• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Városrendező

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser240

Vendég
Megnéztem az enyémet, nekem nem jött ki a 201. Hogy számoltátok? Hozzá kell adni a már addig használtat, mint pl. mikor nézek egy 3. szinten lévőt, hozzá kell adni amennyi kell a második szint eléréséhez, és ez az összeg lesz a végeredmény? Mert nekem csak 105 jött ki, a teljes az 1169, de így 1064 a vége. :confused:o_O
 

DeletedUser368

Vendég
Csatoltan küldöm a megoldásomat.
Összes kulturális pont:1226
Épületek kultúra igénye:201
Tényleges kulturális pont:1025
Üdv
Adagam
 

Csatolmányok

  • Városrendezés_Adagam_2.pdf
    131,9 KB · Megtekintések: 12

DeletedUser366

Vendég
DE ÉN PONT ÚGY CSINÁLTAM HOGY A LEGTÖBB LEHET EZ ÍGÍ NEM FER:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser7

Vendég
mKj4ODU.png

A sorsolást a random.org nevű oldallal tesszük meg. A nyereményre jogosult játékosok a következő sorszámokat kapják:
  1. GHermann
  2. Tessaiga
  3. Geordien
  4. ferrari13
  5. Vanek
  6. Shaiya75
Az a játékos, akinek a számát kisorsoljuk, sajnos elesik a nyereménytől, de reméljük nem szegi kedvét, s a következő fordulóban is részt vesz.
Screenshot 2015-09-23 13.07.11.png
A nyertes játékosok:
GHermann, Tessaiga, ferrari13, Vanek, Shaiya75
harmadik.png


Készíts el egy várost az alábbi követelmények figyelembe vételével. Figyelj arra, hogy a kultúrának és a lakosságszámnak is pozitívnak kell lennie! A feladatban ne vedd figyelembe, hogy a városházának nagyobb szinten kellene lennie, hogy minden épületet meg lehessen építeni, a feladat megoldásában elegendő egy első szintű városházával rendelkezni. A cél, hogy a megmaradt lakosság és kultúrából minél magasabb szintre tudd építeni a városházát.
(Azaz ha az első szintű főépület aranyraktározási kapacitása nem elegendő egy 7. szintű műhely felépítéséhez, hagyd figyelmen kívül, ez nem probléma!)

Az épületek követelményeiben figyelembe veheted a wiki-s és a játékbeli értékeket, de csak az egyikből válogass! Ezt mindenképp jelezd akár a kommentben, vagy az elkészített képen.

Követelmények:
Faj: Emberek
Alapterület: 20x15
Kötelező épületek:
  • Főépület (6x7) 1 db
  • Építők kunyhója 1 db
  • Műhelyek
    • 1. szinten 3 db
    • 7. szinten 2 db
  • Kereskedő 1 db
  • Barakkok (1. szint) 1 db
  • Fegyverraktár (5. szint) 1 db
  • Márványmanufaktúra
    • 1. szinten 2 db
    • 5. szinten 1 db
  • Acélmanufaktúra
    • 1. szinten 2 db
    • 7. szinten 1 db
  • Deszkamanufaktúra
    • 1. szinten 2 db
    • 6. szinten 1 db
  • Kristálymanufaktúra (1. szint) 1 db
  • Tekercsmanufaktúra (1. szint) 1 db
  • Selyemmanufaktúra (1. szint) 1 db
Minden épületnek működőképesnek kell lennie, tehát ha az épület feltétele hogy út kösse össze a főépülettel, akkor annak a városodban is teljesülnie kell (pl. lakóházat kösse össze út, dekorációkat nem kell összekösse út). A kultúra és a népesség nem lehet negatív. Prémium épületek használata nem engedélyezett! A szomszédok segítsége nélkül kell elérni a minimális kulturális szintet. Az épületek, dekorációk és utak amiket fel lehet használni nem haladhatják meg a "zöld korszakot". Az egységesség érdekében alább találjátok a listát:
  • Lakóház 8. szint
  • Műhely 10. szint
  • Barakkok 8. szint
  • Fegyverraktár 8. szint
  • Márványmanufaktúra 8. szint
  • Acélmanufaktúra 10. szint
  • Deszkamanufaktúra 9. szint
  • Kristálymanufaktúra 6. szint
  • Tekercsmanufaktúra 5. szint
  • Selyemmanufaktúra 5. szint
  • Utak: Gyalogút, Egyszerű út
  • Díszítések: Dicsőséges Szobor, Kék Virágok, Szent kódex, Ínyenc Hentes, Arany Őrség, Vörös Virágok

Beküldendő:
  • Az alkotott város 2D-s képe például excel vagy más táblázatkezelő segítségével, amennyiben ilyen nincs négyzethálós lapon, jól láthatóan lefényképezve! Játékon belül elkészített városokat elfogadunk, de a felhasznált nyersanyagot visszaadni nem fogjuk, a játékban plusz pontot nem eredményez.
  • A városkialakítás mellett, egy táblázatban jelöljétek minden épületcsoport mellett az általa felhasznált/adott kultúrát, valamint lakosságot. (Csoportok: Lakóházak, Műhelyek, kereskedelmi és hadiépületek, manufaktúrák, dekorációs épületek, a főépület, valamint utak)
  • A következő kérdésre a válasz: A főépületet hányas szintre tudod felépíteni?
Beküldési határidő: 2015.09.30 (szerda) 17:00 (javaslott nem az utolsó pillanatban nekikezdeni)

Nyeremények
Az 5 legmagasabb szintet elérő játékos 200 gyémántot kap fejenként.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser256

Vendég
Sziasztok! A valasz: en 5. szintre tudtam felhuzni a varoshazamat.
varosep03.png
Nem lett tul szep, de kiveheto;)
 

DeletedUser7

Vendég
Azon játékosok akik nem küldtek be megoldást, figyeljenek oda, hogy a szabályzatban változás állt be. Ez a korábban beküldött megoldásokra nem vonatkozik, mivelkülön még nem jeleztük.

Az épületek követelményeiben figyelembe veheted a wiki-s és a játékbeli értékeket, de csak az egyikből válogass! Ezt mindenképp jelezd akár a kommentben, vagy az elkészített képen.

Beküldendő:
    • A városkialakítás mellett, egy táblázatban jelöljétek minden épületcsoport mellett az általa felhasznált/adott kultúrát, valamint lakosságot. (Csoportok: Lakóházak, Műhelyek, kereskedelmi és hadiépületek, manufaktúrák, dekorációs épületek, a főépület, valamint utak)
A könnyebb értékelhetőség miatt előre köszönöm megértésetek, további szép napot, s sok sikert a feladathoz.
 

DeletedUser256

Vendég
Csak a wikibol valogattam:)
(a beszamozatlan lakoepulet 8. szintu)
 

DeletedUser376

Vendég
Üdv!
A wikiben lévő értékekkel számoltam, és így a 4. szintre sikerült felépíteni a főépületet.
 

Csatolmányok

  • varosrendezes_3.png
    varosrendezes_3.png
    78,2 KB · Megtekintések: 9

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Ez egy végtelenül nehéz feladat lett. Egy kis mozgástér maradt a lakóház szintekben attól függően, hogy a szabad lakosságra vagy a kultúra pontokra akarok-e maximalizálni. Nekem 4. szintre sikerült felhúzni a főépületet, és maradt még 16 szabad ember és 5 szabad kultúra. (Ha nem számoltam el sehol)

12 db 8. szintű lakóházat
26 egyszerű utat
1 szobrot
9 Arany őrséget
3 Vörös virágot
tettem le.
 

Csatolmányok

  • Petur64_Feladat3.pdf
    78,4 KB · Megtekintések: 10

ferrari13

Felderítő
Én most csak 2. szintre tudtam felépíteni a városházát.

Minden információ a táblázatban.
A megoldásom a MEGOLDÁS munkalapon található.

Az ellenőrzéshez is fel lehet használni, talán gyorsabban lehet vele végezni :)
Csak annyit kell csinálni, hogy az épületeket elhelyezzük.
Az eredményeket a várostérkép alatt láthatjuk. A lényeg, hogy az épületek neve pontosan megegyezzen az Y oszlopban szereplő nevekkel.

(a wikis értékeket használtam, remélem nem tér el a valóditól :) )
 

Csatolmányok

  • 3_fordulo.zip
    42,7 KB · Megtekintések: 7

Vanek

Veterán
Az én megoldásom: a főépületet 4-es szintre tudom felépíteni.

Ahogy a képen látni, a jobb oldali táblázatban van kigyűjtve, hogy melyik épület hány lakost és kultúrát foglal. A bal oldali részen pedig a részszámítások összessége. Először a 'beépített' kultúrépületek által termelt pontok száma; majd alatta kisebb táblázatban a kötelező épületek által összesen foglalt lakosszám és kultúra, illetve a lakóépületek által termelt lakosság és foglalt kultúrpontok mellett az összes 'maradék' lakosság és kultúrpont is látszik (az összesen részen). A jobb alsó részen pedig a főépület által megkövetelt 'fogyasztás' alapján jól látni, hogy a maradék lakosságból és kultúrából csak a 4-es főépületet lehet felépíteni.
 

DeletedUser7

Vendég
mKj4ODU.png

A megoldások ellenőrzését ferrari13 táblázata segítségével végeztem, köszönöm a segítségét, megmentett egy fát. Aki egységesen szeretné látni a megoldásokat az alábbi albumban tekintheti meg a 4 fizikailag is elkészíthető várost, valamint az én megoldásomat.
eEEtcss.png
http://imgur.com/a/wTXx8
A táblázatot leellenőriztem, a megoldásokat a wiki értékei alapján, s helyesen számolja.

Sajnos Petur64 megoldását nem tudtam értékelni, mert nekem úgy tűnik, hogy az épületek nem egy dimenzióban vannak egymással, például a képen jól látszik, hogy az építők kunyhója, és a 8. szintű lakóház azonos állású. Ezzel ellentétben a játékban nem az. (Ha tévednék, kérlek jelezd ezt felém)

Ezen kívül, varga2002 beadott művében nem lehet felépíteni a főépületet 1. szintre, mely elengedhetetlen egy falunak, kultúrális problémák miatt. A lakosok így háborognak, s a ritka kincseket is kifosztották a kincsestáradból.

Azaz ebben a körben 3 nyertest tudunk hirdetni:
  • Shaiya75 (4. szint)
  • ferrari13 (2. szint)
  • Vanek (4. szint)
A többieknek is gratulálunk, mert a feladatban véleményem szerint elmélyültek, s gondolkoztak, remélem hogy legalább tapasztalatokat szereztetek.

Mivel 5 nyereményt nem tudunk osztani, a feladat nehézségét is figyelmbe véve fejenként 350 gyémánt jutalmat tudunk osztani a nyerteseknek.

A 3 versenyes sorozatnak is vége, remélem felkészülten tudjátok így fogadni a Törpöket, hiszen át kell alakítanotok majd nekik a várost, az utakat pedig minnél nagyobb kihasználtsággal érdemes építeni, s ilyenkor mindig lebegjen előttetek az első feladat tanulsága: egy útnak pontosan 4 oldala van, amihez lehet építeni.

További szép napot, s jó játékot
Enamel
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
A nyereményeket minden nyertesnek jóváírtam. Gratulálok! Sok sikert a továbbiakban is! :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent