• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Egy elbűvölő fa

Kobra

Felderítő
Bocsánat, de mégis kinek gyűjtötök? Csak mert az Event amit kér, azt nem viszi el, minden a tiétek lesz. ;)
Talán egy kissé cinikus ez a megjegyzés. Persze gyűjtögetünk, mert ez egy gyűjtögetős játék. És persze többnyire magunknak gyűjtögetünk.
De nem erről beszéltem. Mintha átcsúsztál volna egy másik pályára, mint a 200-as sprinter a kanyarban.
Pusztán arról tettem említést, hogy a korábbiakkal összehasonlítva ez egy drága event volt. Emlékezetem szerint még soha nem kellett ilyen árat fizetni egy (XI.) 6500 kultúrát adó 4x3-as épületért.
Nem arról beszéltem, hogy megéri-e, vagy sem: ezt mindenki maga dönti el. Akinek kell/megéri csinálja, akinek nem, az hanyagolja.
És még kevésbé beszéltem arról, hogy a befektetett idő, anyag, stb. elvész.
Csak azt mondtam és állítom most is, hogy drága. Összehasonlítva a korábbiakkal, drága.
Olyan ez, mint amikor összegyűjtesz pénzt, elmégy a kedvenc sportszer boltodba és venni akarsz egy könnyű nyári sportcipőt. Nézegeted a cipőket és azt látod, hogy vannak jól kinéző futócipők 40-50 ezer forintért. Azt mondod - összevetve a többi cipővel - ez drága.
Szóval erről és ennyiben akartam véleményt nyilvánítani: az ár/értékarány szerintem nem OK ebben az esetben.
 

DeletedUser1637

Vendég
Talán egy kissé cinikus ez a megjegyzés.
Nem annak szántam. :)
Mivel az esemény során gyűjtögettek a feladatok által, így arra utaltam, és minden tevékenység által, amit az Event kér, az alapanyag, az árú, az ereklye stb. mint a ti raktáratokban landol, így az, hogy drága, nem állja meg a helyét, hisz mindenki magának termel. Így ennélfogva a befektetett idő, és anyag sem vész el. :)
És még mindig ott a lehetőség, hogy nem csinálod.
vannak jól kinéző futócipők 40-50 ezer forintért. Azt mondod - összevetve a többi cipővel - ez drága
Ha drágának találom, nem veszem meg.;)
Igaz, a vége nehezebb, de a többi meg nagyon könnyű, hisz napközben amúgy is termelsz a műhelyekben fejlett szerszámot, éjszakára meg 9 órást állít be a többség, az aranygyűjtés amúgy is mindig megy, a bajnokságban ereklye könnyűszerrel gyűjthető, sőt a napi látogatások is adnak, bűbájgyártást máskor is indít mindenki, így csak a 3x1 napos termelés a műhelyekben, az állíthat meg kicsit, és az utolsó feladat. ;)
27.-én lesz vége, még csak 19.-e van ma, és már sokan készen vannak, és arról írtok, hogy milyen sokat kért, de ha a feladatok megoldását elosztottátok volna a hátralévő időre, akkor nem vennétek észre ennyire, hogy milyen sok árút/katonát kellett elhasználni az Eventes feladatokra. o_O
 

DeletedUser902

Vendég
Már második napja a bajnokságot várom. :) Ha első körben nem lesz meg a 24 ereklye se gáz, mert még van 1 hét a végéig. :)
Nekem szentimentális okokból kell ez a fa, van már egy és tetszik. Szépen fognak mutatni egymás mellett, bár azóta szintet léptem és ez sokkal többet fog adni, mint a téli. :D A grafika miatt választottam először is ezt a játékot. :)
Közben kattognak a 1,5 napos felderítéseim, de már meg van a szükséges 3 tartomány a találkozókhoz. :) És ha ez megvan.... a fa is megvan. :)
Sőt, már csak 6 tartomány kell a következő városbővítéshez.
Drága, vagy nem drága?! Áldoztál volna rá közben lassan ennyit, csak nem egyszerre...... hanem, lehet pár hét alatt. :)
Van még 1 hét a végéig és már mennyien készen vannak vele. :)
Gratulálok mindenkinek, aki már elkészült.... én inkább kiélvezem a játékot (amit adhat, mert erre találták ki). :)
 

DeletedUser362

Vendég
Nos, én számolgattam kicsit. Időben képtelenség megcsinálni az utolsó két feladatot. Nekem pl. már 50 óra egy felderítés. Ki lehet számolni...hány tartomány kellene és aztán még 24 ereklye is. Ezt jól kitalálták.

Még van hátra több, mint 9 nap, addig összehozható. Csak napi 3 találkozó, addig gyűlik az árúd. ;)
Szia. Napi 3 tali??? Mégis hogyan amikor egy felderítés 50 óra???
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1637

Vendég
Szia. Napi 3 tali??? Mégis hogyan amikor egy felderítés 50 óra???
Ezt, ha elolvasod újra, olyanoknak írtam, akik már végeztek, vagy közel állnak hozzá, és sokallták a költségeket, és arra utaltam, hogy be is osztható, hogy naponta csak néhány találkozót teljesítsenek. Neked nem muszáj így tenned. ;)

Nos, én számolgattam kicsit. Időben képtelenség megcsinálni az utolsó két feladatot. Nekem pl. már 50 óra egy felderítés. Ki lehet számolni..
Kiszámoltam neked. Még 197 óra van hátra az esemény végéig. Neked 3 tartomány felfedezése 150 óra. Elég az utolsó feladat végrehajtására. Az utolsó előtti feladat teljesítéséhez, miszerint szerezz 24 ereklyét, remek alkalom a holnap induló bajnokság. ;)
 

Shapira

Tapasztalt építő
Nem értem az összefüggést a válaszom, és a hozzászólásod között.

Mindig van, ami valakinek/valakiknek nem tetszik. Persze a fa meg jól jönne. Volt választása mindenkinek.
Jól jönne ,csak hely hiány miatt nem tudom letenni,játék miatt csináltam,egy kis pörgés volt,valami élet jel,kicsit más.Szerintem azt a 24-t elosztották volna 3 felé ,két feladattal több eleje,közepe,vége akkor kevésbé éreztük volna meg.
 

DeletedUser362

Vendég
Ezt, ha elolvasod újra, olyanoknak írtam, akik már végeztek, vagy közel állnak hozzá, és sokallták a költségeket, és arra utaltam, hogy be is osztható, hogy naponta csak néhány találkozót teljesítsenek. Neked nem muszáj így tenned. ;)


Kiszámoltam neked. Még 197 óra van hátra az esemény végéig. Neked 3 tartomány felfedezése 150 óra. Elég az utolsó feladat végrehajtására. Az utolsó előtti feladat teljesítéséhez, miszerint szerezz 24 ereklyét, remek alkalom a holnap induló bajnokság. ;)
ÓÓÓ, köszönöm!!! Bajnokság nélkül buktam volna a fámat! pedig olyan cuki :)
 

DeletedUser113

Vendég
Üdv Nektek!
Sajnálom, de a feladat szerint foglaljak el 3 tartományt. Ide kéne, más választás is, fejlesztés........
A felfedezett tartományokhoz mindenhova orkok kellenek, én még csak a tündérekig jutottam el
Így lemondhatok a fáról?
Szamanta
Üdv Nektek!
Látom nincs megoldás a tartományok meghódítására az orkok miatt.
Sajnos, nekem nincs lehetőségem a fizetett fejlődésre.
Így marad a türelmem és az idő .
Üdv Nektek: Szamanta
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Sancy

Újonc
Én még mindig azon vagyok elakadva hogy valakinek 6500 kultúrát ér és valakinek 1300-at!!
Ha gyémántért vásárolok kulturális épületet akkor a nagy játékosnak az is többet ér??
És ha ezeket a küldetéseket mikor kiírjátok akkor jó lenne ha tudnánk a feladatsort és nem csak egyes emberkék kiszivárogtatott infóból!
A nagy játékosoknak annyit hogy odáig vagytok hogy a 300-dik tartomány felderítése 2Milla arany! Nekem mindig tele a raktáram arannyal és folyamatosan derítek fel!
Sancy
 

DeletedUser1637

Vendég
Ha gyémántért vásárolok kulturális épületet akkor a nagy játékosnak az is többet ér??
Nem, ugyanannyit ér. :)
És ha ezeket a küldetéseket mikor kiírjátok akkor jó lenne ha tudnánk a feladatsort és nem csak egyes emberkék kiszivárogtatott infóból!
Nem az a cél, hogy a kihívásokat előre tudjátok. A feladatok a többségnek lista nélkül is teljesíthetőek. :)
Én még mindig azon vagyok elakadva hogy valakinek 6500 kultúrát ér és valakinek 1300-at!!
Az eseményeket úgy kell összeállítani, hogy a többségnek megérje részt venni benne. Egy 11. fejezetes játékosnak több a költsége, ha felfedezi azt a 4 tartományt, ami szükséges az Event teljesítéséhez. Szintjéhez mérten több aranyat, és alapanyagot kér összegyűjteni több feladat is nekik, mint a kisebb játékosoknak. A találkozók teljesítéséhez (pl. 6. feladat) több katona, vagy több árú kell, ha teljesíteni szeretné, és ugyanígy a 24 ereklye megszerzése is jóval többe kerül nekik, ha a bajnokságban meg akarják szerezni, normál tartományban nem is tudnák. Több a felderítési idő nekik (2-3 nap), így a végén igyekezniük kell, hogy beférjenek az időbe, illetve a hosszabb felderítési idő miatt normál tartományt ezért nem tudnak felhalmozni. A technológia kikutatása többe kerül nekik.
De ami a legfontosabb, nekik magasabb kultúraértékek kellenek, hogy szintet lépjen a kultúrájuk, ennélfogva, ha ugyanakkora kultúrértékű épületet kapnának, mint egy (pl.) 3. fejezetes, abból az adódna, hogy az előrébb járó játékosoknak egyszerűen nem érné meg küzdeni a nyereményért. ha pedig a (maradjunk a példánál) 3. fejezetes kapna 6500 kultúra értékű épületet, akkor annak fél évig nem kéne vennie kultúrépületet, míg a nagyok 1-2 hónap után lecserélni kényszerülnek, mert már magasabb értékek kellenek a fejlesztések miatt.
Ugyanígy van mindenütt, a techfán is több a költség, de ha vásárolni is akar magának kultúrépületet (normált), azok is többe kerülnek. ;)
 

Sancy

Újonc
Feltételezem hogy van logika az okfejtésben akkor ha a kicsi játékos egyszer nagy lesz akkor dobja az ajándékot mert kell a hely nagyobb értékű épületre!
Most nekem is van pár olyan amit csak azért tartok meg mert népességet is ad pl a jeges és a húsvéti épületek!
A feladatsort ha titkos hogy hogy páran tudják??
Sancy
 

DeletedUser1432

Vendég
Feltételezem hogy van logika az okfejtésben akkor ha a kicsi játékos egyszer nagy lesz akkor dobja az ajándékot mert kell a hely nagyobb értékű épületre!
Ez pontosan így történik
A feladatsort ha titkos hogy hogy páran tudják??
Sokat járnak utána, sokat olvasnak utána, tudják, hogy vannak más szerverek is, tudják, hogy vannak szerverek, amik előrébb járnak időben, néhányuknak még városuk is van ott és hozzák az infókat. Magyarul magyarán megküzdenek érte, hogy nekünk picsogóknak itt a halandó világban könnyebb legyen
 

GreenKnight

Veterán
Én még mindig azon vagyok elakadva hogy valakinek 6500 kultúrát ér és valakinek 1300-at!!
Ezen az alapon azt is megkérdőjelezhetnéd, hogy aki kétszer annyit fizet a boltban, az miért kap kétszer annyi kenyeret? Hiszen a Te logikád szerint ugyanabban a boltban vásárolt és ugyanannyit állt sorba, mint Te. Csak éppen ezen dolgok között nincs összefüggés.
Vulgárisabban: Mert ilyenek a jelenlegi szabályok.
Egyszerűbben: Csak
 

DeletedUser3

Vendég
Én még mindig azon vagyok elakadva hogy valakinek 6500 kultúrát ér és valakinek 1300-at!!
Mivel egy első fejezetes játékosnak a kevesebb kultúra is ugyanakkora arányú segítséget jelent, mint a nagyobbaknak a több kultúra. Ha minden fejezetben annyit adna a nyeremény, ami csak az első fejezetben éri meg, akkor a játékosok nagy része nem foglalkozik vele. Viszont ha mindenkinek annyit adna, ami magasabb szinten arányos, akkor a korai fejezetek játékosai nem építenek más épületeket, és a fejlődésük során, később ütköznek akadályba, mert nem építették kellő módon a várost. Ezek a nyeremények a meglévő épületek kiegészítésére vannak, nem a helyettesítésükre.

És ha ezeket a küldetéseket mikor kiírjátok akkor jó lenne ha tudnánk a feladatsort és nem csak egyes emberkék kiszivárogtatott infóból!
Soha nem fogunk előre küldetéssort közölni. Alapesetben a küldetéseket lista nélkül is meg lehet oldani. Ettől függetlenül ha valaki megosztja a béta szerverről áthozott küldetéseket (ami nem feltétlenül egyezik az itteni végleges küldetésekkel), annak szíve joga, ezzel nem sért szabályt. De attól még megkérnénk, hogy aki szeretné ezt megosztani, az tegye [spoiler] [/spoiler] tagek közé a listát. ;)
 
Fent