• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Varázslatos Manufaktúra

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

Fogalmam sincs, hogy mekkora eséllyel indul az ötlet, az is lehet, hogy elutasításra kerül, de leírom, hátha van rá igény. :)

Az alap épületek között megtalálható a Varázslatos Műhely valamint a Lakóépület, és szerintem elférne még ott egy Varázslatos Manufaktúra is. A Varázslatos Manufaktúra egy különleges épület lenne, ami a Manufaktúrák és az egyéb termelések (;)) többszörösét generálná, véletlenszerűen. Íme az elképzelés:

- Gyémántért lehetne megvásárolni (mint ahogy a másik kettő elemet is)
- A Kívánságkút egy másik formája (véletlen generálás), és 12 vagy 24 óránkén egyszer lehetne learatni.
- Csak a 4. fejezettől lenne elérhető, mivel addigra az összes (alap) Manufaktúra Technológia feloldásra kerül(t)
- A 4. és 5. fejezet között csak Acélt, Deszkát, Márványt, Selymet, Tekercset, Kristályt, Varázsport, Elixírt és Drágakövet termelne; a 6. fejezettől bővülne a Vendégfajok árú cikkeivel (például gránit, éjesszencia, erőgomba stb.. (Technológia feloldástól függően); a 9. fejezettől szintén bővülne a Mana lehetőséggel is, és mivel nem tudom, hogy a 9 fejezett felett milyen árú cikkek vannak, így látatlanba azokat is beleszámolom. :)
- Eltudnám képzelni, hogy a Kultúra pontok egy bizonyos százalékát visszaadná véglegesen. (például van 14458 Kultúra pontja valakinek, és azt mondja, hogy ma kapsz +400 Kultúrát)
- Tervrajzzal és /vagy gyémánttal lehetne fejleszteni.

A Kívánságkúttól eltérően:
- ez végleges lenne
- nem szorítaná háttérbe:
a, az alap Manufaktúrákat és a Vendégfajokat, mert a Technológia Kutatások feloldásához ez édes kevés lenne, figyelembe véve a véletlen generálást és azt, hogy csak 12 vagy 24 óránként egyszer lehetne aktiválni
b, a Kívánságkutat, mivel az az egyetlen olyan épület, ami gyémántot is termel.

Hogy mennyibe kerülne (gyémánt), mennyi helyet foglalna, annak kiszámítása már nem az én reszortom : ))

(függően attól, hogy elutasításra vagy továbbításra kerül-e az ötlet)
 

Deleted User - 204368

Vendég
én csodálom h nincs ilyen a játékba mert szinte bármit tudsz venni gyémántből lakos kultúra terület műhely. a játékban pénzforrásnak jó lenne a programozóknak de amúgy fölösleges elem lenne. alap 5let jó csak nem 12 órás legyen hanem mint egy sima manufaktúra csak jobb
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
nekem már így is tele van a hócsukám a sok véletlentől, amivel teletömték a játékot, egy manuért, ami össze-vissza adja a cuccot még aranyat se adnék, nemhogy gyémántot
ha meg fixen adja a dolgokat, akkor ilyenek meg már vannak: ezek az eventes épületek

amúgy meg a gyémántos kultis épületeket sem lehet restaurálni, és ezzel nem is terveznek időt tölteni a fejlesztők, így eléggé esélytelen, hogy alap játékban vehető új gyémántos épület fejlesztésére szánnának időt: hamar kifut az újdonság varázsa, míg az eventben mindig jön valami új, ez pedig fenntartja a költési kedvet is
 

Calyr

Veterán
Szerintem ez így több ponton nem harmonizál a játék fő elveivel. Azért itt mindig is úgy mentek a dolgok, hogy sok munkával lehetett keveset előrébb lépni, ez alaposan megborítaná ezeket az arányokat. A vendégfajos plusszolásra például ott van a virágzó kereskedőcéh csoda. A véletlen generálásra már van kút és dzsinn (ez új, a toronyból szerezhető) is, minek harmadik? Manát ezer helyről lehet szerezni, és nem utolsósorban két csoda+egy ezt segítő csoda érinti ezt a kérdéskört. A kultúra kb. a varázsló kor után már nem bír sok jelentőséggel a játékban (akinek nem magas, valamit nagyon rosszul csinál).
Összességében jelentős arány átszabásokkal talán még működőbbé lehetne tenni, de így nem támogatom.
 
Fent