• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Varázslók Zarándoklata

Wiccara

Veterán
nem követik a játék szerkesztők az előző, s azt megelőző nyerhető épületek méreteit
Szia,
furcsa összehasonlítani különböző eventeket.
Mintha különböző tortáknak miért különböző a formája, az íze, a színe...
Minden téren igyekszünk változatosságot kiharcolni a játékba.
Miért legyen azonos méretű, azonos hasznot hozó épület eventről eventre, ami csak grafikájában különbözik?
Ahogyan a játékban haladsz előre minden épületed folyamatosan változtatja alakját, méretét, és folyamatos átrendezést kíván.
Sokkal inkább segítség, hogy a kulturális és egyéb nyerhető épületek is változatos formában és értékekkel kerülnek
az étlapra hónapról hónapra; így mindig választhatsz a városod alakulásához, igényének megfelelőt!
nem követik a játék szerkesztők az előző, s azt megelőző nyerhető épületek méreteit
Ezzel tehát nekem összességében nincs bajom, sőt, örülök a változatosságnak.
kevesebb értékkel bírnak,
Ezt a részt viszont adom, vannak olyan kuriózumok számomra mint pl az Iglu Fesztivál, vagy a Gömbtuskó, ami különösen szerencsés kombó volt.
De ezt egy kicsit kulturáltabb hangnemben is leírhattad volna.
Kedves Mihaszna, az ujjamból vetted ki a szót ;)
 

DeletedUser5848

Vendég
Szép napot nektek ! :) Most lehet hogy megköveztek, de az én szemszögemből így néz ki a dolog. Az InnoGames-nél és vannak marketingesek és logisztikusok akik nagyon figyelik a diagrammokat és el akarják dönteni mi a jó nekünk játékosoknak. Nem kell egy kalap alá venni őket például az animátorokkal és a grafikusokkal akik készitik a játékot. De ahogy itt többször is lehetett olvasni, van egy remek fórum és égy támogató csapat, akik a játékosok visszajelzései alapján , értesítik a központot, hogy min kéne változtatni. A szavazásos rendszer bevezetése több szempontól is nagyon szerencsés volt. :) Wiccara is meglátta a legfontosabb dolgot. Mindent lényegesebb dolgott leírt. Végeredményben én azt látom hogy a különböző eventek alakalmával megnyerhető épületek változnak, erősödnek és soroéhatnám. De ha tele velük a raktár, akkor hatalmas mozgási szabadságot adnak és mindeki valóban a kedvére alakíthatja a várost. Hisz Elvenar ezért a varázslatok földje. :)
 

bere007

Veterán
Végeredményben én azt látom hogy a különböző eventek alakalmával megnyerhető épületek változnak, erősödnek és soroéhatnám.

Azzal, hogy változnak egyet értek. De azt, hogy erősödnek, azt remélem csak viccnek szántad. Ha visszaolvasol láthatod, hogy már nem csak az 10+ eventet átélt játékosok írják azt, hogy egyre gyengébbek a nyeremények, hanem azok is, aki eddig 4-5 eventtel találkoztak csak. Ezt én eléggé árulkodónak tartom. És azt már meg sem említem, hogy régebben nyert jó eventes épületnek a bónuszának meg több mint a felét csak úgy el akarják venni a terveik szerint.
 

DeletedUser5848

Vendég
Azzal, hogy változnak egyet értek. De azt, hogy erősödnek, azt remélem csak viccnek szántad. Ha visszaolvasol láthatod, hogy már nem csak az 10+ eventet átélt játékosok írják azt, hogy egyre gyengébbek a nyeremények, hanem azok is, aki eddig 4-5 eventtel találkoztak csak. Ezt én eléggé árulkodónak tartom. És azt már meg sem említem, hogy régebben nyert jó eventes épületnek a bónuszának meg több mint a felét csak úgy el akarják venni a terveik szerint.
Ebben teljesen igazad van ! Olyan ez mint a mérleg 2 nyelve. Egyrészt a napi fődíjak néha gyengébbek. Az eventek fődíjai is változóak.
De nézd más szemmel. Most reformálják a bajnokit, talán berakják a toronyba a kért módosításokat. Ezek így jobbak lesznek. Viszont ezt valamivel ellensúlyozni kell. Bár nem panaszkodhatom mert a múltkori légi kereskedők hajói olyan termékeket adnak, amikből állandó hiányom volt. Persze az se mindegy ki melyik fejezetben nyeri meg őket. :) A mostani Zarándoklat nagyon teszik. A lesímított grafika, direkt van így csinálva. A gólem sem sossz a maga 4x4-es helyével. Na igen a napidíjak. Most mintha gyengébbek lennének, viszont elég sokat lehet használni. Eddig a rézsárkány volt a legjobb. Meg a végén a körhinta lesz. Kérlek ne haragudj hogy ezt mondom, de biztosan nem fogják gyengíteni a macikat és a főnixeket sem. Sokan áldoztak rá. A HIdegtüzes Főnix erekjéiből is lehetett barkácsolni mást is. Bizom benne hogy ez nem egyedi eset volt. Mint fentebb írtam, össze lehet rakni sok mindent az eventes épületekből. Lehet szépség vagy hatákoyság ez a játékosra van bízva. S végül, lehetne sugallani a fejlesztőknek hogy hatékonyabb főépületek, napidíjak is legyenek. :) Mondom ezt úgy hogy a párommal 4 évig néztük ahogy a FOE-nél ugynez jászódott le. Jönnek a reklámok.. Ha játékosok kiállnak az érdekeikért előbb-utóbb meglesz az eredménye. S nemcsak ráncfelvarrás. Hajlandó vagy harcolni Elvenarért ? Szerintem sokan bizony hajlandóak. Elnézést ha hosszúra sikeredtem. :)
 

Gabriel70

Újonc
Szia,
furcsa összehasonlítani különböző eventeket.
Mintha különböző tortáknak miért különböző a formája, az íze, a színe...
Minden téren igyekszünk változatosságot kiharcolni a játékba.
Miért legyen azonos méretű, azonos hasznot hozó épület eventről eventre, ami csak grafikájában különbözik?
Ahogyan a játékban haladsz előre minden épületed folyamatosan változtatja alakját, méretét, és folyamatos átrendezést kíván.
Sokkal inkább segítség, hogy a kulturális és egyéb nyerhető épületek is változatos formában és értékekkel kerülnek
az étlapra hónapról hónapra; így mindig választhatsz a városod alakulásához, igényének megfelelőt!

Ezzel tehát nekem összességében nincs bajom, sőt, örülök a változatosságnak.

Ezt a részt viszont adom, vannak olyan kuriózumok számomra mint pl az Iglu Fesztivál, vagy a Gömbtuskó, ami különösen szerencsés kombó volt.

Kedves Mihaszna, az ujjamból vetted ki a szót ;)

Kedves Wiccara!
Én is kedvelem a változatosságot, de azért az mégsem az, ha van, bocsánat volt olyan pl. Lakosságban jelentős épület s az több fajta méretben, majd aztán később mint a mostani vagy előző néhány, hogy leszűkült ez a kör 1-2 típusra. Megértem, hogy nem azonos a véleményünk de például én is a jelenlegi utolsó faj ( 16. Nagykövetségek ) derekán vagyok, s nem vettem észre azt, hogy mondjuk egy 3x4 lakossági épület nem köszön vissza egy éve, miközben a 4x3 igen.
Valamint a 3x3 lakossági nem, hogy jobb lett, hanem rosszabb.
Nem azért írom mert kevés a lakosságom, van elég. Hanem így nem sok értelme van az átalakításnak ha az új nyerhető épület nem is jobb a réginél. Ezért aztán nem is fogom áttervezni a várost. Pedig már jó sokszor átalakult.
Azért írtam a véleményem, mert sokan mások is hasonló cipőben vannak. Így aztán vagy a fődíj (ha megéri) vagy sereg zsákba macskát pörgetnek...
(S hozzá teszem, hogy pl. Manna termelésben: a manna kunyhónál jobb, fejlesztve a mai napig nincs, ( s az mikor is volt...) plusz a Lávatojás...)
S hozzá teszem, hogy ha a fejlesztők a korábban nagyon megszerzett bármely épületen változatának visszamenőleg: az valószínűleg a játék végét jelentené.
Mivel a játék lényege: egy sok-sok összetevős kényes egyensúly megtartása a fő gond. Ha ezt az egyensúlyt a fejlesztők váratlanul megváltoztatják az épületek eredményeinek megváltoztatásával: akár a város végét is jelentheti! Mivel nem biztos, hogy pótolható az elvett tételek. S nem mindre megoldás a gyémánt...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5848

Vendég
Kedves Wiccara!
Én is kedvelem a változatosságot, de azért az mégsem az, ha van, bocsánat volt olyan pl. Lakosságban jelentős épület s az több fajta méretben, majd aztán később mint a mostani vagy előző néhány, hogy leszűkült ez a kör 1-2 típusra. Megértem, hogy nem azonos a véleményünk de például én is a jelenlegi utolsó faj ( 16. Nagykövetségek ) derekán vagyok, s nem vettem észre azt, hogy mondjuk egy 3x4 lakossági épület nem köszön vissza egy éve, miközben a 4x3 igen.
Valamint a 3x3 lakossági nem, hogy jobb lett, hanem rosszabb.
Nem azért írom mert kevés a lakosságom, van elég. Hanem így nem sok értelme van az átalakításnak ha az új nyerhető épület nem is jobb a réginél. Ezért aztán nem is fogom áttervezni a várost. Pedig már jó sokszor átalakult.
Azért írtam a véleményem, mert sokan mások is hasonló cipőben vannak. Így aztán vagy a fődíj (ha megéri) vagy sereg zsákba macskát pörgetnek...
(S hozzá teszem, hogy pl. Manna termelésben: a manna kunyhónál jobb, fejlesztve a mai napig nincs, ( s az mikor is volt...) plusz a Lávatojás...)
S hozzá teszem, hogy ha a fejlesztők a korábban nagyon megszerzett bármely épületen változatának visszamenőleg: az valószínűleg a játék végét jelentené.
Mivel a játék lényege: egy sok-sok összetevős kényes egyensúly megtartása a fő gond. Ha ezt az egyensúlyt a fejlesztők váratlanul megváltoztatják az épületek eredményeinek megváltoztatásával: akár a város végét is jelentheti! Mivel nem biztos, hogy pótolható az elvett tételek. S nem mindre megoldás a gyémánt...
Kedves Gabriel ! :)

Sokszor valóban úgy tűnhet hogy a fejlesztők kicsit megbolygatják az egyensúlyt. Igaz én még csak a törpöknél járok /Winyandor/, de szembesültem már az általad leírtakkal. Ahogy olvasgatok, Wiccarának és a többiekek a kommentjeiből egy dolgok lett hamar világos. Ez egy stratégiai játék. S pont a változatosság és a türelem az, amivel a játékosok ellensúlyozni tudják a fejlesztők újjításait. Viszont azt is látom, hogy jobbnál, jobb ötletek kerülnek ide amit a Mi csapatunk továbbít feléjük. :) Addig is mutassuk meg a fejlesztőcsapatnak hogy a játékosközösség kitart és fog találni megoldást. MIvel az InnoGames célja hogy megtartsák azokat akik játszanak, sőt sokan bekapcsoéódjanak Elvaner életébe, idővel engedni fog a kéréseinknek. Vagy legalábbis egy részének. :)
 

DomiVava

Újonc
Ki vagyok akadva a "Varázslók Zarándoklata" feladaton.

Kb 5 napja csak egy feladatot kaphatok, mert blokkolják, így nem tudok elég varázsló tudást szerezni. 86/89 teljesítettem. Minden, a városban található segítséget felszedtem. A térképen csak a tudáspontos nagydíj felénél tartok. Ezen kívül jönne még a Bölcs Gólemes nagydíj, és csak utána jönne, hogy elérhessem a 10-es szintet a Gólemnél, ami lehetetlen 80:27 óra alatt.

Kérdésem, hogy lehet olyan feladatot készíteni, amit lehetetlen elérni, még akkor sem, ha mindent teljesítek????????? Nagyot csalódtam a játékban. Mert ez nem fair.
 

Tejinashi

Erős harcos
Ki vagyok akadva a "Varázslók Zarándoklata" feladaton.

Kb 5 napja csak egy feladatot kaphatok, mert blokkolják, így nem tudok elég varázsló tudást szerezni. 86/89 teljesítettem. Minden, a városban található segítséget felszedtem. A térképen csak a tudáspontos nagydíj felénél tartok. Ezen kívül jönne még a Bölcs Gólemes nagydíj, és csak utána jönne, hogy elérhessem a 10-es szintet a Gólemnél, ami lehetetlen 80:27 óra alatt.

Kérdésem, hogy lehet olyan feladatot készíteni, amit lehetetlen elérni, még akkor sem, ha mindent teljesítek????????? Nagyot csalódtam a játékban. Mert ez nem fair.
Még az event elején lehetett kapni valami kétezer forint köröli összegért egy duplázót, amit ki kellett tenni és attól kezdve a felszedett bigyókat megduplázta. Ezt is megvetted?
 
Ki vagyok akadva a "Varázslók Zarándoklata" feladaton.

Kb 5 napja csak egy feladatot kaphatok, mert blokkolják, így nem tudok elég varázsló tudást szerezni. 86/89 teljesítettem. Minden, a városban található segítséget felszedtem. A térképen csak a tudáspontos nagydíj felénél tartok. Ezen kívül jönne még a Bölcs Gólemes nagydíj, és csak utána jönne, hogy elérhessem a 10-es szintet a Gólemnél, ami lehetetlen 80:27 óra alatt.

Kérdésem, hogy lehet olyan feladatot készíteni, amit lehetetlen elérni, még akkor sem, ha mindent teljesítek????????? Nagyot csalódtam a játékban. Mert ez nem fair.

Nem lehetetlen feladat ez. ;) :)
Minden nap be kell lépni, 2-3-4 alkalommal a város körül összeszedni a varázstekercseket és még a duplázós épület-, vagy varázstekercs vásárlása nélkül is teljesíthető.
Már végigmentem gyémánt befektetése nélkül, a következő Bölcs gólem épületéért megyek, azt adja a 10. fejlesztő után.
Sok haszna ugyan nem lesz 1-es szinten fejlesztők nélkül. :D

A bölcs gólem megszerzéséig csupa nagy tornyot választottam, utána csak a kicsiket.
Késő találtam meg ezt a táblázatot, miszerint a 18-as, a 40, 45, 53-as tornyok választásával haladtam volna a legolcsóbban és a leggyorsabban.

1597501195307.png
 

Csatolmányok

  • 1597501075691.png
    1597501075691.png
    64,3 KB · Megtekintések: 6
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5848

Vendég
Aranyos és kedves event volt ez. :) Én nagyon élveztem. Minden szisztáma nélkül csak kukucskáltam hogy miket lehet nyerni és úgy választottam. Itt még ahhoz is kaptam tippet hogy szerezzek gyorsan 2 bűbájt. A Gólem elég jól ad nem bónuszos árut is. Igaz nem tudom mi lesz az utolsó feladat de 24 óra alatt biztosan megoldható. Én is egy Gólem alapért megyek már. Beilleszkedett az event a napi feladatok közé és külön öröm volt számomra a portálprofit is ha azt kaptam. Nekem nagyon tetszett. Remélem lesz folytatása.. :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
hát ez egy roppant vérszegény event lett. lehettek volna értékesebb nyeremények is de nyilván örülni kell ennek is.
 

DeletedUser5848

Vendég
hát ez egy roppant vérszegény event lett. lehettek volna értékesebb nyeremények is de nyilván örülni kell ennek is.
Kedves RED ! :) Bár nem tudom mi az utolsó feladat, a végén az óriáskerék azért nem rossz. Azért írtam hogy remélem találkozunk még ezzel az eventel, de legközelebb másabb formában és olyan nyereményekkel, ahol minden játékos megtalálja azt amit keres. Ezért fontosak a visszajelzések a fejlesztőknek. :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Venom40 nekem ebből az eventből SEMMI nem kellett. kínomban elszórtam az összes tekercset a 10tp áldás napi díjra de az is olyan semmit mondó volt. azért min 20 tp áldást elvárna az eventtől a játékos de ez van. attól még nem fogom körbe ugrálni ezt az eventet mert olyan sokat nem tett hozzá a fejlődésemhez. azaz óriás kerék is... hát nem esek hasra tőle
 

DeletedUser5848

Vendég
@Venom40 nekem ebből az eventből SEMMI nem kellett. kínomban elszórtam az összes tekercset a 10tp áldás napi díjra de az is olyan semmit mondó volt. azért min 20 tp áldást elvárna az eventtől a játékos de ez van. attól még nem fogom körbe ugrálni ezt az eventet mert olyan sokat nem tett hozzá a fejlődésemhez. azaz óriás kerék is... hát nem esek hasra tőle
Lehet hogy Cyklon kupán vág ezért, de kérlek gondolj a többiekre is. Sok játékosnak, azért tett hozzá a fejlődéséhez. Az olyan kicsiknek is mint én vagyok. :) Tudod aikik most kezdtek és végig tudták vinni,vagy egy darabig. Elvenar jövője a játékoson múlik. Azokén is akik most regisztráltak. . Kell nekik is a sikerélmény. Hogy maradjanak és kitartsanak a játék mellett. :) Bevallom az időzár nekem is fura volt. Hogy a szavaidban van igazság azt is aláírom. Talán ismered a The West nevű játékot. (InnoGames) Már sokszor temették, de szerecsére még mindig megvan. Mert a játékosok tartják életben.
 

Trezi

Újonc
Már ne is haragudjanak de ez az event hatalmas csalódás nekem mint ujoncnak. Nem találok logikát abban hogy megoldottam az összes feladatot és egy csomószor beléptem hogy szedjem a földröl is a tekiket mégis nem hogy lvl10ig csak lvl8 lett a gólem. Ha lehet ne gyémántra épülő eventet hozzunk létre...
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Venom40 néztem az épületeket nem mozgatott meg egyik sem. nem adtak sok kulturát/lakost. az eventes épület sem a világ közepe nekem minden megy a kukába. szerintem a kicsiknek sem volt egy nagy élmény ez. azt az IQ bajnokot aki vasárnapra utolsó feladatnak azt adta h szerezz 20 ereklyét adnék neki egy tockost... ha nincs tartományom ami nincs teljesítve h csináljam meg?? vicc
 

DeletedUser5848

Vendég
Ezt aláírom ! :) Nagyon meglepódtem a 20 ereklyén az utolsó napon. Aki meg magasabb szinten van és nincs felderített tartománya, de 1öbb mint 24 óra neki, az most gyorsítókkal kellett hogy megoldja. De volt azért jó dolog a naoíjak között is. Sőt a gólem relatíve nem túl a a 4x4-es méretével.
 

Wiccara

Veterán
lvl10ig csak lvl8 lett a gólem.
Szia,

erről az eventről azt kell írjam, mindenféle tervezgetés nélkül, "vakon" rohantam neki... bár nem is rohantam, megvártam mindent, ahogy jött ;)
A korábbi eventek megkívántak bizonyos tervezést, rengeteg plusz manu és műhely letételezést, sok meló volt vele, és voltak érte értékes (arányaiban jobb kulti-lakos, vagy jobb fődíj) nyeremények.
Amikor tetszett a napidíj, nagyokat nyitogattam rá; a rézsárkánynál pl. Sokszor kaptam +200,250 varázslótudást ilyenkor. A többi napon az egység-áldás érdekelt, ezért a 18-as bástyákra mentem. A mai 20 ereklyés feladatot - mivel nincs bajnoki- el is engedtem.
A 10-es gólem mellett van még egy alap, és egy fejlesztés ahhoz is. Lehet mondani, hogy szerencse kérdése, de fentebb @BloodyMAti remekül levezette a matekját. Nem nevezném nehéznek az elérését, ahogy ennek arányában a díjazás is csak oklevél, nem aranyérem. Korábban választani kellett egy eventnél, hogy a fődíj érdekel ( ennek érdekében csak kicsit szabadott szinte nyitni annak eléréséért) vagy valamelyik napidíj, és arra a napra kuporgatni. Tény, hogy aranyfőnix és barnamaci után sokaknál magas a mérce a fődíj tekintetében; ahogyan az is elképzelhető, hogy a raktárban lapulnak ennél jobb kaliberű kultik.
Összességében nálam a grafika maximálisan 10 pont, örülök annak, hogy elfelejtettük végre a 16 masnis csere-forgatós nyitogatósdit, tetszett, ahogy a térképen haladt és bástyákhoz, várhoz ért; számomra az egység áldások voltak a leghasznosabbak.
Talán ideje lenne a fejleszthető fődíjak elengedésének ( nem kevés gondot okoz a fejlesztések esetleges beszerzése) és visszanyúlni kicsit a szettes fődíjakhoz, de ez csupán magánvélemény ;)
 
Ezt aláírom ! :) Nagyon meglepódtem a 20 ereklyén az utolsó napon.

Én nem lepődtem meg, mert itt le van írva: Napi küldetések
...,de nagyon örülök neki, mert az összes felderített tartományban 3-4-5X-ös túlerő van.
Pont vége lett a bajnokságnak, és ugye torony sincs. :(
Valamiért a varázsakadémia se dobott lehetőséget ereklye gyártására.
Dafke megcsinálom. ;) :D

(Meg is lesz az. ;)
A Varázsakadémia, a 2-es szintű bónuszos árumra rakott ki ereklyét legyártásra.
Kettős haszon. :D )
 
Utoljára szerkesztve:
Fent