• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Élet a Holdkőtár megreformálása után

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Érdeklődnék bárkitől (főleg azoktól, akik tudják, miről szól a dolog), hogy így a Holdkőtár megreformálása után ki, mit tapasztal? Jobb lett a Tekercs dömping visszafogása? Vagy most másból van túltengés esetleg? Mert amióta átalakították a termeléseket, azóta Tekercs nyema. Se piacon, se sehol. Nem tudom ki, de valaki, aki felvetette, hogy mi magunk állíthassuk be, hogy mit termeljen, hát.. azzal a beállítással szerintem jobb lett volna. Most a Selymem kezd el növekedni, de hát sokra nem megyek vele, ha nem tudom cserélni Tekercsre. Ugyan ott vagyok/vagyunk, ahol elindultunk.. szerintem..
 

SirSmithy

Veterán
Sziasztok.

Érdeklődnék bárkitől (főleg azoktól, akik tudják, miről szól a dolog), hogy így a Holdkőtár megreformálása után ki, mit tapasztal? Jobb lett a Tekercs dömping visszafogása? Vagy most másból van túltengés esetleg? Mert amióta átalakították a termeléseket, azóta Tekercs nyema. Se piacon, se sehol. Nem tudom ki, de valaki, aki felvetette, hogy mi magunk állíthassuk be, hogy mit termeljen, hát.. azzal a beállítással szerintem jobb lett volna. Most a Selymem kezd el növekedni, de hát sokra nem megyek vele, ha nem tudom cserélni Tekercsre. Ugyan ott vagyok/vagyunk, ahol elindultunk.. szerintem..
Már megint a bonuszok aránytalan elosztása gyakorlatilag a téma. Erre kellene megoldást találni, nem az épületeket tákolgatni
 

Deathfolk

Veterán
Nekem kényelmesebb lett így, bár a régivel se volt gondom. Én tekercs bonuszos vagyok mind a 2 városommal :) Régen a nagy városomba 5+ milliókkal több tekercsem volt mint kristály és selyem, kiraktam valamennyit a piacra és kb 1-2 nap volt mire elment, de kb 2,5 éve nem foglalkozok már a sima árukkal mert mindenből rengeteg volt már akkor is, néha ha valamelyik a többihez képest nagyon lecsökken, több millióval, vagy felgyülemlik akkor rakok csak a piacra, így régen se érdekelt hogy több nap volt mire elment, a sima árú nem bomlik idővel pedig elment, szóval nekem mind1 volt.

Most viszont hogy selymet kapok nem kell selymet vásárolnom (ennyivel lett jóbb) A tekercset megtermelem, selyem pedig jön a holdkőtárakból, több jön mint amennyi tekercset termelek, így az a érdekes helyzet alakult ki nálam, hogy ez a 2 termék aránya megfordult, több selymem van mint a bonuszos tekercsből :) Ép ma raktam ki 2 millió selymet a piacra, kb 2 hetente rakok ki piacra kristály kérést selyemért és ennyi, mást nem is piacolok T2 árukkal csak ezt, selymet kristályra, nagy ritkán havonta talán 1x tekercset kristályra. De megnézve most a piacomat 570 tartománnyal, egyetlen 1 kristály és tekercs ajánlat sincs kint, selyemből van kint 3 oldal (ez se sok) De megnéztem a T1 árukat márvány és acélból szintén nincs kint ajánlat, deszkából (ez a bonuszom, szóval ebbe nem vagyok szerencsés) van 4 oldal. De én mindig kérést teszek ki azóta hogy játszok, nem pedig elviszek, kirakom este, reggelre vagy délutánra többnyire elviszik. A kicsi városommal 5. fejezet kb ugyanez a helyzet csak ott az arányok mások, nem 10 millióim vannak, csak 100 ezrek. Hiányom sehol nincs, normál árukból soha nem is volt.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Szintén zenész. Tekercs bónusszal magamnak termelek, a változás óta nem tettem ki piacra belőle, a selyembe, kristályba viszont belefulladok. Én holdkőtár hívő vagyok, így épült fel a városom, csak egy tekercs manut fejlesztgettem, hogy legyen, ha kéri a feladat. Azóta sem álltam neki még egyet fejleszteni, így feleslegem nincs belőle. Szerintem sokan vagyunk így
 

MoonlightAnnis

Felderítő
7 szettel + 4 tekercs manuval - tekercs a bónuszosom.
Előtte sem zavart, most sem zavar. Talán annyi előny van, h nem kell vadásznom selymet a piacon
Viszont erősen fagyanta hiányom lett és holdkőből elárasztottak, így feleslegessé váltak a holdkő gyáraim
 

Mihaszna

Veterán
Már megint a bonuszok aránytalan elosztása gyakorlatilag a téma. Erre kellene megoldást találni, nem az épületeket tákolgatni

Azért hoztam fel ezt a témát, mert ahogy írtam, én is Tekercsből vagyok bónuszos. Amikor a Holdkőtárak még nem voltak átalakítva, akkor mindig volt 6-7 milliós készletem. Ha az Eventes feladat kérte, hogy vegyek tudáspontot, én ebből és/vagy ezzel is fedeztem, mert úgy voltam vele, "van még ahonnan ez jött". Most viszont? Ahhoz képest, hogy Bónuszos vagyok belőle, nemhogy kereskedni nem lehet vele, beszerezni se tudok a piacon. Benne lehet a pakliban, hogy a Világtérképen pont olyan helyen vagyok, hogy pech + (mindig?) rossz időben rossz helyen, viszont közhely, mert a változtatás (mondjuk azt, hogy indoka), az volt, hogy sokan nem tudtak vele mit kezdeni a meglévő mennyiség miatt, de ez a megoldás olyan, mintha Vendetta lenne (velem és sorstársaimmal szemben), mert a bónuszom mennyisége nem felfele, hanem lefele megy. A torony ugyanúgy kéri az egyezkedéseknél, ahogy a Bajnoki is, ha nem tudok harcolni. Azt a fejlesztők sem várhatják el, hogy aki eddig egyezkedéssel oldott meg feladatokat, az változtasson a stratégiáján csak azért, hogy megtanuljon tartalékolni. Aki magasabban jár a játékban (Érző és Felemelkedő áruk), azok nem fognak egy bónuszos Manut az adott bónusz szintjére kimaxolni (21-23?) és úgy hagyni - csak azért, hogy legyen abból is -, mert helyet foglal. Nem lenne amúgy rossz ez a Selyem se, csak hát.. nem ebből vagyok bónuszos. Vagyis ebből is(!), de nem ezen a szinten, s ez nagyon nem mindegy. Egy kiskaput hagyhattak volna azoknak, akiknek nem volt probléma a Tekercs dömping. Régen az volt, hogy a Tekercset mindenki tukmálta, de senki se vette, most meg.. senki nem tukmálja, mert (hát gondolom) neki sincs (ergo: nem termel annyit, hogy eladhasson).. vagy a fene tudja..

Ha tényleg az volt a cél, hogy megszűnjön a Tekercs dömping, akkor eddig (amióta én játszok), majdhogynem ez volt az egyetlen olyan "fejlesztés", ami maximálisan a célba élt. "Gratulálok".
 

Dallas1975

Felderítő
Üdv

Miért jó ha fél-vagy tucat van belőle ? nekem 1 van és dísznek tartom ( változatoság) lemaradva sincs ,de én nem látok benne semmi extra termelést ???? Volt olyan csapatársam aki minimum 7-8 ilyennel játszott ,de nem hozz semmiből annyit hogy "extra" legyen ,lehet az enyém Kínai ? :)
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!
Mindkét városomban van 4 holdkőtár szett,egyikben bónuszos a tekercs,mégis mikor nagyobb tételt kér nehéz összehozni 1-2 milliót,mert ritkán van piacon,mert a hely miatt nem igazán rak fel senki 3-4 2-es szintű manut.Szóval nekem nem biztos hogy bejött a "reform".Kristály helyett,tekercs gondok.Ha lehetséges lenne,támogatnám Mihaszna felvetését,hogy magunk állíthassuk be a termelést.Van már rá példa hogy lehetséges,lásd Hullámok diadala.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Üdv

Miért jó ha fél-vagy tucat van belőle ? nekem 1 van és dísznek tartom ( változatoság) lemaradva sincs ,de én nem látok benne semmi extra termelést ???? Volt olyan csapatársam aki minimum 7-8 ilyennel játszott ,de nem hozz semmiből annyit hogy "extra" legyen ,lehet az enyém Kínai ? :)
Nálam a 12 szett azt jelenti, hogy majd' 2 éve naponta +12 katalizátorom terem magától. Ez azt jelenti, hogy mindent legyártok a barkácsban, ami megéri (nekem), mégis van 80-100 kati mindig pluszban. Naponta átlag 2* telik a 100, jön abból is a nyeremény - gyémánt, tp gyorsítók. Hihetetlen előny, így az, hogy 100k feletti manát és sok holdkövet ad, csak ráadás
 

Kira7

Veterán
Azért hoztam fel ezt a témát, mert ahogy írtam, én is Tekercsből vagyok bónuszos. Amikor a Holdkőtárak még nem voltak átalakítva, akkor mindig volt 6-7 milliós készletem. Ha az Eventes feladat kérte, hogy vegyek tudáspontot, én ebből és/vagy ezzel is fedeztem, mert úgy voltam vele, "van még ahonnan ez jött". Most viszont? Ahhoz képest, hogy Bónuszos vagyok belőle, nemhogy kereskedni nem lehet vele, beszerezni se tudok a piacon. Benne lehet a pakliban, hogy a Világtérképen pont olyan helyen vagyok, hogy pech + (mindig?) rossz időben rossz helyen, viszont közhely, mert a változtatás (mondjuk azt, hogy indoka), az volt, hogy sokan nem tudtak vele mit kezdeni a meglévő mennyiség miatt, de ez a megoldás olyan, mintha Vendetta lenne (velem és sorstársaimmal szemben), mert a bónuszom mennyisége nem felfele, hanem lefele megy. A torony ugyanúgy kéri az egyezkedéseknél, ahogy a Bajnoki is, ha nem tudok harcolni. Azt a fejlesztők sem várhatják el, hogy aki eddig egyezkedéssel oldott meg feladatokat, az változtasson a stratégiáján csak azért, hogy megtanuljon tartalékolni. Aki magasabban jár a játékban (Érző és Felemelkedő áruk), azok nem fognak egy bónuszos Manut az adott bónusz szintjére kimaxolni (21-23?) és úgy hagyni - csak azért, hogy legyen abból is -, mert helyet foglal. Nem lenne amúgy rossz ez a Selyem se, csak hát.. nem ebből vagyok bónuszos. Vagyis ebből is(!), de nem ezen a szinten, s ez nagyon nem mindegy. Egy kiskaput hagyhattak volna azoknak, akiknek nem volt probléma a Tekercs dömping. Régen az volt, hogy a Tekercset mindenki tukmálta, de senki se vette, most meg.. senki nem tukmálja, mert (hát gondolom) neki sincs (ergo: nem termel annyit, hogy eladhasson).. vagy a fene tudja..

Ha tényleg az volt a cél, hogy megszűnjön a Tekercs dömping, akkor eddig (amióta én játszok), majdhogynem ez volt az egyetlen olyan "fejlesztés", ami maximálisan a célba élt. "Gratulálok".
Szia!
Megnéztem a városodba 2 holdkőtár szett van letéve, ahogy látom normál árukat inkább eventes épületekkel ,szettekkel termelsz nincsenek normál manuid.( mikor bejön az unurium termelés ott ez nem is lesz olyan nyerő ) A piacod nagy részét látom mert ott vagy nem messze tőlem a térképen, ott se látok nagy különbséget hogy tekercs vagy selyem van. Igazán nem értem miben lenne jó ha továbbra is tekercset kapnál? Amennyiben hiányod van tekercsből miért nem teszel le belőle 1 manut, ha már az a bónuszosod? Most befejezted a fejezetedet legalább ilyenkor érdemes betenni a manukat hagy termeljenek most úgy se fog kelleni az összes helyed és utána idézéssel el tudod rakni , ha kell a hely. A normál árú nem bomlik le abból lehet sok-sok milliót betárolni.
 

Kira7

Veterán
Egyébként ez még barkácsolható? Lassan 4 hete egy darabot sem láttam a Varázsakadémián.
Szia!
Régebben a toronyba lehetett ezeket nyerni, aki ott nyert több szettet azoknak megmaradt, Utána már barkácsolni 1 szettet lehetett, ha az 1 meg van utána már nem barkácsolható, így nem is jelenik meg.
 

Calyr

Veterán
Üdv

Miért jó ha fél-vagy tucat van belőle ? nekem 1 van és dísznek tartom ( változatoság) lemaradva sincs ,de én nem látok benne semmi extra termelést ???? Volt olyan csapatársam aki minimum 7-8 ilyennel játszott ,de nem hozz semmiből annyit hogy "extra" legyen ,lehet az enyém Kínai ? :)
Oké, akkor itt egy all in. :) 19 szettem van, és lehetett volna még 9, ha egyszer teleport hiány miatt nem törlöm ki őket. Azóta már úgy játszom, hogy lent tartom őket a vendégfajos időszakokban is. Az elfoglalt hely sok mínusz helyet jelent a ranglistán, de amúgy ezt leszámítva a szetteknek csakis előnyük van: a sok áru mellett dögivel jön pl. mana is, csak ezekből úgy 600K naponta (és ez az összes jobb csodafejlesztéshez brutális mennyiségben kell, és az elég komfortos játékérzetet jelent, amikor nem kell erre sokat várni, hanem ha pl. ki akarok maxolni egy csodát 30-35. szintig, kvázi naponta léptethetek egyet). De amúgy azért tartok ennyi szettet, mert a katalizátor szerintem már most is az egyik legfontosabb cucc a játékban, és a szerepe folyamatosan csak nő. Innen nézve lehet kissé túlpörgetem a tartalékot, mert ez már extra folyamatos napi barkácsolás mellett is háromezer felett van (bár jól mutat a 3 milla plusz töredék mellett), de most - a fagolyós irány miatt jobb híján - ezekkel foglalom el magam. Pl. érdekel, hogy amikor eléri a tízezret, akkor ki tudja-e jól jelezni, vagy jelenteni kell, mint hibát. ;)
A terv egyébként egyszerű: megvárom, amíg alkalmasnak látom a pillanatot visszatérni az aktívabb játékhoz (pl. újra lesz játszhatóbb bajnoki rendszer, vagy jobb féle event, stb.), és akkor ráengedem a felhalmozott tartalékot. Addig meg gyűjtögetés megy, jó lehet az még egyszer sok mindenre is. :)
 

Dallas1975

Felderítő
Oké, akkor itt egy all in. :) 19 szettem van, és lehetett volna még 9, ha egyszer teleport hiány miatt nem törlöm ki őket. Azóta már úgy játszom, hogy lent tartom őket a vendégfajos időszakokban is. Az elfoglalt hely sok mínusz helyet jelent a ranglistán, de amúgy ezt leszámítva a szetteknek csakis előnyük van: a sok áru mellett dögivel jön pl. mana is, csak ezekből úgy 600K naponta (és ez az összes jobb csodafejlesztéshez brutális mennyiségben kell, és az elég komfortos játékérzetet jelent, amikor nem kell erre sokat várni, hanem ha pl. ki akarok maxolni egy csodát 30-35. szintig, kvázi naponta léptethetek egyet). De amúgy azért tartok ennyi szettet, mert a katalizátor szerintem már most is az egyik legfontosabb cucc a játékban, és a szerepe folyamatosan csak nő. Innen nézve lehet kissé túlpörgetem a tartalékot, mert ez már extra folyamatos napi barkácsolás mellett is háromezer felett van (bár jól mutat a 3 milla plusz töredék mellett), de most - a fagolyós irány miatt jobb híján - ezekkel foglalom el magam. Pl. érdekel, hogy amikor eléri a tízezret, akkor ki tudja-e jól jelezni, vagy jelenteni kell, mint hibát. ;)
A terv egyébként egyszerű: megvárom, amíg alkalmasnak látom a pillanatot visszatérni az aktívabb játékhoz (pl. újra lesz játszhatóbb bajnoki rendszer, vagy jobb féle event, stb.), és akkor ráengedem a felhalmozott tartalékot. Addig meg gyűjtögetés megy, jó lehet az még egyszer sok mindenre is. :)

Igen a manna jó dolog ,lehet a mannát relatíve jól hozó eventes épületek miatt nem hiányolom , ez 4000 körül hozz ,1-2 eventes meg 25000-35000 körül ,a nem kell ránézni csak naponta dolog az nyilván azért jól jön , tudod a ranglista nálam nem létezik , én csak 2 éve molyolok vele :) Viszont én nem tartalékolok ( bár igy is van) a játékom közepe felé én is "tartalékoltam" de aztán rájöttem minek ,majd jön még a helyére :) aszem bedobok egy ötletet amit senki nem fog támogatni ,de ha a rűnát be lehet váltani....
 

Mihaszna

Veterán
Megnéztem a városodba 2 holdkőtár szett van letéve, ahogy látom normál árukat inkább eventes épületekkel ,szettekkel termelsz nincsenek normál manuid.

Szia, Kira. :)

Igen, jól látod. Az egész Eventes épületek a városomra épültet, én innen szerzem be a betevőket. 3 éve játszok és ennyi idő alatt idáig jutottam. Megdolgoztam értük becsülettel, és egy idő után éreztem, hogy ez a sok épület - ami majdnem mindent is termel- már hasznot is hoz a konyhára. Tulajdonképpen olyan, mintha minden manufaktúrából lenne letéve a városomban. Összességében még a manufaktúrák méretarányát is tükrözik. Ez is egy út/lehetőség a fejlődéshez. Van, aki 3 típusú manuból 4-4-4- et tesz le (vagy többet is), van, aki próbálja vegyesen megoldani (manu + Eventes épületetek, illetve olyat is tapasztaltam, hogy egy csomó Lakóépületet letesz és kereskedelem útján szerzi be azt, amire épp szüksége van.

( mikor bejön az unurium termelés ott ez nem is lesz olyan nyerő )

Ezt az 1. mondatod után írtad zárójelbe, de direkt külön emelem ki, mert szeretném megkérdezni, hogy itt mire gondoltál?

A piacod nagy részét látom mert ott vagy nem messze tőlem a térképen, ott se látok nagy különbséget hogy tekercs vagy selyem van.

Én látok. S mivel már "Szomszédok" vagyunk, így (elméletileg!) nagyjából ugyan azt kell tapasztalnod, mint nekem. Az felvetés/kérdés eredete arról szól, hogy más is úgy érzi-e, hogy:
- tényleg megszűnt a végeláthatatlan Tekercs ajánlat a piacon
- s ha igen, (így) hiánycikknek számít e emiatt (az előző kérdés alapján)

Igazán nem értem miben lenne jó ha továbbra is tekercset kapnál?
Amennyiben hiányod van tekercsből miért nem teszel le belőle 1 manut, ha már az a bónuszosod?

Az első kérdésre a válaszom: Abba, hogy elmondhatnám, ebből is tudok + hozamot szerezni.
A második kérdésre a válasz: Azért, mert ahhoz 1 Manu kevés, (jelen pillanatban) kéne vagy 4-5-öt felhúznom 23-as szintre, hogy érezzem is a különbséget.

Összességében elvettek valamit és átalakították mássá, figyelmen kívül hagyva azt a tényezőt, hogy más ebből IS szerzett +-t. Mint írtam fentebb is közhely, hogy eddig 1 Tekercs manuval + ezen szett segítségével IS termeltem annyit, hogy több milliós tételem volt belőle, most meg ott tartunk, hogy jelenleg 4-5 db 23-as szintű manut kellene felhúznom, hogy legyen +-om? Igen, ezt kell tennem.. vagyis ezt kéne tennem, ha akarok magamnak Tekercset - mert ugye a kritika az őszinteség bölcsője -, viszont így megkérdezném, hogy most visszafele fejlődünk, vagy előre haladunk? Azt is mondhatnám nyugodtan, hogy hamarabb szerzek be bármilyen nemű és/vagy mennyiségű érző árut, mint ezt. Továbbra is azt mondom, hogy jobb lett volna, hogyha a Hullámok Diadala mechanizmusát építik a szettbe, és akkor mindenki azt termelt volna magának, amire szüksége van. Nem pedig az, hogy többször belenyúlnak és átállítják a termeléseket úgy, hogy - szerintem - már ők sem tudják, hogy mit miért, csak tevékenykednek, hogy legyen látszata, foglalkoznak a dologgal.
 

Laci0212

Erős harcos
Üdv

Miért jó ha fél-vagy tucat van belőle ? nekem 1 van és dísznek tartom ( változatoság) lemaradva sincs ,de én nem látok benne semmi extra termelést ???? Volt olyan csapatársam aki minimum 7-8 ilyennel játszott ,de nem hozz semmiből annyit hogy "extra" legyen ,lehet az enyém Kínai ? :)
Szia
Tudod nem mindegy mennyit küszködsz katalizátorért, "azzal megy a barkács"ahol a gyorsítók nőnek, innen is,onnan is.
 
Fent