• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba épitési hiba

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser60

Vendég
a hiba abban jelentkezik, hogy ha böviteni kell olyan épületet, ami nagyobb kocka területű lesz, csak akkor lehet elkezdeni az épületet növelni ha az uthoz kötödik
ha kiviszem az épületet arrébb hogy legyen hely a bövitésnek, akkor nem engedi elinditani a fejlesztést
ami bövétéskor már az uthoz kötödne , de jelenleg nincs az úthoz kötve

azért megoldottam a dolgot + ut hozzáadásával, de szerintem hiba
 

Vanek

Veterán
Direkt van úgy csinálva, hogy ha egy épülethez kell út, akkor az épület fejlesztéséhez is kell út. Ezt is a FoE-ből örökölte az Elvenar (és ez szerintem jó is így).
 

DeletedUser60

Vendég
bocsi de illogikus
hiszen ha rányomtam volna a fejlesztésre azonnal úthoz kötődik
 

Vanek

Veterán
Számodra illogikus. Számomra nem. Ha egy épület nem csatlakozik úthoz, akkor abban nem lehet csinálni semmit - még fejleszteni sem lehet elkezdeni még akkor sem, ha a fejlesztés elkezdése után már úthoz csatlakozna; hiszen akkor még nem csatlakozik úthoz, így nem lehet benne csinálni semmit.
(Egyébként egyszerű a megoldás: nem kell elvinni az úttól, és nincs ilyen probléma.)
 

DeletedUser12

Vendég
Szerintem ez nem bonyolult!
Ahhoz, hogy egy épület működhessen és lehessen fejleszteni, úthoz kell csatlakoznia. A termelésnél a kis muksóknak (akik dolgoznak az épületekben, hozzák-viszik az anyagot, stb.) kell az út. Fejlesztésnél pedig ugyanezen dolgozóknak az építkezéshez szükséges dolgokat kell az épületbe szállítani az út segítségével. Ezek alól a kúltúrális épületek a kivételek.

Tehát akár tetszik, akár teszik, akár nem, kell az út. Ami nem hiba, hanem a játék velejárója.
 

DeletedUser60

Vendég
ha nem viszem el az úttol nem tudom fejleszteni , mert csak jobbra le bővül
balra fel nem :(
ha balra fent van az út akkor bővithető ha jobbra lent akkor nem
 

DeletedUser12

Vendég
ha nem viszem el az úttol nem tudom fejleszteni , mert csak jobbra le bővül
balra fel nem :(
ha balra fent van az út akkor bővithető ha jobbra lent akkor nem
ha a helyén marad az épület (út mellett, és működik) akkor rá tudsz nyomni a fejlesztésre?
Ha a fejlesztés indításakor az épület nem fér el, akkor mozgatni tudod, majd miután átmozgattad az új helyére (az új, nagyobb méretű épület) valahová szintén út mellé, akkor el kell indítania. Rá tudsz kattintani a "Fejlesztés", vagy a "Mozgatás és fejlesztés" gombra? Van annyi hely, ahová a fejlesztés indítása után elférne az épület? S van is mellette út, ami össze van kötve a főépülettel? Tudsz képet mellékelni erről?
 

DeletedUser12

Vendég
látható az első képen hogy a műhely felett van szabad hely
http://kepfeltoltes.hu/150722/M_hely_helyzete_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
viszont ha a fejlesztésre szeretnék kattintani nem engedi mert piros a 3x2 kocka jelzője
http://kepfeltoltes.hu/150722/m_hely_fejleszt_se_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ha viszont feljebb helyezem az épületet nem engedi mert lesz egy piros kör áthuzva felette
Ezekből a képekből számomra csak annyi derül ki, hogy az elfekkel játszol. Jó lett volna olyan kép is, amin a hiba (az áthúzott kör) is megjelenik.
A piros kör áthúzva az általában annak a jele, hogy az épület nem csatlakozik olyan úthoz, ami összeköttetésben van a főépülettel.
Ugyanezt a jelet látod akkor, amikor pl. egy lakóházat helyezel át olyan helyre, ahol nem csatlakozik hozzá út.

Ha jól értem, akkor a középen lévő műhelyeidet szeretnéd fejleszteni. S igen, az épületnek balra fel kellene terülniük a mostani állapotukhoz képest.

Nyisd meg az épületet válaszd a fejlesztés menüt, majd kattints a "Mozgatás és fejelsztés" gombra. Természetesen ezt akkor fogod tudni megcsinálni, ha minden követelményt (nyersanyag és arany) tudsz teljesíteni. Tehát ha rákattintottál akkor először az új helyére kell mozgatnod az épületet. Ha van elég hely, akkor engedni fogja. Esetedben mindössze egy kockasornyit kell balra fel vinned!

Ennél szerintem nem lehet részletesebben leírni.

Remélem tudtam segíteni!

További szép napot!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek

Veterán
Ezekből a képekből számomra csak annyi derül ki, hogy az elfekkel játszol.
[...]
Természetesen ezt akkor fogod tudni megcsinálni, ha minden követelményt (nyersanyag és arany) tudsz teljesíteni.
[...]

Számomra még pont az jött le a képből, hogy se pénze se alapanyaga nincs a fejlesztéshez. (Pirossal jelzi is a szükséges, de éppen nem megoldott hiányokat.)
 

DeletedUser60

Vendég
na megnéztem sorry !
kicsit becsapos azért
rányomtam a fejlesztésre és kiirta mozgatás és fejlesztés
ezért elvárnám hogy egy épület balra fel is bővüljön, ne kelljen külön mozgatni
bár ez még nem akkora baj, de akkor is becsapos mert a kockát pirossal jelzi
ha pedig valamilyen része piros, akkor elvileg nem épithető
 

Vanek

Veterán
na megnéztem sorry !
kicsit becsapos azért
rányomtam a fejlesztésre és kiirta mozgatás és fejlesztés
ezért elvárnám hogy egy épület balra fel is bővüljön, ne kelljen külön mozgatni
bár ez még nem akkora baj, de akkor is becsapos mert a kockát pirossal jelzi
ha pedig valamilyen része piros, akkor elvileg nem épithető

Egy adott épület bővítése mindig egy irányba történik. Ha egyet már bővítettél, akkor láthatod a többinél is, és rá is lehet készülni.
És (sajnos) igen; van olyan, hogy egy épülettől mondjuk jobbra van hely; de úgy van elkészítve az épület bővítése, hogy balra fog nőni. Vagy felfelé van hely, de lefelé bővülne. Ekkor mindig kell mozgatni; mert hiszen nagyon nem mindegy, hogy a lépcsőházból esetleg előszobából lesz-e a továbbfejlesztés, vagy mondjuk a WC-ből. :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent