• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.69

DeletedUser1519

Vendég
Tiszteletem!

A királyi restauráció ezek szerint idén már nem lesz bevezetve?
 

creatin

Erős harcos
Tiszteletem!

A testvériségi kalandoknál a böngészős verzió esetén a feladatok pörgetésének korszerűsítése ezek szerint idén már nem lesz bevezetve? Marad a 100-200 kattintás?
 

DeletedUser3

Vendég
Tiszteletem!

A királyi restauráció ezek szerint idén már nem lesz bevezetve?
Jelen pillanatban nem tudunk pontos infót adni. A funkció fejlesztés, belső tesztelés alatt van. Mindent megteszünk, hogy még idén láthassátok, de előfordulhat, hogy a jövő év elejére tolódik.

Tiszteletem!

A testvériségi kalandoknál a böngészős verzió esetén a feladatok pörgetésének korszerűsítése ezek szerint idén már nem lesz bevezetve? Marad a 100-200 kattintás?
Alapvetően ez nem prioritás. A kaland küldetéseit is lehet sorban csinálni, így többféle jelvényt tudsz szerezni és még kattintani sem kell sokat hozzá.
 

DeletedUser

Vendég
A kaland küldetéseit is lehet sorban csinálni, így többféle jelvényt tudsz szerezni és még kattintani sem kell sokat hozzá.
Bocs, de ez azért így nem állja meg a helyét. Van olyan, hogy lehet többfélét egymás után időzíteni, de azt hiszem, hogy ez nem olyan gyakran fordul elő és van használatban, mint az, hogy egyféle termelésből készít az ember többet és olyankor sokat kell pörgetni. Szóval én, mint így is lelkes kalandozó, szeretném, ha a mobilos megoldáshoz hasonló mielőbb megjelenne a pc-s verzióban is. Ha kérhetném, kerüljön kicsit előrébb a prioritási sorban. Magam és lelkes társaim nevében. :)
 

creatin

Erős harcos
Alapvetően ez nem prioritás. A kaland küldetéseit is lehet sorban csinálni, így többféle jelvényt tudsz szerezni és még kattintani sem kell sokat hozzá.

Azért amikor legyártok 12-15 egyforma valamit (pl. az 5 műhelyt igénylő gazdálkodók öröme jelvény, vagy olyan, amihez acél-márvány-deszka termék kell - 3 órás luxus üvegcse, 9 órás nem jut eszembe a neve stb.), az 14 feladatos kaland esetén minimum 14*(12-15) > 168 kattintás egy begyűjtés esetén. Úgyhogy kattintani bizony nagyon sokat kell hozzá. Nem tudom mennyire szoktál a kalandokban aktívan részt venni, de böngészős játék esetén aki komolyan veszi, annak az életkedve elmegy egy-egy ilyen begyűjtés után. És ez még csak egy begyűjtés...
Azt tudomásul veszem (de meg nem értem, pláne nem elfogadom), hogy nem prioritás, de az indoklás sántít.

Na Királynő, pont egy rugóra járt az agyunk...
 

Siorna

Veterán
Én is szeretném tisztelettel kérni a prioritások átgondolását. Nálunk van olyan, akinek már a második kalandozásnál annyira elment az életkedve a kattintások miatt, hogy azóta sem heverte ki: kifejezetten emiatt marad ki a kalandokból. A mobilos verzió óta reménykedtünk, hogy majdcsak megérkezik a böngészőre is - most nagyon letörtem!
 

DeletedUser3

Vendég
Azt tudomásul veszem (de meg nem értem, pláne nem elfogadom), hogy nem prioritás, de az indoklás sántít.
Alapvetően a kalandoknál a küldetések működnek. Nem tökéletes, senki nem állította. Viszont amíg a mobilverzióban egyáltalán nem volt kaland, ez sem volt akkora probléma. Most van egy jobb megoldás a mobilon, és ahhoz van hasonlítva a böngészős. Ez is teljes mértékben érthető. De ez inkább egy pszichológiai dolog.
Ahhoz, hogy a böngészős verzióban is úgy lehessen átugrania küldetéseket, mint a mobilon, a böngészős küldetésfeldolgozó rendszert kell átírni. A mobilalkalmazás már eleve a kaland figyelembevételével lett nulláról építve, így ott ez nem volt probléma. A böngészőben egy meglévő rendszer teljes átírása túl nagy idő és erőforrásbefektetés a kaland 12-14 küldetésének kényelmessé tételéhez. Én értem, és tudom, hogy így nem kényelmes, viszont annak sincs értelme, hogy most lefoglaljunk X fejlesztőt a küldetésrendszer átírásával csak a kaland miatt, majd egyszer később újra, az újabb fejlesztések miatt. A kalandos küldetések átugrása majd akkor kerül terítékre, amikor a küldetésrendszert amúgy is átírják a fejlesztők. - Hiszen vannak egyéb küldetések is amik csak pörgetve vannak, ezekre is kellene egy megoldás, viszont a mobilon látható kalandküldetések megoldása oda megint nem jó.
Épp emiatt bár most nektek csak a kaland a fontos, de sokkal nagyobb falat ez az egész, és emiatt nem a legfontosabb prioritású, hiszen akkor számos más újítás kerülne a háttérbe egy olyan dolog miatt, ami nem biztos, hogy kifizetődő.

Nálunk van olyan, akinek már a második kalandozásnál annyira elment az életkedve a kattintások miatt, hogy azóta sem heverte ki: kifejezetten emiatt marad ki a kalandokból.
Lehet, hogy emiatt, lehet, hogy más miatt. Ezt soha nem lehet pontosan megállapítani, épp ezért rizikós egy ekkora mértékű változás.
 

creatin

Erős harcos
Viszont amíg a mobilverzióban egyáltalán nem volt kaland, ez sem volt akkora probléma. Most van egy jobb megoldás a mobilon, és ahhoz van hasonlítva a böngészős. Ez is teljes mértékben érthető. De ez inkább egy pszichológiai dolog.

Már a mobilos verzió előtt is gond volt. Nem annak a normális megvalósítása hozta magával ennek a problémának a megjelenését, ez már a kaland megjelenésekor azonnal jelentkezett. (Nekem amúgy még Lumia-m van, amire nincs is Elvenar :))

A 100-200 kattintás annyiban pszichológiai dolog, hogy elveszi a játékos kedvét az egésztől. A játék fejlesztői kitalálták ezt a testvériségi kaland betétet, ami nagyon jó dolog. Eközben ráhúzták a meglévő küldetésrendszerre, ami ezt már nem tudja érdemben kiszolgálni, csak a játékos kattintásdömpingjével (legalább az elutasítás ablak után felugró "Biztosan elutasítod ...?" ablakot idővel kivették belőle). De persze a vegyél gyémántért jelvénycsomagokat, költs gyémántot és rakd tele az út csomópontjait jelvényekkel azonnal megjelent. Nincs is ez utóbbival semmi baj, csak éppen maga a kaland játszhatósági szempontból nagyon rossz.

Mint azt írtad, ez nem is prioritás. Így is csökkenő számot mutat az érdemben résztvevő testvériségek száma, ami az egyre értéktelenebb jutalmakkal, meg a sokszor szinte irreálisan sok jelvénykéréssel párosulva nem sok jót jelez jövőre nézve.

Azért egy jelzést ( Ismét vagy elsőként? ) megérdemelne a fejlesztők felé, hogy van egy kis bepótolni valójuk ebben a témában. Tudomásul veszem az indokaidat, de legalább érezzék, hogy van igény a jobb játszhatóságra a kalandnál!

Dehogynem, ez legalább felpörget 10 üvegcse és 10 gazdálkodó begyűjtése után :)
Ígérem, a következő kalandig csöndben leszek...

Most egy darabig ismét abbahagyom ;), de a probléma változatlanul fennáll.
 
Utoljára szerkesztve:

GreenKnight

Veterán
Nálunk van olyan, akinek már a második kalandozásnál annyira elment az életkedve a kattintások miatt, hogy azóta sem heverte ki: kifejezetten emiatt marad ki a kalandokból.
"Segíts magadon és az Isten is megsegít!"
Aki a mobilos begyűjtést szeretné használni az gyűjtsön be mobilon. Vagy ha nincs arra alkalmas telefonja/tabletje, akkor tegye fel a gépre a BlueStacks nevű Android emulátort és máris tud a PC-n könnyen, gyorsan begyűjteni. Én kizárólag ezt használom naponta a látogatásokhoz, mert nincs kedvem keresgélni és találgatni, hogy melyik kulti lehet a jobb. Ami az appban jobb azt ott kell használni.
 

creatin

Erős harcos
"... tegye fel a gépre a BlueStacks nevű Android emulátort ...

Aham. Telepítsünk egy külső programot a játék hiányosságainak kiküszöbölésére. Ez egy játék, amihez nem nekünk kellene még telepíteni, esetleg új hardvert bevásárolni, hanem egy alapvetően túlhaladott, a játék mostani követelményeinek már nem megfelelő küldetésrendszert kellene átdolgozni. Nem a gombhoz vesszük a kabátot... ;).

BlueStacks:
Ez egyrészt nem minden telefonon fog működni (pl. Windows Phone telefonokra - az enyém lassan 3 éves, tökélesen használható - már szinte nincs friss app, pláne nem emulátor, ami ráadásul elfogadható sebességgel fut), a Androidra és Iphone-ra meg ugye felesleges. PC-k esetén pedig egy emulátor komoly teljesítményt kér (nekem pl. még mindig Core2-es gépem van :)), másrészt sok embernek nemhogy egy emulátor kezelése, de még maga az Android is fekete ló. Windows-t használ a PC-jén, a telefonját pedig szigorúan telefonálásra, nem a rendszerben való kutakodásra.
Persze, értem, hogy akkor a következő lépés: új telefon, egy új tablet, egy új (esetleg egy jó állapotú, de már használt) asztali gép. Mert ugye:
"Segíts magadon és az Isten is megsegít!"

Amúgy a BlueStacks nem rossz ötlet, aki nem csupán felhasználóként ül a gép előtt, hanem abszolút hozzáértően, annak megvalósítható. De azért kíváncsi lennék az Elvenáron játszók halmaza és a kockák halmaza metszetének számosságára... :)
 

GreenKnight

Veterán
1. A PC-re javasoltam a telepítést, hiszen másra nincs is értelme.
2. Hogy kinek milyen gépe van, azzal már végképp nem tudok mit kezdeni. De általában, ha a Flash elmegy rajta, akkor talán a BlueStacks is.
3. Ha Windowsos telefonod van, akkor az elég baj Neked, hiszen már a Nokia is rájött, hogy az elhibázott dolog volt. Nem fog már rá a kutya se fejleszteni semmit, ne is várd.
4. Ötletet adtam, amit lehet finnyázni, de lehet, hogy valakinek hasznos. Neked nem. Ez szintén a Te egyedi problémád. Én napi rendszerességgel használom.
5. Ideje lenne belátni, hogy a játékot nem a Te egyedi igényeidnek megfelelően fogják fejleszteni.
+1:
Nem a gombhoz vesszük a kabátot...
Viszont, ha van egy kóbor gombom, akkor azt felvarrhatom egy másik kabátra, hogy ne fújjon be a szél vagy amíg a szabó ráér megvarrni az újat.
 

creatin

Erős harcos
Ha Windowsos telefonod van... Nem fog már rá a kutya se fejleszteni semmit, ne is várd.
Nem is várom, és nem is érzem bajnak. A telefont csak telefonálásra használom. Vagyunk így vele egy páran, szerintem. :) A példát is csak azért hoztam, hogy nem mindenkinek van olyan telója, ahol fut az Elvenar. De látom kár volt, mert csak támadási felületet adtam. Nem a meglévő telefonos app minősége a téma, hanem az elavult böngészős küldetésválasztás.

Ötletet adtam, amit lehet finnyázni, de lehet, hogy valakinek hasznos. Neked nem. Ez szintén a Te egyedi problémád.
Talán is sem kellene támadni. Írtam, hogy nem rossz ötlet. Hozzátettem, hogy egy szűk rétegnek meg is felel, mert az a metszet azért elég kis számosságú.

Ideje lenne belátni, hogy a játékot nem a Te egyedi igényeidnek megfelelően fogják fejleszteni.
Ezzel viszont maximálisan nem értek egyet. Nem csak engem zavar ez a dolog, elég ha csak itt visszaolvasol. De bőven lehet még találni régebbi idevonatkozó kritikákat is. Lehet úgy tűnik, hogy most csak én állok itt a ringben, de tudom, nem vagyok vele egyedül. (Most téli event van, nem éppen ez áll a figyelem középpontjában). Mindenki, aki rendszeresen olvassa a fórumot, találkozott már ezzel a felvetéssel. Persze, lehet telefonon játszani vagy PC-n emulátort futtatni. De ezek nem oldják meg a böngészős játék elavult küldetésválasztását. Ebben végső megoldást csak a fejlesztők tudnak adni. Ennek ellenére rendszeresen kalandozom én is (sokszor bekómázott aggyal kattintgatok),pl. most ősszel 6. helyezést értünk el.

Elfogadtam Hoshi válaszát, hogy sajnos ez nagyobb munkát igényel, mert a teljes küldetésrendszert át kell hozzá variálni. Hiszen játék saját küldetései, az eventek küldetései is mind ugyanazt használja.
Csak azt kértem, hogy legyen ez továbbítva a fejlesztők felé, hogy van egy állandó igény a fejlesztésre. Ez szerintem teljesíthető. Érezzék, hogy folyamatos elvárás van a témában a játékosok részéről. Ennyi és nem több.

Május körül újra jelentkezem ez ügyben! :)
 

DeletedUser3

Vendég
Megkérlek titeket a vitát fejezzétek be.
Van egy elvárás @creatin irányából, ami teljes mértékben jogos és továbbításra került. Én próbáltam elmagyarázni (nem ki- vagy meg-), miért kerül ez több időbe. Ezt vagy elfogadja valaki, vagy nem. Ha nem, attól még az nem változtat a helyzeten, semmivel nem fogja előrébb vinni a fejlesztéseket, ha minden héten leírja valaki, hogy ez meg ez kell. Tudnak róla a fejlesztők, többet nem tudunk tenni.

@GreenKnight egy részleges megoldást javasolt, akinek tényleg olyan nagy problémát jelent egy-egy dolog, azt meg lehet sufni módon oldani amíg jön a hivatalos megoldás.

Nem kell egymásnak esni.
 

DeletedUser683

Vendég
4. Ötletet adtam, amit lehet finnyázni, de lehet, hogy valakinek hasznos. Neked nem. Ez szintén a Te egyedi problémád.
Szerintem @creatin nem finnyált, ahogyan te írtad, hanem azt próbálta ecsetelni, hogy bár az ötlet jónak tűnik, de nem fog mindenkinek menni felrakni a pc-re egy emulátort. Felesleges mindig, és mindenkivel úgy viselkedned, mintha mindenki mindenben teljesen otthon lenne, mert ha eleve nem ilyen lennél, akkor nem láttad volna "támadásnak" @creatin viszontválaszát. De akár segíthetnél is tanáccsal. ;)
 

GreenKnight

Veterán
Adtam egy ötletet, amit én használok napi szinten a látogatásra és kalandnál a nagy mennyiségű azonos termék begyűjtésére. Nálam bevált.
Szerintem a BlueStacks telepítéséhez nem kell atomfizikusnak lenni, nem kíván több tudást, mint bármelyik program telepítése. A használata pedig megegyezik egy androidos telefonéval. Egy kifejezett problémára adtam egy lehetséges megoldást. Aki akarta és tudja az használja.
Részemről befejeztem, nem kívánok a témával többet foglalkozni.
 

LestaR

Erős harcos
Igen vannak, bajok.. Nem is lassan, el kellene már kezdeni egy 2.0 -ás verzió készítését, addig megjátszanánk ezzel a motorral, bár teszem hozzá ezt a nyári idő szakban kellene. Amikor inkább uborka szezon van, - természetesen a fejlesztők is szeretnének pihenni, a kis elhúzódást kora őszre azért megértenénk.

De minél tovább megy a toldozgatott motorral, annál több hibát kell javítani egy-egy új "momentum" bevezetése során.
 

DeletedUser3

Vendég
Megérkezett... már csak az a kérdésem, h mi alapján dönt az app, h ki tud szomszédot látogatni és ki nem? Az eszköz teljesítményéről függ? Vagy random lesz/lett bekapcsolva?
Véletlenszerűen dönt az Apple és a Google. Mi csak a százalékos arányokat adtuk meg, és követni fogjuk, melyik tábor hogy teljesít.

Igen vannak, bajok.. Nem is lassan, el kellene már kezdeni egy 2.0 -ás verzió készítését, addig megjátszanánk ezzel a motorral, bár teszem hozzá ezt a nyári idő szakban kellene. Amikor inkább uborka szezon van, - természetesen a fejlesztők is szeretnének pihenni, a kis elhúzódást kora őszre azért megértenénk.

De minél tovább megy a toldozgatott motorral, annál több hibát kell javítani egy-egy új "momentum" bevezetése során.
Mondjuk attól, hogy 2.0-nak hívunk egy verziót, az nem garancia a javulásra. Viszont elősegíti a fejlődést a pontosabb, tartalmasabb visszajelzés, hogy mégi mi az, amivel elégedetlen vagy és miért, mert így tényleg csak toldozgatni-foldozgatni lehet...
 
Fent