• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Újfajta kihívás-rendszer - hogy tényleg legyen benne kihívás :)

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 17 85,0%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 3 15,0%

  • Összes szavazó
    20
  • A szavazás lezárult .

Calyr

Veterán
1. Benyújtó játéktapasztalata
Két napja kezdtem a 20. kort, remélem holnapra kész is lesz. :)

2. Az ötlet röviden
A Kihívás játékelemet szeretném feltápolni úgy, hogy a mostani matiné jelleg helyett egy sokkal izgalmasabb és többeket megmozgató versengés legyen belőle.
Fontos irányelv, hogy már meglévő játékelemek összelegózásával ez minimális plusz munkával megoldható!
És abban szeretném a magyar fórumközösség segítségét kérni, hogy a közös ötleteléssel még ütősebb koncepciót tehessünk le a fejlesztők asztalára. :)

Célok:
1, legyen végtelenített feladatsor (és akkor itt mindenki tényleg kiélheti magát, hogy mennyire akar aktív lenni)
2, legyenek hozzá külön jutalom szintek - ehhez a Liga rendszer tökéletes volna (amely így a végtelenített feladatsorral érdekes versengést hozhatna, hogy a játékosok egymást túllicitálva juthatnának előbbre!)
3. legyenek hozzá érdekes, persze nem túl tápos, de vonzó nyeremények is (azért minden ilyen eseménynek ez a legfőbb motivációs ereje, hogy van értelme végigcsinálni)

Megvalósítás:

1,
- a végtelenített feladatsort úgy képzelem el, hogy ha a múltkori műhely kihívást vesszük, a 3500 elért pont után elindulna egy új számláló. Itt az elv az lehetne, mint a bajnoki ládák pontszámánál, hogy minden elért "láda" után egyre több pont kell a következőhöz. A léptéket majd a fejlesztők kitalálják, így elsőre azt javasolnám, hogy mindig 1000-el nőjön ez a pontszám (azaz az első kihívás 3500, ha ez megvan, a második 4500, 5500... és így tovább.
- ehhez kapcsolódó, nagyon fontos tényező, hogy a különböző korokban járó játékosokat úgy lehetne korrekten versenyeztetni, a nem járna tisztességtelen előny a sokkal nagyobb területtel rendelkezők számára, azaz ezt a fajta kihívást ne lehessen csupa -es műhellyel csinálni. Régebben volt egy olyan programozás (emlékeim szerint a barna macis zodiákus eventnél), hogy a műhelyeket korhoz kötötték, adott kor-1 szintűvel lehetett benne csak részt venni. Ide is ez kellene! És akkor mindjárt érdekesebben alakulna a verseny! :)

2,
- a Liga rendszer azért lenne tökéletes a "rangsor/az így elért nyeremények" kezelésére, mert a játékosok teljesítményén múlik, hogy hová milyen eredménnyel lehetne bekerülni. Ez reményeim szerint különösképp az Arany Ligánál adhatna egy nagyon izgalmas fair play versengést úgy, hogy a Liga keretekkel sok játékos sokféleképpen ugyanolyan jó dolgokat nyerhet (tehát aki esetleg kimarad egy liga szintből, és arany helyett pl. ezüst lesz, még mindig kaphat jó dolgokat, és nem kerül jelentős hátrányba emiatt).
- az nagyon érdekes kérdés, hogy pontosan miket lehessen itt nyerni. Ide jöhetnek ötletek, hogy mi lenne jó, ami nem mértéktelen tápolás, de kellően érdekes is.
Én kb. ilyenekre gondoltam:
Arany Liga:
- ami kellene: 1 tervrajz, 1 lejárós eledel adó épület, 1 lejárós +18-os egységbónuszos épület
- ami ötlet/választható lehetne: kordékönyvtár/óriáskerék, varázslakó/varázsműhely, teleport bűbáj/restauráció, harci bónuszos épületek (életerő, sebzés)
Ezüst Liga: az arany liga nyeremények 60%-a
Bronz Liga: az arany liga válaszható (!) nyeremények 30%-a
Vas Liga: az arany liga válaszható (!) nyeremények közül egy

3,
A mostani kihívás rendszerben a nyeremény adott ponthatár elérése után mehet. Ebben a megközelítésben ez nyilvánvalóan nem lenne a legjobb, mert így nem kívánatos halmozódás is létrejöhet. Ugyanakkor persze nem érdemes elvetni ezt az elvet sem, ezért kétféle ötletem van (attól függően, hogy a fejlesztők mennyire tudnak/akarnak ezzel foglalkozni).
- minimál megoldás (nem igényel sok változtatást): mint most/az eventeknél, egy számláló számolja, hogy mennyi pont lett elérve, és ennek megfelelően fix pontszámok elérése után mehet valamilyen nyeremény
- maxos megoldás (fejlesztés kell hozzá): a játékos az elért pontjait maga tudja beváltani (ahogy az eventekben láda nyitáskor/sorsoláskor is). Azaz a ládás rendszert ide is be lehetne hozni, és akkor ott már adott a keret, csak fel kell tölteni a megfelelő értékekkel. De ha újításra is van igény/lehetőség, akkor lenne egy nyeremény lista, amely be van árazva pontokra, és a játékos láthatná, hogy adott nyereményekhez mennyi pontot kell elérnie, hogy megszerezhesse. És ha ez úgy van beárazva, hogy "minden jó drága", akkor nem lesz extra tápos ez a játék, mert nem nyerhető sok minden. De akkor itt is a játékos választ. Pl. ha maradunk annál, hogy az első kör 3500 pontot érhet, és ez 1000-el nő, akkor mondjuk 5000 pontért vehető egy tervrajz, vagy törp páncél... azaz meg is szerezhető, de nem is lehetne belőle extra sok.


3. Az ötlet háttere
Az ötlet PC vagy mobil verziótól független, mindkettőre áll.

4. Előnyök
Mindenkinek jó lenne, úgy lett kitalálva.

5. Hátrányok
Szerintem ennek nincsenek hátrányai - illetve max. a nem túl aktív játékosoknak. :)

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
Sok mindent kinyitna ez a megoldás, és sokféleképpen tovább lehetne fejleszteni.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Nem támogatom az ötletet.
  1. Mert nekem nincs korszerűsített műhelyem, (csak lesz 1 db) így is tök jól megvagyok. Továbbá szerintem a haladás kárárs menne, hogy sokaknak csak pár műhelye számítana.
  2. Nekem tökéletes volt ez a “használd el az összes bűbájodat és csináld amit szoktál és megkapod az összes jutalmat”-féle kihívásrendszer.
  3. A Ligás rendszerről az a véleményem, hogy a profikat és azokat tápolja akik fizetnek.
  4. Nekem nem maradt sok bűbájom, nem, hogy még valamilyen ligába is kerüljek. ;)
  5. A fejlesztők nem hiszem, hogy nagyon tolonganának ezt megcsinálni. Sok munkával járna.
  6. A kihívások mini események. Nem lenne jó eventet csinálni belőlük.
De én VII. fejezetesként beszélek, lehet, hogy a profiknak nagyon jó lenne, ez csak a saját véleményem.
 

Calyr

Veterán
Nem támogatom az ötletet.
  1. Mert nekem nincs korszerűsített műhelyem, (csak lesz 1 db) így is tök jól megvagyok. Továbbá szerintem a haladás kárárs menne, hogy sokaknak csak pár műhelye számítana.
  2. Nekem tökéletes volt ez a “használd el az összes bűbájodat és csináld amit szoktál és megkapod az összes jutalmat”-féle kihívásrendszer.
  3. A Ligás rendszerről az a véleményem, hogy a profikat és azokat tápolja akik fizetnek.
  4. Nekem nem maradt sok bűbájom, nem, hogy még valamilyen ligába is kerüljek. ;)
  5. A fejlesztők nem hiszem, hogy nagyon tolonganának ezt megcsinálni. Sok munkával járna.
  6. A kihívások mini események. Nem lenne jó eventet csinálni belőlük.
De én VII. fejezetesként beszélek, lehet, hogy a profiknak nagyon jó lenne, ez csak a saját véleményem.
Pár észrevétel/segítő tipp a játékhoz, a szavazatodtól függetlenül:
1. Egy db műhellyel kb. semmire nem fogsz menni a játékban. Már az elejétől érdemes legalább 4-5-ben gondolkodni (és mindig a max szintre befejlesztve). Csak ezzel tudod elérni, hogy mindig kb. max közelben tartsd az alapanyag raktárad (ami meg ahhoz kell, hogy folyamatosan nagy mennyiségű katonai egységet tudj kiképezni - és így sokat tudj harcolni).
2. Ez az ötlet amúgy ezen nem változtat, csak akik többet dolgoznak, többet nyerhetnek. :)
3. Jól látod, elsősorban a profikat segíti (kisebb részben azokat, akik fizetnek is érte).
4. Hogyhogy nem maradt bűbájod? Akkor nyomás bajnokizni! Onnan lehet sokat szerezni, és ezekből soha semennyi nem elég, soha nem érdemes leállni a gyűjtögetésükkel. :)
5. A fentiekben az lett tételesen levezetve, hogy minimális munkákkal is megoldható, mert már működő lego darabokat raktam össze. ;)
6. Az ötlet a 2 napos keretet nem érinti, így a "mini" jelleg ugyanúgy megmarad.
 

Kira7

Veterán
Szia Calyr
Ez olyan lenne mint 1 mini testvériségi csak egyéniben, akkor haladnál jól ha tele teszed a városodat 1 manukkal meg műhellyel. A bűbájban azért abban igaza van polgarmaercell-nek hogy abban lehetnek elég nagy eltérések...nem mindegy hogy pár 10 vagy száz vagy több 1000 van raktáron. Én ugyan azt látom benne gondnak a bűbájon kívül hogy nem mindegy hogy mikor jön be ép hol tartasz a fejezetben mennyi helyed van mint a testvériséginél. A mostani igaz hogy nem volt kihívás, de ennyi idő alatt mindenki tudta kényelmesen teljesíteni , ha akarta. A javaslatoddal jobban ki hívás lenne, de ahogy most adja a pontokat úgy kisebb lenne az esély egyensúly .....
 

Szerencse fia

Veterán
Szia Calyr!

Maximálisan támogatom az ötletedet! Végre egy kis pezsgést, színt és újabb lehetőségeket vinne a játékba! :)
Kifejezetten örülök a felvetésnek! :)

Üdv.: Szeri :)
 

Calyr

Veterán
Szia Calyr
Ez olyan lenne mint 1 mini testvériségi csak egyéniben, akkor haladnál jól ha tele teszed a városodat 1 manukkal meg műhellyel. A bűbájban azért abban igaza van polgarmaercell-nek hogy abban lehetnek elég nagy eltérések...nem mindegy hogy pár 10 vagy száz vagy több 1000 van raktáron. Én ugyan azt látom benne gondnak a bűbájon kívül hogy nem mindegy hogy mikor jön be ép hol tartasz a fejezetben mennyi helyed van mint a testvériséginél. A mostani igaz hogy nem volt kihívás, de ennyi idő alatt mindenki tudta kényelmesen teljesíteni , ha akarta. A javaslatoddal jobban ki hívás lenne, de ahogy most adja a pontokat úgy kisebb lenne az esély egyensúly .....
Azért írtam oda a fejlettséghez kötött műhely szinteket, hogy ne lehessen nagy területen 1-es műhelyekkel kaszálni. Így akkor használni sem lehet őket ebben, tehát ez nagyon nem olyan, mint egy kaland! Volt már ilyen event (zodiákus 2 éve), és ott a kisebb korban lévő játékosok kifejezetten előnyben voltak a nagyobbakkal szemben, amikor kérte a rakat egy napos termeléseket, amelyeket én pl. csak 5*5-ös műhelyekkel tudtam megoldani.
A felhalmozott bűbájok valóban jelenthetnek sok különbséget, de ez sajnos kb. kivédhetetlen. Illetve csak egy-egy ilyen kihívásnál lehet gond, hosszú távon nem, mert hosszú távon nincs az a felhalmozás, ami ne tűnne el. Ráadásul a bűbáj nagyon kell máshová is, ezért érdemes ésszel használni (pl. a száműzöttek korhoz én ellőttem mana miatt vagy kétezret, de ezt még párszor már nem tudnám megtenni, pedig előtte azt hittem, hogy van tartalék dögivel :D ).

És ezért is kértem itt segítséget tőletek, hogy akinek van jobb ötlete a nagyobb egyensúlyra, jöhet. :)
 

Herannin

Erős harcos
Támogatom az ötletet, mert szeretem én is a kihívást, de csak akkor ha annak van valami haszna.
Műhelyes dologhoz kapcsolódóan: nekem csak 2 vari műhelyem van és lassan már azt is lefelezem. Nem igaz az, hogy sok műhely kell.
Az 1. szintű műhellyel trükközést simán ki lehet váltani azzal, hogy egyszerűen csak kalapácsot kell termelni.

Viszont az ötlettel kapcsolatban az az érzésem, hogy a játék fejlesztői/üzemeltetőinek nem érdeke az, hogy a jobb játékosok/vagy a fizetősök még több előnyhöz jussanak, mert akkor a gyengébb játékosok (a többség) egyre nagyobb része hagyja majd abba a játékot, mert gyenge eredményt érnek csak el. Fordítva ez nem gond, mert kevesebb a profi játékos, azok közül nem gond ha páran elmennek, kevés bevétel kiesést okoznak.
Erre a taktikára több dolog is utal:
1, Ősi csoda szintek számával nehezedik a bajnoki és a torony. Vagyis nem lesz nagyon könnyebb a dolgod ha jó vagy.
2, Eventek szerencse alapúvá tétele és béna jutalmak. Hiába okoskodik az ember, arany ligát csak mákkal vagy pénzzel lehet sokszor elérni. A pénzzel megvehető előnyök pedig szerintem nagyon gyengék.
3, Az ősi csoda TP vadászat zárolásos történet is pont erről szól. Aki jobban és többet vadászik, az hagyja abba egy időre. Bár úgy kommunikálják, hogy a csalókat akarják visszaszorítani, nem róluk szól.
4, Végtelenség tornyának jutalmai nem állnak arányban a toronyban teljesített szintek nehézségével.
 

Mihaszna

Veterán
+1 az eredeti ötletnek

Én az se bánnám, ha ez a mini esemény állandó (fix) helyet kapna az Elevnar naptárban, mint a Torony és Bajnokság. Sőt, tovább megyek. Örülnék, ha kiszámítható (esemény) lenne - mint az előző felsoroltak -, ezért, a nagyjából Péntek du. 4 órai kezdetet és Hétfői zárást korrektnek tartanám. Úgyis kivitelezhetetlen, hogy ne menjen bele valamelyik rendezvénybe, hétvégi programnak pedig jó lenne/elmenne. :) Ha valaki a heti szintet sokalja, akkor legalább 2 hetente lehetne ilyen.
 

Kira7

Veterán
Azért írtam oda a fejlettséghez kötött műhely szinteket, hogy ne lehessen nagy területen 1-es műhelyekkel kaszálni.
Így igaz úgy látszik első olvasatban ez elkerülte a figyelmemet, annyiban kiegészíteném hogy manukra is legyen így , mert 3 órás termelésekre arra is adott pontot.
+1 az eredeti ötletnek

, hétvégi programnak pedig jó lenne/elmenne. :)
számtalan más jobb dolgot inkább mint ezt hétvégi programnak ;) szerintem a heti bajnokság és torony mellé már nem szükséges más heti rendszerességgel
 

polgarmaercell

Erős harcos
Pár észrevétel/segítő tipp a játékhoz, a szavazatodtól függetlenül:
1. Egy db műhellyel kb. semmire nem fogsz menni a játékban. Már az elejétől érdemes legalább 4-5-ben gondolkodni (és mindig a max szintre befejlesztve). Csak ezzel tudod elérni, hogy mindig kb. max közelben tartsd az alapanyag raktárad (ami meg ahhoz kell, hogy folyamatosan nagy mennyiségű katonai egységet tudj kiképezni - és így sokat tudj harcolni).
2. Ez az ötlet amúgy ezen nem változtat, csak akik többet dolgoznak, többet nyerhetnek. :)
3. Jól látod, elsősorban a profikat segíti (kisebb részben azokat, akik fizetnek is érte).
4. Hogyhogy nem maradt bűbájod? Akkor nyomás bajnokizni! Onnan lehet sokat szerezni, és ezekből soha semennyi nem elég, soha nem érdemes leállni a gyűjtögetésükkel. :)
5. A fentiekben az lett tételesen levezetve, hogy minimális munkákkal is megoldható, mert már működő lego darabokat raktam össze. ;)
6. Az ötlet a 2 napos keretet nem érinti, így a "mini" jelleg ugyanúgy megmarad.
A több fejlettebb műhelynél nem lenne értelme fent tartanom a 8 műhelyt, ami az eseményeknék a haldásom kárára menne. Ráadásul honnan szedjek annyi helyet? Lehet, hogy majd a VIII. fejetetben fel kell majd fejleszteni néhányat, de, ha egy fejlődik láncreakcióként megy a többi is, csak legyen rá elég lakosságom. Az egységeim köszönik szépen megvannak, jelenleg van elég, a Törp Védőbástya segít nekik, bőven van bajnokita, csak nekem elég az egyik világban odafigyelni ra, a másikban meg egyezer vigigviszem, utána csak azokat teljesítem amik olyat adnak, amite szükségem van. Nekem a kihívásrendszer jó ahogy van.
 

Deathfolk

Veterán
Nagyon támogatom! Ennek a mostaninak a jelenlegi formájába semmi értelme nem volt, de cserébe lényegébe nem is adott semmit, max a kisálat eledel ami ért valamit. Nekem lényegébe magától kész lett az egész 1 nap alatt, úgy hogy semmit se csináltam :) Nálunk volt aki rákészült pár műhellyel, ő 1 perc alatt megcsinálta az egészet! :D
Viszont értelmes nyeremények kellenének, mert értéktelenekért nem áldozok be bűbájokat se a helyet, akkor inkább el se kezdem... Én pl a fejezet küldetéseket se csinálom mert semmi értékeset nem adnak, értelmetlenek és többe kerül elérni őket mint amit adnak, cserébe viszont megtörik az én tempómat, most hogy elkezdődött a 20. fejezet lépkedem át a 19. fejezet feladatait is, évek óta nem csinálom a fejezet küldetéseket... Szóval legyenek értékes motiváló nyeremények!
A műhelyre viszont tényleg ki kell valami megoldást találni mert nekem is csak 2db varázslatos van és bőven elég mindenre, sőt a kufárnál adom el a kalapácsot mert mindig maxon vagyok, pedig eddig 30db fegyvertár mellett termeltem az egységeket amik azért kértek mennyiséget 3 napos gyártási idő mellett, meg 30db fegyvertárba az orkok is vitték a kalapácsot :) De így is sok a kalapácsom, ha nagy ritkán valami építkezésekkel egy időbe gyártok egységet gyorsítóval akkor pedig van összeadva 16 ezer % váratlan ajándék tekercsem raktáron, csak 100%-osból 73db, ezekkel kb végtelen kalapácsot töltök vissza bármikor :) feltételezem ezzel más nagyobb játékosok is így vannak, szóval felesleges 2nél több műhelyt fenntartanom, így viszont hátrányba kerülnék ha szintfüggő lenne. Amúgy volt olyan event is valamikor 2-3 éve ahol a varázslatos duplán számított, azt akkor nagyon szerettem mert fele gyorsitóval megvolt minden gyorsan :) De ez se igazi megoldás mert nem mindenkinek van varázslatos műhely.

Talán az lenne a jó megoldás ha a darabszámos feladatok száműzve lennének az eventekből és a kihívásból is, mert mindenhogyan igazságtalanok lesznek, ha engedik az 1es műhelyt akkor azét mert a nagyoknak több helyük van telerakni a fél várost, ha pedig szinthez kötik akkor a kicsiknek lesz előny mert a termelési idő az mindenkinek ugyanannyi legyártani pl 1 kosár élelmiszer az 9 óra az 1es műhelybe és ami 2x2 kocka, és a maxosba is ami 7x4 kocka, ráadásul mint korábban írtam felesleges fentartani sok nagy műhelyt, így nagyok hátrányba kerülnek. A darabszámos feladatok helyére mennyiségi elvárás kerülhetne, fejezettől függő arányos elvárással, így kb ugyanannyi időbe kerülne az adott mennyiséget legyártani pl az 6. fejezetbe és az utolsóba is. Nem segítene ha az ember kitenne +1es manukat mert az a elváráshoz képest nem adna jelentős segítséget a kisebbeknek se.

(Amúgy ha nem is 1 módosítót kihívás, de valamiféle esemény, legalább fél évente 1x tényleg jó lenne amibe azok akik szeretnének kicsit versenyezni kiélhetnék magukat szerencse faktor nélkül, nagyon kéne már 1 ilyen, ahol nem számít a szerencse csak a stratégia és hogy ki menyire látja át a játékot, vagyis a tudás, mert jelenleg nincs ilyen a játékba, lehetne mondani a toplistát de az hülyeség, én semmire nem tartom a toplistát, nem az van elöl aki érti a játékot hanem aki megvette az összes helyet, vagy aki nem jól működő várost rak össze, csak a legtöbb pontot adó épületeket rakja le, semmi eventes fejlődő épület stb mert azok ugye nem adnak pontot... Én is csinálhatnék a jelenleginél 50%al több pontot érő várost de nem csinálok mert az számomra nem lenne hatékony, csak a pontom lenne több, de azzal semmit se érek, szóval a toplistának számomra nincs értéke! Aztán ott a bajnoki, de ott se lehet versenyezni mert akinek sok a csodája annak nehezebb a bajnoki, ez kb a legnagyobb hülyeség a játékbe, kb azonnal törölni kéne ezt program kódot a játékból! Pláne akinek nem is katonai csodák vannak hanem termelési csodák, és azok miatt is csak nehezedik a bajnoki, én tök máshogy fejleszteném a csodáimat ha ez a nehezítés nem lenne a játékba, és persze ez is a nagyokra hat igazán.... és bajnokinál még azt is meg kell említeni hogy pl mobilon nincs lehetőség manuális harcra, az autó harc pedig magasabb szinteken nagyon béna, van hogy totál vereségem van, aztán manuálisba meg 10% vesztesség :D De nagyon ritkán játszok manuálisan mert nincs rá időm, aki meg csak mobilon játszik neki esélye sincs rá... szóval a bajnoki se 1 olyan esemény ahol igazságosan lehetne versenyezni... Szóval valami nagyon kéne ahol lehetne ranglistán haladni valós tudás alapján, és ha már van 1 esemény aminek az a neve hogy "kihívás" akkor igazán lehetne ez 1 olyan esemény ami tényleg kihívást jelent.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
számtalan más jobb dolgot inkább mint ezt hétvégi programnak

Igazán nem bántásból - nem is vagy az a sértődős típus ( :) ) -, de ahogy sok éve elhangzik itt a fórumon.. nem kötelező tétel lenne, hanem lehetőség. :)

szerintem a heti bajnokság és torony mellé már nem szükséges más heti rendszerességgel

Ez relatív. Előbb-utóbb Elvenar fejlődése eljut odáig, hogy valamivel előfognak rukkolni, amit akár heti rendszereséggel is lehet majd használni. Számomra kicsit kezd monotonná válni, hogy Bajnokság és Torony, ez pedig megfűszerezve 1-1 Eventtel és Kalanddal. Szerintem jó lenne a változatosság, hogy mindenki megtalálja a számára tetsző részleget a játékban. Ami jelenleg van az nem biztos, hogy mindenkinek fekszik. Nem mindegy, hogy élvezetből, vagy unaloműzésből, esetleg megszokásból csináljuk azt, amit. :)
 

Kira7

Veterán
Igazán nem bántásból - nem is vagy az a sértődős típus ( :) ) -, de ahogy sok éve elhangzik itt a fórumon.. nem kötelező tétel lenne, hanem lehetőség. :)



Ez relatív. Előbb-utóbb Elvenar fejlődése eljut odáig, hogy valamivel előfognak rukkolni, amit akár heti rendszereséggel is lehet majd használni. Számomra kicsit kezd monotonná válni, hogy Bajnokság és Torony, ez pedig megfűszerezve 1-1 Eventtel és Kalanddal. Szerintem jó lenne a változatosság, hogy mindenki megtalálja a számára tetsző részleget a játékban. Ami jelenleg van az nem biztos, hogy mindenkinek fekszik. Nem mindegy, hogy élvezetből, vagy unaloműzésből, esetleg megszokásból csináljuk azt, amit. :)
Szia!
Nem sértődtem meg :). Szerintem a kihívás heti rendszerességgel egy idő után inkább nyűg mint kihívás.
A bajnokság az alapból kell a tervrajz, ősi csodák, királyi restauráció és az ereklyék miatt. A tornyot azért hozták be hogy kompenzálják valamivel ( varázslatos lakó épület , műhely, gyémánt nyerési lehetőség) , hogy ne boruljon fel túlságosan azok felé az előny akik többet költenek rá. Azoknál a netes játékoknál ahol túlságosan előnybe kerülnek azok a kik többet költenek rá azok szép lassan kifulladtak, meg szűntek adott szerverek stb. Ugyan úgy a torony változás az ereklyék meg szerzése meg a barkácsolás, stb. szintén üzletileg volt jelentősebb. Ott vannak az eventek, testvériségi amin szintén tudsz több mindent szerezni, erre még heti rendszerességgel szerintem felesleges rá tenni kihívást . Calyr javaslata hogy legyen jobban kihívás , legyen meg mindenkinek közel egyenlő esélye hozzá és ezt időnként beteszik annak még látom értelmét , de hetente csak nyűg lenne szerintem.
 

Hellblade

Újonc
Szerintem ezzel az ötlettel, egy már meglévő eseményt (Kaland) lehetne felturbózni. Az is egy végtelenenített feladatsor. Az örvényben minden elért 5000 pont után extranyereményt lehetne kapni. Ami lehetne varázskönyv, hogy a játékososknak legyen döntési lehetősége a megszerzett jutalommal kapcsolatban. Lejáró épületek és/vagy épúletegyüttesek darabjai stb. Így egy sokak által, unalmas illetve nem megérős eseményt is vonzóvá lehetne tenni.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Szerintem ezzel az ötlettel, egy már meglévő eseményt (Kaland) lehetne felturbózni. Az is egy végtelenenített feladatsor. Az örvényben minden elért 5000 pont után extranyereményt lehetne kapni. Ami lehetne varázskönyv, hogy a játékososknak legyen döntési lehetősége a megszerzett jutalommal kapcsolatban. Lejáró épületek és/vagy épúletegyüttesek darabjai stb. Így egy sokak által, unalmas illetve nem megérős eseményt is vonzóvá lehetne tenni.
A kalandra vonatkozó fejlesztés ötleteim már kb. másfél éve felkerültek ide. :) Illetve van egy klasszis különbség: a kaland a csapatról, a kihívás az egyéni dolgokról szól.
De abban teljesen egyetértek veled, hogy a kalandra is ráférne egy alapos ráncfelvarrás!
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 
Fent