elsö kettö, a második szinten az elsö 3.
Ajándék osztás akkor van, amikor az összes fejlesztési tudáspont megvan függetlenül attól, hogy a tulajdonos felfejleszti-e vagy sem
 

DeletedUser60

Vendég
lenne egy kis problémám, ami ugyan még nem nagy gond, de idővel lehet hogy az lesz
kezdenek a tartományok nagyon nehezen teljesithetők lenni
ez persze nézőpont kérdése, de számomra úgy tünik lelassul a tartományok teljesitése
itt most nem egy -két tartományrol beszélek, hanem ha eléred a 140-150 tartományt
mind katonailag, mind nyersanyag szempontjából nagy lesz a teljesitéshez szükséges ráforditás
bele sem merek gondolni, mi lesz 180. tartomány nyersanyag szükséglete tárgyalás esetén
napi egy tárgyalásra fogja futni 3 napi termelés ?

természetesen ennek velejárója a runák megszerzésének ideje is !!!
mivel 9 runa kell 4x illetve 8 x az 72 runa
az 72 tartomány minimum , ha nem törik egy rúnád sem
ha belegondolsz akkor hogy fogsz 72 tartományt teljesiteni ??????


még egy gondolat ezért még ha belefér
a gránittal és a rézzel miért nem lehet kereskedni ?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser333

Vendég
Egyet értek Atoumn-al, nekem már megvan 175 tartomány, de még egy csodát nem tudtam összehozni, sorozatban tört 9 rúnám.
Ez így kicsit gáz ...
Törpös csodáról már álmodni se merek :oops:
 
Fent