• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Várostervező nézet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1168

Vendég
Sokszor problémás az épületek mozgatása, rendezése és elhelyezése a különböző méretetek miatt. Ez különösen igaz akkor, amikor időszerűvé válik az utak cseréje. Egy „várostervező mód” bevezetésével ezt a problémát lehetne orvosolni.

Elképzelés: Ebben az üzemmódban az épületek alapterülete látszana csak valamint az utak. Az utak grafikájából jól látszik, hogy milyen típusú (amennyiben láthatóak). Az épületeket lehetne épület kategóriánként (épületek menü) egy egy színnel jelölni. Középen az épületet jelölő ikonnal, valamint plusz egy számmal, ami az épület szintjét mutatja (hasonlóan az elvenarchitect felületéhez). Ezen funkciót be illetve kikapcsoló ikont a jelenlegi Eladás, Mozgatás ikonok mellett lenne célszerű elhelyezni.
 

DeletedUser1130

Vendég
Jó lenne, ha kezdenének végre valamit az átépítéssel. Minden ilyen jellegű ötletet támogatok (csak sajnos hiába "panaszkodunk" az átépítés bonyolultságára és ad egy csomó ember egy csomó jó ötletet, hogy hogyan lehetne ezen egyszerűsíteni nem lesz belőle soha semmi....
 

DeletedUser1168

Vendég
Félre értés ne essék nem a tervezés lehetősége hiányzik a játékból. Többek között arra van a kockás füzet és a fent említett webes alkalmazás. Az igazi kihívást az úthálózat korszerűsítése jelenti. Valamint a "várostervező módban" az épületek szintjei is számmal lennének jelölve, így pl. a sokadik lakóépületnél sem nézi be az elf (vagy ember), hogy melyiket is hagyta még ki a sorból. Ezen elképzelés megvalósítása csupán a játék komfortérzetén javítana nem érdemi (játéktechnikai) fejlesztés.
 

Corvo

Veterán
ezzel az a baj, hogy egy külön oldalra el kell menni, de az itteni átláthatóságot sajnos nem segíti :( Nekem sajnos sokszor van, hogy annyira tömött a város, hogy nem látom az épület mögötti dolgokat...
Félre ne értsetek azért támogatom.
 

DeletedUser1519

Vendég
Ez szerintem egy nagyon fontos fejlesztés lenne. A játékot nem befolyásolná, de az egyszeri játékos életét nagyon megkönnyítené, úgyhogy erőteljesen támogatom!
 

Siorna

Veterán
Ez egy nagyon klassz program, csak az vele a baj, hogy ahhoz, hogy egyáltalán el tudjak kezdeni tervezni, előbb fel kell építenem az éppen aktuálisan meglévő városomat. És ez még nekem is 17 percembe telt, pedig nagyon kicsi vagyok. Mennyi lehet egy Nagynak?
A játékba épített alaprajz-nézet abban lehetne sokkal több, hogy a meglévő városomat kapásból mutatná ebben a formában.
Ja: és arról nem is beszélve, hogy én tudok angolul, de van/lehet olyan játékos, aki alap szinten sem. Neki azért úgy még hosszabb kitalálgatni, melyik gomb mit jelent. Vagy püsztüljön, aki nem tud angolul?
Summa summárum: Támogatom az ötletet!
 

DeletedUser3

Vendég
Az ötlet jó, az egyetlen probléma, hogy a játékba ezt így nem lehet beépíteni, így sajnos el kell utasítani.

(Nyilván van olyan ügyes programozó, aki meg tudja csinálni, nem is vitatom, de a játék motorja ezt nem teszi lehetővé, ahhoz sokkal többet kellene átalakítani, ami nem fog megtörténni egyhamar...)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent