• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Város nézet

Dizel1

Veterán
A városunkból alap helyzetben látszik, amennyi látszik. A scroll gombbal bele tudunk nagyítani. Ez jóóóóó. De jó lenne időnként egy globális képet látni, amit csak a böngésző átállításával tudok elérni, ami nem szerencsés. Nem lehetne megcsinálni a fordítottját is?
Azaz a scroll gomb ellentétes irányba görgetésével kicsinyíthetné a várost, miáltal több rész válna láthatóvá egyszerre.
 

Dizel1

Veterán
Kipróbáltam. Nálam 67%-nál még igen, 50%-nál már nem látható a város.
Beérném 1 kicsinyítéssel, mint ahogy rendelkezésünkre áll egy nagyítás. Szerintem praktikus lenne.
Megnézem most már én is számszerűen. Mínusz 50%-nál majdnem belefér az egész beépíthető terület. Jó lenne néha egyben, vagy közel egyben látni, mint ahogy néha jó belenagyítani.
 

DeletedUser929

Vendég
Ezt pl megoldották a mobilos verzióban. Ott van egy olyan kicsinyített nézet, ahol majdnem látszik az egész város. Én örültem neki.
 

DeletedUser2286

Vendég
Ezt pl megoldották a mobilos verzióban. Ott van egy olyan kicsinyített nézet, ahol majdnem látszik az egész város. Én örültem neki.
Ez jól jönne a PC-s verzióban is. :)
A saját városomat ismerem, ott nem hiányzik, hogy lássam az egészet egy képen. Viszont a pacsizásoknál jól jönne egy távlati kép, hogy ne kelljen 3-4x húzogatni a várost ide-oda, amíg megtalálom a pacsizandó épületet.
 

DeletedUser3213

Vendég
Pacsizni mobilról kell ;) Kultúr épületeknél beadja mindig azt amivel legtöbbet segítünk a másiknak. A gépemre pontosan ezért került fel a BlueStacks (androidemulátor). A töltögetés "hiánya" miatt 1/10 annyi idő végig pacsizni az egész környéket. (Egy másik ilyen emulátor a Nox).

A témához is hozzászólva nekem egy egy felülnézet (ami csak nézet, pakolászni nem lehetne benne) kellene, némelyik "burjánzó" épület mögött nem mindig tűnik fel az üres hely :D
 

Dizel1

Veterán
A témához is hozzászólva nekem egy egy felülnézet (ami csak nézet, pakolászni nem lehetne benne) kellene, némelyik "burjánzó" épület mögött nem mindig tűnik fel az üres hely :D
Igen. A téma felvetése óta nekem is eszembe jutott. Elegendő lenne egy teljesen igénytelen nézet is, hiszen csak a nem látható dolgok láthatóvá tétele lenne a cél. Eddig fölemeltem, és arrébb tettem az épületeket amikor rendezkedtem, de ezt most nem tudom megcsinálni az új, összefüggő épületekkel, mert akkor elveszítem az éppen folyó termelést. Ráadásul ezek nagyobbat takarnak, mint a régiek.

Úgyhogy ennek szellemében kiegészítve újraélesztem a felvetésemet:

Jó lenne, ha a "scroll" gombbal eggyel kicsinyíthetnénk is a nézeten, nem csak nagyíthatnánk, és jó lenne egy sematikus - statikus, vagyis egy egyszerűsített állóképes felülnézet, ami akár a hőn áhított kicsinyítés utáni görgetéssel állna elő.
 

DeletedUser

Vendég
Mi a probléma egy scrollos kicsinyítéssel, és utána egy fényképszerű felülnézettel?
Szerintem semmi. :) Csak vagy meglesz, vagy nem. Ha elutasították, pláne.
Próbálunk segíteni, h addig is boldogulj. :) Pl. ha megfogsz egy darabka utat és azt körbeviszed, előbukkannak a lyukas helyek (az zöld kerettel lesz, ugye, mert oda lerakhatnád). :)

Mire ezt úgy berendezem, mint a városomat, addigra felépítek egy újat is.
Egyszer csináltam meg a városomat benne, azóta csak módosítom mindig az aktuálisra. Régóta használom, nekem nagyon hasznos. :)
 

Dizel1

Veterán
Szerintem semmi. :) Csak vagy meglesz, vagy nem. Ha elutasították, pláne.
Próbálunk segíteni, h addig is boldogulj. :) Pl. ha megfogsz egy darabka utat és azt körbeviszed, előbukkannak a lyukas helyek (az zöld kerettel lesz, ugye, mert oda lerakhatnád). :)
Kedves tőletek. (Ezért nyomok is egy-egy pipát nektek.) Én megoldom, de valaki előttem hozzáfűzte a gondolatot, és azt vittem tovább. A tervező felülettel már találkoztam, és nagyon meg is örültem neki, de aztán amikor kiderült, milyen körülményes, akkor felhagytam vele. Egyébként meg más párhuzamosan felépíteni a városomat a tervezővel, és más lenne egy felülnézet, amin meglátsz egy ott felejtett útdarabkát, vagy egy minimális helyigényű kultúrát. Vagy nem érzékelhető üres négyzeteket.

Tehát én támogatom az ötletemet. :):)
 

GreenKnight

Veterán
Egyszer kell megcsinálni, ami kb. fél óra alatt megvan. Utána én hetente amikor kicsit ráérek, akkor 5-10 perc alatt aktualizálom. ez a játék már csak ilyen... ha akarsz valamit, akkor meg kell érte dolgozni. ;)
 

Dizel1

Veterán
Egyszer kell megcsinálni, ami kb. fél óra alatt megvan. Utána én hetente amikor kicsit ráérek, akkor 5-10 perc alatt aktualizálom. ez a játék már csak ilyen... ha akarsz valamit, akkor meg kell érte dolgozni. ;)
Megint azt kell mondanom, hogy részigazságod van.
Rengeteg idő lemásolni a várost. És amikor egy küldetéshez, vagy bármi okból ideiglenesen átrendezi az ember, akkor nem biztos, hogy minden mozdulatot le tud, vagy le kell másolni. És amikor eljön a másolás ideje, akkor nem hiszem, hogy a véletlenül benn maradt hibát le tudja másolni bárki is.
Viszont az aktuális műholdkép megmutat mindent. A másolat és a felülnézet két különböző célt szolgál, szolgálna.

Mert ha főállásban Elvenart játszanék ...
 

DeletedUser3

Vendég
A zoom opciók bővítése nem élvez prioritást a fejlesztésben.
 
Fent