• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.78

DeletedUser

Vendég
"Lakóépület (20. szint, Elfek és Emberek)
  • Adott lakosság: 750 -> 850"
A következő (21.) szint éppen 100 plusz lakost adna. Akkor az a fejlesztés nem fog adni semmit? Vagy utána is változnak az értékek?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
Én úgy értem, hogy mindenki, akit érint, kap egy rakás plusz lakost, épületenként 100-at.
Remélem jól értem, mert lenne mire felhasználni. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Nem, ez azt jelenti, hogy az ork fejezetre jutó lakosságot egy épületszinttel hamarabb lehet elérni. Akinek nincs 20. szinten lévő lakóépülete, azt nem érinti a változás.
 

Calyr

Veterán
Ófene. Köszi a választ! (érdemes lenne a szöveget egyértelműsíteni, mert a kiírás nem ezt jelenti - mert akkor a 21. szint adata is változik)
 
Nem, ez azt jelenti, hogy az ork fejezetre jutó lakosságot egy épületszinttel hamarabb lehet elérni. Akinek nincs 20. szinten lévő lakóépülete, azt nem érinti a változás.
Szia Hoshi

Szeretnélek megkérni, hogy nagyon konkrétan fogalmazd meg mit is jelent amit a fórum ezen részén jeleztetek annak aki rendelkezik olyan épülettel amit érint a változás és aki nem rendelkezik érintett épülettel!
Hiszen nekem a leírtakból egyértelműnek tűnt, hogy :

"Lakóépület (20. szint, Elfek és Emberek)
  • Adott lakosság: 750 -> 850"
Tehát akinek 20.as vagy magasabb szintű lakóépülete van épületenként 100fő differenciát generál pluszban ! ?

A konkretizálást előre is nagyon köszönöm!
(feltehetőleg rengeteg kérdést előz majd meg)
 

DeletedUser4681

Vendég
Tetszett ugyan, hogy hirtelen megugrott a lakosok száma (épp most fejeztem be egy csomó lakóépület 20. szintre való emelését), viszont kicsit olyan "adok is, meg elveszek is" jellegűnek érzem a változást. A 19-ről 20-ra való fejlesztés eddig 200 plusz főt adott, a 20-ból 21-re fejlesztés +150 főt. Most viszont, hogy a 20. szintű házak +100 embert kaptak, a 20-ról 21-re fejlesztés már csak +50 főt ad. Így gyakorlatilag nem jártunk jobban, összességében a népesség eloszlása nem változik, csak egy hamarabbi szintlépés ad jóval nagyobb létszámot. Ez csak bug, vagy ezt így is tervezték?
 

DeletedUser3

Vendég
Tehát akinek 20.as vagy magasabb szintű lakóépülete van épületenként 100fő differenciát generál pluszban ! ?
Nem, nem jelent plusz lakosságot azoknak, akiknek már magasabb szinten van a lakóépülete.

Ami történt: Minden lakóépület ad valamennyi lakosságot. Ez 20-as szinten eddig 750 volt, 21-es szinten 850. Ezzel együtt amikor megnéztük, hogy területegységenként ez mennyi lakosságot jelent, azt láttuk, hogy a 20-as szint értéke rosszabb, mint az alacsonyabb, 19-es szintű épületé. Ezért jogosan merült fel a kérdés, miért akarna bárki 20-as szintre fejleszteni, ha tulajdonképpen rosszabbul jár. Ezt sokan úgy oldották meg, hogy azonnal 21-es szintre fejlesztették az épületeket, most ezzel a megoldással ezt a "stresszfaktort" távolítottuk el. Ez lett most korrigálva.
Igen, ennek következménye az is, hogy a 20-ról 21-re fejlesztés nem annyira tetszetős, de a fejezeteken belüli fejlesztések sosem azok.

Készítettem egy grafikont, ami lehet segít illusztrálni a problémát:
lakossag.png
Sárga jelzi az új értékeket, kék a régit. Mindegyiket úgy kell érteni, hogy mennyi az egy területegységnyire jutó lakosság az adott szinten. A piros vonalak a fejezeteket jelölik (Elfeket vettem alapul, de az embereknél is hasonló ábra jön ki.)
Ha minden további épületet érintene a változtatás, akkor borulna a játék egyensúlya, ugyanis a küldetések és a többi épület lakosságigénye attól is függnek, mennyi lakos érhető el egy adott fejezetben. Tehát az egyetlen megoldás az volt, hogy fejezeten belüli arányokat változtattuk, tulajdonképpen 100 lakos egy szinttel alacsonyabb épületbe költözött át.
 
Hoshi

Köszönöm, így már sokkal érhetőbb!
Sajnálom, hogy nem lett "ajándék" lakosság dömping, de megértem.
Remélem így másnak is tisztább a kép és nem teszik fel ugyan azt a kérdést amit én.
 

Calyr

Veterán
Hoshi, ma volt mobilos új verzió, azóta az árutermelés indítása úgy megy, hogy a megszokott ablakból ki kell választani a termelést, és erre automatikusan feljön a választott termelés időkijelző ablaka, amit minden esetben be kell zárni. Ez rengeteg felesleges plusz kattintást igényel.
Ez valamilyen hiba lehet nálam, vagy ilyen lett az új fejlesztés?
 

DeletedUser2066

Vendég
Hoshi, ma volt mobilos új verzió, azóta az árutermelés indítása úgy megy, hogy a megszokott ablakból ki kell választani a termelést, és erre automatikusan feljön a választott termelés időkijelző ablaka, amit minden esetben be kell zárni. Ez rengeteg felesleges plusz kattintást igényel.
Ez valamilyen hiba lehet nálam, vagy ilyen lett az új fejlesztés?
A felugró panelen van balra-jobbra nyil, melyre kattintva a következő árutermelőre ugrik, szóval egész praktikus.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
A felugró panelen van balra-jobbra nyil, melyre kattintva a következő árutermelőre ugrik, szóval egész praktikus.
Hoshi, ma volt mobilos új verzió, azóta az árutermelés indítása úgy megy, hogy a megszokott ablakból ki kell választani a termelést, és erre automatikusan feljön a választott termelés időkijelző ablaka, amit minden esetben be kell zárni. Ez rengeteg felesleges plusz kattintást igényel.
Ez valamilyen hiba lehet nálam, vagy ilyen lett az új fejlesztés?
Nálam is ma frissült az app és elsőre én sem értettem a változást, de még akkor sem több kattintás, ha minden manu különböző. Eddig egyszer rá kellett bökni, hogy kiválaszd a manut, egyszer böktél alatta a termelés ikonra és egyszer arra a termelésre, amit indítasz. Most ugyanúgy 3 kattintás: elsőre kiválasztod a manut, ami egyből a termelést fel is hozza. Utána indítod a termelést egy gombnyomással és még egy gombnyomás a bezárás.
Ha pedig több ugyanolyan manud vár termelés indításra, akkor szélsebesen tudsz végezni. indítasz, léptetsz, indítasz, léptetsz, stb.

Szerintem nagyon jó lett, gyorsabb, mint az asztali verzióban a gyorsbillentyűs megoldás.

Mondjuk az furcsa, hogy csak a műhelyeknél lett betéve az "összes indítása" gomb, ami aztán végképp kiváló újítás.
Minden esetre köszönet mindkét újításért!
 

DeletedUser2182

Vendég
Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy mikor lesz elérhető minden városban ennek az árutermelés indításnak az új lehetősége? Köszi
 

Calyr

Veterán
Nálam is ma frissült az app és elsőre én sem értettem a változást, de még akkor sem több kattintás, ha minden manu különböző. Eddig egyszer rá kellett bökni, hogy kiválaszd a manut, egyszer böktél alatta a termelés ikonra és egyszer arra a termelésre, amit indítasz. Most ugyanúgy 3 kattintás: elsőre kiválasztod a manut, ami egyből a termelést fel is hozza. Utána indítod a termelést egy gombnyomással és még egy gombnyomás a bezárás.
Ha pedig több ugyanolyan manud vár termelés indításra, akkor szélsebesen tudsz végezni. indítasz, léptetsz, indítasz, léptetsz, stb.

Szerintem nagyon jó lett, gyorsabb, mint az asztali verzióban a gyorsbillentyűs megoldás.

Mondjuk az furcsa, hogy csak a műhelyeknél lett betéve az "összes indítása" gomb, ami aztán végképp kiváló újítás.
Minden esetre köszönet mindkét újításért!
Végül is jogos, amit írsz, engem így több próba után már csak az zavar, hogy régebben a termelés kiválasztással eltűnt az a kis ablak, most meg mindenképpen feljön az időjelző, amit be kell zárni.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Végül is jogos, amit írsz, engem így több próba után már csak az zavar, hogy régebben a termelés kiválasztással eltűnt az a kis ablak, most meg mindenképpen feljön az időjelző, amit be kell zárni.
Nyilván ez megszokás kérdése. Eddig máshoz szoktunk, most ez az új módi furcsa. Amúgy az érzékeny árú termelésnél kimondottan előny, hogy nyitva marad az ablak, még ha nincs is hová továbblépni: megszokásból többször indítottam az alap 3 órást, az érzékeny 3 órás helyett. Most legalább ez szem előtt van, hamarabb észre veszem és javítom, nem csak a beszedésnél szembesülök vele, hogy hibáztam.
Viszont a fegyvertárakat ténylegesen hátrányosan érinti a változás. Ott megmaradt a kiválaszt-termelés-indítás metódus, nincs oldalt léptető gomb, mégis nyitva marad az ablak. Itt jó lenne, ha erre a plusz kattintásra a bezáráshoz nem lenne szükség vagy az ork termelés is a manu termeléshez hasonlóan egyből megnyílna és léptethetők volnának a fegyvertárak is.
 
Fent