• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.39

DeletedUser2297

Vendég
Sziasztok! Sajnos csak csatlakozni tudok azokhoz, akikben erős ellenérzéseket váltott ki a Világító/Harangtorony változatás. Hozzáadnék egyet én is az eddig elhangzott opciókhoz: korrekt lehetne ez a ládából kapjuk az anyagot megoldás, ha nem volna napi 3 láda a limitünk. Egy barátságos láda osztási rátával még esetleg volna kedve az embereknek szomszédolni, ami elég fontos, hiszen ha kapunk segítséget az lényegesen kihat termelésre, építésre, mondhatni majdnem mindenre. Pár órás segítség az építésben van akinek sokat számít, pusztán azért, mert látja, hogy mehetne ez gyorsabban is ( ami amúgy is elég lassú ), és mégsem. Aki 5 építőt használ egyidőben, elég hamar elhasználja az építési segítségeit és nagyon rövid út vezet, hogy a kedve is elmenjen a játéktól, mert direkt túl sok időt emészt fel. Könnyű átessen egy játékfejlesztő a play-to-win rendszerből a pay-to-win -be, és általában ezek rengeteg játékos távozásával járnak, lásd Empire ( Goodgame studios ).
 

DeletedUser1766

Vendég
Nem akarok senkit elszomorítani, de nem fogják visszaállítani, lehet itt polgári engedetlenségi mozgalmat szervezni, vagy akármit. Így volt ez a kufár változtatásnál is. Volt nagy háborgás és rengeteg irogatás, aztán maradt minden úgy ahogy megváltoztatták, mondván alkalmazkodjunk a változásokhoz. Ez sem lesz másképp. Vagy elfogadja valaki, hogy kap egy kis kultúra idő bónuszt és a napi 3* láda ajándékot (én ma 2*1 + 1*2 bónuszt kaptam :/ ), vagy bontja az épületet és megy vele amit eddig belepakolt, így legalább visszajön majdnem egy bővítésnyi hely. További kellemes játékot mindenkinek.
 

Kfutil

Tag
Miért kellett megszüntetni a Nagy Harangtorony adott segítésenként kapott jutalmakat? Vagy nem cél a Nagy Harang használata? Akkor meg minek van? Minek fejlesszük, foglaljon helyett?
Hát ez most valahogy nagyon elvette a kedvemet ettől a játéktól! Vagy ez volt a cél?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser7

Vendég
Anélkül, hogy állást foglalnék a másik oldalon, valamint a ti érdeketekben, egy dolgot megjegyeznék:
Nem biztos, hogy a világítótorony eladása "helyfelszabadulással" jár. Ez alatt azt értem, hogy annak ellenére, hogy csökkentek a bevételek a szomszédolásból, elképzelhető, hogy a világítótorony még mindig jobban megéri, mint felhúzni a helyére egy manufaktúrát.

Sajnos nem tudom azt mondani hogy minden esetben, mindenkinél igaz az, hogy a világítótorony jobb mint a manufaktúra, sőt, minnél előrehaladottabb a játékos, annál magasabb szintre kellene emelni a csoda szintjét, hogy megérje.
Viszont az a javaslatom, hogy mielőtt hirtelen felindulásból valaki eladja a csodát, számolja ki. És ne feledjétek el belekalkulálni, hogy a manufaktúráknak van lakosság és kultúra igényük is, mely jelentősen emeli a szükséges területet, és egy drágakő-varázspor-elixír manufaktúrának a gyártáshoz szükséges alapanyagok mennyisége is számottevő.

U.i.: Mielőtt valaki leírná, hogy kevesebb terméket kap mint eddig és amit leírtam az marhaság, most szólok hogy ne tegye. Tudom, hogy hogy változott a csoda, meg amúgy is már leírták páran ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Sziasztok! :)
Nah, nekem se tetszik a vilagitotorony es tsa. valtoztatasa, amit a betas topikban mar kifejtettem. De: nem art emlekezni se egy kicsit! :)
Par honappal ezelott volt egy jelentos valtozas ezeknel a csodaknal. Aki regen kapott (teszem azt) 30 arut egy tamogatasert, az a par honappal ezelotti valtozasnak koszonhetoen utana a sokszorosat, cirka tizszereset kapta azutan latogatasonkent! Vagyis aki a mostani valtoztatas szerint kap arut osszesen, azt a regi rendszer szerint csak tobb 100 tartomany latogatasa utan kapta, es megis mindenkinek volt vilagitotornya. :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem erdemes eladni a csodat, regen is megvolt, es orultunk annak a keves arunak is. Ettol fuggetlenul nem orulok a valtozasnak, mert eddig osztonzo volt a latogatas, ami ha kello mennyisegu, akarhonnan nezzuk is, tobbet jelentett az arunal is! Ez hatarozottan elrontotta a par honappal ezelotti jotekony valtoztatast, ami egyertelmuen a latogatasi kedvet novelte. Masik dolog, hogy legyen szives a jatek vezetosege osszeszedni a gondolatait es ne bakfis modjara valtoztatgatni a jatekon, neha elhuzva a mezes madzagot, maskor meg egyet gondolni, es visszavonni azt, amit nemregen bevezettek...
 

DeletedUser1109

Vendég
Elvenar csapat!

Nekem itt csak az tűnik fel, hogy nincs egy pozitív vélemény sem erről a "Játékegyensúlyt érintő változtatásról"!
A becstelenség csak az a dologban, hogyha előre figyelmeztettek volna erre, akkor fel sem építettem volna ezt a csodát, nemhogy még több száz, vagy több ezer forge pontot beleöljek.
Amekkora marha voltam, már költöttem erre a játékra pénzt, és nem zárkóztam el előle a jövőben sem, úgy voltam vele, hogy nem a kocsmában iszom el, hanem mondjuk költök játékokra, esetleg jóval kevesebbet, mint alkoholra költenék.
Nah, mindegy, egy a lényeg, ezek után nem nagyon fogok én itt látogatni senkit, sőt, valószínű, hogy soha többet nem fogok ezzel a játékkal játszani. Mert a játékegyensúlyra való hovatkozással lebutítjuk a játékunkat, ez az utóbbi időben elindult bosszantó divathullám.
Játéktervezők próbálnak hipnotizálni arra, hogy miért lesz nekünk jó valami, ami egyáltalán nem is jó. Az a baj, hogy ezek az emberek már egyáltalán nem játéktervezők, hanem üzletemberek politikus szöveggel.
Egy játéktervezőnek azon kellene gondolkodnia, hogy minél jobb és élvezhetőbb játékot hozzon össze. Kedvében kellene járnia a játékosainak, nem állandóan magyarázkodni az újabb játékbutítások miatt.
Még titokban, remélem, hogy vannak még igazi játéktervezők a világban.
Úgyhogy megyek, és keresek magamnak egy másik játékot, ahol a játékosok szórakoztatása az elsődleges cél, és ahol minőséget kapok a pénzemért, nem újabb csekket!

Viszlát!
 

mircipirci

Tapasztalt építő
Sziasztok! :)
Nah, nekem se tetszik a vilagitotorony es tsa. valtoztatasa, amit a betas topikban mar kifejtettem. De: nem art emlekezni se egy kicsit! :)
Par honappal ezelott volt egy jelentos valtozas ezeknel a csodaknal. Aki regen kapott (teszem azt) 30 arut egy tamogatasert, az a par honappal ezelotti valtozasnak koszonhetoen utana a sokszorosat, cirka tizszereset kapta azutan latogatasonkent! Vagyis aki a mostani valtoztatas szerint kap arut osszesen, azt a regi rendszer szerint csak tobb 100 tartomany latogatasa utan kapta, es megis mindenkinek volt vilagitotornya. :) Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem erdemes eladni a csodat, regen is megvolt, es orultunk annak a keves arunak is. Ettol fuggetlenul nem orulok a valtozasnak, mert eddig osztonzo volt a latogatas, ami ha kello mennyisegu, akarhonnan nezzuk is, tobbet jelentett az arunal is! Ez hatarozottan elrontotta a par honappal ezelotti jotekony valtoztatast, ami egyertelmuen a latogatasi kedvet novelte. Masik dolog, hogy legyen szives a jatek vezetosege osszeszedni a gondolatait es ne bakfis modjara valtoztatgatni a jatekon, neha elhuzva a mezes madzagot, maskor meg egyet gondolni, es visszavonni azt, amit nemregen bevezettek...

Kedves Djyahel!
Teljesen igazad van!
Korábban KÖTELEZŐ volt az a csoda megépítése mert akkor találták ki és 2 féle volt csak a világító torony és a katonai monostor... anélkül nem tudtál haladni a techfán. Majd kötelező lett a varázsakadémia is amihez alig lehetett helyet találni! Szóval ez a "bakfis" módjára való változtatgatás eredménye az antilátogatás lesz! Nem tudom mennyi ládának kell lennie eddig 2-t találtam,illetve dobott fel hogy keressem meg. Szóval hogy csak aranyat ad semmi értelme , minen annyi arany? annyira tele vagyok vele hogy csak kufárnál tudom elverni .. de minek??? 2M vegyek elixirt? Inkább egy szavazós dolgot kellene létrehozni csak már nem tudom hol lehet. Én azonnal szavaznék hogy tegyék vissza az egészet ahogy volt!
Köszönöm: Mircipirci
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 76254

Vendég
Ez a fejlesztés rossz. Kérem a fejlesztőket, hogy állítsák vissza az épületek tulajdonságait az eredeti állapotnak megfelelően. Szeretném megjegyezni, hogy külön elismerésre méltónak találnám, ha egy rossz döntést hajlandóak lennének felülbírálni. Köszönöm a figyelmet.
 

DeletedUser

Vendég
Na én is leírom a véleményemet. Nem fog nektek tetszeni. ;)
Alapvetően a szomszédi látogatás arra való, hogy segítsem a szomszédaimat. :D Az, hogy ezért jutalom jár, egy plusz. Nem tudom és nem is nagyon érdekel, miért csökkentették ennyire a jutalmat (amit először növeltek, úgy látszik, túlzásnak éreztek valamiért). Eddig se ezért látogattam, eddig se ezért tartottam a tornyomat, nekem mindegy volt ez a plusz, úgyis termelek eleget. Ha meg nem, a termelést növelem, bűbájozok. Ha kifolyik az arany a raktárból, lehet venni néhány ezer árut naponta, a feleslegből tök mindegy, mennyibe kerül.
Amúgy is zavart, hogy van olyan, aki saját magának kiírja, mire kér pacsit, viszont soha nem ad arra, amire én kérek. Akkor inkább ne adjon. Elég nekem a tesóim és a piaci partnereim támogatása, akik figyelnek is, mire adnak. És támogatjuk egymást folyamatosan, és számíthatunk egymásra. Viszont az tényleg fontos a toronyban, h 8 óra helyett majdnem 13 óráig tart a támogatás a kultikon.
Ettől függetlenül ha petícióztok vagy ilyesmi, benne vagyok, de bontani emiatt nem fogom a tornyot. :p
 

DeletedUser3214

Vendég
Sziasztok, akkor (ha jól értem) dobhatom ki a 6.szinten lévő Harangtornyomat? 130 szomszéd napi látogatásával ugyanis jóval több árut kaptam, mint így, hiszen vissza talán 25 jön? Szomorú, de várok egy kicsit, hátha..... Szép napot mindenkinek! :)
 

Caitlen

Felderítő
Előre bocsájtanám,én is fájlalom a látogatások során kapott árú mennyiség /nálam 260 városonként / hiányát,hisz a 3x2600,amit a ládából kapok eztán,az jóval alatta marad az eddig összeszedettektől,deee.....Ne felejtsük már el,hogy a csodák átdolgozása előtti árú jóval kevesebb volt,/30 nálam / és természetesen azt a tényt sem,hogy a Világító tornyot elsődlegesen a szomszédi segítség időtartamának hosszabb hatásáért szerettük meg és építettük meg a városunkban.
A szomszédaimat én először is azért látogattam / már azokat,akik vissza is adták a látogatást /,mert kellett a kultúr % növelése,hiszen mindig jóval kevesebb helyünk van/marad a kultúr épületekre,persze a termékek is jól jöttek a változtatás után,de kissé túlzásnak tartom a fogadkozásokat,...lebontom,eladom,minek menjek most már körbe a szomszédokon stb. véleményeket.
 

DeletedUser1519

Vendég
.Ne felejtsük már el,hogy a csodák átdolgozása előtti árú jóval kevesebb volt,/30 nálam / és természetesen azt a tényt sem,hogy a Világító tornyot elsődlegesen a szomszédi segítség időtartamának hosszabb hatásáért szerettük meg és építettük meg a városunkban.

Ez igaz.. Csak, mint ahogy Dj kifejtette fentebb, akkor ne húzogassanak mézesmadzagot. 3-4 hónappal ezelőtt, amikor bevezették, jó volt? Most nem jó? Hol a koncepció - persze, ha nem fogadjuk el mimo111 fejtegetését (sajnálatos módon lehet, hogy el kell) -, hol van az, hogy nem csak azt látjuk jóformán verzióról verzióra, hogy ad hoc ötletelés megy, adunk valamit, majd visszavesszük? Úgymond, hol a nagy ívű látomás, hogy honnan hová tart a játék és nem a "jujj, széthúzott a mezőny, mit csináljunk?" garasoskodás viszi előre a fejlesztést? Ott a Béta verzió.Ott nem egy hónappal előtte kéne megjelennie a tervezett változásoknak hanem legalább 4-5 hónappal, hogy normálisan ki lehessen elemezni a változások hatásait (ha ez megtörténik, akkor nem is kellett volna bevezetni a világítótorony előző fejlesztését, amit most legyalultak). Lassan egy éve játszom, s egyre inkább az a meggyőződésem, hogy az egész sufnituning alapon működik, ami mögött ráadásul tényleg megjelenik a mimo111 által leírt sanda Harpagon effektus, persze sztaniolba csomagolva.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Úgymond, hol a nagy ívű látomás, hogy honnan hová tart a játék
Biztos vagyok benne, hogy van ilyen. És abban is, hogy ez sokaknak nem tetszene. Ha megértjük, jobban élveznénk a játékot? Nem tudom. Akkor is lenne egy csomó vitás dolog. Ez miért, az hogy, ez nem jó, stb. Annyira mások vagyunk. De azt látom, sok-sok jó dolog van a játékban, amiért szeretjük. Legfőképp az emberkék, akikkel együtt vagyunk. Itt és most. :)
 

DeletedUser670

Vendég
Sziasztok!
Teljesen igaz amit írtatok, de még csak meg sem kapom, amit a ládika feldob. Örömködnek, hogy nagyszerű, de a raktárba nem kerül be az áru!
 

DeletedUser1519

Vendég
Biztos vagyok benne, hogy van ilyen. És abban is, hogy ez sokaknak nem tetszene. Ha megértjük, jobban élveznénk a játékot? Nem tudom. Akkor is lenne egy csomó vitás dolog. Ez miért, az hogy, ez nem jó, stb. Annyira mások vagyunk. De azt látom, sok-sok jó dolog van a játékban, amiért szeretjük. Legfőképp az emberkék, akikkel együtt vagyunk. Itt és most. :)


Ööö... Ez már nagyon kikívánkozik belőlem, s valószínű figyelmeztetés lesz a vége, meg ennek a hozzászólásnak a törlése.

Szóval, ezzel a Pangloss mester nyomdokait követő hozzáállással (tudod, ez minden világok legjobbika), te lennél bármely kor, bármely rezsimjének legjobb kormánypárti szavazója.
Tisztelettel!

Th.
 

DeletedUser

Vendég
Ööö... Ez már nagyon kikívánkozik belőlem, s valószínű figyelmeztetés lesz a vége, meg ennek a hozzászólásnak a törlése.

Szóval, ezzel a Pangloss mester nyomdokait követő hozzáállással (tudod, ez minden világok legjobbika), te lennél bármely kor, bármely rezsimjének legjobb kormánypárti szavazója.
Tisztelettel!

Th.
:D:D:D:D
Értem, h miért írod. Bármit meg tudok védeni és az ellenkezőjét is. És bármivel tudok ellenkezni és az ellenkezőjével is. :D
De most nem az Innot akartam ezzel védeni, nincs is kapcsolatom velük, annyira nem is fontosak. Bár nagyon nekem való játékot csinálnak, ennek örülök és tisztelem őket, de a torony-petícióban mellétek állok, mert ezt is megértem és veletek még kapcsolatban is vagyok. :)
Mindemellett nem érdekel se bármilyen rezsim, se bármilyen szavazás, se az, h ez mennyire jó világ vagy sem, ez mind igazából nem befolyásolja se az életemet, se a játékomat. :) Az érdekel, mit hogy tudok/tudunk megoldani és főleg hogy kapcsolatban vagyok közben emberekkel és ez mind nem függ attól sem, mennyi árut kapok a látogatások alkalmával.
 
Fent