• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.39

DeletedUser3

Vendég
Nem reagálnék mindenre, mert korábban már leírtam a személyes véleményem a helyzettel kapcsolatban. Ez továbbra is él. Annyi változással, hogy én pl gazdagodtam egy 6x4-es területtel.
sem,hogy a Világító tornyot elsődlegesen a szomszédi segítség időtartamának hosszabb hatásáért szerettük meg és építettük meg a városunkban.
Igen, ez tény, hogy így van.
Úgymond, hol a nagy ívű látomás, hogy honnan hová tart a játék és nem a "jujj, széthúzott a mezőny, mit csináljunk?"
Szó nincs arról, hogy így akarnák összébb terelni a játékosokat. Nekem a matek se jön így ki, de mindegy... Hosszútávú tervek természetesen vannak, nem is hinnétek mennyi. Viszont időközben ezeken változtatni kell annak fényében, ahogy egy egy újítás változtatja a játékot... A csodák előző változtatása lehetővé tette, hogy sokkal több árut kapjon, akinek megvan ez a csodája... már-már olyan mennyiségeket, ami feleslegessé tette a manufaktúrákat. Nyilván ez sem jó, valamit tenni kellett... Ez a jó megoldás? Talán. Majd elválik.

Véleményeitek természetesen továbbításra fognak kerülni.
 

DeletedUser

Vendég
A csodák előző változtatása lehetővé tette, hogy sokkal több árut kapjon, akinek megvan ez a csodája... már-már olyan mennyiségeket, ami feleslegessé tette a manufaktúrákat.
Tisztelettel, de ezzel nem értek egyet. Vagy ha mégis igaz, azaz feleslegessé tette a manufaktúrákat, akkor miért van az, hogy a toplistás játékosok immár nem 20, hanem átlagban 30 manufaktúrákat építenek föl? Össze lehet adni úgy az első 30-50 játékosnak a manui számát. Különleges eredmények születnek, ami már messze nem azonos pl. a két évvel ezelőtti manuk számával, amikor még nem volt áru a csodákból. Akkor elég volt 20 manu, most a 30 sem elég?Ha megnézzük, akkor 30-36 db manufaktúra is van a legnagyobb városokba. És egyre csak szaporodnak. Bárki benézhet a városokba, figyelemmel követhető.

Nekem valahogy a manuk száma nem csökkent, hanem drasztikusan emelkedett. Szóval ez a magyarázat számomra nem áll meg.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Sziasztok!
Én is leírom a véleményem, hátha számít valamit. Nem régen kezdtem a játékot ITT. A hangsúly az itt-en van. Felépítettem a csodát, jó sokat vártam rá. Nem kevés TP-t pazarolva fejlesztettem azt és láss csodát, mehet a csodába. Előttem szólókhoz csatlakozva: a motivációm megszűnt és a helyet sem pazarlom tovább olyasmire, ami szinte csak szép. És igen, ha sokan panaszkodunk, lehet eredménye. Más, igen népszerű játékban már többször megtörtént, hogy a játékosok nyomására igenis visszavontak egy-egy életképtelen frissítést.
Hát, reménykedjünk....
 

DeletedUser1923

Vendég
Biztos vagyok benne, hogy van ilyen. És abban is, hogy ez sokaknak nem tetszene. Ha megértjük, jobban élveznénk a játékot? Nem tudom. Akkor is lenne egy csomó vitás dolog. Ez miért, az hogy, ez nem jó, stb. Annyira mások vagyunk. De azt látom, sok-sok jó dolog van a játékban, amiért szeretjük. Legfőképp az emberkék, akikkel együtt vagyunk. Itt és most. :)
Tisztelettel,
a kakit hiába öntik le cukormázzal az attól még kaki marad! :)
Engem a változás drasztikussága sokkolt nekem kb. az ötödére esett vissza a kapott áru. Azt hogy ki mi miatt építette fel azt meg ha kérhetném ne általánosítsuk ha valaki csak az időtartam növelés miatt építette oké én a józan emberek közé tartozom és én mérlegeltem és számba vettem, hogy mennyi árut is fogok kapni ahogy a fejlesztésnél is nyilván ha tudom hogy ötödével kevesebb áru jár majd érte nem ezt a csodát fejlesztem hanem a csarnokot vagy az őrtornyot nyilván persze azoknak a jutalmait is elvehetik és akkor megint egy más helyzet áll majd elő.
 

DeletedUser683

Vendég
Orulok, hogy nem vagyok egyedul, aki nem a kapott aru miatt epitette meg anno a vilagitotorony csodat, hanem a szomszedi segitseg idejenek hosszabbitasa miatt. Tobb oka is van ennek. Amikor kezdtem, akkor meg nem volt ennyi csodaepulet. Fele ennyi se. Nem volt ortorony es legtobbunknek ez volt az elso csodaepulete. Mivel nekem mar megduplazza a szomszedi segitseg hatasat *kulturepuletre*, ezert nem adom el, es nem javaslom senkinek, legfeljebb azoknak, akiknek csak 1.-2. szintu, mert akarhogyan is, a magasabb kulturertek tobbet er, mint az aru, amit kaptunk. Akinek kifolyik az aranya, az nem jol allitotta be a varosaban a kulturerteket, es 1-2 kulturepulet helyett lehetne 1-1 manufakturaja, s ha kell, akkor muhelye is. A varosban mindenkepp a szomszedi segites figyelembevetelevel erdemes a kulturerteket beallitani, maskepp elpocsekolodik az. Velemenyem szerint az arany, alapanyag kifolyas folyamatosan nem jo, bar azt is hozzataszem, az se helyes, hogy azt irjak paran, hogy nincs ra szukseguk, mert nincs az az arany, vagy alapanyag, amit ne lehetne elkolteni. Ott a kufar, es lehet venni tp-t is. Azt irjak sokan, hogy draga. Nem erdekel, mert az 1 mindig tobb a nullanal!!! :)
Ettol fuggetlenul tartom, amit eddig irtam, nem jo a valtozas, es nem jo az, hogy par honapig kapunk valamit, ami raadasul a szomszedi segitseget osztonozte (es ezt a mondatreszt alahuznam), majd elveszik ezt. A leheto legjobb huzas volt a keszitok reszerol, amikor par honapja felemeltek a kapott arumennyiseget, hiszen mindig is gond volt a visszatamogatasok szama, ami novelodni latszott, kifejezetten. Ha a statisztika mast mutat a jatek keszitoinek, felhivnam a figyelmuket arra, hogy ez a nagyszamu inaktiv jatekosnak koszonheto! Osztonzo volt, ami most megint elveszett. Ezert kell olyan valtozasokat eszkozolni a jatekban, ami megtartja a jatekosokat...
 

DeletedUser3

Vendég
miért van az, hogy a toplistás játékosok immár nem 20, hanem átlagban 30 manufaktúrákat építenek föl? Össze lehet adni úgy az első 30-50 játékosnak a manui számát. Különleges eredmények születnek, ami már messze nem azonos pl. a két évvel ezelőtti manuk számával, amikor még nem volt áru a csodákból.
Itt nem mindegy az ok-okozati összefüggés. Egy toplistás játékos nem azért épít 30 manufaktúrát, mert csak annyiból képes a szükséges árukat megtermelni. A toplistás játékos a 30 manufaktúra pontjaiból is került a toplistára. ;) Össze lehet vetni a két évvel ezelőtti áruk mennyiségét, de a beépíthető területet is. Értem amit mondani akarsz, és valamilyen szinten igazat is adok neked, de nem csak ennyi van a dolgok mögött, ebben szerintem megegyezhetünk.
 

DeletedUser1432

Vendég
Csak hogy legyen egy másik összefüggés is megvillantva:
Azok, akik a techfához képest előre vannak rohanva a területszerzéssel nem tudnak harcolni, mert lehetetlen a lassító bevezetése óta. Viszont ha van tornyuk, akkor épp abból tudnak (az extrém sok felfedezett tartományból) extra kirívó mennyiségeket csinálni, ami a további területszerzéshez kell: az áruból. Tehát nyitva maradt egy kiskapu (illetve kinyílt a csodák pozitív változtatásával). Ez a drasztikus lépés teljesen kinullázza ezt a helyzeti előnyt.
Az már más dolog, hogy a fürdővízzel a gyerek (a torony létjogosultsága) is kicsusszant a fürdető kádból.
 

Troji

Újonc
Sziasztok!
Én is elgondolkoztam, minek is így a Világító torony? 200felett van nekem is a világi szomszéd, mindhárom áruból bő 10ezer felett szedtem be, most kb ad a 3 láda 2200-akat. Egy manum többet ad 3 órásnál. És a világiakból, jó ha 15-16 visszamotivál. Az áruért pacsiztam én is. De már nem teszem...Csak aki hozzám is jön.
 

DeletedUser902

Vendég
Terveztem megépíteni a világítótornyomat, de így inkább mostanában lemondok róla. :(
Jelenleg 63 rúnám van hozzá, de ha ez így marad, előbb a harcolászáshoz támogatást adó csodákat részesítem előnyben.
 

DeletedUser2824

Vendég
Üdvözletem mindenkinek.
Én tegnap és ma vettem észre ezt a dolgot, nem figyeltem mikortól lépett érvénybe...
jelenlegi szintemhez képest elég előrehaladott a nagy harangtornyom 17. szinten van és minden jó ismerősöm abba pakol hogy haladjak a 20. szint felé. Tegnap vettem észre hogy változott a dolog.
Jól meglehet mindent magyarázni meg kibeszélni...olvasom a kommenteket és az ellenérveket.
Természetesen a fejlesztői döntés ellen lehet akarni, de ha bevezetik nem valószínű visszacsinálja bárki is.

Nekem ez a dolog matematika és azért is építettem mert nem a hadipar hanem a kufárkodás, a segítségnyújtás az elvem így termelek amennyit csak tudok, és mindent megépítettem ami ezt előrébb viszi.
Napi szinten 10-10 bónuszos nyersanyagot szedtem össze a nagy harangtorony segítségével
a pacsi időtartama nem számít nálam mert sokszorosan többen jönnek mint amennyi kultur nyomkodhatóm van.

A kérdésem a fejlesztőkhöz a következő lenne :
azt a mennyiségű árút amit beletettem, és legfőképpen egy 17. szintig eljutásig való tp-mennyiséget jóváírja e nekem a rendszer ?
Ugyanis ezzel a változtatással úgy érzem nekem megszűnt érdemben fejleszteni vagy tartani a nagy harangtornyomat és lebontanám szívesen. Ellenben mivel a változtatás jogát és módját fenntartja az üzemeltetői csapat lehet e szó a számomra elbukott költségek megtérítéséről ?
(teszem azt gyémánt is beleszaladt hogy ki-legyen a rúna vagy megépüljön hamarabb egyéb okokból de ez nem lekövethető utólag sajnos)

Köszönettel tisztelettel Latya
 

DeletedUser2824

Vendég
mivel nem látok a fátyoltól tisztán így ha tévedek korrigáljon valaki ki.
17. szinten van a harangtornyom, 134 felfedezett szomszéd és 24 csapattag (ebből 1 szomszéd) összesen 157 szomszédolás előző kapható nyersanyag 157x288 (17.szinttel) =45.216 nyersanyag
( az elixir sosem volt 8500 alatt így mondhatom 1/3 részben egálban adta a rendszer a látogatások során a jutalmat)
Jelenlegi verzióban : 3 láda x 2880 nyersanyaggal = 8640 nyersanyag
ez matek... minusz 36.576 bónuszos nyersanyag napi kiesés....


Eddig a nyersanyagbevétel végett a harangtoronyra fordított elemek :
elixir 10.520 db
varázspor 23.740 db
drágakő 39.500 db
ereklye
elixír e. 113 db
varázspor. e. 22 db
drágkő. e. 51 db

Tudáspont !
7795 !
Építő munka-ideje!!
506 óra építési munkaidő!

17. szinten van a harangtornyom, 134 felfedezett szomszéd és 24 csapattag (ebből 1 szomszéd) összesen 157 szomszédolás előző kapható nyersanyag 157x288 (17.szinttel) =45.216 nyersanyag
Jelenlegi verzióban : 3 láda x 2880 nyersanyaggal = 8640 nyersanyag

a nyersanyag végett jártam körbe amikor csak tudtam minden szomszédok akik az életbe nem jönnek hozzám még he kérem sem !
Már nem megyek és igen !
a fent jelzett költségekért eladó a harangtornyom az ő összes előnyével együtt.....

Üdvözlettel Latya
 

DeletedUser

Vendég
Eddig a nyersanyagbevétel végett a harangtoronyra fordított elemek :
elixir 10.520 db
varázspor 23.740 db
drágakő 39.500 db
ereklye
elixír e. 113 db
varázspor. e. 22 db
drágkő. e. 51 db

Tudáspont !
7795 !
Építő munka-ideje!!
506 óra építési munkaidő!
Engem az is érdekelne, ennyi befektetéssel összesen mennyi áruhoz jutottál ezidő alatt. Azt is kiszámoltad?
 

DeletedUser2824

Vendég
Engem az is érdekelne, ennyi befektetéssel összesen mennyi áruhoz jutottál ezidő alatt. Azt is kiszámoltad?
Azt hiszem most se számolni se tiszta fejjel gondolkodni nem tudok... :)
Talán jobb ha nem írok ma tovább.
Hajnalban ezzel kelek 5 helyett 4 kor hogy munka előtt 1 órát még játsszak.
Este 1 óra ismét miután a csemeték bealszanak....
Most keserűnek érzem a levest számomra ez lehet csak nekem jön így le de nem is folytatom ma se az írást sem a játékot..alszom rá párat:)
Szép napot mindenkinek

Üdv L.
 

DeletedUser1519

Vendég
Tehát nyitva maradt egy kiskapu (illetve kinyílt a csodák pozitív változtatásával).

Azt gondolom, hogy ez alapvetően egy gazdaságstratégiai játék. Azt gondolom, hogy minden játékban vannak kiskapuk (bár számomra már alapvetően az kérdéses, hogy kiskapu e az, amit elméletileg leteszteltek a béta szerveren - magyarul az ottani tapasztalatokat ízig-vérig kivesézték -, s aztán betettek élesbe; ha élesben van, akkor mitől kiskapu?). Ha stratégiai játék, akkor hagyják már az egyes játékosokat, hogy kitalálják a saját stratégiájukat és azt kövessék és ne próbálják rászorítani a fejlesztők által elképzelt Sárga Téglás Főközlekedésire. Van akinek az a stratégiája, hogy 40 manut épít és így próbál érvényesülni, más éppen a világítótorony előnyeit használta ki (és?), láttam olyan várost, ahol a tulajdonos a korban alig halad, de a csodái szintje az egekben van (nyilván ide tolja a tp-it), olyan is van, aki töménytelen gyémántot vesz és így tolja a városát az egekbe (a gyémánt nem kiskapu, ami igen sokat hoz? ;)), s van aki nem jó stratéga, vagy nincs ideje és vegetál.
De épp ebből a szempontból kérdezném a fejlesztőket, hogy miként lehet valamit ízig-vérig kivesézni és eladni úgy, hogy leteszteltük, ami alig egy hónappal korábban jelent meg a béta szerveren is? (És itt alapvetően nem is a mostani változásról beszélek, hanem éppen az előzőről, amikor a világítótorony megkapta ezeket a jelentős pluszokat - akkor hol volt a kimerítő tesztelés?)

Engem az is érdekelne, ennyi befektetéssel összesen mennyi áruhoz jutottál ezidő alatt. Azt is kiszámoltad?

Ó, akkor ez mégsem "keblemre gyerekek, megsimizem a buksidat és motivállak puszta jóindulatból" játék? Kérdés megdolgozott érte? Végigjárta naponta rászánva az idejét, éjszakáját? Be van-e számítva azoknak a haszna, akik potyautasként élvezték az ő motiválását és soha nem adtak semmit vissza? Ezek is érdekes kérdések... ;)
 

Kobra

Felderítő
Egy ideig vártam a véleményem közreadásával, mert nem csak a saját szemszögemből akartam ezt a helyzetet minősíteni.
Nekem ugyanis okozott számottevő veszteséget a látogatásokkal összegyűjthető áru - pedig csak a viszonosság alapján és nem a több mint négyszáz szomszédomat látogattam. Bár ez a veszteség csak a mennyiségben fejeződik ki, de az áruk vonatkozásában semmiféle korlátot nem jelent.
Ellenben a három ládás rendszer óta szinte nullára csökkent a testvériségen kívüliek látogatása. És ez a lényeg: a többség úgy ítéli meg a helyzetet, hogy nem érdemes a "külsők" látogatása, hiszen a háromszor tízszeresére növelt áru a testvériségen belüli látogatással előjön.
Ez szomorú. És érthetetlen a változtatás. Miért is kellett akkor átköltöztetni a városokat - már azokét, akik ezt engedték -, hogy úgymond "aktív" környezetben legyenek, miért is kellett ösztönözni épp ennek a csodának az árutermelő képessége növelésével a szomszédolást, ha most az új módival lerombolják.
 

Rikari

Veterán
Az első komolyabb nemtetszésemet a kufárral vívta ki a játékot üzemeltető. Irreálisan magas árakat állapítottak meg ha vásárolni szeretnék tőle. Rendben, legfeljebb többet nem vásárolok tőle, ezzel túlléptem rajta. Ahogyan haladtam előre, egyre inkább az az érzés kerített hatalmába, hogy ott kuksol a városom sarkában egy gonosz manó, aki csak azt mantrázza, hogy vásárolj...vásárolj...vásárolj gyémántot, mert akkor tudsz bármiben előbbre jutni. A területek felderítései nem követik a fajok épületszükségleteihez kapcsolódó területigényeket. Lassítónak még társulnak a megszokott nyersanyagok mellé olyan fajokra jellemző alapanyagok, melyeket csak újabb épületek elhelyezésével tudunk megtermelni. Ezzel végleg elveszik a tempó a siker öröme. Totyorgássá válik minden. Aki napi szinten többször belép, hogy termeljen és haladjon annak is kedvét szegi ez a robot jellegű helyzet. A szomszédok látogatása (a csapattársaim után) nálam minden nap megtörtént eddig, akkor is ha nem viszonozták. Az új, számomra hamiskásan csengő magyarázattal bevezetett változtatással minden motiváció megszűnt e téren. A szomszédoknak szükségük kellene legyen egymásra, legalább ezen a szinten, hogy nyersanyagot/aranyat/alapanyagot jelentsenek egymás számára. A két csoda funkciójának elvétele igen szomorú döntés volt és azt is meg merem kockáztatni, hogy átgondolatlan. A következményekkel senki nem számolt? A szomszédi motiválások kellenek a kultúra szinten tartásához, építkezéseink gyorsításához. Ez hogyan fog megvalósulni, ha a testvériségen kívül senki más nem motiválja a bájolt épületeinket, az építőinket? Ebből akár az is következhet, hogy felesleges bűbájokat is gyártani, akkor már a Varázsakadémia sem kell, ahogyan a Harangtorony és a Világítótorony? Nem bánom, mert elég böhöm épületek ezek mind és ha mennek a levesbe, lesz hely másnak, ha még egyáltalán folytatom így a játékot. Gondolom valahol lehet azt látni, hogy ki mennyi pénzt ölt a játékba, ebből következően egy jól fizető kuncsafttal lesz kevesebb velem, ha még több élménnyel szegényítik meg az amúgy kedvelt városomat. Ezzel a mostani húzással nem felzárkóznak, hanem elzárkóznak egymástól az emberek. Nagyon szeretném ha újragombolnák ezt a látogatásokkal járó jutalmazást, a csodák szerepét a városainkban és a játékosoknak kedveznének vele, hiszen ha mi nem leszünk, akkor értelmét veszti egész Elvenar csodástól, mindenestől.
 

DeletedUser1882

Vendég
Nagyon nem tetszenek az ujabb és ujabb fejlesztések.Jelenleg 3-s harangtornyom de pont azért épitettem fel mert a távolabbi kis pontszámú játékos ha pacsiztam neki a távolság miatt még ha szerette volna is akkor sem tudott visszamotiválni.Csak az arany nem érdekel.Lehet durcás kis gyereknek nevezni akinek ha elvették a játékát sírva fakad.Nem ez lesz az első játék amit abbahagyok ha élvezeti értékét veszti.És egyre jobban e felé terelödök.Már az eventek,az időcsökkentő adományok számomra érdektelenek.
 

DeletedUser2824

Vendég
Hello mindenkinek!

Szép reggelt mindenkinek!
Pár gondolat ami ma friss érkezésemre megfogalmazódott.

Természetesen a fejlesztők irányába vonatkoznának a kérdések és talán megértem megértjük egymást ebben a mai álláspontban is.
Ismét változtattak, de most olyat ami nem csak nehezít mint a terület szerzés lassítás, vagy a bajnoki árak húsvéti duplára emelése és sorolhatnám az idei fejlesztéseket.
Most olyat változtattak, amivel egy nem kis munkával az eddigi játékot keserítették meg sok sok embernél és veszítette értelmét egy nem kis épület az azzal járó nem kis munkával.
Olvasatomban van akinek 300 szomszédolás és annak bevétele bukott, se pacsizni nem fognak járni sem bevétel nem lesz. 300 szomszédnál az én szintemen (17. szintű harangtorony) közel 100000 nyersanyag-bevételt generált a dolog tapasztalataim szerint egyenlően kb. 1/3 arányban, és megannyi kultúrát ha viszonozták a szomszédok,ez kiesik most neki nekem és sokan másoknak is.
Nem tudom mi lesz, egyenlőre várok. Ellenben ha ezt nem változtatják vissza valóban nem fogok hezitálni abba fogom hagyni.
Ennek ésszerű a magyarázata, a fejlesztés egy olyan dolog amivel egyensúlyt vagy hibákat javítunk a játék menetében.
Számomra nem egyenértékű az előrehaladottabb játékosok "visszabutításával". Ezt a fejlesztés bizton lehetne oly módon megoldani hogy nem a nagyok nem kapnak hanem a kicsik többet kapnak, vagy valami ilyesmi....
Ma holnap visszabutítják a főépületem mert irreálisan sok aranyat kapok a majd már nem látogató szomszédaimtól ?
Esetleg elveszik a termelésbónuszom felét ami maxon van mert nagy a helyzeti előnyöm egy holnapután játékot kezdő új taggal szemben ? Mi a következő ? ez a megfelelő irány ? nincs más lehetőség ? nem vagyok fejlesztő ezért kérdezem....
Álláspontom szerint a a nagyok butítása vagy a kicsik segítése a két út, a fejlesztők pedig döntenek, hogy melyiket válasszák. Jelen esetben a butítás volt nekik a kézenfekvőbb, érvekkel telibb. Nem vitázunk kérdezünk és várunk.
Ez egy ma kezdő játékosnak fel sem tűnhet de aki már ebből dolgozik itt, vagy ezzel is fejlődik nagy visszalépés lesz.

Természetesen mint mindenhol a fejlesztők döntenek ellenben most valószínűleg nem számoltak a nagy játékosok kedve-szegésével, és remélhetőleg legfőképpen az én reményeim szerint nem marad így a dolog. Azonban a szomszédlátogatások elvesztése mellett most nem nehezítettek hanem elvettek, így sok játékost is elveszíthetnek. Talán ez ad súlyt most a dolognak és és mérlegelik a lehetőségeket újra.
Én a kisebbek ösztönzését tartom és tartottam eddig is előnyben, adtam és segítek. A kieső anyag végett az idei szigorítások sorai után már kevesebbet tudok adni, én sem látogatok 2 napja hisz valóban nem győzzük költeni az aranyat.
24 csapattag van 18,5 órás kultúra időm jelenleg. Nekem nincs szükségem a szomszédok látogatásaira a csapattagok kitöltik a kultúra pacsit napi szinten nincs annyi kulturális -épületem a nyersanyagokból fejlődöm.
Nekem ez a változtatás nem nehezítést hozott mint a bajnoki változtatás pl. hanem elvett, szerintem.
Tőlem és így a csapatom többi tagjától mert nem tudok annyit segíteni mint eddig...
Elveszett egy varázs ismét, érdemes lenne most megállni és átgondolni a dolgot.
Egyenlőre jövök 1 nap 1x :-( és várok, várom hogy kiderüljön mik az érvek és történjen aminek történnie kell.

Fejlesztő fejleszt, játékos elfogad.
Ellenben a fejlesztő vállalja a következményeket, amiket valószínűnek tartok átgondoltak mérlegeltek előzetesen.
Szívesen olvasnék egy ebből az irányból érvet a fejlesztők részéről és tudnám megérteni teljesen a jelenlegi helyzetet.

A válaszotokat előre is köszönöm !
Tisztelettel ! Latya.
 

Rikari

Veterán
Latyához kapcsolódva csak még egy megjegyzés. A kicsik 2/3-a amint bekapcsolódik a játékba és rádöbben, hogy itt bizony sok várakozási idő van és ha fejlődni akar akkor rendszeres belépéseket generál számára a játék. A megvilágosodás pillanatától többet soha nem látjuk Elvenarban. Ezek a nagyon kicsik. A tőlük kicsivel nagyobbak ezzel a tollvonással nem lesznek szorgalmasabbak és a vásárló kedvük sem növekszik meg. A közepesen fejlett városok már megérzik az eddig a szomszédoktól motiválással kapott nyersanyag hiányát. A nagyokról meg már szó sem essék, mert azt kitárgyaltuk. Mi lenne, ha szintekre tagolnánk a jutalmazások mértékét, de a látogatásért ha már vette a fáradtságot és idejét rászánva motiválta a szomszédait kapjon érte mindent amit eddig kapott. A dolgok oda-vissza működjenek mert az egészséges egyensúlyt kellene megtalálni és nem elvenni ami volt. Ha már az elvételről beszélek: Miután csak aranyat kapunk a 3 látogatás után a szomszédainknál, a következő lépés az lesz, hogy vagy ezt is elveszik, vagy hogy el tudd költeni a kufárt nyomják még feljebb, amim már most is irreális magasságokban van. Üzenem a fejlesztőnek: Rossz az irány! Olyan módon hozza meg a változtatásokat, hogy abból mindenki egyformán elégedetten vehesse ki a részét, és kapja meg érte a jutalmát. A kicsi és a nagyobb szinten játszók is jó érzéssel jöjjenek vissza a maguk tempójában játszani, mert ha nem az a cél, hogy szép lassan leépüljön Elvenar népének lakossága, akkor leginkább a benne játszókat kell figyelembe venni az üzleti érdek mellett. Fontos az utóbbi, de nem annyira, hogy csak erről szóljon minden. Semmi bajom a nehezítéssel, ha annak értelmét látom. De ez nem az a kategória. A játékélmény megcsonkítása tagok elvesztésével jár, ezt bizonygatnom sem kell. Vagy már túl sokan vagyunk? Nem látok bele a fejlesztő fejébe, de ezek az utóbbi 1 évben hozott városfejlődéssel, termeléssel, motiválásokkal és piaccal kapcsolatos döntések nem igazán játékosbarát lépések voltak.
 

DeletedUser1432

Vendég
Én azt vélem a háttérben okként, hogy a fejlesztések lassabban készülnek el, mint a játékosok haladási ideje. Az alap kiegyensúlyozatlanság ez.
Amikor elindult a játék (3 éve?) biztos, hogy kész volt legalább az első vendégfajig az összes fejezet. Kb. tavaly nyáron lehetett már gondolom pánik, hogy a tervezettnél gyorsabban haladnak a játékosok, így "el fog fogyni" nagyon hamar a játék és ha nem változtatnak, gyorsuló ütemben egyre többen érnének a techfa végére, ami aztán unalomba és tömeges játék elhagyásokba torkollana.
Ezért akarnak lassítani ősz óta, ami minden esetben drasztikusan, történik és ezért nagy ellenérzéseket vált ki. Nincs fokozatosság.
Ráadásul most nehezen érthető módon az történt, hogy nem egy jövőre ható lassító módosítás történt, hanem egy visszamenőleges hatályú változtatás, nevezetesen egy olyan épület értéktelenedett el teljesen, aminek felépítéséhez nem elég mondjuk 2 napnyi szomszédolással megszerezhető arany, hanem rengeteg tudáspont, fejlesztési idő, magyarul hónapok munkája van benne az érintett játékosok részéről.

Listában már látszik 2 új vendégfaj körvonalazódása (legalábbis a csodák adatai már megvannak), de úgy tűnik nem tudják kiadni olyan tempóval, mint ami a játékosok haladási üteme. Meg gondolom figyelni kell arra is, hogy egy átlag haladási sebességet szolgáljanak ki, mert az is frusztráló, ha gyorsabban jönnek a fajok, mint ahogy az átlag halad és egyre távolodik a techfa vége.
 
Fent