• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.2

DeletedUser256

Vendég
Határozottan örülök, hogy nem fognak elveszni a vendégcuccok. De akkor ezentúl hol lehet megnézni őket? (mintha eddig az adott portálban lehetett volna, de ebből még nem vagyok pró, úgyhogy tessetek javítani! :D) Illetve köszönöm a levelezőrendszer feljavítását is!! :)
 

Vanek

Veterán
Határozottan örülök, hogy nem fognak elveszni a vendégcuccok. De akkor ezentúl hol lehet megnézni őket? (mintha eddig az adott portálban lehetett volna, de ebből még nem vagyok pró, úgyhogy tessetek javítani! :D) Illetve köszönöm a levelezőrendszer feljavítását is!! :)

Ezzel kapcsolatban már írtam pár kérdést is a bétás témában, de válasz még nincs rájuk. Onnan kiemelve az első leglényegesebb dolgot: aki korábban lépett, és eladta a portált (a küldetés miatt), azt már megint átverték, megkárosították, .....
 

DeletedUser3

Vendég
Az lehet, hogy a Törp árucikkek elvesztek, viszont ezekre nem is lesz szükség a jövőben, ha már ki lettek toloncolva a városból. ;)
Személy szerint úgy gondolom, ennek a lényege az, hogy ha valaki átrendezné a városát, és a Portál eladására kényszerülne ezért (vagy véletlenül eladná), akkor ne vesszen el minden cucca.
(Plusz valószínűsítem, hogy kódszinten is egyszerűbb lesz így a dolog, ha nem kell mindenhol meghatározni, hogy egy árucikk mihez kötődik.)
 

Vanek

Veterán
Akkor a bétás témából az ottani felvetéseimet is áthozom kérdésként, illetve még 1-2-t hozzáadok a reakció alapján ( :) ):
- Ha valaki már eladta a portálját, mert át kellett rendeznie a városát és nem fért be (vagy véletlenül eladta), és emiatt elvesztette az összes nyersanyagát, kap-e érte kompenzációt azokhoz képest, akik később érnek el ehhez a döntéshez, és éppen ezért megmarad mindenük?
- Ha nem lesz portál, akkor hol fog tárolódni a törpés (vagy általánosan: a fajspecifikus) nyersanyag? Hiszen a portál pont ezért van...
- Ha nem lesz szükség a törpés nyersanyagokra, akkor miért kell behozni, hogy portál nélkül is megmaradjanak a nyersanyagok?
- Ha eladom a 4-es portált, és építek egy 1-est, akkor mennyi nyersanyaghoz férek hozzá? És hogy tudom kivenni/felhasználni ezeket? És a többi, amihez nem férek hozzá hogyan használható fel?

És ez csak a fenti 1 darab változtatáshoz kapcsolódó pár kérdés. De arról nem is beszéltünk, hogy a béta jelenlegi állása szerint iszonyúan bugos. Ha jön az éles szerverre az 1.2, akkor az a bétás bughalmazzal együtt fog jönni? És fel vagytok készülve rá, hogy majd ismét jön az ehhez kapcsolódó negatív-hozzászóláshullám (mint a legutóbb)? Vagy ha lesznek benne javítások, akkor azok teszt nélküli javítások lesznek (amik magukban hordozzák az újabb hibák tömkelegét)?

Illetve a végén megjegyzem, nem akarok én rosszat senkinek; de ha ilyen hozzáállása lesz a cégnek, akkor azzal csak egyre rosszabb kép lesz festve a játékról, és a készítőiről; ami hosszabb távon nem biztos, hogy előny lesz (sőt!). Lásd például az én esetemet, amit már korábban leírtam: hogy a játék tetszik, és mindig eljutok egy olyan pontra, hogy most már pénzzel is támogatnám a játékot, de aztán mindig jön 1-2 olyan lépés (főként az ilyen inkorrekt dolgok), ami megkérdőjelezi ezt a fajta köszönetnyilvánításomat, és messzire távolít ettől. Megjegyzem: más játékokban ha valami hiba miatt volt valami kimaradás, akkor szoktak kompenzációként, vagy elnézést kérésként adni valamilyen prémium tartalmat. Sajnos ezt az Inno játékainál nem látom (se a FoE-nél, se itt - bár a FoE-ben egyszer mégis csak volt: amikor a harci nevezetes épületeket megnyirbálták, akkor legalább adtak egy ingyen szintlépéses kupont azokhoz azoknak, akiknek már meg volt építve (egy ilyen gesztust várna el az egyszeri játékos minden hasonló esetben)). Tudom, nem Ti tehettek róla, de attól függetlenül kényelmetlenül érinti a játékosokat - és főképp azokat, akik régebb óta itt vannak, és mindig a férfi nemi szerv rossz oldalán állnak (bár az is igaz, hogy van akinek ez a 'jobb' :D).
 

DeletedUser3

Vendég
- Ha valaki már eladta a portálját, mert át kellett rendeznie a városát és nem fért be (vagy véletlenül eladta), és emiatt elvesztette az összes nyersanyagát, kap-e érte kompenzációt azokhoz képest, akik később érnek el ehhez a döntéshez, és éppen ezért megmarad mindenük?
Ezt supporton keresztül beszéljük meg, ott megnézzük, hogy mi volt az állás a portál eladása előtt. ;)
Ha nem lesz portál, akkor hol fog tárolódni a törpés (vagy általánosan: a fajspecifikus) nyersanyag? Hiszen a portál pont ezért van...
Ásunk neki egy lyukat. (Sztori szempontjából passz, rendszer szempontjából pedig majdnem mindegy, hogy honnan szedi a számokat.)
Ha nem lesz szükség a törpés nyersanyagokra, akkor miért kell behozni, hogy portál nélkül is megmaradjanak a nyersanyagok?
Ahogy leírtam, ha véletlenül valaki eladná, kevesebbet szívjon.
Ha eladom a 4-es portált, és építek egy 1-est, akkor mennyi nyersanyaghoz férek hozzá? És hogy tudom kivenni/felhasználni ezeket? És a többi, amihez nem férek hozzá hogyan használható fel?
A nyersanyagok száma nem fog megváltozni, így lehet "túltöltött" porálod. Viszont amíg tele van, vagy túl van töltve, nem tehetsz bele többet abból, ami nem fér.

Béta: ma kapott a béta szerver javítást, jelenleg teszteljük, a javított verzió fog ide is bekerülni (remélhetőleg).
A negatív hullám: Én felkészültem, lesz ami lesz :D

A végére meg nyomnék egy lájkot...
 

DeletedUser729

Vendég
Én vagyok az egyetlen akinek furcsa, hogy az eldobható küldetések nem lettek javítva?
Személy szerint úgy gondolom, ez lett volna a legfontosabb. Dolgoznak egyáltalán rajta?
 

DeletedUser3

Vendég
Megkaptuk a frissítést, egy hiba már biztosan van, ez valószínűleg az én figyelmetlenségem miatt van:
A Tündér fejezetben a Tündér stílusú manufaktúrák neve rossz, kristály és tekercs helyett márvány és deszka szerepel.

A küldetéseken dolgoznak, viszont a javítás nem annyira egyszerű, mint amilyennek látszik.
 

DeletedUser624

Vendég
Megint van pár új intéző kép, érdekes hogy ilyen teljesen lényegtelen dologra van kapacitás. :)

Egyik tagunk ma úgy eltűnt, mintha a föld nyelte volna el, a csetben rákattintva meg "belső hiba történt" üzenet jön. Hát érdekes.
 

DeletedUser256

Vendég
Na, akkor ezennel megkérek szépen minden egyes tüncipaparazzit és tüncifant, hogy írja ide gyorsan hogy milyen jók a tündérek és nehogy még azelőtt megváltoztassanak benne akármit is, amíg nem végeztem a korral!!! :D
 

DeletedUser296

Vendég
Na, akkor ezennel megkérek szépen minden egyes tüncipaparazzit és tüncifant, hogy írja ide gyorsan hogy milyen jók a tündérek és nehogy még azelőtt megváltoztassanak benne akármit is, amíg nem végeztem a korral!!! :D
A tüncik ezerszer csinibbek és cukibbak, mint a törpök voltak, úgy jó minden bennük ahogy vannak, szépek is és aranyosak is és semmiképp nem kell rajtuk változtatni:D
 
Fent