• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Sellők

Calyr

Veterán
Nem gondolom, hogy kellene, hiszen akkor az miben különbözne attól, hogy berak a küldetés ablakába egy "kattints ide a teljesítéshez" gombot? Időbe telik minden, és van is bőven idő hagyva.
Tisztelt Hoshi!
Köszi a választ, de nekem úgy tűnik, hogy itt eléggé félreértettél dolgokat.

Én ezt írtam a témáról:
"Sajnos én megint találtam új szívatást -. már a 60-as korall blokkban 9 vízióporos feladat van. Ami ugye azért necces, mert a receptadás lutri - vagy jön olyan, vagy nem (és jobbára ugye nem).

Hoshi, erre gondoltak a fejlesztők, hogy amikor 7 feletti víziópor kérés van, akkor az akadémia automatikusan adjon be olyan receptet, amivel teljesíthető a feladat? Mert az kb. csak úgy lehetne igazságos mindenkinek."

Vastaggal kiemeltem a szerintem lényeget - mert az nagyon nem az, amire a válasz érkezett.

De akkor itt van hozzá a matek - remélem így már minden részletében egyértelmű lesz.
- feladat 9 víziópor (vagy később ugye még több)
- az akadémiában ezt nagyon kevés recept tudja teljesíteni - nincs kedvem összeszedni az összeset, de pl. a valorián dicsőség, az ork stratéga kiképzőpálya, a 2*2-es harci bónuszépületek
- az akadémia 8 óránként ad véletlenszerű receptet, vagy 75 gyémántért lehet új receptet kérni - ezek a keretek
- ezekben vagy benne van olyan, ami legalább 9 vízióport ad, vagy nem. Jobbára ugye nem, mert ezek a legritkább recept típusok (összehasonlításképp: mióta van barkácsolás, én minden alkalommal legyártottam a +25% életerős épületet - kb. minden 90-100. alkalommal (!) (azaz úgy négy hetente) jött egy, és ez még így is sokkal több, mint sok más játékostársamnak).
- és akkor számoljunk. Akinek mázlija van, az teljesíteni tudja a feladatot egyetlen darab, 4 óra 30 perces gyártással is
- akinek nincs szerencséje, annak több receptből kell összetennie a 9 vízióport, azaz a gyártási ideje 2-3-4-szer annyi is lehet
- és miután ez a vízíóporosdi elég gyakori feladat, a nagy kérdés az, hogy ebben így hol van a "minden játékos egyenlő esélyt kap" elv? Mert ha nincs erre valamilyen logikai figyelés a háttérben, akkor a sokszor emlegetett véletlenszerűséggel meglehetősen nagy kiegyensúlyozatlanságok léphetnek be az egyenletbe
- erre írtam a javaslatot, hogy ha az akadémia automatikusan beadna olyan receptet, amellyel teljesíthető a feladat, legalább az elvi esély kiegyensúlyozott lenne. Ez persze lehet nem jó ötlet, nincs ezzel semmi gond.
- persze lehet ezen akár gúnyolódni is, mert egy főmoderátor ebben az országban ezt sajnos kb. bárhol következmények nélkül megteheti - de akkor legalább jobban érthetné a mögöttes játékelemeket. Mert egy recept még nagyon nem teljesítés, pláne ilyen "drága recept" nem az, ugyanis elég komoly katalizátor és bűbájtöredék követelménye van. Ami a sorozatos gyártások miatt,pláne ezzel az eventes terheléssel, a barkácsolás adott keretrendszere következtében lehet eleve csakis gyorsítókkal/gyémánttal/más erőforrások felhasználásával teljesíthető... Ez szerinted valóban egyenértékű lenne egy "kattints ide a teljesítéshez" gombbal?
 

DeletedUser3

Vendég
akinek nincs szerencséje, annak több receptből kell összetennie a 9 vízióport, azaz a gyártási ideje 2-3-4-szer annyi is lehet
Több receptből kell összeszedni, igen. Ez a célja a küldetésnek, hogy több receptet használjon a játékos.
A vízióporok száma azért valamilyen szinten arányos a barkácsolási idővel, így ha egy receptből van meg, akkor az hosszabb, ha többől, azok pedig rövidebbek.
A játéknak és az eseményeknek az a lényege, hogy aktívan vegyen részt benne a játékos, sok időt töltsön el benne.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Nem tudom melyik feladatra gondolsz konkrétan, de a TP felhasználós feladatoknál nem csak a saját csodádba tehetsz, hanem máséba is. Testvériségen belül pedig szerintem meg lehet beszélni, hogy beteszed valakihez és majd visszaadja, ha lesz hova tenni.
Ezt a dolgot a bétán is reklamálták, mivel, amíg nincs kikutatva az első ősi csoda, addig máséba sem tudsz rakni (legalábbis, ha jól emlékszem, már pár hete olvastam utoljára ezt a topic-t ott). Mondjuk Sheccy, ha jól értem, szerencsésebb, mert már kikutatta őket, csak letenni nem tudja a csodát. Ettől függetlenül, ez is egy olyan hiba az event feladat sorában, ami miatt szükséges és nem csak az event esszenciáját kiszippantó lenne a feladat elutasítás. (már persze, ha fölük tudunk, és akarunk emelkedni a "ki mondta, hogy mindenkinek kell tudni haladni az eventtel" hozzáálláson).
 

DeletedUser5113

Vendég
Nem tudom melyik feladatra gondolsz konkrétan, de a TP felhasználós feladatoknál nem csak a saját csodádba tehetsz, hanem máséba is. Testvériségen belül pedig szerintem meg lehet beszélni, hogy beteszed valakihez és majd visszaadja, ha lesz hova tenni.
Köszi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

GreenKnight

Veterán
már persze, ha fölül tudunk, és akarunk emelkedni a "ki mondta, hogy mindenkinek kell tudni haladni az eventtel" hozzáálláson
Előre is elnézést kérek, ha valaki is provokációnak vagy sértésnek értelmezné a következő mondandómat. Most is csak azért szólok hozzá, mert elég sokat idézitek mostanában ezt a valamennyire tőlem (is) származó mondatot, amit úgy érzem nem jól értelmeztek. Jó pár játékot játszottam már és tapasztalatom szerint sehol nem voltak egyenlőek a feltételek. Az erősebb könnyen legyőzte a gyengébbet vagy aki előbb kezdte az előrébb tartott és könnyebben/gyorsabban/egyszerűbben tudta megoldani a feladatokat. Vagy egyáltalán meg tudta oldani...
A mondatom arra vonatkozik (és mielőtt megköveznétek én is voltam kezdő és nem felejtettem el az akkori helyzetemet), hogy aki
- még nincs azon a fejlettségi szinten (pl. nincs varázsakadémiája, csodája, 14-16 os szintű épületre lehetősége, stb.)
- nincs elég helye (ez részben saját döntés, de természetesen helyzettől is függ)
- nincs ideje (sajnos ez a játék pont erről szól, hogy minél többet tölts a gép előtt)
- nincs elég tapasztalata, helyzetfelismerése, játékismerete (ez idővel megszerezhető, elleshető)
vagy egyéb más okból nem tud megfelelően haladni a feladatokkal vagy teljesen elakad, azok miatt nem biztos, hogy a feladatokat kell könnyíteni, csökkenteni, mert különben a többieknek (vélhetően a többségnek) nem fog kihívást és egyben a feladat megoldása játékélményt nyújtani. És a fejlesztőktől se várható el, hogy olyan részletes és mindenki (akár a tegnap kezdett játékos) által is megoldható feladatsort állítsanak össze.
Egy kis példa... A maratoni futás 42.195 méter. Aki ezt teljesíteni akarja, annak ezt a távot végig kell futnia. De nem mindenki akar és nem is mindenkinek kell ezt a távot végigfutni. De aki teljesíteni akarja, annak ezt a 42.195 métert meg kell tennie. Futva, kocogva, sétálva, négykézláb vagy ahogy akarja, de be kell érnie a célba.
Bízom benne, hogy sikerült megvilágítani a mondatom igazi értelmét, ami senki ellen (főleg nem a frissen kezdett játékosok ellen) nem szól és nem is a demotiválás a célja, hanem csupán annyi, hogy próbálja meg mindenki ÉLVEZNI a játékot és ne görcsöljön rá egy-egy eventre, feladatsorra. Engedje el, amit nem tudott megszerezni és próbáljon meg örülni annak amit kapott és abból kihozni a maximumot.
 

DeletedUser683

Vendég
A vízióporok száma azért valamilyen szinten arányos a barkácsolási idővel, így ha egy receptből van meg, akkor az hosszabb, ha többől, azok pedig rövidebbek.
Elnézést, de ez egyáltalán nem így van, bár így lenne!
ftHclIL.png

Ráadásul ezzel a sok barkácsolási kéréssel a játékosnak elveszik az a lehetősége, hogy olyasmit barkácsoljon, ami számára hasznos. Vagy, várhat is újabb receptekre, és nincs rá semmi biztosíték, hogy a következőben olyasmit is fog kapni, amit szeretne is magának. Ez a baj ezzel a sok barkácsolással, hogy erőltetve van. Gyárthatunk azt is, ami nem kell, folyton a KK bűbájt kell gyártani, mert vagy kéri a játék, vagy a barkácsoláshoz kell. Ráadásul még ott van a rengeteg bűbájtöredékkérés is. Akkor is tönkre kell valamit tenni, ha nem akarja a játékos. Ezek a feladatok ilyen mennyiségben egyáltalán nem játékosbarát kérések, és elveszik az önálló döntés joga. Tudom, erre meg van, aki azt mondaná, nem kötelező csinálni, de végülis csak nem az lehet a cél, hogy a játékos számára haszontalan dolgokat gyártson, majd tönkretegye, azután abból megint gyártson, és így tovább, hanem hogy élvezze. Másrészt meg a többségnek csak kettes szintű az akadémiája, így kevesebb töredéket kap vissza, ha valamit tönkretesz, illetve a KK bűbáj gyártása neki 1 nap. Ennél szerintem sokkal hasznosabb lenne a több műhelyes gyártás, rövidebbek, mert az kortól, nemtől, és fejlettségi szinttől függetlenül mindenki számára teljesíthető lenne. Az inkább játékban tartaná a játékosokat. :) Én nem tartom szerencsésnek a barkácsolás erőltetését, még fele ilyen mértékben sem.
 

DeletedUser3317

Vendég
Valaki tud súgni egy picit? :D :D :D :D Hogy tudom a húsvéti szoborból kinyerni az acélt? :D Írja, hogy manufaktúrából meg kereskedőtől, de sehol nem látom azt a 87k-t. xD
 

DeletedUser

Vendég
@Hoshi ha szabad érdeklődnöm, az előző 1-2 ilyen hosszú event során az átlagnak nagyságrendileg mennyi izébizét (most épp korall) sikerült összeszednie? Köszi
 

Rikari

Veterán
@Hoshi ha szabad érdeklődnöm, az előző 1-2 ilyen hosszú event során az átlagnak nagyságrendileg mennyi izébizét (most épp korall) sikerült összeszednie? Köszi
Darabszámban nem tudom neked ezt megmondani, mert ki emlékszik már rá. Viszont azt tudom/érzem/látom, hogy már most a múltkoriaktól sokkal többet összekalapáltam és hol van még ennek a vége...:cool: Gyűjtésből, feladatmegoldásból szerzett mennyiségek magasabbak a végtelenített eventtel, mint bármelyik előző.;)
 

DeletedUser3513

Vendég
az előző 1-2 ilyen hosszú event során az átlagnak nagyságrendileg mennyi izébizét (most épp korall) sikerült összeszednie?
nekem most van 7 db ereklye a raktárban és további 7 db-ra való korallom van - a megfelelő napidíjakra várnak ;)
Volt, hogy még a 10 db ereklyét sem sikerült összeszedni, szóval ez a végtelenített feladatsor magasan a legjobb.
Eddig cca 1 hét alatt lenyomtam az eventet és utána tudtam játszani tovább. Most is összeszedtem az ereklyékre valót 1 hét alatt, de annyira élvezem, hogy nem bontom a rengeteg a kismanut és - műhelyt, hanem gyűjtöm tovább a korallokat. Az építmények meg várhatnak még ;):)o_O
 

DeletedUser3

Vendég
@Hoshi ha szabad érdeklődnöm, az előző 1-2 ilyen hosszú event során az átlagnak nagyságrendileg mennyi izébizét (most épp korall) sikerült összeszednie? Köszi
Konkrét statisztikákat nem szoktunk nyilvánosan megosztani, viszont azt elmondhatom, hogy az előző eventen kb 6000 izébizét lehetett szerezni az összes küldetés teljesítésével (plusz ami lehullott), az egész esemény ideje alatt.
A mostani eventben ha eljutottál az utolsó adag, 64 korallt adó küldetésekig, már több mint 7000 korallt szedtél össze csak a küldetésből. És ezután még kapod egyenként a 64 korallos küldiket, korlátlanul.
Amit még látunk, hogy az aktív játékosok meglehetősen nagy hányada már ilyen szinten van, az esemény közepén.
 

DeletedUser

Vendég
Konkrét statisztikákat nem szoktunk nyilvánosan megosztani, viszont azt elmondhatom, hogy az előző eventen kb 6000 izébizét lehetett szerezni az összes küldetés teljesítésével (plusz ami lehullott), az egész esemény ideje alatt.
A mostani eventben ha eljutottál az utolsó adag, 64 korallt adó küldetésekig, már több mint 7000 korallt szedtél össze csak a küldetésből. És ezután még kapod egyenként a 64 korallos küldiket, korlátlanul.
Amit még látunk, hogy az aktív játékosok meglehetősen nagy hányada már ilyen szinten van, az esemény közepén.
Köszönöm. Erre szerettem volna kifuttatni a dolgot, hogy sokkal több nyereményt lehet bezsebelni, mint eddig bármikor az ilyen típusú eventek során. Igaz, hogy a fődíj nem ér annyit, mint az előzőek, de az összes többi mennyisége sokkal több.

[OFF] ráadásul ha valaki a portálprofitra lövi el a rekord mennyiségű cuccot, akkor nyugodtan elfelejtheti a tervezést és elakadásokat korokon keresztül a vendégfajoknál, mert annyit ki lehet szedni ebből az eventből, hogy tán még termelni se kell vendég árukat (ez tapasztalat és régi sérelmem, hogy a profit megjelenése óta semmi szükség a tervezésre, de még a legkisebb odafigyelésre sem a vendégfajok kapcsán) [/ENDOFF]

Engem az elején a sok teljesen felesleges barkácsolás elakasztott és ki is akasztott, úgyhogy elengedtem az eventet, mondván lesz, ahogy lesz, rohanjon a fene. Aztán azt veszem észre, hogy bőven 8.000 fölött szereztem már izé-bizét és még van vissza 14 nap. Annyi gyorsítóm lesz, hogy előbb érek a következő (majd megjelenő) faj végére, mint hogy ideérne az éles szerverre :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tejinashi

Erős harcos
Tegnap este fejeztem be egy három királyi ágyas feladatot, ma reggel újra beadta :( A bosszantó csak az, hogy ugyanannyi gyökeret ad, mint a 10 italra és elmegy vele két nap....
 

Tejinashi

Erős harcos
Igaz, hogy a fődíj nem ér annyit, mint az előzőek

Ez nem teljesen van így. Ha nem márvány az elsődleges támogatott manufaktúrád és holdkövet kell gyártanod, akkor sokat segít, mert kevesebb márványt kell venned, mivel azt termel és szintenként többet. Nekem például jól jön, mert én ebben a cipőben járok.
 

DeletedUser

Vendég
Ez nem teljesen van így. Ha nem márvány az elsődleges támogatott manufaktúrád és holdkövet kell gyártanod, akkor sokat segít, mert kevesebb márványt kell venned, mivel azt termel és szintenként többet. Nekem például jól jön, mert én ebben a cipőben járok.
Ezt kifejtenéd bővebben? Vesszek meg, ha értem, mit szeretnél kihozni
 

bere007

Veterán
Tegnap este fejeztem be egy három királyi ágyas feladatot, ma reggel újra beadta :( A bosszantó csak az, hogy ugyanannyi gyökeret ad, mint a 10 italra és elmegy vele két nap....

Nem akarok beleszólni, de az üres helyekre tehetnél kis manut, gyárthatnál előre és akkor csak aratnod kellene. És akkor máris nem bosszantana egy ilyen apróság...

Ezt kifejtenéd bővebben? Vesszek meg, ha értem, mit szeretnél kihozni

A holdkőhöz márvány kell, ez ad márványt, az ebből kapott márványból gyárthatsz holdkövet. Bár ebben a logikát nem értem, mert ha deszkás vagy, akkor kell holdkövet gyártanod, de deszkát lehet cserélni márványra és abból is ugyan úgy lehet gyártani holdkövet. Biztos van, akinek megéri letenni ezt az épületet, még ha ilyen hihetetlen és érdekes ok miatt is. :D Bár ha ilyen okkal tartja ezt valaki jó épületnek, az nem kecsegtető a fődíjra nézve. :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1766

Vendég
Nekem ez a fődíj kuka a fejlesztőivel együtt, de nem baj, lesz majd belőle bűbájtöredék, a sok jó nyeremény meg jól jön a pörgetésből. Újabb 24 kút vár kihelyezésre! Yessssss! :)
Sikerült eljutnom az 57-es korallokig és IGEN! VÉGRE! kaptam 2 napos manu termelést! :D Helyem eddig nem volt, de most, hogy kimerültek a kutak már mennek is a 2 naposok, így a hosszú hétvégére nyugi van, lehet grillezni és élvezni a jó időt. Majd eccercsak folytatom. Addig mjúzik és szánsájn meg világbéke! Legyetek jók, ha tudtok mert a többi nem számít! :D
 

Micu65

Felderítő
A vízióporok száma azért valamilyen szinten arányos a barkácsolási idővel, így ha egy receptből van meg, akkor az hosszabb, ha többől, azok pedig rövidebbek.

Tényleg csak "valamilyen" szinten. A mostani kínálatom:

upload_2019-8-17_6-58-47.png
3:00 = 7 víziópor
3:30 = 3 víziópor
Tudom, jó a helyzetem, mert ha még így a 13. napon van 7 kombináló katalizátorom, akkor jó, ha nincs, akkor lehet 7*19:30, úgy kb 5 nap pihi.

Mondjuk az lehet, hogy a Idő+KK valahogy a Víziópor mennyisége, de meg az eledel és a 2 ereklye esetén szerintem sántít "kicsit"
 

GreenKnight

Veterán
Az én tapasztalatom szerint az egyes termelések katalizátor igénye inkább arányos az általa adott víziópor mennyiségével, de ez se igazán következetes.
 

DeletedUser4917

Vendég
Az én tapasztalatom szerint az egyes termelések katalizátor igénye inkább arányos az általa adott víziópor mennyiségével, de ez se igazán következetes.
Én is így látom , hogy több KK kell és azt több idő is megtermelni egy olyan recept esetén ahol több vizióport ad , persze lehet , hogy nem tökéletes az arány , de akkor mi van .
 
Fent