• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Város átépítésének megkönnítése

DeletedUser

Vendég
Helló! Nagyon nehéz az Elvenarban átépíteni a várost, szükséges lenne valahogy egyszerűsíteni a játékosok életét.
- Jó lenne a FOE módszere, hogy két épület cserélhető legyen. Ez azt jelenti, hogy amikor le akarsz rakni egy épületet a jelenlegi ismert piros/zöld jelölő helyett legyen ugyan úgy egy kék. Ez azt jelenti, hogy le tudod rakni az épületet, de akkor felveszel egy másikat. Ez már sokat segítene.
- A legjobb az lenne ha lenne egy tervező módja a játéknak. A 3D épületek átalakulnának 2D-vé, és lenne egy épület puffer, ahova bekerülnének csoportosítva a felszedett épületek. A változásokat akkor léptetné életbe a játék, ha minden épületet visszapakoltunk.
 

DeletedUser

Vendég
Felhívták a figyelmemet a elvenarchitect.com várostervezőre. Az nagyon jó, esetleg nem lehetne összekapcsolni az "éles játékkal"? Egy ilyen üzleti megoldás a tipikus win-win helyzet. Nyerne a InnoGames is, hiszen minimális erőfeszítéssel lenne egy(vagy több) független tervező hozzá. Nyerne az elvenarchitect.com is, hiszen lenne egy csomó extra látogatója.
Annyit kéne tenni, hogy a játékban készítenének egy export és import funkciót az épületekről, illetve elhelyezkedésükről.
Adnának egy részletes leírást az import-export fájl szerkezetéről, hogy bármelyik független weblapszerkesztő készíthessen várostervezőt hozzá.
Visszaolvasásnál, pedig ellenőriznék, hogy minden épület szerepel-e és nincs-e több, ami aktuálisan létezik a városban.
 

DeletedUser1114

Vendég
Sokat segítene egy régi jól bevált bal oldali shift billentyű használat is. Sok régi - kis gépigényű- játéknál használt módszer. A bal shift bill lenyomásakor eltűnik minden épület és csak az alaprajz látszik. Ezzel a nagy városok is azonnal átláthatóvá válnak. Ezzel a módszerrel egyszerűbb az átépítés.
 

DeletedUser

Vendég
Hát nem volna rossz ha legalább annyi fejlesztés lenne ebben az irányban hogy legalább az két azonos területű épületet meg tudjak cserélni. Teljes mértékben támogatok minden ez irányú törekvést.
 

DeletedUser804

Vendég
Ez egy nagyon tetszetős elképzelés, nem egyszer csak azért bukott meg az átépítésem mert 1-1 sarok ütközött és meg kellett várni a következő bővítést vagy épp el kellett volna adni valamit. Mindazonáltal ha csak pici hely kellene a pakolászáshoz akkor esetleg tudom ajánlani ideiglenesen az utak eladását(persze ez a fejlett utaknál fájó pont de valamit valamiért).
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon jó lenne egy ideiglenes tároló, amibe addig be lehet pakolászni a dolgokat, ameddig az ember kitalálja az új elrendezést. Csak akkor engedné a mentés, ha minden ki van pakolva belőle (így nem lehet állandó jelleggel tárolni benne a dolgokat -bár az sem lenne rossz!-, csak addig, ameddig az ember rendezget). Ha valamiért félbeszakad a pakolászás és még vannak épületek a tárolóban, akkor automatikusan a rendszer visszaállítja a pakolás megkezdése előtti állapotot. Ez tényleg kellene, mert új területet nagyon nehéz nyitni (főleg kezdőként) és alig van hely, mert sok épület kell a boldoguláshoz!
 

Tekla

Tapasztalt építő
Nagyon jó lenne egy ideiglenes tároló, amibe addig be lehet pakolászni a dolgokat, ameddig az ember kitalálja az új elrendezést. Csak akkor engedné a mentés, ha minden ki van pakolva belőle (így nem lehet állandó jelleggel tárolni benne a dolgokat -bár az sem lenne rossz!-, csak addig, ameddig az ember rendezget). Ha valamiért félbeszakad a pakolászás és még vannak épületek a tárolóban, akkor automatikusan a rendszer visszaállítja a pakolás megkezdése előtti állapotot. Ez tényleg kellene, mert új területet nagyon nehéz nyitni (főleg kezdőként) és alig van hely, mert sok épület kell a boldoguláshoz!
Nagyszerű gondolat, én ezt magamban virtuális világnak fogalmaztam meg, ahova be lehetne rakni az épületeket az átrendezésig.
 

DeletedUser631

Vendég
Ez már egy régi történet. :) Alaposan elvetették!
Hoshit nem pontosan, de nagyjából idézve : ne akarjuk leegyszerűsíteni a játékot egy fagolyó szintjére..... :oops:
Igen sajnos azt olvastam, hogy az épületek forgatását elvetették, én a városéra írtam mert az is nagy segítség lenne ha minden oldalról láthatnánk
 
Fent