• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Varázslatos épületek színnel módosíthatósága

Támogatod a javaslatot?

  • Nem támogatom

    Szavazatok: 5 26,3%
  • Támogatom

    Szavazatok: 14 73,7%

  • Összes szavazó
    19
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Kis apróság az ötletek között, de szerintem jó lenne, ha a varázslatos épületek színét lehetne változtatni. Tudom sokak számára nem fontos hogyan néz ki a városuk, de én például a varázslatos épületeket a színük miatt nem rakom le. Vagy ha már ragaszkodnak a kékhez, ezernyi szebb árnyalata van, ami jobban beleillene az elfek világába.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Szia, minden ilyen jellegű dolgot támogatok. Pici apró kis dolog, talán nem is túl nehéz megvalósítani, de sokat... nagyon sokat dobna mindenkinek a városán egy ilyen lehetőség... varászlatos épület így még varázslatosabb lehetne. Üdv. Alma
 

Susanh

Erős harcos
Mivel minden lakóházam és műhelyem varázslatos így támogatom az ötletet :)
Télen lenne fehér,tavasszal rózsaszín
Nyáron zöld,ősszel meg narancs,így mindig illene az adott tájhoz meg kultúrákoz(már ha lecserélgetném őket)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Erica

Veterán
Sziasztok.
Nem támogatom, mert a varázslatos épületek-műhelyek szépen bele illenek a környezetbe. Nem csak KÉK a színük, hanem változik olykor a faj előre haladtával. Első perctől ilyennek álmodták meg, jó lenne ha maradna, és nem hupilila vagy hellokitti színe lenne. Azt viszont tetszene, ha a házak tetejét télen hó borítaná.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Nem támogatom, mert a varázslatos épületek-műhelyek szépen bele illenek a környezetbe. Nem csak KÉK a színük, hanem változik olykor a faj előre haladtával. Első perctől ilyennek álmodták meg, jó lenne ha maradna, és nem hupilila vagy hellokitti színe lenne. Azt viszont tetszene, ha a házak tetejét télen hó borítaná.
Szia Erica, a szín változtathatósága egy lehetőség lenne, senki nem kötelezne rá. Ha neked tetszik úgy ahogy van, nem kéne semmit tenned. Ezért nem igazán értem a hozzászólásod (mivel Neked nincs vele bajod egyáltalán nem érint Téged a témafelvetés).
Egyébként a vicc az, hogy "színként" elméletben akár az alapszín hóval borított fedéllel is megoldható lenne, szóval akár a Te kívánságod is teljesülhetne vele.
Szép napot!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani, mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.
Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 

DeletedUser

Vendég
Nem szoktam ilyeneket írni, de be kell valljam, ez csalódás számomra. Nem kifejezetten az, hogy az én ötletemet leszavazták, hanem az, hogy itt is az megy mint a való életben, mindenféle értelmes indok nélkül leszavaznak egy ötletet. Nagyon kíváncsi lennék arra az 5 emberre aki leszavazta, mégis milyen ok miatt? Ez az ötlet csak használ, senkinek nem árt. Sajnos Erica pl. meg sem értette (hogy a módosítás egy lehetőség, nem kényszer, csak színesítette volna a játékot), mégis ellenne szavazott. Csak azt tudom gondolni, hogy akik leszavazták, vagy puszta rosszindulatból tették azt, vagy csak nem tudják értelmezni a magyar mondatokat. Na ez a csalódás, tipikus magyar hozzáállás. Részemről ennyi volt a fórum, ezek után nem látom értelmét bármi konstruktív ötlet felvetésének itt (pedig lenne még). Amúgy 1 szavazat kellett volna ahhoz, hogy meglegyen a 75%...
További jó játékot mindenkinek!
 

Deleted User - 373998

Vendég
Nem szoktam ilyeneket írni, de be kell valljam, ez csalódás számomra. Nem kifejezetten az, hogy az én ötletemet leszavazták, hanem az, hogy itt is az megy mint a való életben, mindenféle értelmes indok nélkül leszavaznak egy ötletet. Nagyon kíváncsi lennék arra az 5 emberre aki leszavazta, mégis milyen ok miatt? Ez az ötlet csak használ, senkinek nem árt. Sajnos Erica pl. meg sem értette (hogy a módosítás egy lehetőség, nem kényszer, csak színesítette volna a játékot), mégis ellenne szavazott. Csak azt tudom gondolni, hogy akik leszavazták, vagy puszta rosszindulatból tették azt, vagy csak nem tudják értelmezni a magyar mondatokat. Na ez a csalódás, tipikus magyar hozzáállás. Részemről ennyi volt a fórum, ezek után nem látom értelmét bármi konstruktív ötlet felvetésének itt (pedig lenne még). Amúgy 1 szavazat kellett volna ahhoz, hogy meglegyen a 75%...
További jó játékot mindenkinek!
Kedves @Denler
Nem értem a felháborodásod okát, hiszen sehová sincs leírva, hogy a -nem támogatom- választást meg kell indokolni. Engedd meg, hogy a játékosok eldöntsék ezt maguk.
Köszönöm a megértésed.
További kellemes játékot kívánunk!
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Cyklon! Nem háborodtam fel, csalódott vagyok, a kettő - remélem érzed - különbözik egymástól. Tudom, hogy nem kell megindokolni, sehol sem írtam, hogy meg kell, azt írtam "kíváncsi lennék"! Kérlek, a jövőben ha már idézel, legalább arra reflektálj amit írtam. Köszönöm!
 

Wiccara

Veterán
Ez az ötlet csak használ, senkinek nem árt.
Kedves Denler,

bevallom, nem szavaztam. Bár nem szükséges, megindoklom neked. Amit Te oly csodásnak, és annyira szükségesnek érzel; az a Te véleményed, és vannak, akik egyetértettek ezzel.
Én nem látom értelmét - igen, egyből válaszolnál csípőből, hogy akkor majd kikapcsolom...
Annak se örülnék, ha ilyenekkel rabolnánk a fejlesztők idejét, akik sokkal hasznosabban is tölthetik az idejüket, és nem venne el energiát tőlük; hiszen a következő faj, a hibajavítások mellett a kalandra IS ráférne egy alapos ráncfelvarrás, hogy végre újra értelme legyen csinálni.
Meglehet, mindenkinek más a fontos, és te szívesen változtatgatnád a városod színét, de meg tudom értni azokat, akiknek erre nincs szükségük; és elképzelhető, hogy hasonló gondolatmenet alapján szavazott NEM-et, mint amit én leírtam. Ez természetesen csak az én nézőpontom, ahány ember, annyiféle; Elvenarban nincs helye a "tipikus magyar hozzáállás" degradálásnak! Az én véleményemet se a rosszindulat szülte, ahogy a megírása is a megértés reményében öltött formát.

W.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Wiccara, megértelek, és bár Cyklon állításával szemben nem követeltem magyarázatot, de azt is köszönöm, és el is tudom fogadni, annak ellenére, hogy ez inkább grafikusi, semmit programozási munka lenne. Ugyan akkor kérlek vedd figyelembe, így kezdtem: "Kis apróság az ötletek között" - nem érzem sem csodásnak, sem létfontosságúnak, csak egy ötlet volt. Kikapcsolni amúgy nem kéne :) Ez kb úgy nézne ki, hogy lenne egy új fül a varázslatos épületeknél, és ha szeretnéd ott több kinézet közül tudnál választani, ez az épület formáján semmit nem változtatna, illetve csak annak lenne vele dolga aki változtatni szeretne rajta. Azt hiszem eléggé félre értették az utolsó megjegyzésemet, sorry :)
 

Calyr

Veterán
Azt hiszem eléggé félre értették az utolsó megjegyzésemet, sorry :)
Figyi, én előrebocsátom, hogy nem szeretnélek bántani - és azért írom le előre, mert ez az ámokfutás, amit itt előadtál, nagyon nem okés. De nem szeretnélek ezért szőnyegbombázásos törődésben részesíteni, pedig megérdemelnéd, hátha lemehet ez az eszmecsere másképp is.
Azt ellenben igenis szeretném megértetni veled, hogy legközelebb mit nem érdemes itt elkövetni. Még ha nagyon csalódott vagy, és rossz érzés, hogy nem a neked tetsző eredmény született, akkor sem.

Azt írod, hogy eléggé félre lettél értve.
Nos, akkor most idézlek:
"hogy itt is az megy mint a való életben, mindenféle értelmes indok nélkül leszavaznak egy ötletet."
"Csak azt tudom gondolni, hogy akik leszavazták, vagy puszta rosszindulatból tették azt, vagy csak nem tudják értelmezni a magyar mondatokat."
"Na ez a csalódás, tipikus magyar hozzáállás."
Hát ezeket elég nehéz félreérteni.
Tudod mi a tipikus magyar hozzáállás? Ez itt, amiket te ide írtál. Hogy nem kérdezel rá, hanem egyből a legrosszabbra gondolsz, vádaskodsz és minősítgetsz, ahelyett, hogy kicsit megpróbálnád megérteni, mi hogy szokott itt működni errefelé.

Részemről ennyi volt a fórum, ezek után nem látom értelmét bármi konstruktív ötlet felvetésének itt (pedig lenne még).
Nézd, ha ezt így akarod csinálni, ki kell mondjam: senkinek nem fogsz hiányozni, és a távozásoddal különösebb veszteség sem éri ezt a közösséget...
De mert tényleg nem bántani akarlak, én inkább ezzel szummáznám az eddigieket: remélem hogy veszel egy nagy levegőt, elnézést kérsz itt azoktól, amiért illene (!) ezt tenni, és levonod a megfelelő tanulságokat. Pl. hogy azzal lehetsz nem tipikus magyar te is, ha nem tipikus magyar hozzáállással folytatod ezt itt. ;)
Én nem vagyok az a típus, aki egy hibázásra végleg leírna bárki, ezért azt mondom, hogy hajrá, mutasd meg, hogy megy ez neked sokkal jobban is! Jöhet a következő ötlet, és alatta az építő-korrekt eszmecsere és ötletelés, de úgy, hogy azt bárkinek jó példaként lehessen mutogatni, hogy na, így érdemes ezt csinálni. És ebben 100 %-ig rajtad áll minden!

Nagyon kíváncsi lennék arra az 5 emberre aki leszavazta, mégis milyen ok miatt?
Ez az ötlet csak használ, senkinek nem árt.
Mármint szerinted. Csak szerénység, Virág elvtárs, szerénység!
Tessék érdemben tájékozódni ilyen sommás kijelentések előtt. Pl. ha sokat olvasol itteni (és mondjuk nemzetközi Elvenar) fórumokat, te is rá fogsz jönni, hogy működnek itt a gyakorlatban a dolgok. Hogy mennyi extraszuper ötlet ment át már a fejlesztőkhöz az elmúlt évek alatt, és milyen irdatlan adatmennyiség áll a rendelkezésükre most is - hogy sok év munkája lenne az is, ha abból csak a jobbakat meg tudnák oldani. Ilyen közegben így akkor bármilyen új ötletnél abszolút mértékben helytálló álláspont lehet az is, ha valaki úgy mérlegeli egy ötlet hasznosságát, hogy kell-e a már évek óta megvalósításra váró, ezeknél sokkal jobbak mellé ez (én pl. ezért nem szavaztam, mert szerintem nem kellene ilyesmikkel elvenni az értékes fejlesztői időt).
Ne akard megmondani, ki milyen szempontok szerint hogy kell lássa ezt, mert ez egy játék, amelyben minden játékos véleménye pontosan ugyanannyit ér. Neked minden eszközöd megvan arra, hogy itt az ötleted kifejtve, többféle szempontból bemutatva meghozd hozzá a kedvét az embereknek - de megjegyzem, az úgy biztos nem fog menni, ha rosszindulatot feltételezel róluk, szövegértési problémákkal vádolod őket, vagy indirekt lehülyézed őket.
Vegyük jegyzőkönyvbe, hogy bármilyen közönségszavazásos háttérnél ez ugye érthetően nem a legokosabb hozzáállás.

Én ezért fejtettem ki ezt neked bővebben, hogy megértsd, a rólad kialakult képet elsősorban és mindenekelőtt magadnak köszönheted - azaz ha valami nem úgy alakul, ahogy azt szeretnéd, akkor is elsősorban az önvizsgálattal érdemes foglalkozni mások cseszegetése helyett.
Itt most még annyi történt, hogy elsőre nem sikerült igazán jól kezelni a csalódást - és teljes mértékig rajtad áll, hogy itt milyen kép rögzüljön el rólad, az idézett nem túl szép megállapításoké, vagy egy újragondolt, sokkal kedvesebb és megértőbb, építő és korrekt új irány. Olyan, amilyen egyébként te is elvárnál.
Sok szuper barátság alakult már ki innen fórumról, jópáran ismerjük, elismerjük, kedveljük-tiszteljük egymást, tehát a lehetőség előtted is adott, hogy a részese lehess ilyesmiknek! Őszintén kívánom, hogy rátalálj arra az útra, amelyek errefelé vezethetnek!
 

DeletedUser

Vendég
Részemről Calyr rendben, de ez nem csak rajtam áll, hanem rajtad/rajtatok is.
1) Mint azt már egy-kettőtöknek megírtam privátban, nem állt szándékomban senkit megbántani az érzéseiben, így ha akaratom ellenére ez történt, természetesen bocsánatot kérek érte. Való igaz, sokszor nyersen fogalmazok, de emögött nem áll rossz szándék. Sajnos ezt a szokásomat ennyi év után már nem hiszem hogy le fogom vetkőzni teljesen, így a jövőre nézve is sorry érte.
2) A másik oldalról ugyanakkor én meg azt látom, hogy anélkül hogy ismernétek egy kicsit is, messze menő megállapításokat tettetek rólam és az általatok vélt jellememről, továbbá jópár alkalommal olyan kijelentéseket nyilvánítottatok nekem, amiket egyszer sem gondoltam vagy írtam le. Ez meg nekem esett rosszul (igen-igen tudom, furcsa de ennek az ördögfiókának is vannak érzései). Nem tudom nektek mennyire számít, de én meg végig úgy éreztem mintha magas lóról beszélnétek, mintha azért mert itt vagytok X éve, ti tévedhetetlenek lennétek. Ne legyen igazam.
3) Ha úgy vesszük különösebben nincs jelentősége, de tegnap eléggé rossz napom volt, meg úgy amúgy is eléggé túl vagyok terhelve az elmúlt hónapokba, igyekszem majd ezt nem itt leadni, bár ígérni nem ígérhetem.
+1: bocsi még egyszer azoktól, akiket akaratlanul is megbántottam!
 

MoonlightAnnis

Felderítő
Szia, nem mitha kellene, de azért leírom - mivel én voltam az egyik nem-mel szavazó -, hogy miért szavaztam nem-mel.
Én több, mint 20 éve informatikus vagyok. Az első 10 évben programozó voltam. S pont azért döntöttem úgy, hogy az informatikán belül szakmát módosítok, s onnantól kezdve inkább csak adatbázisokkal foglalkozom, mert az ügyfélnek mindig csak az számított, hogy mi milyen színű, de az nem érdekelte, hogy pl. jól számol-e a rendszer, stb. Mivel ennek a játéknak nagyon szupi a kinézete, ezért számomra sokkal fontosabb a funkciónalitása. Hogy minden jól működjön. Ha már nincs semmilyen bug, vagy sokak által kívánt fejlesztési igény, mint pl a torony reform, v az újabb fejezetek, akkor helyén valóbnak érezném a Te fejlesztési igényedet. Egy új fül a varázslatos épületeknél igenis programozói munka, már csak az, hogy megjelnjen a fül, arról nem is beszélve, hogy értelmeznie kell a programnak mindenki választását, az épületek átszinezése is programozói munka. Tehát ez elvenné az időt a fejlesztő csapattól. Arról nem is beszélve, hogy ezt megint ki kell tesztelni. Minden apró módosítás rengeteg mindent elronthat. A program bonyi, összetett dolog. Ha valahol beírsz egy sort,akár az egész programot elronthatja.
 
Fent