• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Épületek bontása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

bere007

Veterán
Üdv!

Mi lenne, ha lehetne az épületeket szintenként is csökkenteni? Van, hogy helyszűke/emberhiány miatt nem tudunk valamit fejleszteni/felépíteni pedig kellene, mert ki lett fejlesztve egy új épület/szintlépés. Ilyenkor egy meglévő épület szintjét csökkenthetnénk, hogy könnyebben megoldódjon a gondunk. Főleg most jó lenne, hogy a terülebővítési lehetőségeink eléggé visszaestek.

Vélemény?
 

Tekla

Tapasztalt építő
Az egyik épületet visszacsökkenteni csak azért, hogy egy másikat fejleszteni tudj? Hááááát...... nem tudom, hogy jó ötlet-e.
 

bere007

Veterán
Az egyik épületet visszacsökkenteni csak azért, hogy egy másikat fejleszteni tudj? Hááááát...... nem tudom, hogy jó ötlet-e.

Ha az én helyzetemből indulok ki, a műhelyemet csökkenteném, hogy manufaktúrát építhessek. De egy 15öset nem akarok lerombolni, sőt még egy 10eset sem. Alapanyagom annyi van, hogy állandó építkezés, állandó kiképzés mellett kénytelen vagyok a kufárral bizniszelni, hogy be tudjam gyűjteni amit gyártok és amit a szomszédi segítségekért adnak. Az meg egy rablás amit a kufár művel... Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel? :D :D
 

Tekla

Tapasztalt építő
Ha az én helyzetemből indulok ki, a műhelyemet csökkenteném, hogy manufaktúrát építhessek. De egy 15öset nem akarok lerombolni, sőt még egy 10eset sem. Alapanyagom annyi van, hogy állandó építkezés, állandó kiképzés mellett kénytelen vagyok a kufárral bizniszelni, hogy be tudjam gyűjteni amit gyártok és amit a szomszédi segítségekért adnak. Az meg egy rablás amit a kufár művel... Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel? :D :D
Nekem 8 db 21-es van, de egyiket sem csökkenteném semmi pénzért.
Ha nem akarsz kufárkodni, ne indítsd el a termelést. A másik lehetőség még mindig adott, hogy törlöd a 10-es műhelyt. Ha olyan sok az alapanyagod, nem fog hiányozni.
 

bere007

Veterán
Nekem 8 db 21-es van, de egyiket sem csökkenteném semmi pénzért.
Ha nem akarsz kufárkodni, ne indítsd el a termelést. A másik lehetőség még mindig adott, hogy törlöd a 10-es műhelyt. Ha olyan sok az alapanyagod, nem fog hiányozni.

De ha nem indítom el a termelést, akkor mi haszna van neki? Én így egyszerűbbnek látnám, de ahány ember, annyi vélemény. Lehet, hogy amikor már fejlettebb leszek nem lesz olyan nagy dolog ez és értelmetlennek találnám én is... de jelenleg jó lenne.
 

Tekla

Tapasztalt építő
De ha nem indítom el a termelést, akkor mi haszna van neki? Én így egyszerűbbnek látnám, de ahány ember, annyi vélemény. Lehet, hogy amikor már fejlettebb leszek nem lesz olyan nagy dolog ez és értelmetlennek találnám én is... de jelenleg jó lenne.
Igazad van, ahány ember, annyi vélemény, jó lenne, ha mások is hozzászólnának a témához.
 

DeletedUser240

Vendég
Az meg egy rablás amit a kufár művel...
Persze hogy rablás, egyébként sáfárnak neveznék. ;)
Egyébiránt van úgy, hogy jól jönne ha csak egyet - kettőt vissza kellene bontani ahhoz, hogy az adott feladatot tudjuk teljesíteni. ( Fejleszd x épületed y szintűre...)
 

DeletedUser

Vendég
Én is voltam így régebben. Most is néha, hogy áááá, kéne az a pár(száz) ember máshová, amit oda tettem a tizenezredik szintbe.... De hát így volt, most akkor vagy bontom, vagy marad. Nekem már oké így, és tényleg a szintre emelős küldiket is könnyítené, de azt meg túlzás lenne, szerintem... A műhelyekre meg azt mondom, ha most túl nagyok is, majd fognak még kelleni, mindig minden változik. Igen, döntések, igen, kockázatok, és igen, veszteségek is és igen, fejlődés is miattuk. :)
 

bere007

Veterán
Én itt nem kimondottan a küldetésekre gondoltam. Pl. acélból van sok, elixír meg kevés (mert felraktam 2000t a lottón :D de nem csak erre gondolok, hanem általánosságba ) acélt egyet bontanék vissza, helyette tudnék egy elixírt emelni. Amire a 112 embernek való lakóépület felépül nem 2 perc. Ráadásul a 8as 110 embert ad, a 9es meg már 3x4 helyet foglal (legalábbis az embereknél). Nincsen rá helyem, a techfán csak 365 tudáspontnyira majd fejlesztés, a tartományok meg még túl nehezek. Persze, akinek van sok helye (tudom, abból sosem elég :D ), mert előre tudott haladni annyira, vagy mert sok prémiumosat vett annak mindegy, de ránk is gondolni kellene...
 

DeletedUser

Vendég
Persze, akinek van sok helye (tudom, abból sosem elég :D ), mert előre tudott haladni annyira, vagy mert sok prémiumosat vett annak mindegy, de ránk is gondolni kellene...
Rátok gondolok. :) Meg magamra, átéltem én is ezeket és élem most is. És így mondom, amit mondok. :)
 

bere007

Veterán
Akik itt vannak elég rég óta, őnekik ez kézenfekvő, mert hozzászoktak. De attól, hogy valamihez hozzászoktunk nem biztos, hogy az úgy jó is. A rosszhoz is hozzászokik az ember, az újat ellenzi, később rájön, hogy jó és kérdezi, hogy miért nem volt ez eddig. Ez egy opció lenne beszorult helyzetekre. Aki akarj használja, aki akarja nem. Ha jól emlékszek a harcokra is ez lett mondva, hogy sokakat nem zavar, mert csak tárgyalnak és nem muszáj mindig harcolni, erőszakmentesen is lehet játszani... Persze ez is igaz. Velünk harcolókkal "nem tettek jót" a többieknek meg mindegy volt. Akkor miért nem lehetne megcsinálni ezt is ugyan úgy? Aki akar taktikázhat gy a helyekkel, aki akar meg háborog... :D
 

DeletedUser

Vendég
Legtöbbször a rosszról nehezebb meglátni, hogy mire jó. ;)
 

DeletedUser25

Vendég
Velünk harcolókkal "nem tettek jót"
Nem erről van szó: a harcok csak ott nem mennek, ahol a terület már jóval messzebb van, mint - szerintük - a korodnak megfelelő.
Egyébként ez is egy a lassitási intézkedések sorában, semmi más, úgynevezett játékegyensúlyozás. Persze ez sem működik valójában, csak épp bosszantó. A játékot igazából azzal lehetne végleg kiegyensúlyozni, és egyben el is lehetetleníteni, ha a főépület árukapacitását és a kaszárnya emberkapacitását szintenként lekorlátoznák, mondjuk áruból szintenként +2000, katonai egységből meg pl +200.
 

DeletedUser379

Vendég
De attól, hogy valamihez hozzászoktunk nem biztos, hogy az úgy jó is.
Az emberi elme egyik csapdája ez, kitörni belőle sokszor azért igen nehéz, mert nem is látjuk, hogy csapdában vagyunk, és pusztán a megszokásainkhoz ragaszkodunk...A megszokás egy ösztön, a célja az állatvilágban az idegrendszer védelme az ismétlődően előforduló azonos, vagy nagyon hasonló stresszhelyzetek hatásai ellen...
de ez mindegy:)

a lényeg, hogy a szintenkénti bontás szerintem jó és hasznos is tudna lenni.
 

bere007

Veterán
Nem erről van szó: a harcok csak ott nem mennek, ahol a terület már jóval messzebb van, mint - szerintük - a korodnak megfelelő.
Egyébként ez is egy a lassitási intézkedések sorában, semmi más, úgynevezett játékegyensúlyozás. Persze ez sem működik valójában, csak épp bosszantó. A játékot igazából azzal lehetne végleg kiegyensúlyozni, és egyben el is lehetetleníteni, ha a főépület árukapacitását és a kaszárnya emberkapacitását szintenként lekorlátoznák, mondjuk áruból szintenként +2000, katonai egységből meg pl +200.

Én ezzel csak párhuzamot akartam vonni a találkozók és e között. Ha eldönthetem, hogy harcolok, vagy tárgyalok, akor jó lenne, ha eldönthetném és tudnám módosítani azt is, hogy a meglévő manufaktúra teljes termelésére szükségem van-e vagypedig már jonn lenne abból a levesebb, hogy egy másikat erősítsek.

És a korlátozásról nem biztos, hogy kellene egyéb tippeket adni. :D
 

Erica

Veterán
Sziasztok
A szintenkénti bontás,,lehet hogy hasznos,,de értelme nem sok van.Minek építesz fel egy adott épületet,ha vissza akarod bontani??Mindíg van választási lehetőség,hogy mit szeretnél fejleszteni,nem előírás alapján kell dönteni.Ha már kész egy épület,biztosan nem fogom lerombolni,ha csak el nem adom végleg.
Nem támogatom,nem látom értelmét.

bár @sanimi hozzászólásával élve:"a lényeg, hogy a szintenkénti bontás szerintem jó és hasznos is tudna lenni.",,,tudna......;););)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser25

Vendég
tudnám módosítani azt is, hogy a meglévő manufaktúra teljes termelésére szükségem van-e vagypedig már jonn lenne abból a levesebb, hogy egy másikat erősítsek.
Ennek legfeljebb egy koron belül van értelme, egyébként nincs: pl tundérkorban visszabontasz valamit törpkorra, utána meg azért fogsz bejegyzéseket irni, hogy nincs már törp portálod, sem gránit és réztermelőd, hogy fejleszd újra azt, amit már visszabontottál :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent