• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Ősi csodák teleportálása

Támogatod a javaslatot?

  • Nem támogatom

    Szavazatok: 5 10,6%
  • Támogatom

    Szavazatok: 42 89,4%

  • Összes szavazó
    47
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

AdaTimi

Újonc
Sziasztok!
A játékban szerintem már mindenki tapasztalta, hogy helyhiány sokszor előfordul. Ezért én jó ötletnek tartom az ősi csoda teleportálásának bevezetését (ugyanúgy ahogy a fejlődő épületeknél is bevezették). A teleportált ősi csoda a raktárba kerülne az idézésekhez, és bármikor vissza lehet rakni.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia, támogatom.
Nekem pont az jutott az eszembe (elnézést a beledumálásért), hogy ha másképpen nem is, akkor a szintnek megfelelő mennyiségű teleport kelljen, illetve vesszen el a éppen beletett TP vagy Rúnaszilánk (szinttől függően) - de lehessen teleportálni, mert tök jó lenne.

Ugyan ez a fejlődő épületeknél is, hogy ki milyen fejlődési szintre vitte fel, annyi teleport keljen, és amikor teleportálsz egy 10-es-re fejlesztett fejlődő épületet, akkor essen szét az épületre és a 9 épületfejlesztő rúnára.
ezek csak a saját elképzeléseim, de részemről nagy az igény erre.
 

Ferenc99

Erős harcos
Sziasztok!
A játékban szerintem már mindenki tapasztalta, hogy helyhiány sokszor előfordul. Ezért én jó ötletnek tartom az ősi csoda teleportálásának bevezetését (ugyanúgy ahogy a fejlődő épületeknél is bevezették). A teleportált ősi csoda a raktárba kerülne az idézésekhez, és bármikor vissza lehet rakni.
LOL LOL LOL LOL LOL
Ne haragudj , nem bántásból , de ekkora botorsággal még nem találkoztam Elvenar világában , de tudod mit ha megvalósul , akkor kapsz tőlem 1000 tp t amelyik csodádba szeretnéd és adok neked 1 milliót minden normál áruból !!!
 

Mihaszna

Veterán
Nekem pont az jutott az eszembe (elnézést a beledumálásért), hogy ha másképpen nem is, akkor a szintnek megfelelő mennyiségű teleport kelljen, illetve vesszen el a éppen beletett TP vagy Rúnaszilánk (szinttől függően) - de lehessen teleportálni, mert tök jó lenne.

Ugyan ez a fejlődő épületeknél is, hogy ki milyen fejlődési szintre vitte fel, annyi teleport keljen, és amikor teleportálsz egy 10-es-re fejlesztett fejlődő épületet, akkor essen szét az épületre és a 9 épületfejlesztő rúnára.
ezek csak a saját elképzeléseim, de részemről nagy az igény erre.

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan, hogy én majd 31 Teleport Áldást fogok felhasználni 1 db épületre? Nem mellesleg, az Ősi Csodák alapvető elemei a játéknak, köszönő viszonyba sincsenek az Eventes cuccokkal. Mindenki azt építi meg, ami számára hasznos. Nem a szomszédot segíti, hanem a tulajdonosát. Minden lebontásnak, eladásnak ára van a játékban, s ez így a jó.

Nem támogatom.
 

Kira7

Veterán
Ugyan ez a fejlődő épületeknél is, hogy ki milyen fejlődési szintre vitte fel, annyi teleport keljen, és amikor teleportálsz egy 10-es-re fejlesztett fejlődő épületet, akkor essen szét az épületre és a 9 épületfejlesztő rúnára.
ezek csak a saját elképzeléseim, de részemről nagy az igény erre.

Szia!
Nem igazán értem mit akarsz ezzel? Az inno már meg lépte hogy teleport varázslattal a fejlődő eventes épületeket be tudod teleportálni az idézésekhez és ugyan azon a szinten marad mint ahogy előtte állt. Ezen már nem kell semmit se változtatni....előtte meg nem lehetett teleportálni őket.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia!
Nem igazán értem mit akarsz ezzel? Az inno már meg lépte hogy teleport varázslattal a fejlődő eventes épületeket be tudod teleportálni az idézésekhez és ugyan azon a szinten marad mint ahogy előtte állt. Ezen már nem kell semmit se változtatni....előtte meg nem lehetett teleportálni őket.
Szia... uhh, és tényleg... hát nekem még az az infó volt meg, hogy ezeket technikai nehézségek miatt nem lehet... de tényleg, azóta megvalósították
köszönöm a korrekciót.
Üdv, Alma
 

Zaron

Felderítő
Ne haragudj , nem bántásból , de ekkora botorsággal még nem találkoztam Elvenar világában
Miért is botorság az ősi csoda teleportálásának lehetősége? Helyhiány gyakran van. Pillanatnyilag nem olyan fontos csoda, amit felépítettem egy bizonyos szintig, szintén van. Ha nem szeretném végigjárni az újrafejlesztés hosszú útját, mert lehet, hogy jó lenne később, tehát nem adnám el, inkább raktároznám.
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
A játékban szerintem már mindenki tapasztalta, hogy helyhiány sokszor előfordul. Ezért én jó ötletnek tartom az ősi csoda teleportálásának bevezetését (ugyanúgy ahogy a fejlődő épületeknél is bevezették). A teleportált ősi csoda a raktárba kerülne az idézésekhez, és bármikor vissza lehet rakni.
Szia!
A csodák a város fejlődését szolgálják, és ha párat teleportálunk belőle, felborul a már felépített egyensúly. Mire is értem pl: Az Ifjúság Termálforrása. Mire is hat 30-as szinten: - 20% -ad a lakóépületek lakosainak bónuszára, és nem utolsó sorban rengeteg kultúra pontot. Ha én ezt a csodát berakom a kamrámba, felborul a városomba minden. Kezdhetek variálni a kultúrával, és lakosok mínusz számaival. Köszönöm szépen, de ebből nem kérek. Igaz felsorolhatnám minden egyes csoda értékét, de aki evvel nincs tisztába, és nem értékeli, a törlés gombbal egyszerűen meg lehet oldani.
Nem támogatom!!
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia!
A csodák a város fejlődését szolgálják, és ha párat teleportálunk belőle, felborul a már felépített egyensúly. Mire is értem pl: Az Ifjúság Termálforrása. Mire is hat 30-as szinten: - 20% -ad a lakóépületek lakosainak bónuszára, és nem utolsó sorban rengeteg kultúra pontot. Ha én ezt a csodát berakom a kamrámba, felborul a városomba minden. Kezdhetek variálni a kultúrával, és lakosok mínusz számaival. Köszönöm szépen, de ebből nem kérek. Igaz felsorolhatnám minden egyes csoda értékét, de aki evvel nincs tisztába, és nem értékeli, a törlés gombbal egyszerűen meg lehet oldani.
Nem támogatom!!
szia @Erica, mint amikor eladsz egy épületet amivel felborulhat az egyensúly, lehet az lakóépületet, kulturális, eventes, vagy éppen egy csoda.
Ugyan ez megtörténhet teleport esetén, ha nem csodáról van szó.
Teleport esetén ráadású azonnal visszateheted, amit eltüntettél - mekkora előny az eladáshoz képest!!!!
tehát ha már eladni lehet... lehessen teleportálni is - éppen ezért én teljes mértékben támogatom, és ha már kételyek, akkor legyen egy dupla megerősítési kérés amikor valaki csodát akar teleportálni.
Üdv, Alma
 

Ferenc99

Erős harcos
Miért is botorság az ősi csoda teleportálásának lehetősége? Helyhiány gyakran van. Pillanatnyilag nem olyan fontos csoda, amit felépítettem egy bizonyos szintig, szintén van. Ha nem szeretném végigjárni az újrafejlesztés hosszú útját, mert lehet, hogy jó lenne később, tehát nem adnám el, inkább raktároznám.
A fejlesztők ennyire nem teszik könnyűvé a játékot .
Nem az ötleteddel van a gond csak így már tényleg egyszerű lenne az átrendezés .
 

MesterAlma13

Erős harcos
A fejlesztők ennyire nem teszik könnyűvé a játékot .
Nem az ötleteddel van a gond csak így már tényleg egyszerű lenne az átrendezés .
az attól függ... hogy milyen módon lehet(ne) teleportálni a csodákat - már ha támogatnák
amit én írtam az kellő nehezítés arra az esetre, ha valaki ilyet szeretne végrehajtani - vagy barátibb megoldás amennyiben 1-5-ös szintig van a csoda, akkor 1 darab teleport, 6-10-ig, 2 darab, stb. stb.
 

Calyr

Veterán
Szia!
A csodák a város fejlődését szolgálják, és ha párat teleportálunk belőle, felborul a már felépített egyensúly. Mire is értem pl: Az Ifjúság Termálforrása. Mire is hat 30-as szinten: - 20% -ad a lakóépületek lakosainak bónuszára, és nem utolsó sorban rengeteg kultúra pontot. Ha én ezt a csodát berakom a kamrámba, felborul a városomba minden. Kezdhetek variálni a kultúrával, és lakosok mínusz számaival. Köszönöm szépen, de ebből nem kérek. Igaz felsorolhatnám minden egyes csoda értékét, de aki evvel nincs tisztába, és nem értékeli, a törlés gombbal egyszerűen meg lehet oldani.
Nem támogatom!!
Ha lakóépületeket vagy kult. épületet teleportálsz, ugyanez történik - és ez most is elérhető.
Sőt, ha egy ilyen csodát elveszel úttól, akkor is újraszámolódik minden. Tény, hogy újratervezésre szükség lehet. :)
 

Calyr

Veterán
Nem sok esélyt látok arra, hogy ebből legyen valami, de kifejezetten lenne értelme - támogatom!
Amikor erről máshol ötleteltek, az merült fel problémaként, hogy a nyitott, betett tp-k nyilvántartása lenne extra bonyolult. Így vélhetően ezt csak úgy lehetne megoldani, hogy teleportálással a még nyitott, betett tp-k elvesznek. De még így is lenne értelme.
 

Calyr

Veterán
A fejlesztők ennyire nem teszik könnyűvé a játékot .
Nem az ötleteddel van a gond csak így már tényleg egyszerű lenne az átrendezés .
Azért az a könnyű relatív, mert a teleport egy ritka és értékes erőforrás. Nem a legritkább fajta, de nem is lehet belőle akármennyit megszerezni. Tehát adott esetben lehet könnyítene dolgokat - de aztán el is fogyhat.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Azért az a könnyű relatív, mert a teleport egy ritka és értékes erőforrás. Nem a legritkább fajta, de nem is lehet belőle akármennyit megszerezni. Tehát adott esetben lehet könnyítene dolgokat - de aztán el is fogyhat.
igaz, továbbá akkor újratervezést igényel hogy sok esetben nemhogy egyszerűsítene a játékon hanem éppen hogy nehezítene - szóval megvannak a pozitív és negatív oldalai minden oldalról
 

Kira7

Veterán
igaz, továbbá akkor újratervezést igényel hogy sok esetben nemhogy egyszerűsítene a játékon hanem éppen hogy nehezítene - szóval megvannak a pozitív és negatív oldalai minden oldalról
Szia!
Nagyon egyszerűen ki lehetne védeni az egészet. Most is pl. az idézésekből nem tudsz olyan épületet betenni még ha van is helyed amihez lakos vagy kultúra szükséges és nincsen hozzá elegendő lakosod vagy kultúrád. Ugyan ez kéne vissza felé is, nem lehetne teleportálni az ősi csodát , ha így a lakosaid vagy kultúrád -ba kerülne....... a többi vissza számlálás meg ugyan az , mint amikor kidobom.....akkor is vissza számolja .
Nem nagyon hiszem hogy bevezetik, de szerintem is lenne értelme pl. A virágzó kereskedő céhnek több fejezeten keresztül nem sok értelme volt többet jelentett a PP mint az ősi csoda.....a 19-ben meg az ősi csoda jelent többet megint .....
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Szia!
Nagyon egyszerűen ki lehetne védeni az egészet. Most is pl. az idézésekből nem tudsz olyan épületet betenni még ha van is helyed amihez lakos vagy kultúra szükséges és nincsen hozzá elegendő lakosod vagy kultúrád. Ugyan ez kéne vissza felé is, nem lehetne teleportálni az ősi csodát , ha így a lakosaid vagy kultúrád -ba kerülne....... a többi vissza számlálás meg ugyan az , mint amikor kidobom.....akkor is vissza számolja .
Nem nagyon hiszem hogy bevezetik, de szerintem is lenne értelme pl. A virágzó kereskedő céhnek több fejezeten keresztül nem sok értelme volt többet jelentett a PP mint az ősi csoda.....a 19-ben meg az ősi csoda jelent többet megint .....
szia, nagyon jó és új megközelítés... tényleg ha lenne egy ilyen feltétel rendszer hogy csoda teleportálás után minden rendben maradjon, akkor működhetne - tehát előre kellene a várost hozzá igazítani.
Persze amikor ezt a visszajelzést dobná a rendszer hogy nem tudja teleportálni mert x lakos, y kultúra (stb.) hiányozna a városodból, akkor abból tudnád hogy mit kell előkészíteni (szerintem ez működhetne)... mármint nem az adat lenne a lényeg hogy ennyivel meg ennyivel lesz kevesebb a városodban, hanem hogy ennyi meg ennyi mínusz miatt nem lehet a teleportálást végrehajtani
Üdv, Alma
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Programozói nézőpontból ez már egy létező követelmény rendszer, ami működik, ergo megcsinálni sem kell... azaz ez olyan probléma, ami a tervezőasztalon elvileg fel sem merülhet problémaként. :)
 

Dallas1975

Felderítő
Azért az a könnyű relatív, mert a teleport egy ritka és értékes erőforrás. Nem a legritkább fajta, de nem is lehet belőle akármennyit megszerezni. Tehát adott esetben lehet könnyítene dolgokat - de aztán el is fogyhat.
Na igen ,ettől nem lesz könnyebb a rendezés ,mert a csodákat úgy is fix ,többet ne kelljen mozgatni helyre teszi az ember , ergo eszembe se jutna hogy csodát teleportáljak a rendezéshez :) De ha valakinek ez kell ,hát miért ne ? Támogatom ( esetleg egy védelem hogy ne lehessen lebontani ,én már adtam el nem olyan fontos épületet figyelmetlenségből ,egy 30-as csodánál ez csúnya tévedés lenne :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent