• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve Ötletekre visszajelzés a magyar Elvenar csapattól

Calyr

Veterán
Elnézést, ha provokatívnak tűnhet a cím, de egyáltalán nem annak szánom - nagyon is fontos kérdés van mögötte.
Egyáltalán van-e bármi értelme ide ötleteket írogatni?
Aki követ külföldi fórumokat is (pl. bétát), az láthatja, hogy arrafelé azért szokott visszajelzés jönni Elvenar csapattagtól. Itt én most nem szeretnék arról beszélgetni, Hoshi-nál hogy ment ez, mert az már elmúlt, és semmi értelme bárkit bármiért elővenni, az mindenesetre tény, hogy nagyon nem így mentek itt ezek a dogok, ahogy ki lett írva ide:

És ennek nyomán meglátásom szerint sok játékosnak az a véleménye, hogy teljesen felesleges ide írni, hivatalosan úgy sem érdekel senkit. De sokszor még úgy sem tesznek, mintha érdekelne. :(

Az ötletem lényege tehát az, hogy kapjunk visszajelzést arról, hogy érdemes-e ide ötletelni, és amennyiben ez megoldható, ezekre jöjjön elvenaros szakmai állásfoglalás is (miért jó, miért nem jó - amely iránymutató lehet a további ötletelésben).

És ha a válasz igen lesz, akkor lehet érdemes lenne arról is ötletelni, hogy lehetne ennek olyasféle kereteket biztosítani, amellyel a játékosok is úgy érezhetik, hogy "számít a véleményük", és a hivatalos gárdára sem ró extra többlet feladatot (ilyesmikre gondolok, hogy ha beérkezik mondjuk 20 támogató szavazat, onnantól jön hivatalos választ, stb.).
 

Lupuj

Erős harcos
Sajnos Hoshi sokszor "izomból" elsöpört ötleteket arra hivatkozva:" Úgy sem fogják megvalósítani." ... és zárta a posztot.
Nála ennyi volt a "továbbítás". :(
Esély sem volt az "átbeszélésre", nem hogy az illetékesek visszajelzésére.

Aki rendszeresen olvassa a fórumot, tudja, hogy ez így volt. Nem fogok példákat keresgélni.
 

Deleted User - 204368

Vendég
szerintem értelmetlen. ránézel az eventre szerinted ki az aki egyetértett ezzel a rendszerrel h csak épületeket lehessen nyerni? ez csak a fejlesztők részéről egy teljesen öncélú dolog én nem sok értelmét látom az ötletelgetésnek már pedig volna jó pár amivel lehetne javítani az egészet de nem látszik h érdekelne bárkit is ez
 

Erica

Veterán
De kedves @Calyr .Mivel a régi csapat elment,és amíg az új Csapat itt teljesen megalakul,legyünk kicsit türelemmel!!!!!:)Biztosan kell idő elbírálásra,és átbeszélésre is..Gondolom.(nekem is van kint ötletem,és régen is volt,...)Máskülönben meg ja....Kellemes Húsvéti Ünnepeket,és maradjatok egészségesek!!!♥
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Az ötletem lényege tehát az, hogy kapjunk visszajelzést arról, hogy érdemes-e ide ötletelni, és amennyiben ez megoldható, ezekre jöjjön elvenaros szakmai állásfoglalás is (miért jó, miért nem jó - amely iránymutató lehet a további ötletelésben).
Szia @Calyr !

Támogatom, nagyon jó ötlet ( naná, hisz nekem is lóg ötletem a levegőben :cool: )
Biztosan kell idő elbírálásra,és átbeszélésre is.
Minden időigényes, első körben egy gyors válasz írása " köszi az észrevételt, kidolgozunk egy klassz kis megoldást) nagyjából 10mp ;)
Kellemes Húsvéti Ünnepeket,és maradjatok egészségesek!!!
Kívánom mindenkinek, na meg persze: Világbéke ! :-*
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves játékosok!
Köszönjük a sok-sok visszajelzést,ötletelést!Kérjük pici türelmeteket ,amíg minden sorban elér az illetékes asztalára.
Szép Napot és Kellemes Ünnepeket!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5438

Vendég
Itt én most nem szeretnék arról beszélgetni, Hoshi-nál hogy ment ez, mert az már elmúlt, és semmi értelme bárkit bármiért elővenni, az mindenesetre tény, hogy nagyon nem így mentek itt ezek a dogok, ahogy ki lett írva ide:
Szerintem sincs sok értelme ezt felhozni, ugyanis ha nem voltál benne a dolgokban, nem tudhatod, mik mentek a háttérben. Lehet, hogy továbbításra kerültek az ötletek, de ők sem kapnak visszajelzést, azt meg tök felesleges (és szvsz. demotiváló - bocs, Lupuj kedvéért: szerény véleményem szerint-) leírni, hogy továbbítottuk, de nem érdekli a fejlesztőket. Ilyen szempontból inkább Hoshi vitte el a balhét, inkább ő legyen hibáztatva, hiába csinálta a munkáját. Aki esetleg ténylegesen dolgozott bármilyen IT területen, csapatban, nem csak hobbiszinten, tudja, hogy sokszor a termék hónapokkal, akár egy évre előre be van tervezve (roadmapolva), attól nem fognak eltérni, hiszen a befektetők azt nem szeretnék látni. Jelen esetben az MTG, mint az Inno 51%-os tulajdonosa...

Sajnos Hoshi sokszor "izomból" elsöpört ötleteket arra hivatkozva:" Úgy sem fogják megvalósítani."
Igen, azokat, amik már felvetésre kerültek és elutasították, csak ezt könnyű kihagyni a sztoriból, mert Hoshi úgyse tud védekezni, a saját álláspontod meg tudod ezzel segíteni... elegáns megoldás.

De amúgy erre nem ötletet kellene feldobni, hanem lehet jelentkezni a csapatba és mondani a főnöknek hogy heló, én rendbe akarom szedni az ötleteket mert ez az egész így gáz. Ja, azért tenni is kell valamit a szokásos rinyán kívül? Hát ez már csak ilyen.
 

Calyr

Veterán
szerintem értelmetlen. ránézel az eventre szerinted ki az aki egyetértett ezzel a rendszerrel h csak épületeket lehessen nyerni? ez csak a fejlesztők részéről egy teljesen öncélú dolog én nem sok értelmét látom az ötletelgetésnek már pedig volna jó pár amivel lehetne javítani az egészet de nem látszik h érdekelne bárkit is ez
Szerintem tervet követnek, még ha nekünk "teljesen el***nak" tűnik is. Lehet van ott egy nem túl előrelátó döntnök, vagy valakinek a valakije - nem tudhatjuk.

De az ötletelés elsősorban funkciókra áll, amelyekből azért időnként jönnek tök jó dolgok is az új verziókkal.
Tény, hogy nem tudnám azt mondani, hogy a kreatívkodáson és a szórakozáson túl van-e értelme ide ötleteket írni. De persze jó lenen, ha lenne.
 

Calyr

Veterán
De kedves @Calyr .Mivel a régi csapat elment,és amíg az új Csapat itt teljesen megalakul,legyünk kicsit türelemmel!!!!!:)Biztosan kell idő elbírálásra,és átbeszélésre is..Gondolom.(nekem is van kint ötletem,és régen is volt,...)Máskülönben meg ja....Kellemes Húsvéti Ünnepeket,és maradjatok egészségesek!!!♥
Én türelmes vagyok, csak elkapott a lendület, és rákérdeztem, hogy érdemes-e türelmesnek lenni. ;)
(támadt pár új ötletem, ezek előtt írtam ide ezt :) )
Viszont minden jókat neked is!
 

Calyr

Veterán
Kedves JÁTÉKOSOK!
Köszönjük a sok-sok visszajelzést,ötletelést!Kérjük pici türelmeteket ,amíg minden sorban elér az illetékes asztalára.
Szép Napot és Kellemes Ünnepeket!
Kedves Cyklon!
Köszönöm, ennyit szerettem volna látni, hogy ez is intézve lesz, Részemről a bizalom megvan, a türelem is, csak szeretem egyértelműen látni a lehetőségeket. :)
 

Calyr

Veterán
Szerintem sincs sok értelme ezt felhozni, ugyanis ha nem voltál benne a dolgokban, nem tudhatod, mik mentek a háttérben. Lehet, hogy továbbításra kerültek az ötletek, de ők sem kapnak visszajelzést, azt meg tök felesleges (és szvsz. demotiváló - bocs, Lupuj kedvéért: szerény véleményem szerint-) leírni, hogy továbbítottuk, de nem érdekli a fejlesztőket. Ilyen szempontból inkább Hoshi vitte el a balhét, inkább ő legyen hibáztatva, hiába csinálta a munkáját. Aki esetleg ténylegesen dolgozott bármilyen IT területen, csapatban, nem csak hobbiszinten, tudja, hogy sokszor a termék hónapokkal, akár egy évre előre be van tervezve (roadmapolva), attól nem fognak eltérni, hiszen a befektetők azt nem szeretnék látni. Jelen esetben az MTG, mint az Inno 51%-os tulajdonosa...
Mivel könnyű a leírtak mögé rossz dolgokat képzelni, egyértelműsítek: pont azért írtam ezt így, hogy elébe menjek ennek. Ha nem írom, úgy is felhozza más... Nekem nem volt gondom Hoshival, jópár dologban nem értettem vele egyet (de van ez így mással is, unalmas is lenne mindig mindenben egyetérteni), viszont amikor szót váltottunk itt, az teljesen rendben volt,. Supportban is sokat segített. Jobban örültem volna, ha többet tud itt reagálni dolgokra, de érteni véltem, miért nem tette, és el tudtam fogadni.
Amúgy nyilván nem tudhatom, mi miért ment és nem ment, és nyilván mindennek megvolt az oka. Ez nem rám tartozik,és nem is feltételezem, hogy ne akarta volna a tőle telhető legjobban csinálni. És egyébként pont azért is gondolom így, mert nálam az IT stimmel, más területen a népes csapat stimmel, a nagy projekt stimmel, így tudom, hogy sosem egyszerű dolgok ezek.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok!
Természetesen van értelme visszajelzéseket írni, és nagyon hálásak is vagyunk érte. Az a helyzet, hogy nemrég változott a csapat, és jelenleg zajlik az új csapat felállítása is, az ünnepi időszakról ne is beszéljünk. Emiatt előfordulhat, hogy nem tudunk mindenre reagálni időben, ugyanakkor próbáljuk aktívan olvasni és követni a fórumokat, és továbbítani a visszajelzéseket. Valószínűleg a fórum is egy kicsit át lesz majd még rendezve, hogy átláthatóbb legyen, de mindenről időben tájékoztatni foglak titeket. Illetve a jövőben igyekezni fogunk reagálni is minél több javaslatra, és visszajelzést adni ezekről. :)

Köszönöm a türelmetek és megértésetek!
 

Dizel1

Veterán
Igen, azokat, amik már felvetésre kerültek és elutasították, csak ezt könnyű kihagyni a sztoriból, mert Hoshi úgyse tud védekezni, a saját álláspontod meg tudod ezzel segíteni... elegáns megoldás.
Sajnos "tudjuk ki" hozzáállása valóban furcsa, és egyben kritizálható volt. Én is éreztem sajár bőrömön, és mások kárán is annak idején olyat, hogy zsigeri elutasítást szenvedett egy-egy javaslat. És aki azoknak a vitáknak a nyomán nem lett kitiltva a fórumról, az csak simán nem ötletelt tovább. Tehát bízzunk az új vezetésben, és a sokszor kiváló ötletekben!
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves @Calyr
Köszönjük észrevételed, és az ötleted. Minden értékes a csapat számára, pont ezért hoztunk létre szavazást.
Reméljük, hogy sok értékes, hasznos ötlet bevezetésre kerül.
 

Doxa5

Újonc
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, a játékban nem. Csak most olvasgattam el néhány felvetést. Nem ismerem sem a régi, sem az új supportot.
Calyr eredeti felvetése: érdemes-e? Szerintem érdemes, de... Próbálom csoportosítani az itteni felvetéseket.
- Technikai hibák, amire egyértelműen reagálnia kell a supportnak, és/vagy a fejlesztőknek.
- Használhatósági javaslatok: pl. mit látsz a térkép funkcióban, látod-e mennyi tervrajz van, tudsz-e csoportosan indítani termelést... Ezek jogos dolgok szerintem, egy adott határon belül. Szerintem ebben sokat fejlődtek.
A többi felvetésnél - szerintem - figyelembe kell venni, a fejlesztők érdekeit, ami két dologban foglalható össze: pénz és népszerűség.
Ők azon, és azért dolgoznak, hogy minél több játékos legyen, és azok minél tovább játszanak, és minél több gyémántot vegyenek.
- Ha túl könnyűvé teszik a játékot, a játékosok elvesztik az érdeklődésüket.
- Ennél is rosszabb, ha játékosok úgy érzik, hogy játék nem igazságos:
- Ha a top játékosoknak túl könnyű, a kisebbek meg azt érzik, hogy soha nem jutnak fel olyan szintre.
Pl. 20K+ bajnoki, szembeállítva egy kezdőnél 500 vagy 1000 pont.
- De fordítva is igaz, ha a topjátékos azt érzi, hogy már nincs kihívás, mert unalmassá válik, vagy hátrányba kerül, mert túl nagy, miközben
rengeteg időt és pénzt fektetett be.
Az olyan felvetéseknek van értelme - szerintem - amelyeknél végiggondolják, nem csak a saját érdekeiket, hanem kb. az előbbi felvetéseket, és azt, hogy érdekesebbé, igazságosabbá tegyék a játékot. Például:
- Calyrnak volt ilyen felvetése, hogy legyen lehetősége könnyíteni a kevésbé harcolóknak, a tárgyalás költségét csökkentve etetéssel, mint a harcnál.
- Nekem az a felvetésem, hogy a véletlenszerű dolgokból már van elég, ne legyen több. Valaki ezt már szintén felvetette.
Tudnék felsorolni olyan példákat is, amelyek nem szolgálják sem a fejlesztők, sem a játékélmény érdekét, de ítéljetek meg Ti.
Üdv: Doxa
 

DeletedUser5984

Vendég
Kedves Játékostársaim ! :) Ha megengeditek csak egy apró megjegyzés. Nagyszerű itt a csapat és élvezet játszani. :)
Ami az ötleteket illeti. Volt időm megtapasztalni hogy mind a Support mind a Fórum moderátorok, igenis foglalkoznak a játékosokkal. Itt még új vagyok, de látom a pozitív hozzáállást ! Ez nagyszerű dolog. Amostani Supportról már írtam hogy nagyon jó hogy ők vannak itt.
Nagyon rajta vannak a dolgokon és mindent továbbítanak a központba. A másik játékban nekem is volt pár ötletem, az egyik egy apró kis grafikai változtatás. Az ötletelés után 1 héttel, ámulva láttam hogy a fejlesztők betették a játékba. Ezzel csak azt szeretném mondani hogy az Elvenar minden ötletet megér, mert gyönyörű és erőszakmenetes játék. HIszem hogy mindenkinek fontos, a szó szoros értelmében.
Köszönöm a figyelmeteket! :)
Üdvözlettel: Tappancs
 
Fent