• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Újfajta katonák?

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    12
  • A szavazás lezárult .
Sziasztok!
Ebben a játékban 3 épülethez viszonyítva vannak katonák. Ugyebár az alap emberekhez és elf katonákhoz hasonló egységeket lehet gyártani a zsoldostáborban és kiképzőpályán. Szerintem a bónusz sebzéstől eltekintve is lehetnének egységek.

Például konkrétan törpökre fókuszáló épület is. Lassúak, de nagyon erőssek.
A nehéz egységük lehetne 1 kőgolem, ami jobban hasonlítana a treanthoz ezáltal ha emberekkel játszik valaki, akkor egy treanthoz hasonlóbb egysége lenne.
A könnyű egység is inkább erős mintsem gyors lehetne. Például 2 fejszés törp.
Könnyű íjász egység tudhatna fejszét dobni. Ha közelebb van az ellenség akkor többet sebezne és akkor ezzel lehetne taktikázni.
Varázsló egység lehetne valami ami tudna healelni, mivel ilyen valamilyen oknál fogva még nincs a játékban....
Nehéz távolsági egység lehetne 1 mozogni nem tudó nagyon erős ágyús, de viszont nem kap komoly bónuszt könnyű egységek ellen, mint a gránit gólem. Maximum 20-30%-ot kapna.

Azért hozakodtam föl ezzel, mert a variáció az egységek között nem valami nagy és 1 új játékosnak a varázslók és sárkányok koráig körübelül 1 évbe telik eljutni. És még azután is nagyon sok egység lesz letiltva mint lehetőség. Szerintem új harcos épületet a törp kortól lehetne betenni. Hasonló képpen a zsoldostáborhoz ami tündéreknél van.

Az alapötlet nem a törp típusú egységek, hanem az új típusú egységek új épülettel.
 
A termelés költség is elmehetne más irányba.
Az előzőleg felhozott példákból indulva.
1 csillagos kőgólem az márványért vásárolható, 2 csillagos az kristálygólem, a 3 csillagos pedig drágakő gólem.

A mana is mint alapanyag lehetne 1 egységtermelő alapanyag.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Deleted User - 204368

Vendég
az 5let jó csak szerintem értelmetlen. maga a játék nagyon egyszerű. ha ezt a változtatást behozzuk akkor a többi egység túl primitív lesz mellettük
 
az 5let jó csak szerintem értelmetlen. maga a játék nagyon egyszerű. ha ezt a változtatást behozzuk akkor a többi egység túl primitív lesz mellettük
Tulajdonképpen a kő papír olló szisztemet akartam kiegészíteni Kő tűz papír víz villám olló repülősárkány alien varázslópap mittudomén mi ->kő-re cserélni. Több opció legyen.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Tulajdonképpen a kő papír olló szisztemet akartam kiegészíteni Kő tűz papír víz villám olló repülősárkány alien varázslópap mittudomén mi ->kő-re cserélni. Több opció legyen.
nekem tetszik. de akkor a követ is ki kell cserélned v inkább felturbóznod. annak mi értelme h lesz egy faék egyszerű mágusod ami lő és átkoz és lesz egy másik egységed amire elég sok taktikai megfontolásra van szükség h tudd használni?
 

Deleted User - 204368

Vendég
ha lenne egy teljes átdolgozása az összes egységnek és vmi komplexitást adnánk mindnek akkor én támogtanám mert túl egyszerű így az egész. bár lehet h épp ezért kell megtartani ezt mert az emberek kikapcsolódni jönnek ide nem tervezgetni
 
ha lenne egy teljes átdolgozása az összes egységnek és vmi komplexitást adnánk mindnek akkor én támogtanám mert túl egyszerű így az egész. bár lehet h épp ezért kell megtartani ezt mert az emberek kikapcsolódni jönnek ide nem tervezgetni
Most egyre jobban belefeküdtem ebbe a harctémába és feltűnt, hogy ráadásul még bugos is. Szóval a problémák nem itt kezdődnek. Neked azért nem tűnt fel, mert te okos voltál és az osztagméretet nem fejlesztetted ki. Én kifejlesztettem.... Most konkrétan az ellenség osztagméretére gondolok. Nem gyakran ugrott föl, de néha föl ugrott bajnokságon.

Ahhoz, hogy harcászat szempontból az elejétől több lehetőség legyen, valamilyen változás kell. Amit javasoltam az a kisjátékosokhoz szól. Az elején kapsz 1 kutyát attól függetlenül, hogy melyik néppel játszol. Szerintem ez 1 az 1-be lecseréli a könnyű egységet. Szerintem neked ez a problémád.
Én a varázslónőt már most sem használom... szerintem az az egység kaki. Autó harcban nem jó. Viszont a banshee az baresz.

A gránitgólemet is lecserélném ágyúsra vagy békára ha tudnám. taktikai szempontból. Szerintem az tökre uncool, hogy messzire lövő egysége az elfeknél olyan messze van. Oda durván 1 év eljutni. Azért, ha a törpöknél volna 1 fix távolsági nehéz lövős egység, akkor én nem panaszkodnék.

Cselekvés szempontjából, olyan egység még nincsen ami a társaidat buffolná, vagy healelné. Szóval a kört ez tovább vihetné.

Nekem az is jó, hogy valamilyen passzív csillagos egység lenne ami olyan lenne mint az ágyús (korok előre lépésével nem lehetne erőssebb), de legalább a törpöknél már lenne 1 olyan egységem mint az ágyús.
 
ha lenne egy teljes átdolgozása az összes egységnek és vmi komplexitást adnánk mindnek akkor én támogtanám mert túl egyszerű így az egész. bár lehet h épp ezért kell megtartani ezt mert az emberek kikapcsolódni jönnek ide nem tervezgetni
Várjunk is csak. A problémám az nem az hogy nincsen elég egység, hanem, hogy nem lehet termelni az egységeket előbb.
hmmm
akkor hogyan tudom megváltoztatni a topicot arra, hogy több "Valorian dicsőség"-éhez hasonló épület, de békával és vadőrrel?
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Alaposan átolvastam a javaslatot és az érveket.
Sokszor elhangzott már hogy a játék kezd egyre jobban eltolódni a csaták irányába. Szerencsére sok ötlet is született hogy a kereskedelmet is ki kéne egyenlíteni. Ugye, az egységek emberekre és elfekre lettek kifejlesztve. Hozzájuk jönnek amik a vendégnépek adnak. Ha új egységek kerülnének be a játékba a kérdéseim a következők lennének. Hol lennének kiképezve ? A már meglevő táborokban és kaszárnyákban, ? Ha igen, ez is komolyabb átalakítást igényelne. Ha ezt a fejlesztők betennék akkor AL is használhatná ellenünk. S vajon az akadémián gyártható és a toronyban nyerhető segítő épületek hatnának rájuk ? Minden játékos orientálódik valamelyik irányba. Vagy épp csatázik és kereskedik is ha már túl nehéz a harc. Itt érdemileg szerintem profi harcosok véleménye is kellene. Olyanoké is akik itt voltak a kezdetektől látták a játék fejlődését az évek alatt. Nekik nagyobb a rálátásuk az összképre. De Elvenar alapvetően békés világ. :)
Köszönöm a türelmet. :)
 
ez némileg ellentmondás ezzel:

Tekintve, hogy szavazás alatt van, jó lenne lefixálni, miről is döntsünk, mert eléggé csapongó a gondolatmenet ;)
Hát igen... Az én hibám. Egyébként az angol forumot megnéztem, hogy ott miről beszélnek és amit mondtam 1 fajtája ott megjelent. Ott konkrétan kutya termelőt akarnak. Szóval szerintem ebbe az irányba itteni különösebb szavazás nélkül is lesz valamilyen lépés.
 

Szeszkazan

Újonc
Nem támogatom. Csatázni FOE-t játszom. Ennek a játéknak nem a csatákról kellene szólna. Persze van benne az is és elfogadom, hogy lennie kell, de jobb lenne ha megmaradna egy kevésbé véres tündérvilágnak.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Destion!

Örülünk, hogy itt látunk Téged! Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot!
Engedd meg számukra, hogy néhány tippel lássunk el annak érdekében, hogy a többiek könnyen megértsék és magukévá tudják tenni a felvetésed.

- adj részletes és pontos leírást
- fektesd le az alap koncepciót, ne térj el menet közben más irányba
- ha szükségét érzed, akár rajzzal is szemléltetheted

Így könnyebben és hatékonyabban tudunk ötletelni :)

Jelen helyzetben a „szavazás”-ról lekerül, a későbbiekben „új ötlet”ként tovább csiszolható; ebben a többiek visszajelzése nagy segítség lesz! Véleményünk szerint az ötlet hasznos és örömmel látnánk, ha bevezetésre kerülne!

Köszönettel,
Niraya
 
Kedves Destion!

Örülünk, hogy itt látunk Téged! Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot!
Engedd meg számukra, hogy néhány tippel lássunk el annak érdekében, hogy a többiek könnyen megértsék és magukévá tudják tenni a felvetésed.

- adj részletes és pontos leírást
- fektesd le az alap koncepciót, ne térj el menet közben más irányba
- ha szükségét érzed, akár rajzzal is szemléltetheted

Így könnyebben és hatékonyabban tudunk ötletelni :)

Jelen helyzetben a „szavazás”-ról lekerül, a későbbiekben „új ötlet”ként tovább csiszolható; ebben a többiek visszajelzése nagy segítség lesz! Véleményünk szerint az ötlet hasznos és örömmel látnánk, ha bevezetésre kerülne!

Köszönettel,
Niraya
Köszönöm szépen a válaszát. Az alapötletem szerintem nem ennek a játéknak a célközönségéhez való, szóval azt nem erőltetném. Ami az ötletelés során született ötlet, azt angol fórumon is javasolták, ami valószínűbb, hogy megvalósul 3-6 hónapon belül (nemtudom pontosan mennyi idő 1 ilyen épületet elkészíteni) ha megvalósul...

Köszönöm szépen mindenkinek aki támogatta az ötletem.
 
Fent