• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Új nem gyártható áldás

DeletedUser3213

Vendég
Vannak ezek a nyeremény épületek, amik valamiből adnak X mennyiséget. Egy idő után elavulnak, mivel akkora helyre amit foglalnak lehetne tenni újabbat ami többet ad. Szentimentális vagy én megszereztem ezt is okból nem szívesen törlünk ilyen egyedi épületet.

Lehetne egy nem gyártható áldás, mint az arany meg alapanyag áldások, aminek a segítségével az aktuális szintre lehetne hozni ezeket az egyedi épületeket.

Aktuális szint alatt az értem, hogy kapok (valamilyen esemény jutalomként) pl: a II. Fejlődési szinten egy Utazó kereskedőt II-t aki gyárt 25 selymet 3 óra alatt, majd amikor pl.: az V. Út az örökséghez szinten "járok" ismét nyerek egy Utazó kereskedőt II-t aki ezúttal már 150 selymet gyárt 3 óra alatt. Így ha az első Kereskedőn használnám az áldást akkor felhúzná a 2-nak nyert Utazó kereskedőt II szintjére az elsőt.

Bekerülhetne bajnoksági ládába, testvériségi kalandba, vagy esemény jutalomként is kaphatnánk.

Nehezítésként tehetnénk rá mindenféle nyalánkságot mint pl:
- X időnként lehet használni (1-2-4 hét)
- ha van az áldások között vagy ketyeg a használati idő, nem kaphatnánk másikat.
 

Dizel1

Veterán
Vannak ezek a nyeremény épületek, amik valamiből adnak X mennyiséget. Egy idő után elavulnak, mivel akkora helyre amit foglalnak lehetne tenni újabbat ami többet ad. Szentimentális vagy én megszereztem ezt is okból nem szívesen törlünk ilyen egyedi épületet.
Én is ragaszkodom minden "kincshez", amit megszereztem. A raktáram is tele van velük, és várom, hogy valamit telepíthessek közülük. A felvetett probléma már engem is többször gondolkodóba ejtett, de elfogadtam, mint a játék részét. Viszont bármilyen fejlesztést TÁMOGATOK, ami ezen a problémán segít. (És máshol nem okoz kárt.)
 

Wiccara

Veterán
Na
Lehetne egy nem gyártható áldás, mint az arany meg alapanyag áldások, aminek a segítségével az aktuális szintre lehetne hozni ezeket az egyedi épületeket.
Tetszik az ötlet! Szívem szerint azokra a kulturális épületekre is tennék, amit elhamarkodottan, gyémánttal megvettem - mert milyen jó, hogy lakos is, meg kultúra is.. nos ezektől az elf lánya még kevésbé válna meg. A varázslatos épületekhez szökőévente van tervrajz, ami fejleszti. A pénzes épületek is lehetnének kisebb csoda folytán szintkövetőek.
( Kedves Jézuska! Hamarosan jön a karácsony, köszi a figyelmet!!)
ui: nem kell leszólni, meg megkövezni, azóta tudom, hogy a mogyiváros is megadja, de a játék elején nem olyan okos az elf lánya, mint 2 hónappal később!
 

Dizel1

Veterán
Na

Tetszik az ötlet! Szívem szerint azokra a kulturális épületekre is tennék, amit elhamarkodottan, gyémánttal megvettem - mert milyen jó, hogy lakos is, meg kultúra is.. nos ezektől az elf lánya még kevésbé válna meg. A varázslatos épületekhez szökőévente van tervrajz, ami fejleszti. A pénzes épületek is lehetnének kisebb csoda folytán szintkövetőek.
( Kedves Jézuska! Hamarosan jön a karácsony, köszi a figyelmet!!)
ui: nem kell leszólni, meg megkövezni, azóta tudom, hogy a mogyiváros is megadja, de a játék elején nem olyan okos az elf lánya, mint 2 hónappal később!
Már többször kifejtettem egyéb felvetésekben, hogy a pénzért játszó játékosoknak járjon kiváltság. Nem tartom korrektnek, hogy bizonyos esetekben azonos lehetőségek szerint kell játszani pénzért és ingyen. Íme egy újabb felvetés ebben a témakörben. (Egyébként azt sem értem, ha pénzért építek fel egy épületet, akkor miért nem lehet pénzért továbbfejleszteni.)

(Mondom én, aki ingyen játszik.)
 

DeletedUser1519

Vendég
(Egyébként azt sem értem, ha pénzért építek fel egy épületet, akkor miért nem lehet pénzért továbbfejleszteni.)

Tovább lehet. A varázslatos lakóépületek és műhelyek továbbfejleszthetők minden szinten újabb gyémántokért. A kulturális épületek meg amúgy sem fejleszthetők - miért lehetnének a gyémántosok azok, ha a normál kategóriájúak nem azok?
 

Dizel1

Veterán
Tovább lehet. A varázslatos lakóépületek és műhelyek továbbfejleszthetők minden szinten újabb gyémántokért. A kulturális épületek meg amúgy sem fejleszthetők - miért lehetnének a gyémántosok azok, ha a normál kategóriájúak nem azok?
Értem. Nem is a kultúrára gondoltam, hanem az épületekre. Mindig a tervrajzokkal van a baj, ahogy olvasom. Ha nincs tervrajz, akkor nem lehet fejleszteni. Akkor nem értem. De nem is érdekes, ha lehet fejleszteni, akkor rendben
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
miért lehetnének a gyémántosok azok
Normál kulturális épületet, ha elbontok, visszakapom a belé fektetett anyagot; amit felhasználhatok a következőbe.
Egy gyémántokért megvettnél, ha elbontom, eltűnik, mint szürke szamár a ködben, nyom nélkül. .. ( cáfoljatok meg, mert akkor írnom kell a supportnak :) Szó szerint kidobott pénz az ablakon! Még csak nem is raktárba kerül, hogy ha már megvettem, "kéznél legyen" ha épp csak szépítés lesz a szempont.
Szentimentális vagy sem, biztos eredményezne némi plusz bevételt, ha ezek 1-2 gyémántért fejlődhetnének - vagy adott esetben lehetne nyerni hozzá "tervrajzot" ). Megkockáztatom, még vonzóbbá is tenné!

ui: a mogyivárosnál nincs szebb és akciós volt ;)
 

Dizel1

Veterán
Normál kulturális épületet, ha elbontok, visszakapom a belé fektetett anyagot; amit felhasználhatok a következőbe.
Egy gyémántokért megvettnél, ha elbontom, eltűnik, mint szürke szamár a ködben, nyom nélkül. .. ( cáfoljatok meg, mert akkor írnom kell a supportnak :) Szó szerint kidobott pénz az ablakon! Még csak nem is raktárba kerül, hogy ha már megvettem, "kéznél legyen" ha épp csak szépítés lesz a szempont.
Szentimentális vagy sem, biztos eredményezne némi plusz bevételt, ha ezek 1-2 gyémántért fejlődhetnének - vagy adott esetben lehetne nyerni hozzá "tervrajzot" ). Megkockáztatom, még vonzóbbá is tenné!

ui: a mogyivárosnál nincs szebb és akciós volt ;)
Ezekre nincs rálátásom, de többedszerre írom, hogy a kiváltság az kiváltság. Én például folyamatosan cserélgettem a kultúrális épületeimet, mindig a többet adókkal. Már csak nyeremény kultúrális épületeim vannak, az eredetieket kidobtam. Ha pénzért vettem volna, akkor ragaszkodnék hozzá, viszont a helyet foglalná. Ezzel a problémával tényleg lehetne kezdeni valamit, még ha az ingyen kultúra nem is fejleszthető. DE LECSERÉLHETŐ ingyen! Lehetne mégis esetleg olyan, hogy pénzért, egy adott kultúrális épületnek megnövekedhetne az alapterülete is a szolgáltatott kultúrával együtt. Vaaaaagy, ha nem is a teljes árat, de (pl.) 70%-át beszámítaná egy nagyobb megvásárlásakor.
 

Wiccara

Veterán
Ha pénzért vettem volna, akkor ragaszkodnék hozzá
Akkor is ragaszkodnék hozzá, ha nyeremény; és ezzel kicsit visszakanyarodnék az eredeti ötlethez :)
Gyönyörű, igényes grafikával rendelkező szépségeket adnak az eventek! ( gratula ezúton is az alkotóknak!)
Arról, hogy az adott fajok a fejlődés rögös útján milyen építészeti stílussal vágnak fejbe, sokat nem tehetünk.
Az event nyeremények egy kis színt, vidámságot, egyediséget ( is ) hordoznak.
Egy szintlépésre jogosító áldás rájuk, ami az aktuális szintemre hozná az előzőben nyerteket, remek lenne!
 

Siorna

Veterán
Lehetne egy nem gyártható áldás, mint az arany meg alapanyag áldások, aminek a segítségével az aktuális szintre lehetne hozni ezeket az egyedi épületeket.

Támogatom, jó ötlet!
 

Dizel1

Veterán
Ugyanúgy, ahogy a nem gyártható áldást se biztos, hogy mindenki meg tudná szerezni. Tehát semmi lényegi különbséget nem látok.
Mert nem akarsz látni. Ha úgy juthat tervrajzhoz az egyén, hogy rá van utalva egy gyengébb csapatra (próbáld elképzelni, hogy rengeteg gyengébb csapat létezik!), akkor nem kiváltságot élvez a pénzért játszó játékos, hanem csőbehúzást. Tervrajzot az egyénnek kellene valahogy kigazdálkodnia, vagy nyernie (könnyen), ha az egyén fizet a kedvezményekért. Szerintem ezen változtatni kellene.
 

Corvo

Veterán
Jó ötlet.
De nem fogják megcsinálni, mert nem másolják a foe kor fejlesztő készletét.
 

DeletedUser2286

Vendég
Akkor is ragaszkodnék hozzá, ha nyeremény; és ezzel kicsit visszakanyarodnék az eredeti ötlethez :)
Gyönyörű, igényes grafikával rendelkező szépségeket adnak az eventek! ( gratula ezúton is az alkotóknak!)
Arról, hogy az adott fajok a fejlődés rögös útján milyen építészeti stílussal vágnak fejbe, sokat nem tehetünk.
Az event nyeremények egy kis színt, vidámságot, egyediséget ( is ) hordoznak.
Egy szintlépésre jogosító áldás rájuk, ami az aktuális szintemre hozná az előzőben nyerteket, remek lenne!
Néhány nyereménytől én is olyan nehezen váltam meg, mert nagyon jól nézett ki, Jobban, mint amire lecseréltem. Csak hát egy idő után nem éri meg olyan kultúra épületet megtartani, ami feleannyit ad.
Ha vmivel fel lehetett volna turbózni azokat, tuti, hogy megtartom.
 

DeletedUser929

Vendég
Én inkább egy katonai bűbájnak örülnék. Van bűbáj a műhelyekre, a manufaktúrákra és a kultúrális épületekre lehetne egy olyan, ami a Kaszárnyára, Zsoldostáborra és a Kiképzőpályára hat.
Hatása pedig abban állna, hogy X idő alatt Y százalékkal több egységet lehetne vele képezni, mint nélküle.
 

DeletedUser3

Vendég
Ha lenne egy ilyen áldás, akkor mi motiválna az eventeket történő aktív részvételre?
Megszerzel 1-2 ilyet és szépen felhúzod az 1 éves épületet. Ahelyett, hogy megszereznéd ugyan azt az épületet (csak épp erősebben.)
 
Fent