• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Ősi csodák teleportálása

Támogatod a javaslatot?

  • Nem támogatom

    Szavazatok: 5 10,6%
  • Támogatom

    Szavazatok: 42 89,4%

  • Összes szavazó
    47
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Calyr

Veterán
Na igen ,ettől nem lesz könnyebb a rendezés ,mert a csodákat úgy is fix ,többet ne kelljen mozgatni helyre teszi az ember , ergo eszembe se jutna hogy csodát teleportáljak a rendezéshez :) De ha valakinek ez kell ,hát miért ne ? Támogatom ( esetleg egy védelem hogy ne lehessen lebontani ,én már adtam el nem olyan fontos épületet figyelmetlenségből ,egy 30-as csodánál ez csúnya tévedés lenne :)
Amikor a vendégfajhoz már a város kb. 30 %-nyi helye kellhet (mármint nem elvileg, hanem ténylegesen, ha haladni is akarsz vele), akkor minden ilyen lehetőség más színben látszódhat. ;)
 

Deathfolk

Veterán
Én támogatom, nagyon jó lenne ha el lehetne tenni a csodákat. Vannak olyan csodák amik pl a játék elején jók aztán már nem annyira, de az ember sajnálja lebontani mert hát benne van 1 csomó TP, ezeket el lehetne tenni, vagy pl ott a virágzó kereskedő, ami nekem soha nem volt, mert nem láttam értelmét, most a 19. fejezetbe viszont jó lenne, ki is tettem így 1es szinten, tovább nem fejlesztem mert nem fog kint maradni, ahhoz túl sok helyet foglal, fejezet végén lebontom, de ha el lehetne teleportálni akkor feltolnám ezt is mondjuk 16os szintig biztos. Nekem még úgy is jó lenne a teleportálás ha ilyenkor a csodákba lévő 2 szint közt ép bent lévő pontok elvesznének, mert mondjuk nehéz lenne ezt megoldani programozás szinten, max akkor teleportálnám mikor ép nincs is benne +pont, így ez nem lenne probléma, de ha buknék is pár pontot az se érdekelne. Az meg hogy ilyenkor eltűnne mondjuk 100ezer lakos, arany szakadék vagy csarnok esetén, stb változás ami kihat másra az is lényegtelen, hisz ez tudható előre, vagy legalábbis akinek minimális iq-ja van az gondolom hogy tudja hogyha elrakja az adott csodát akkor elveszti azt amit ad, pl ha a szakadékot akkor azzal együtt az lakosság is eltűnik amit a szakadék ad, hisz ez egyértelmű :D Így szerintem ez egyáltalán nem probléma. Ráadásul ez jelenleg is így működik ha elpakoljuk a lakóépületeket, nekem jelenleg mínusz 490 ezer lakosom van, már 3 hónapja! :D Kellett a hely a 19. fejezetbe és így oldottam meg, de már több fejezetbe is ezt a taktikát választottam, aztán ha kész a fejezet vissza rakom az épületeket.

A csoda teleprotálás ráadásul új taktikákat is behozna a játékba ami színesítené azt.
 

Dallas1975

Felderítő
Amikor a vendégfajhoz már a város kb. 30 %-nyi helye kellhet (mármint nem elvileg, hanem ténylegesen, ha haladni is akarsz vele), akkor minden ilyen lehetőség más színben látszódhat. ;)

Lehet hogy most nem fogsz hinni nekem de én eddig is teleport nélkül rendezkedtem ( monitor nem teló) vagy ha mégis az extrém minimális ,ja hogy sok idő ? az ! :) A fejezetes hely felszabadulásakor már előre megcsinálom a helyet ( amennyire lehet) Például az előző fejezetembe már előre ! megcsináltam ( feláldoztam) a lakóházak változását ehez a fejezethez ,most igy olyan mintha extrát kapnék :) akkor gáz volt ,most meg élvezem hogy a lakóház dömping már nem okoz pakolást, igaz ez egyszeri alkalom volt.
 
Utoljára szerkesztve:

Ferenc99

Erős harcos
Mondjuk azt elfelejtettem ( elf vagyok azért ejtettem ezt el , hehe ) szóval 35 év múlva kb. Sok csoda lesz és akkor mivel Inno háttérhatalom Elvenarnak , tehát nem ad területet a fejezetenként 2 csodának , ezért még is indokoltnak tartom ezt a bűbájos dolgot.
 

Putyika

Veterán
Ez régi vágya Elvenar népének, vagy legalábbis jelentős részének.
Jelenleg nincs olyan csodám amit elpakolnék, de a fajok közötti holt időben lerakhatnék olyanokat amiket aztán bepaterolnék a raktárba, hogy később újra elővehessem...tehát támogatom az ötletet.
Amire már előttem is utaltak, hogy a befejezetlen szintek előrehaladása elveszik az nem zavar, odafigyeléssel vagy esetleg a figyelmetlenebbeknek egy felugró figyelmeztetéssel kivédhető.
Amiben én a megvalósítás igazi akadályát látom az az, amit még anno Syntex írt a csaták nehézségének számolásáról. Ha valóban a bajnokság megkezdésekor számolódik ki az ellenfél mérete és ez nem változik a végéig, vagyis nem befolyásolja semmi ami közben történik, akkor ez komoly esélyt teremtene egy kis ügyeskedésre. ;) Ennek meggátolására esetleg jó ötlet lehet, ami fentebb felmerült, hogy jelentősebb mennyiségű teleport kelljen hozzá, ne csak 1.
Azt viszont nem támogatnám, hogy ne engedje elrakni, ha mínuszba menne a lakos vagy a kulti, ide is elég lenne egy figyelmeztetés, néha bizony szándékosan megy az ember negatív tartományba.
Lehet hogy most nem fogsz hinni nekem de én eddig is teleport nélkül rendezkedtem
Lehet, hogy most nem fogsz hinni nekem, de mi a játék 90 %-át úgy csináltuk végig, hogy nem is létezett a teleport. Nem a városrendezésen van a hangsúly, hanem azon, hogy a lehető legtöbb dolgot el kell pakolni a raktárba (vagy eladni), hogy elég hely legyen a vendégeknek. De ezt Calyr is elég érhetően leírta, mégis teljesen másra reagáltál neki a válaszodban...nem is értem miért próbálkozom.
 

Wiccara

Veterán
Lehet, hogy most nem fogsz hinni nekem, de mi a játék 90 %-át úgy csináltuk végig, hogy nem is létezett a teleport.
Köszönöm, az ujjamból vetted ki a szót :D
Kicsit úgy érzem magam, mint egy retro fb mémben; tudod, akik még 1980 előtt születtek, még nem volt mobil..stb..
Értem én a felgyorsult maximalista, kényelmi, gyorsasági igényeket; csak nem tudok ( nem is akarok ) azonosulni velük.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Amiben én a megvalósítás igazi akadályát látom az az, amit még anno Syntex írt a csaták nehézségének számolásáról. Ha valóban a bajnokság megkezdésekor számolódik ki az ellenfél mérete és ez nem változik a végéig, vagyis nem befolyásolja semmi ami közben történik, akkor ez komoly esélyt teremtene egy kis ügyeskedésre. ;) Ennek meggátolására esetleg jó ötlet lehet, ami fentebb felmerült, hogy jelentősebb mennyiségű teleport kelljen hozzá, ne csak 1.
Azt viszont nem támogatnám, hogy ne engedje elrakni, ha mínuszba menne a lakos vagy a kulti, ide is elég lenne egy figyelmeztetés, néha bizony szándékosan megy az ember negatív tartományba.
Szia, ez miatt akár lehetne olyan is, hogy bajnoki és torony tartama alatt nem lehetne csodákat teleportálni (vagy csak egyeseket nem, a többit igen) - és lehet a több teleport szintén megoldás
de még ötleteljünk, mert igen jó lenne
Üdv, Alma
 

ncncncnc

Újonc
Támogatom az ötletet!!Folyamatosan bővül a játék.Új csodák vannak amiket szívesen megépítenék.Nagyobb hasznomra lenne,mint ami éppen már kint van,de hely hiányában nem tudok lerakni.Egyik csodát sem amibe energiát tp-t fektettem bele nem szívesen bontanék le.Mint fentebb is írták,lehet olyat bontanék aminek,most nem sok hasznát veszem,de 1-2 fejezettel később ahogy fejlődik a játék pont hasznos lenne a számomra.Mindenki saját maga dönt,hogy kihasználja e a játékban adott lehetőségeket vagy sem.Ha bekerülne a játékba a csodák teleportálása sok játékos álma válna valóra.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
végül is kalandkor is jegyzi a rendszer, hogy annak kezdetekor ki melyik testvériségben volt, vagy nem volt, így akár minden héten készülhetne egy pillanatfelvétel arról is, hogy a bajnoki kezdetekor kinek milyen csodái voltak aktívak, és csak azoknak a (bajnokira ható) hatását veszi figyelembe, amíg tart a bajnoki. Bár ez bonyolultabban programozhatónak tűnik, mint a kaland esetében...
 

MesterAlma13

Erős harcos
Támogatom az ötletet!!Folyamatosan bővül a játék.Új csodák vannak amiket szívesen megépítenék.Nagyobb hasznomra lenne,mint ami éppen már kint van,de hely hiányában nem tudok lerakni.Egyik csodát sem amibe energiát tp-t fektettem bele nem szívesen bontanék le.Mint fentebb is írták,lehet olyat bontanék aminek,most nem sok hasznát veszem,de 1-2 fejezettel később ahogy fejlődik a játék pont hasznos lenne a számomra.Mindenki saját maga dönt,hogy kihasználja e a játékban adott lehetőségeket vagy sem.Ha bekerülne a játékba a csodák teleportálása sok játékos álma válna valóra.
tökéletesen leírtad - én maxoltam olyan csodát (elfeledett őrtorony), amivel úgy vagyok hogy mégsem lesz rá szükségem, de eladni nem akarnám mert mi van ha mégis...
végtelen ásatásomba annak idején fektettem egy csomó TP-t, talán 6-os szintig vittem, jobban örültem volna ha beteleportálhatom a raktárba, mintsem hogy el kellett adnom
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

MesterAlma13

Erős harcos
felül szokott lenni a támogatom gomb, itt alulra került - majdnem a "Nem"-re kattintottam - szóval me reflexből toljátok
1648830245353.png
 

MesterAlma13

Erős harcos
ha lenne erre lehetőség """bármilyen""" módon és """bármilyen""" áron akkor az nagy boldogság lenne (idézőjelek kellenek, mert persze én is csak a vállalható kereteken belül gondolkodom)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent