• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Testvériségi kaland - 2018. február 1.

GreenKnight

Veterán
A nyereményekkel eddig is egyetértettünk, kizárólag a fődíjak érnek valamit. A szintnyeremények kukások.
Viszont a kicsi-nagy elméletet nem osztom, hiszen a kicsiknek a bajnokság is könnyebb, mert az ellenfelek és az egyezkedéshez szükséges nyersanyag arányos az osztagmérettel. Márpedig a kicsiknek vélhetően kevesebb osztagméret növelés van kikutatva. A mostani verzió sokkal inkább kiegyenlíti a fejlettségek közti különbséget, mint a korábbi, ahol ugyanazt az árumennyiséget kellett betenni minden testvériségnek.
Arra pedig kár hivatkoznod, hogy nem vagytok 25-en. Ezzel mit kezdjünk? Toborozzatok, keresgéljetek. Azt eddig is lehetett tudni, hogy a kalandok teljesíthetősége erősen függ az aktív létszámtól. Úgyhogy nem a feladatokat kell a 10-15 fős csapatokhoz "lebutítani", hanem nekik "felnőni" a feladathoz.
Szerintem pont a testvériségi kaland az, ahol nem a fejlettségtől és pontszámtól függ a végső helyezés. Erre talán legjobb bizonyíték az előző bajnokság végeredménye, ahol az első 8-ban nem a testvériségi ranglista első 8 helyezettje szerepel, hanem 30, sőt 100 feletti csapatok is.
upload_2018-2-4_18-56-24.png
 

Dizel1

Veterán
Sziasztok. A testvériségemben csak én vagyok aktív, én csinálom egyedül a kalandot. Ha most kilépek belőle akkor az nem hoz nagy változást, mert hiába csinálom nem fogok érte kapni semmit? Nem igazán jutok előre mert nem vagyok olyan jó szinten és egyedül ez nehéz.
Sajnos fel kell érni egy úton. Ott van a nyeremény.
 

DeletedUser3672

Vendég
Sajnos fel kell érni egy úton. Ott van a nyeremény.

Köszönöm a segítséget, akkor kilépek a testvériségből és megpróbálok valahova csatlakozni, ahol ha írok a chatbe visszaírnak, vagy a bajnokságot meg a későbbi kalandokat nem egyedül csinálom.
 

Dizel1

Veterán
A nyereményekkel eddig is egyetértettünk, kizárólag a fődíjak érnek valamit. A szintnyeremények kukások.
Viszont a kicsi-nagy elméletet nem osztom, hiszen a kicsiknek a bajnokság is könnyebb, mert az ellenfelek és az egyezkedéshez szükséges nyersanyag arányos az osztagmérettel. Márpedig a kicsiknek vélhetően kevesebb osztagméret növelés van kikutatva. A mostani verzió sokkal inkább kiegyenlíti a fejlettségek közti különbséget, mint a korábbi, ahol ugyanazt az árumennyiséget kellett betenni minden testvériségnek.

1000 bővítmény megtekintése
A nyereményekre gyártott javaslatom szerint ti nagyok, futhatnátok külön versenyt, ha a pontszámok szerint több és értékesebb jutalom járna. A gyengébb csapatok meg tudnának teljesíteni egyetlen, könnyebb utat a "kukás szintnyereményekért".

A kicsi-nagy elméletet Te sosem osztod, egyre nagyobb bizonyosságot szolgáltatva arról, hogy nem csak hogy elfelejtetted, mivel és hogyan küzdöttél a játék elején, hanem még azt is, hogy nem is érdekel, hogy a kisebbeknek mi okoz nehézséget a játékban. Amit itt indoklásként felhoztál az több sebből is vérzik. Szeretnélek emlékeztetni, hogy a kisebb játékosoknak az egyezkedés díjai valóban alacsonyabbak, de kisebb területen játszanak, és minden tétel kisebb. A bevétel oldalon is ez a helyzet. Nekem például fejezeteken keresztül problémát okozott a kultúrát szinten tartani, mert a taktikámhoz szükségesnek tartottam fenntartani üres, vagy felszabadítható területeket. És mivel nem építettem tele a városomat, így az egyezkedésekkel is sokszor bajban voltam. De nem untatok tovább senkit a részletekkel, amikről oldalakat tudnék mesélni. A lényeg az, hogy VANNAK KISEBBEK ÉS VANNAK NAGYOBBAK a játékban. És ha a játékban ki lehet alakítani különböző szinteket, akkor azt nem kell lehurrogni, csak mert a nagyoknak unalmas. A javaslatom pont figyelembe venné a Te igényedet, és a kisebbek játékban keresett szórakozását egyaránt.
 

GreenKnight

Veterán
Akkor már csak azt meséld el, hogy a Hesperis (akik a testvériségi ranglista 31. helyén vannak jelenleg) hogyan tud a kalandban az 5. helyen állni? Ráadásul ugyanez a csapat az előzőben a 3. helyen végeztek. Ráadásul ebben a kalandban a létszámuk se teljes.
Nekem egyre inkább az az érzésem, hogy az általad választott taktika miatt a játékot szeretnéd a taktikádhoz szabni, ahelyett hogy elfogadnád a játék adta kereteket és lehetőségeket.
Voltam kicsi és nem felejtettem el. Viszont nem is reklamáltam, amikor az első eventet nem tudtam végigcsinálni és összesen egy valami lovacskát tudtam összeszedni. Elfogadtam, hogy itt tartok és inkább azon gondolkodtam, hogy miként lehetnék jobb, hatékonyabb.
Ráadásul a bétán is játszogatok (általában napi 1-2 belépéssel) és ott a 3. szinten tartok és hogy senkit ne hátráltassak egyedül vagyok a testvériségben. Ennek ellenére az előző event mindkét részét meg tudtam csinálni és az engem érintő bajnokságokat 3-4 tartományban tudom vinni 3-4-es szintig.
 

Dizel1

Veterán
Akkor már csak azt meséld el, hogy ....
Én elfogadtam a játékot és a szabályait a kezdettől fogva, és nagyon szeretem. Sosem akartam a saját képemre formálni. Azért nem játszom a bétán, sem több játékossal, mert az összes erőmmel ezt az egyet éltetem. Sokáig magányosként játszottam. Rengeteg nehézséget éltem át a játékban, és még egy éve sincs, hogy elkezdtem a játékot, és már az Ork fejezetbe léptem. A szerényebb képességű csapatomat szeretem, és nem akarok megválni senkitől, amíg látom, hogy történik a városában valami. És még akkor se szívesen. Alig kommunikálunk, de mégis az első két csapatjátékot teljesítettük fullon pörögve az utolsó pillanatig. Amikor ezt a mostanit megláttam, biztos voltam benne, hogy nem csak mi nem fogjuk tudni teljesíteni. Ettől zeng az egész fészbuk oldala a játéknak. Azt pedig kizárt dolognak tartom, hogy a javaslatom ne lenne elfogadható számodra, ha csak dacból nem tiltakozol ellene. Ez a kis változtatás a tipikus "Élni, és élni hagyni" elméleten működne. Nem csodálkoznék, ha a következő ilyen játék az én észrevételem nélkül is így alakulna.
 

Dizel1

Veterán
Akkor már csak azt meséld el, hogy a Hesperis (akik a testvériségi ranglista 31. helyén vannak jelenleg) hogyan tud a kalandban az 5. helyen állni?
Utóirat.
Az általad példának felhozott testvériség a 31. a ranglistán. Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a ranglista ebben a pillanatban 405 oldalon jegyez csapatot. Ha saccolás alapján levonjuk a végén kullogó néhány tagú próbálkozást, akkor is több, mint 300 oldalnyi csapat van, ahol 31. helyezettnek lenni élvonalbelinek számít.
 

GreenKnight

Veterán
Utóirat.
Az általad példának felhozott testvériség a 31. a ranglistán. Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a ranglista ebben a pillanatban 405 oldalon jegyez csapatot. Ha saccolás alapján levonjuk a végén kullogó néhány tagú próbálkozást, akkor is több, mint 300 oldalnyi csapat van, ahol 31. helyezettnek lenni élvonalbelinek számít.
OK. Akkor a jelenlegi teljesíthetetlen és nehéz kalandban az Orgilion hogy lehet a 7.??? Vagy a testvériségi ranglistán a 208. helyezés is előkelőnek számít szerinted? Ja... és ők is 24/25-ön állnak a taglistával.
Én továbbra is állítom, hogy nem a nagyság számít, hanem a tervezés és a szervezés. Erről szólnak a bejegyzéseim és nem arról, hogy elfelejtettem volna, hogy milyen "kicsinek" lenni.
 

Dizel1

Veterán
OK. Akkor a jelenlegi teljesíthetetlen és nehéz kalandban az Orgilion hogy lehet a 7.??? Vagy a testvériségi ranglistán a 208. helyezés is előkelőnek számít szerinted? Ja... és ők is 24/25-ön állnak a taglistával.
Én továbbra is állítom, hogy nem a nagyság számít, hanem a tervezés és a szervezés. Erről szólnak a bejegyzéseim és nem arról, hogy elfelejtettem volna, hogy milyen "kicsinek" lenni.
Szerintem elértünk egy szintet a vitákban, ahol elakadtunk. Leegyszerűsítem. Szerinted nem jó a változtatásra tett javaslatom? Miszerint lehetne nektek a háromból egy nehezebb út több ponttal, és alacsonyabb pontszámmal elérhető, több értékes nyeremény, ezzel párhuzamosan a háromból az eddigiektől egy kicsivel könnyebb út, amit kisebb affinitással is lehet teljesíteni, nem törekedve a pontszerzésre, helyette a három forduló gyengébb díjára hajtva?
 

GreenKnight

Veterán
Szerintem elértünk egy szintet a vitákban, ahol elakadtunk. Leegyszerűsítem. Szerinted nem jó a változtatásra tett javaslatom? Miszerint lehetne nektek a háromból egy nehezebb út több ponttal, és alacsonyabb pontszámmal elérhető, több értékes nyeremény, ezzel párhuzamosan a háromból az eddigiektől egy kicsivel könnyebb út, amit kisebb affinitással is lehet teljesíteni, nem törekedve a pontszerzésre, helyette a három forduló gyengébb díjára hajtva?
Így van. Gondolom ismered a viccet: "Egyenlő pályák, egyenlő esélyek... Én biciklivel megyek." ;)
 

Hera

Tapasztalt építő
Sziasztok
Nekem egyetlen egy dolog van, ami nagyon nem tetszett az egész kalanddal kapcsolatban.Ha a fejlesztők egymásra építenek két rendszert (Bajnoki-Kaland)ami nagyon jó ötlet,akkor miért nem tudták elindítani a kalandot a bajnokság napján?Vagy a kalandot 1 nappal hamarabb és nem két nappal később?
A bétán miért tudták ezt megtenni?Nagyon kíváncsi vagyok az érveikre!
 
Nem nem lesz..
Első kör:műhely:-sör,treant,pék,
Második-műhely:-ács,farmer,kovács
Harmadik-manuk:-flakon,karkötő,nyaklánc.
Megy folyamatosan,és mindig ismétlődik.
(apróbetűs:a változtatás jogát fenntartjuk.):D:D:eek::eek:
Szia! Azt megtudhatjuk hány db kell a jelvényekből a körökben?
 

DeletedUser3317

Vendég
Sziasztok!

Olyan segítséget lehet kérni, hogy a testvériségi bajnokságban is órára pontosa mutassa a visszaszámlálást már az elejétől kezdve? Nagy segítség lenne taktikázásnál...^^ Az elején nem tudtam/nem olvastam, mikor indul/zárul pontosan a bajnokság, és holnap van 10-20 percem begyűjteni pár szobrot zárás előtt. xD (Köszi a pontos időt, ez nagyon fúrta már az oldalamat, mert saccra éjfélt gondoltam, mint a mesékben.^^) Nekünk ezek voltak az irtó nehezek, mert nagyon sok kellett belőlük, és 2 napba telik legyártani őket. A bájitalokkal végül sikerült zöld ágra vergődni a napi gyűjtésekkel (egyszerre 2 bájitalos küldetéssel indítottuk a pacsipartit) meg egy kis anyagbajnoksággal.
Tetszik ez a sok fantasy, meg csudaszép épületek. Már nagyon várom, hogy legyenek poszméheim vagy pókjaim, vagy mi a rákok. :D Tök cukik, de oooooooolyan messze vannak! xD
 

GreenKnight

Veterán
Sziasztok!

Olyan segítséget lehet kérni, hogy a testvériségi bajnokságban is órára pontosa mutassa a visszaszámlálást már az elejétől kezdve? Nagy segítség lenne taktikázásnál...^^ Az elején nem tudtam/nem olvastam, mikor indul/zárul pontosan a bajnokság, és holnap van 10-20 percem begyűjteni pár szobrot zárás előtt. xD (Köszi a pontos időt, ez nagyon fúrta már az oldalamat, mert saccra éjfélt gondoltam, mint a mesékben.^^) Nekünk ezek voltak az irtó nehezek, mert nagyon sok kellett belőlük, és 2 napba telik legyártani őket. A bájitalokkal végül sikerült zöld ágra vergődni a napi gyűjtésekkel (egyszerre 2 bájitalos küldetéssel indítottuk a pacsipartit) meg egy kis anyagbajnoksággal.
Tetszik ez a sok fantasy, meg csudaszép épületek. Már nagyon várom, hogy legyenek poszméheim vagy pókjaim, vagy mi a rákok. :D Tök cukik, de oooooooolyan messze vannak! xD
Ma, azaz 2018.02.06-án 23:00-kor lesz vége. Az utolsó 24 órában már órára írja ki a hátralevő időt, az utolsó órában pedig perce fogja.
 
Fent