• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba új HTML5 kliens laaaaasssssssuuuuuuúú

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser4572

Vendég
Tisztelt Fejlesztők!

A napokban valami beállítást akartam megnézni és meglepődve vettem észre, hogy a flash alapú kliens mellett már van HTML5 kliens is.
Hoppáááá! Mivel a flash elavult, időnként belassul, hajlamos összeomlani heti 3-4 alkalommal biztosan, és akkor frissíteni vagy újraindítani a böngészőt, így gondoltam haladjunk a korral.

Well....

Azt hinné az ember, hogy HTML5 alapon minden szebb, gyorsabb, stb

Nos én jelen állás szerint azt látom, hogy a Html kliens határozottan lassabb, sokszor megáll, láthatóan lefogja a gépet, darabosan mozog.

Erősen szubjektív a véleményem és ki kellene próbálnom valami gyengébb hardveren, hogy mérhető eredményt mondhassak, mert most csak az érzés van miszerint normál menetben a különbség az úgy fogalmazható meg, hogy egyik oldalon van a "klikkre történik minden" VS "van egy kis döccenő, egy pillanatnyi gondolkodás minden klikk után" című történet.
Mégis, így szemre és érzésre azt mondom, hogy a flash verzió sebességének általánosságban fele, harmada a html alapú játék, de sokszor még ennél is lassabb.

Például ha hosszabb ideje nem vagyok az oldalon de be vagyok lépve és elindítottam egy 3 órás termelést a termelő egységekben akkor a flash alapú verziónál az oldara lépve és egérrel az egység fölé állva AZONNAL látom, hogy mennyi van még hátra. Ez most 2-4 másodperc.

Elkészült termlések flash-nél megjelennek az épületek felett, html-ben nem. Frissíteni kell a böngészőt és akkor megjelennek.

Betakarításnál flash-ben csak simán keresztberángatom a képernyőn az egeret és "felsöpörve" a képernyőt betakarítok. Html-ben ugyanezt nem tudom megcsinálni, mert nem tűnik el a jelzés az épület fölül. Sokkal megfontoltabban, lassabban kell végighúznom az egeret az épületek felett.
Betakarítás 3-4x lassabb mint volt....... ÉS hajlamos egy-egy épületnél lefagyni a betakarítás akár 5-10 másodperce is.

Kérdésem, hogy ez a HTML dolog ez még nagyon béta???

adataim
Játékverzió: __ v1.71.4-(10cc11c) (2019-01-25 10:00)
Játékvilág: Arendyl
Böngésző + verzió: __ Firefox 64.0.2 64bit
Flash Player verzió: __ elméletileg átállítottam a beállításoknál és már nem az, hanem az új HTML5 kliens
Operációs rendszer: mindkét gépen ugyanazt produkálja
- win10 64bit, asztali i5 7th gen, 16GB RAM
- win7 64bit, notebook i5 3rd gen, 8GB RAM
Képernyőfelbontás: full HD mindkettő, de notebookon kisebb felbontáson is ugyanazt hozza
FONTOS: mivel elsősorban "dolgozós" gép mindkettő, így dedikált videokártyát nem használok
Felhasználónév: Lord Screwdriver
Nép: __ Emberek

Tisztelettel:
Lord Screwdriver
 

DeletedUser3

Vendég
Szia @Lord Screwdriver, üdv a fórumon.
Alapvetően a HTML5 jelenleg egy lehetőség azoknak, akiknek a flash problémát okoz.
Tapasztalataink alapján Firefoxban a HTML5 teljesítmény rosszabb, mint Google Chrome-ban, ugyanazokon a gépeken, így mindenkinek ezt tudjuk javasolni, hogy ha teheti, akkor Chrome-ot használjon.
Illetve még egy fontos információ: a játék hardveres gyorsítással működik, ami a videokártyát terhelné alapesetben. Viszont ha neked nincs dedikált videokártyád, akkor a CPU-d és a rendszermemóriád fogja a játék terhelni, ami a teljesítményen is meglátszik. Érdemes ezeken állítani valamit, ha van rá lehetőség (növelni az az engedélyezett használatot).
Ezt már csak azért is mondom, mert nekem is ilyen felszereltségű asztali gépem és laptopom van (ugyanilyen processzorral és rammal), csak annyi a különbség, hogy van mellettük 1-1 2GB-os videokártya - a játék akadás nélkül fut.


Nem hiba kategóriába tettem, ugyanis ez így nem feltétlenül a játék hibája. Ugyanakkor a fejlesztők felé továbbításra fog kerülni a visszajelzés, ugyanis a HTML5 kliens még fejlesztés alatt áll, és szükség van az ilyen visszajelzésekre is.
 

DeletedUser4572

Vendég
Kedves Hoshi,

Informatikus vagyok én is. Mind a ketten tudjuk, hogy ha az ügyféllel megvetetünk még egy hardvert az szebb lesz, jobb és erősebb... és megoldja a problémát, de persze drágább is.
DE ez a történet nem erről szól.

A jelen probléma szempontjából lényegtelen, hogy én milyen hardvert használok vagy nem használok. Tesztelésnél/összehasonlításnál az összehasonlítási alap fix kell legyen. Neked is hiába van videokártyád, ha azon 2-3x több erőforrást eszik a a html5 mint a flash, csak nem veszed észre, hogy az egyik 20%-ot eszik a másik meg 40%-ot. Látszólag fut, fut, nincs probléma.

Én arra a tényre szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ha körbenézünk a nagyvilágban akkor azt látjuk, hogy általános összehasonlító tesztekben egy html5 alapú app kb 2x gyorsabb ugyanazon a fizikai hardveren, mint a flash alapú és minden IT szakíró egyetért abban, hogy a flash erőforrásigénye és processzorterhelése egyértelműen magasabb.

Ugyanakkor az Elvenar esetében ez pont fordítva van az én tapasztalataim alapján, ami részemről valami hibára enged következtetni.
Ha ezt más is így látja, akkor a "liba nem az én készülékemben van".

Persze a liba lehet HW és SW alapú is.

Az Elvenar esetében én következetesen Firefox-ot használtam, mert a flash az a Firefox alatt volt jobb azért használtam szigorúan ott.

Most a te észrevételed alapján átállok a Chrome-ra, mert nagyon jól mondod, hogy a hardver egy dolog, de ha a szoftver támogatás nem jó akkor cseszheti az emberfia/lánya.

Jelentkezem majd a tapasztalatokkal, hogy ott mit látok.

Üdv:
Lord S
 

DeletedUser3

Vendég
Én nem vagyok informatikus, én csak arra tudok hagyatkozni amit tapasztalok és amit a fejlesztőcsapat is közöl felénk. Jelen esetben azt, amit fent leírtam.
Megköszönöm, ha megnézed Chrome alatt is, és természetesen az észrevételeidet továbbítjuk.

Azonban ez nem egy olyan jellegű hiba, mint pl. egy épület eltűnése, vagy egy rossz számolás, ami egyértelműen a játék kódjában lévő hiba, hanem másféle, ami hosszabb javítási időt igényel.
 

DeletedUser4572

Vendég
Szia Hoshi,

Első tapasztalatok 1 nap után: Nos látványos a különbség Chrome és FF között. A chrome képi megjelenítése sokkal szebb és a képgörgetés és egérmozgatás gyorsabb. A játék sebessége ami például betakarításnál látható ott a flash még mindig gyorsabb 30-50%-al. Egyértelműen lassabban úsznak fel a képernyőn a számok.
 

DeletedUser4572

Vendég
Kedves Hoshi,

Nos egyértelműen lassabb a flash-hez képest, illetve taskváltáskor azaz ha ellépek a játékról egy másik böngésző fülre majd egy idő után vissza, akkor láthatóan az oldal frissítése lassú. Sokszor inkább nyomok egy oldal újratöltést, vagyis újra belépek, mert teljesen fals az információ a mi a képernyőn jelenik meg. Azt hiszem ennyi. Köszönöm segítségedet.
 

DeletedUser3

Vendég
illetve taskváltáskor azaz ha ellépek a játékról egy másik böngésző fülre majd egy idő után vissza, akkor láthatóan az oldal frissítése lassú.
Ez teljesen normális, ugyanis a böngészők lapváltáskor készítenek egy snapshotot az aktuális oldalról, és visszaváltáskor csak ezt jelenítik meg, miközben a háttérben újra mindent betölt. Ezen mi sajnos nem tudunk változtatni.
 

DeletedUser4572

Vendég
Még egyhiba előjött. Ha elmentem egy újonnan felfedezett területre, hogy azt végigvigyem és befejezett tartománnyá tegyem, akkor ugye 8x kell harcolni vagy fizetni. Nos MINDEN harcba belefagyott. Beléptem a harc menüpontba, kijelöltem az egységeket, hogy mivel szeretnék harcolni, majd kattintottam az automata harcra. Akkor jött a betöltés képernyő.... és itt megállt a történet. Teljesen újra kelett töltenem a játékot annyira lefagyott.

Mit mondjak? Visszaálltam flashre.
Lehet, hogy szerintetek a html5 verzió nem hibás, de ez így lassú és rosszabb mint a flash. Ez pedig nem egy pozitív jelző napjainkban.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent