• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Varázsakadémia Barkácsolás fordulójának 1 órával történő eltolása (hogy ne 22:00-kor legyen a forduló)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

MesterAlma13

Erős harcos
A Varázsakadémia ugye 6 óránként ad új recepteket
4 órakor, 10 órakor, 16 órakor, 22 órakor
így kimarad az éjszakai lehetőségekből az, aki
- 10 óra előtt lefekszik - mint többször én is
- aki éjszakásban dolgozik, és nincs lehetősége kütyüzni

javaslatom az lenne, hogy egy órával csúsztassák el az egész rendszert hogy mindegyik receptúrából kijuthasson minél többünknek
tehát legyen a forduló:
3 órakor, 9 órakor, 15 órakor, 21 órakor
tehát
- aki "korában" fekszik, még lenne lehetősége egy barkácsolást elindítani ha van megfelelő ajánlat
- aki éjszakás, még tud egyet válogatni meló előtt

kérlek támogassátok, ha úgy érzitek, jó lenne az éjszakai receptekből többször válogatni
Köszönöm
 

Wiccara

Veterán
javaslatom az lenne, hogy egy órával csúsztassák el az egész rendszert
Szia,

azt tanácsolom, mielőtt ötletet vetnél fel, előtte az általános kérdéseknél vesd fel a problémádat, és kérdezd meg, ki mit tanácsol..
Nonszensz, hogy azt gondolod, a Te bioritmusod miatt változtassák meg a játékot!
Vedd fel a járdát az akadémia elől és megállítod az óráját, tedd vissza, amikor úgy ketyeg a biológiai órád... vagy áldozz rá egyszer 50 gyémit a keverésre a megfelelő csillagálláshoz..
 

Mihaszna

Veterán
Na ezen most jót röhögtem :)

(igazán kibővíthetnék a smile repertoárt. Például a nevetve síró smile-val, mert néha nagy hasznát lehetne venni) :)
 

MesterAlma13

Erős harcos
jobb ha le tudom ezt azzal hogy köszönöm a tippet, mivel ezt eddig nem tudtam és nem is vettem észre.
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
Nekem jobban tetszene, ha 1 nap egyszer váltana csak, de akkor egyszerre 20 recept legyen elérhető. Az lenne igazságos mindenkinek. Teljesen mindegy lenne ki mikor kel, fekszik és mikor tud belépni. Nem kerül hátrányba az, aki ritkán tud belépni és nem fáj annak se, aki sokat van itt.
 

Putyika

Veterán
Az lenne igazságos mindenkinek.
Szerintem nem. Aki többet dolgozik (ebben az esetben többször lép be a játékba), az többet is érdemel.
nem fáj annak se, aki sokat van itt.
Bocs, de ezzel sem értek egyet. Nálam folyamatosan megy a barkács, de igyekszem mindig olyat készíteni ami nekem hasznos is. Ha naponta váltana egyáltalán nem biztos, hogy lenne a 20 recept között annyi értelmes, ami kitöltené az időt a következő körig.
 

bere007

Veterán
Szerintem nem. Aki többet dolgozik (ebben az esetben többször lép be a játékba), az többet is érdemel.

Igen, régebben ez így volt. De azóta felütötte a fejét a fene nagy liberalizmus a játékban is, ld a bajnoki teljes átszervezése... így aki sokat dolgozott, haladt, fejlődött most a jutalma az lett, hogy sokkal nehezebb a bajnoki (és az "újoncok" meg kiröhögnek minket és hisztisnek neveznek, mivel nekik könnyű lett és most nagy királynak érzik magukat).

Bocs, de ezzel sem értek egyet. Nálam folyamatosan megy a barkács, de igyekszem mindig olyat készíteni ami nekem hasznos is. Ha naponta váltana egyáltalán nem biztos, hogy lenne a 20 recept között annyi értelmes, ami kitöltené az időt a következő körig.

Nálam is megy, még sokszor az is, ami nem kell és azt is gyorsítózom. Most 6 óránként van 5 recept, az napi 20 recept 4 részletre. Most ez lenne egybe leosztva. Ugyan azt kapnád, csak nem tagoltan. Csak annyi változna, hogy aki csak 1x tud belépni ő is 20ból választhat és aki 6 óránként belép, ő is 20ból választhat. (itt csak az új receptek kérése lenne kérdéses, hogy hány gyémántot kérnének el érte) Ez miért is ártana? :) Erre nem fogsz tudni írni 1db olyan érvet se, amiért ez hátrányosan érintene bárkit is. ;)
 

Erica

Veterán
...töröltem, mert rájöttem hogy teljesen felesleges erre minden szó...bioritmus...kész vagyok....:):):):)
Elnézésed kérem, de nem támogatom az ötletet!
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Erre nem fogsz tudni írni 1db olyan érvet se, amiért ez hátrányosan érintene bárkit is. ;)
Nem szívesen mutatok rá, mert én örülnék az ötletednek, de az Innot hátrányosan érintené, hogy kevesebb gyémántot kaszálhat a plusz receptért. És ha erre azt mondod, hogy de hát csak meg kell emelni a gyémi igényt, az nem ugyanaz, mert az tiszta pszichológia, hogy az emberek többsége könnyebben ad ki 4*50-et 1*200-nál.
 

Mihaszna

Veterán
Nekem jobban tetszene, ha 1 nap egyszer váltana csak, de akkor egyszerre 20 recept legyen elérhető. Az lenne igazságos mindenkinek. Teljesen mindegy lenne ki mikor kel, fekszik és mikor tud belépni. Nem kerül hátrányba az, aki ritkán tud belépni és nem fáj annak se, aki sokat van itt.

Ez miért is ártana? :) Erre nem fogsz tudni írni 1db olyan érvet se, amiért ez hátrányosan érintene bárkit is. ;)

Nem biztos, hogy jó lenne. Összeszedtem néhány receptet, amik előfordulnak. A lista nem teljes, hirtelen ennyi jutott eszembe.

Kisállateledel
20, 14, 8, 5, 2, 1 órás, valamint 45, 30, 15 és 10 perces gyorsítók
Váratlan ajándék (33%, 100%, 20%
Királyi Restauráció (10, 20, 30)
Főnix madarak (abban az esetben, ha nem rendelkezel vele, tehát ez kérdéses)
Portálprofit (15 és 20%)
Orkfészek
Ereklyék
Ork Stratégiák Edzőpályája
Tudáspont (15, 10 3, 1)
Ősi Tudáspont (20, 15, 10, 7, 5, 3)

Ha a te elképzelésedet (azaz: 20 recept/24 óra) és a jelenlegi mechanizmust vesszük figyelembe (azaz: Random leosztás), akkor előfordulhat, hogy a mosolyod nem lesz őszinte. Mert ha a 20 receptből 9 ereklye lehetőség (amire neked a legkevésbé van szükséged), + 3 Váratlan ajándék (ami szintén nem biztos, hogy égetően fontos számodra), + 45, 30, 15, 10 perces gyorsítók (amiből esetleg a legnagyobb az, ami érdekelhet), és még bedob mellé egy 10-es, 7-es, 5-ös és 3-as ősi tudáspontot, akkor valószínűleg a 20 ajánlatból 2 vagy 3 az, ami érdekelhet. A többi érdektelen számodra. És 24 órát kell várnod az újabb keverésre, ami nem biztosít arról, hogy a következő leosztás kedvezőbb lesz, mivel Random ossza le. Nem állítom bizton, hogy a 20 ajánlatból mindig csak 2-3 olyan lenne, ami kedvező, de ha mondjuk benne volna az összes KR, a Portálprofit, 20 és 14 órás gyorsító, Ősi TP-k, kisállateledelek (többféle barkácsolási lehetőséggel), akkor meg felmerülhetne az a gond, hogy kevés a KK, és a guta ütné meg az embert, hogy van gyorsító, hogy mindet legyártsa, de nincs KK hozzá. Így a KK gyártását kellene felgyorsítani. Persze nem látok bele senkinek se a tarisznyájába, hogy mi rejtőzik benne, de nem feltétlen jelenti azt, hogy könnyen menne minden. Jobb ez a 6 órás megoldás. Akinek új recept kell, ott a keverés lehetősége.

Az eredeti ötletet nem támogatom.
 
Utoljára szerkesztve:

Wiccara

Veterán
Az eredeti ötletet nem támogatom
Az "eredet" nem is ötlet, mivel téves felvetésen alapszik. A többi csupán a fantázia műve.. ;)

ui. a felsorolásból kihagytad a kedvenceim: a vallorián, a 3 féle 5 napos jutikultik, a fesztiválkereskedő.. amit utálok az az utazó kereskedő, sakk-készlet..a sok lexikon.. ajajj tényleg rengeteg cucc van!
 

Putyika

Veterán
Erre nem fogsz tudni írni 1db olyan érvet se, amiért ez hátrányosan érintene bárkit is. ;)
Szerintem, főleg amilyen az én "szerencsém", sokkal több idő menne el felesleges dolgok készítésével. Több váltás, több esély jó receptre. ;)
De nézzük mások szemszögéből is, vannak akiknek hiányuk van töredékből vagy katalizátorból, ők nyilván alaposan meggondolják, hogy mit barkácsolnak. Mindenféle bonyolult képlettel ki lehetne számolni matematikailag is, hogy milyen esélyekkel, mennyi jó receptet adna az egyik vagy a másik variáció...de vegyük inkább a pszichológiai oldalát. A jelenlegi állapot szerint, ha nem ad semmi értelmeset, akkor 6 óra múlva új esély jön, ez még emészthető, viszont szörnyen demoralizáló lenne 24 órát várni. Azt hiszem ez sokaknak a kedvét szegné.
 

bere007

Veterán
Nem szívesen mutatok rá, mert én örülnék az ötletednek, de az Innot hátrányosan érintené, hogy kevesebb gyémántot kaszálhat a plusz receptért. És ha erre azt mondod, hogy de hát csak meg kell emelni a gyémi igényt, az nem ugyanaz, mert az tiszta pszichológia, hogy az emberek többsége könnyebben ad ki 4*50-et 1*200-nál.

Természetesen én elsődlegesen játékos szemmel néztem. Ami nekem nem lenne jó, azt le se írom, nem akarok nekik mégtöbb ötletet adni. Ha így nézzük, akkor hátrányosan érinti, de ezt meg lehetne úgy oldani, hogy marad az 50, de már csak 5 recept lesz látható. És így többet tudna barkácsolni mindenki, kevés lenne a KK, a torony felé terelné az embereket és most ez az egyik legnagyobb cél. Ott igaz nyerhető gyémánt, de költeni is lehet ott egységek felélesztéséhez, vagy következő kör vásárlásához. És így már lehet, hogy ott több bejön, mint amennyi itt kimegy. Abba meg csak ők látnak bele, hogy egyik-másik oldal mennyit hoz és visz.

Nem biztos, hogy jó lenne.

Mivel ezt a híres random generátor intézi, így szerintem teljesen felesleges ennyire részletesen spekulálni. Ha mázlid van, akkor ad, ha nincs és valami bekattan nála, akkor szívás. Volt, hogy napi 4 leosztás nem ért annyit, mint egy másik nap 1 leosztás. Ez (se) rajtunk múlik.

amit utálok az az utazó kereskedő, sakk-készlet..

A sakk készletet egyszer csináld meg, hagyd a raktárba és többet nem fogja feldobni. Ezért van a raktáramba a sakkészlet és az összes fejlődő épület, hogy nehogy azt dobja fel. A raktárba elfér, többet nem dobja fel és a gond egy (kis) része megoldva.

Mindenféle bonyolult képlettel ki lehetne számolni matematikailag is, hogy milyen esélyekkel, mennyi jó receptet adna az egyik vagy a másik variáció...

Ha rám hallgatsz ezt hamar el is felejted. Itt nincs olyan, hogy esélyek, valószínűség és egyebek. Ha a mázlid van kapsz, ha nincs, akkor nem. Nem tudsz azon taktikázni, hogy vajon beadja-e. Néha bekattan és csak kacatot ad, néha meg szinte csak jót. Amióta lebarkácsolok mindent, gyakrabban ad jókat. Bár nem feltételezem azt, hogy figyelné a barkácsolásokat és aszerint adja, de jobb biztosra menni.
 

Putyika

Veterán
Ha rám hallgatsz ezt hamar el is felejted.
Elengedtem én ezt magamtól is. :D Ezért írtam, hogy nézzük inkább emberibb megközelítésből a dolgot.
Emlékszem rá, hogy amikor elindult ez a funkció (és még alig volt töredékem) mennyire vártam, hogy leteljen végre az idő és új recepteket kapjak, amikor éppen nem volt semmi értelmes. Most a felvetésed kapcsán belegondoltam, hogy milyen érzés lenne 24 vagy közel annyi órát várni...
 

bere007

Veterán
Most a felvetésed kapcsán belegondoltam, hogy milyen érzés lenne 24 vagy közel annyi órát várni...

Na akkor mégegyszer. Ugyan azt fogod kapni, de nem 6 óránként 5öt, hanem egybe megkapod mind a 20at arra a napra. Ha abból 1 sem jó, akkor az azt jelenti, hogy az aznapi 4 keverés, amiért 6 óránként belépnél is ugyan olyan gyér lenne.

Na mindegy, nem akarom ragozni és nem is fogom, aki akarja megérti, aki nem meg nem.
 

Calyr

Veterán
Itt nincs olyan, hogy esélyek, valószínűség és egyebek. Ha a mázlid van kapsz, ha nincs, akkor nem. Nem tudsz azon taktikázni, hogy vajon beadja-e. Néha bekattan és csak kacatot ad, néha meg szinte csak jót. Amióta lebarkácsolok mindent, gyakrabban ad jókat. Bár nem feltételezem azt, hogy figyelné a barkácsolásokat és aszerint adja, de jobb biztosra menni.
Amit írok, az nem univerzálisan tényszerű, csak saját tapasztalat. Amióta rendszeresen lepörgetem 50 gyémivel a nekem nem tetsző recepteket, SOKKAL gyakrabban ad be olyan receptsort, amiből érdemes gyártani. Néha egyszer van olyan, hogy a második-harmadik után sincs semmi jó, ilyenkor hagyni kellene, mert volt, hogy a hatodikra jött az első értelmes (párszor próbáltam), de amúgy ez havi egy alkalom kb. a napi sokféléből.
Szóval nem tudom, hogy lehet-e összefüggés, meg lehet ilyesmire még célozgatni sem lenne szabad, de szerintem igenis elképzelhető ilyen összefüggés... és ha jobban belegondolok, még a hátterében is akadna logika. ;)
 

Putyika

Veterán
Na mindegy, nem akarom ragozni és nem is fogom, aki akarja megérti, aki nem meg nem.
Én értem, hogy mit mondasz, csak kicsit másképp, kevésbé gyakorlatias oldalról próbáltam megközelíteni.
Ha abból 1 sem jó, akkor az azt jelenti, hogy az aznapi 4 keverés, amiért 6 óránként belépnél is ugyan olyan gyér lenne.
Ez így van...bár mint korábban írtam, szerintem több keverés, több esély jó dolgokra, de nem ez a lényeg.
Igen, jó esély van rá, hogy mind a 4 keverés felesleges dolgokat dob be....de legalább van mire várni, reménykedni, hátha a következő jó lesz.
Azt próbáltam kifejteni, hogy "lelkileg megviseli" az embert, csökkenti a lelkesedését, ha 6 óra helyett 24-et kell várni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent