• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Trollpiac II.

Calyr

Veterán
Ha már a jelek szerint sokféle nyereménynél a véletlengenerátor/kaszinózás hosszú távon is Elvenaros védjegy marad, és az előző ötlet kapcsán jogosnak tűnik az a jelzés, hogy a sok városos játékosok trükközése kivédhetetlen, akkor azt javasolnám, hogy toljuk el a kérdést a további szerencsejáték irányába.

Szerintem sokat segítene a játékosoknál felhalmozódó, nekik nem szükséges nyeremények jelentette csalódottság érzeten, ha lenne lehetőségük más nyereményeket nyerni velük a nekik nem szükséges nyeremények helyett. Ez kb. úgy mehetne, hogy a játékos bedobálja a programba a cserére kínált nyereményépületeit, mire a Trollpiac (véletlengenerálással) visszaadna neki mondjuk 5 választási lehetőséget. Az elv maradhat a már ismert szerencsefaktor, minél értékesebb az épület, annál nehezebb megnyerni (és talán külön újat programozni sem kell, ha a láda mechanika átvehető).
És itt akár gyémánttal lehetne új leosztásokat is kérni, mint a barkácsolásban (legyen ez is becsatolva).

Technikai részletek:
- a több épületből választás lehetősége szerintem fontos. Ezzel együtt ennek kötelező választásnak kell lennie, hogy ne lehessen vele trükközni (kilépni belőle, félbehagyni nem szimpatikus leosztás esetén). Azaz az is benne van, hogy ha betettük, ami nem kell, lehet nem nyerünk sokkal jobbakat - de ez is a játék része, ez is kockázat.
- Az arányok természetesen kiemelten fontosak. A területi arány pl. alap - maximum a betett nyereményépületek alapterületének összege nagyságú nyeremény legyen nyerhető. Vagy kicsivel kevesebb, hogy ne egy az egyben menjen ez a csere, azért legyen ára is.
- Szerintem azzal sem lenne gond, ha 1:1 helyett 4:3 arányban lehetne erre rápróbálni - azaz ha beteszek 4 db 1*1-es épületet, annak területösszege 4, akkor maximum 3 egységet foglaló épület jönne be receptbe. És akkor nem lehet végtelenségig pörgetni.
- Az is fontos, hogy ez csak egy másféle lehetőség lenne, mint a barkácsolás, azaz annak semmiképp nem vághat alá - csak a lehetőségeket bővíti hasznos épületek megszerzésére!
- De akár még azt is el tudnám képzelni, hogy jelentős erőforrás befektetésekkel (és itt a hangsúly az adott korhoz igazítottan jelentős befektetésen van) lehetne növelni a jobb épületek nyerési esélyeit. És akkor sokkal jobban ki lehetne használni egy sor, a korok végére jelenleg kb. kihasználatlan erőforrást, mint arany, alapanyag, mana, isteni magok (és ezzel új motiváció jelenhetne meg ezek gyűjtésében is).
- első körben a végtelen torony nyereményei kapcsán jutott ez eszembe (eddig minden tornyot megcsináltam, így hegyekben áll nálam egy sor nyeremény, amit sosem fogok használni), de ez voltaképpen kiterjeszthető lenne minden, a raktárba kerülő, idézhető nyereményépületre.

A Trollpiac elnevezést a fantasy jelleg miatt hoztam be - sok mesei elem kapcsolódik hozzá (filmkedvelőknek lásd Hellboy kettő, könyvesek pl. Neil Gaiman: Sosehol). Elvenarba is passzolhatna az ork-goblin vonal mellé a kisügyekedős harácsolás kimaxolásával. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Tehát ha jól értem, most feltaláltad a Varázsakadémia Barkácsolás nevű funkcióját?
 

Calyr

Veterán
Tehát ha jól értem, most feltaláltad a Varázsakadémia Barkácsolás nevű funkcióját?
Kifejted bővebben, hogy miért látod így? Én előre beleírtam, hogy "Az is fontos, hogy ez csak egy másféle lehetőség lenne, mint a barkácsolás, azaz annak semmiképp nem vághat alá - csak a lehetőségeket bővíti hasznos épületek megszerzésére! ".

Barkácsolással mi döntjük el, mit gyártunk le - ez itt mindenképpen egyfajta szerencsejáték, ami vagy bejön, vagy nem.
Barkácsolásban már régóta megvan az a recept kör, ami forog - itt olyan nyereményépületek megszerzéséről írtam, ami pl. a végtelen toronyban szerezhető (és az nincs és várhatóan nem is lesz a barkácsolásban). Szerintem ez nagyon fontos különbség.
A nekünk nem szükséges épületekből a barkácsoláshoz szükséges bűbájtöredék számítása kizárólag terület alapon történik - pedig a játékban nagyon nem ugyanannyit ér mondjuk egy 2*2-es +25% életerős épület, meg egy ugyanekkora fagyott láng, ég és föld a különbség. Ezzel az épülettel meglenne a lehetőség javítani az oda bevitt aránytalanságokon. És akkor a játékos dönthet, hogy a neki nem szükséges épületekből bűbájtöredéket gyárt, vagy ide bekockáztatja.

Tehát valamennyire nyilván hasonló a funkció, de részleteiben nagyon is más jellemzőkkel, és ami talán még fontosabb, lehetőségekkel. Ebben a játékban sokunk számára pedig pont ezek az árnyaltságok jelentik a lényeget - ezért itt és ezzel játszunk, nem mással és máshol. :)
 

DeletedUser3

Vendég
itt olyan nyereményépületek megszerzéséről írtam, ami pl. a végtelen toronyban szerezhető (és az nincs és várhatóan nem is lesz a barkácsolásban)
Nem véletlenül nincs a barkácsolásban. Ha máshová is bekerülhetne, akkor a barkácsolásba kerülne be, nem pedig egy csak külön erre létrehozott helyre.

Értem én, hogy kaszinónak meg lottónak hívjátok a tornyot, meg tulajdonképpen bármit, de szerintem ezzel kicsit túltoltad a dolgot. A játékban pont annyi véletlenszerűség van, amennyi kell. Amennyi indokolt. Amennyi biztosítja azt, hogy ne legyen egy "recept" arra, hogy "tökéletes" várost hozz létre, ha az egyikben valami összejött, a másikban nem feltétlenül fog.


A témát nyitva hagyom megvitatásra, de az ötlet alapvetően el lett utasítva - túl bonyolult, és túlzottan random, nem illik a játékvilágba.
 

Calyr

Veterán
Tehát ha jól értem, akkor a "kasznió" volt az a nyomógombos hívószó, ami nálad félrevitte az egészet?
Kár érte, mert ez nem feltétlenül pejoratív kifejezés. Én sem annak szántam.

Ha nem, hát nem, ezzel nincs gondom - de amikor nem arra reagálsz, Hoshi, ami a lényegnek lett szánva, hanem valamely más részletre, elbizonytalanodom, hogy akkor most tulajdonképpen mire jött a tényleges nem. Azt értem, hogy nektek másféle szempontok szerint kell mérlegelnetek, mint a játékosoknak (fejlesztési irány, csalások kivédése, marketing/játékérték/anyagi haszon), és erről nekünk nem feltétlenül kell tudni, de valahogy az egésznek többedszerre olyan összbenyomása van, hogy "itt ezekről nem érdemes ötletelni".
Szerinted mit kellene-lehetne tenni ennek elkerülésére? Más helyeken (és más külföldi fórumokon is) néha egész szuper beszélgetések alakulnak ki efféle témákról - mert valahol ez is a játékélmény része. Itt meg sajnos egyre kevésbé, mintha nektek ilyesmire nem is lenne szükség.
 

DeletedUser3

Vendég
A ma bétán indult téli esemény nyeremény mechanizmusa láttán, azt hiszem ezt a kifogást már is semmisnek tekinthetjük. ;)

Akár hiszed, akár nem, nem. ;)
A bétás event is ugyanolyan alapokon fekszik, mint az eddigiek, sőt, ha úgy tetszik, kevésbé random:

Eddig a ládákban ugye nyereménycsoportok voltak, amikből egy adott nyereményt lehetett nyerni, tulajdonképpen a többi árán.
A bétán most nincsenek csoportosítva a nyeremények, mindegyik ugyanakkora eséllyel nyerhető meg.

Igen, van véletlenszerűség benne. Másféle, mint eddig. De nem túlzó véletlenszerűség.

Tehát ha jól értem, akkor a "kasznió" volt az a nyomógombos hívószó, ami nálad félrevitte az egészet?
Kár érte, mert ez nem feltétlenül pejoratív kifejezés. Én sem annak szántam.
Nem ez vitte félre az egészet, de jól látod, negatívan hatott a bejegyzésedben a kifejezés, még ha nem is szántad annak.

Lehet ötletelni, beszélgetni, látod, itt a topic, és bár az alapötlet elvetésre került, akár valamit ki is lehet belőle hozni...
Csak akkor mellőzni kellene az olyan megjegyzéseket, ami rosszmájúan megjegyzi, hogy "na a bétán megint random event van". Az nem viszi előrébb a beszélgetést.

A lényeg:
Számomra a túlrandomizált és túlbonyolított rendszer a gond.
Az alapelv, amit leírtál, miszerint a játékos bedobálja a neki nem kellő dolgait, és a trollpiac kidob neki öt lehetőséget, amiből választhat.
Nekem ez nagyon hasonlít a barkácsolásra.

Miért baj az, hogy ez a barkácsolásra?
Mert a játékosok össze fogják keverni azzal. Illetve megbonyolítja az életüket: Mindig nézniük kell, hogy melyik éri meg jobban, inkább barkács, vagy inkább trollpiac?

Javaslatom:
Szedjük össze, mi az, ami ebből az ötletből átemelhető a barkácsolásba, hogy az jobb legyen.
 

Calyr

Veterán
A lényeg:
Számomra a túlrandomizált és túlbonyolított rendszer a gond.
Az alapelv, amit leírtál, miszerint a játékos bedobálja a neki nem kellő dolgait, és a trollpiac kidob neki öt lehetőséget, amiből választhat.
Nekem ez nagyon hasonlít a barkácsolásra.

Értelek, és el kell ismernem, hogy ez részben jogos. Akkor leírom a kiindulásom.
Én eddig az összes tornyot megcsináltam illetve egyszer hagytam ki a befejezőkört (3. szint, utolsó négy csata), mert későn értem haza, teló lemerült, így kifutottam az időből. Nem tudom, ez hány nyerési alkalmat jelent a jobb díjakra, mindenesetre amiket nyertem, azok alapján a következőkre jutottam:
- mindösszesen egy Holdkőtárat sikerült nyerni, így egy szettem van - ez ennyi sereg, csata, anyag befektetéssel szerintem nagyon nem érte meg
- viszont van a raktárban 11 gumifa, 13 manaörvény, 9 holdkőkapu, 2 tekercs, teljesen feleslegesen, és csak gyűlik és gyűlik tovább. Az egész ötlet arra épült, hogy lehet, másoknak ezekből jól jöhetne pár, ezért akartam elcserélni/nekem fontosabb nyereményekre cserélni.
- azt gondolom, hogy ha ennek jelentős ára van (pl. terület arányosan sem 1:1-ben lehetne átváltani őket, hanem mondjuk 1:2-ben), akkor az még mindig tök korrekt lenne (nincs nyerészkedés, és továbbra is a torony teljesítéssel lehet a legjobban nyerni)
- és akkor nem említettem a számomra szintén nem hasznos kereskedelmi állomást pl. - aki nem a játék végén van, annak ez szuper nyeremény, de nekem, így a korok végével már nem az (hegyekben áll a raktárban a portálprofi is, és a letehető termelő portál profitot adó épület is - és ha a teljes Elvenar fajt portálprofittal csinálom meg, még utána is hegyekben fog állni)

A kiindulásom tehát az volt, hogy lehet-e valami másféle felhasználási módot adni ezeknek a nekem nem hasznos nyereményeknek a sima bűbájtöredék gyártáson kívül.

Egyébként, ha csak az 5 recept a gond a barkácsoláshoz való hasonlatosság miatt, akkor ez lehet akár simán 2 fajta választása is - még ez is jobb, mint a raktárban porosodás.

> Miért baj az, hogy ez a barkácsolásra?
Mert a játékosok össze fogják keverni azzal. Illetve megbonyolítja az életüket: Mindig nézniük kell, hogy melyik éri meg jobban, inkább barkács, vagy inkább trollpiac?

Ezt a kérdést ezek szerint nagyon másképp látjuk. Biztos igazad van, és rengeteg játékosnak ez probléma lehet - node a játék fő iránya már most is sok mindenben az, hogy itt a dolgok mögé kell látni, érdemes utánanézni, továbbgondolni, taktikázni, mérlegelni. Innen nézve szerintem abszolút a játék szellemiségéhez passzoló a további taktikázási lehetőség - és mert efféle tevékenységeket (kampányokat) a saját munkámban én is sokat csináltam már, nekem szilárd meggyőződésem, hogy ezzel éppenhogy pozitív kampányt lehetne folytatni. Átadni egy mintát, kiemelni az efféle taktikázás előnyeit/fontosságát. Ráirányítani a figyelmet a játék apró szépségeire (amiből sok van), kvázi rávezetni-megtanítani a játékosokat arra, hogy lehet ezt jobban (teljesebb játékélménnyel) csinálni.

Javaslatom:
Szedjük össze, mi az, ami ebből az ötletből átemelhető a barkácsolásba, hogy az jobb legyen.

Ennek is van értelme - ha a fenti irány abszolút zsákutca, akkor ide is lenne két ötletem:
- a bűbájtöredék gyártással az a fő gondom, hogy minden területi alapon számolódik. Pedig az egyes épületeknek a játékban nagyon nem ugyanaz az értéke. Most pl. ha töredéket akarnék gyártani egy 2*2-es kereskedelmi bástyából, akkor az ugyanannyit ad, mintha mondjuk 2*2-es fagyott lángot bontanék - pedig a játékban ég és föld a különbség a kettő között. Innen nézve, ha a termelő épületek több bűbájtöredéket érnének, vagy a szettes épületek is, akkor az máris javíthatna kicsit az aránytalanságokon.
- persze ez még nem teljes megoldás, mert ezzel csak több bűbájtöredék keletkezhetne - és nekem speciel az már így is rendelkezésre áll tízezer szám így is. Azaz azt javasolnám, hogy a most csakis a toronyban megszerezhető épületeket le lehessen barkácsolni is - akár extra nehezen is. Én értem, hogy az exkluzivitás miatt a torony nyereményeit nem ütheti ki semmi más - de arra esetleg nem gondoltatok, hogy legalább horror áron lehessen barkácsolni őket? És akkor még mindig jobban megéri majd tornyozni, és ott nyerni - de legalább van választás. Pl. egy törp páncélt vagy holdkőtárat én akár tízezer bűbájtöredékért is simán megvennék - és máris több motivációm lenne több bűbájtöredék szerzésre is.
 

Putyika

Veterán
van a raktárban 11 gumifa, 13 manaörvény, 9 holdkőkapu, 2 tekercs, teljesen feleslegesen,
Mivel elég nekik 1, 2 illetve 3 másikhoz kapcsolódni még a holdkőtár nélkül is szuperül működnek, de ha egy szetted már le van rakva nyugodtan hozzá építhetnéd őket ahhoz.
 

Calyr

Veterán
Mivel elég nekik 1, 2 illetve 3 másikhoz kapcsolódni még a holdkőtár nélkül is szuperül működnek, de ha egy szetted már le van rakva nyugodtan hozzá építhetnéd őket ahhoz.
Én ezt pontosan tudom - egyszerűen nem kell, amit adni tud, van belőle tonnaszám. Mindegyikből.
 

DeletedUser4880

Vendég
Sziasztok!
Ilyen vagyis hasonló gondolatra jutott a Testvériségem is. Négyen vagyunk,ebből ketten átlagos vegyes nyertesek. A harmadiknak van 8 db Holdkőkapuja, Holdkőtár nélkül. A negyediknek 5 db Holdkőtára Holdkőkapu nélkül. Megoldás lehetne az ilyen helyzetekre ha a tagok cserélhetnének épületeket. A teleportálás itt segíthetne. Meglátogatom a csapattagomat és a megbeszéltek szerint ráteszem a teleportálási jelemet a kívánt épületre mint a szomszédi segítségnyújtásnál. Ezzel még nem történik meg a csere, csak amikor erre az épületre az addigi tulaj szintén rátesz egy teleportálási jelet. Ekkor kerül be az épület a raktáramba a városából. Két épület teleportálással létrejöhet a csere persze az eddigi korlátozással, vagyis Portálok, stb nem teleportálhatók! A Testvériségi tagok közti szint külömbségek nem számítanak hiszen Elvenar a MÁGIA világa!
 

DeletedUser1047

Vendég
A holdkőkapuk holdkőtárak nélkül is könnyen maximális szettbónusszal üzemeltethetőek. Egyetlen holdkőkapu köré is több holdkőtár építhető, így azok is hamarosan maximális szettbónusszal üzemeltethetőek, hiszen nem tart örökké a kiegyensúlyozatlan állapot. Nálam 2 holdkőtár, 8 holdkőkapu, 6 végtelen tekercs, 10 mananövény és 13 gumifa, össz. 39 épület mind a teljes szettbónuszukkal termelnek a legnagyobb megelégedésemre. El nem cserélném egyiket sem. Szerintem a játékot nem kéne tovább tolni a szerencsejáték irányába, hanem lehetőséget kell biztosítani a taktikázásra, a stratégia alapú játékra is. Szeretem, ha előre tudok tervezni és annak megfelelően haladhatok, így a trollpiac nem annyira tetszene, viszont jöhetnének a varázsakadémiára értékesebb receptek, hogy legyen mire ellőni a 150k bűbájtöredéket.
 

DeletedUser4880

Vendég
A holdkőkapuk holdkőtárak nélkül is könnyen maximális szettbónusszal üzemeltethetőek.
Nekem van öt Holdkőtáram de nincs egy Holdkőkapum ami már Kombináló katalizátort is termelhetne. Szerintem szerencsés vagy ezért + a 150k bűbájtöredék!50k volt eddig a legtöbb a raktáramban és 26 teleportálási jel ami a játék végéig többszörösére fog nőni haszontalanul vagy esetleg bűbájtöredékek lesznek. Így az értékesebb receptek számodra könnyen, számomra egyre nehezebb lesz elérni. A Testvériségi csere lehetősége nem szerencsejáték, esélyegyenlőséget teremtene pont a szerencse szeszélyes kedve ellen. Nem azt állítom,hogy az ötletem jó! Csak azt, hogy most talán a fejlesztők ezekből az ötletekből kitudnak hozni valami jobbat! További jó játékot mindenkinek!
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Nekem van öt Holdkőtáram de nincs egy Holdkőkapum ami már Kombináló katalizátort is termelhetne. Szerintem szerencsés vagy ezért + a 150k bűbájtöredék!50k volt eddig a legtöbb a raktáramban és 26 teleportálási jel ami a játék végéig többszörösére fog nőni haszontalanul vagy esetleg bűbájtöredékek lesznek. Így az értékesebb receptek számodra könnyen, számomra egyre nehezebb lesz elérni. A Testvériségi csere lehetősége nem szerencsejáték, esélyegyenlőséget teremtene pont a szerencse szeszélyes kedve ellen. Nem azt állítom,hogy az ötletem jó! Csak azt, hogy most talán a fejlesztők ezekből az ötletekből kitudnak hozni valami jobbat! További jó játékot mindenkinek!
Ez a cserebere volt az 1. változat és el is lett utasítva itt
 

Jenky

Tag
Ha már a jelek szerint sokféle nyereménynél a véletlengenerátor/kaszinózás hosszú távon is Elvenaros védjegy marad, és az előző ötlet kapcsán jogosnak tűnik az a jelzés, hogy a sok városos játékosok trükközése kivédhetetlen, akkor azt javasolnám, hogy toljuk el a kérdést a további szerencsejáték irányába.

Szerintem sokat segítene a játékosoknál felhalmozódó, nekik nem szükséges nyeremények jelentette csalódottság érzeten, ha lenne lehetőségük más nyereményeket nyerni velük a nekik nem szükséges nyeremények helyett. Ez kb. úgy mehetne, hogy a játékos bedobálja a programba a cserére kínált nyereményépületeit, mire a Trollpiac (véletlengenerálással) visszaadna neki mondjuk 5 választási lehetőséget. Az elv maradhat a már ismert szerencsefaktor, minél értékesebb az épület, annál nehezebb megnyerni (és talán külön újat programozni sem kell, ha a láda mechanika átvehető).
És itt akár gyémánttal lehetne új leosztásokat is kérni, mint a barkácsolásban (legyen ez is becsatolva).

Technikai részletek:
- a több épületből választás lehetősége szerintem fontos. Ezzel együtt ennek kötelező választásnak kell lennie, hogy ne lehessen vele trükközni (kilépni belőle, félbehagyni nem szimpatikus leosztás esetén). Azaz az is benne van, hogy ha betettük, ami nem kell, lehet nem nyerünk sokkal jobbakat - de ez is a játék része, ez is kockázat.
- Az arányok természetesen kiemelten fontosak. A területi arány pl. alap - maximum a betett nyereményépületek alapterületének összege nagyságú nyeremény legyen nyerhető. Vagy kicsivel kevesebb, hogy ne egy az egyben menjen ez a csere, azért legyen ára is.
- Szerintem azzal sem lenne gond, ha 1:1 helyett 4:3 arányban lehetne erre rápróbálni - azaz ha beteszek 4 db 1*1-es épületet, annak területösszege 4, akkor maximum 3 egységet foglaló épület jönne be receptbe. És akkor nem lehet végtelenségig pörgetni.
- Az is fontos, hogy ez csak egy másféle lehetőség lenne, mint a barkácsolás, azaz annak semmiképp nem vághat alá - csak a lehetőségeket bővíti hasznos épületek megszerzésére!
- De akár még azt is el tudnám képzelni, hogy jelentős erőforrás befektetésekkel (és itt a hangsúly az adott korhoz igazítottan jelentős befektetésen van) lehetne növelni a jobb épületek nyerési esélyeit. És akkor sokkal jobban ki lehetne használni egy sor, a korok végére jelenleg kb. kihasználatlan erőforrást, mint arany, alapanyag, mana, isteni magok (és ezzel új motiváció jelenhetne meg ezek gyűjtésében is).
- első körben a végtelen torony nyereményei kapcsán jutott ez eszembe (eddig minden tornyot megcsináltam, így hegyekben áll nálam egy sor nyeremény, amit sosem fogok használni), de ez voltaképpen kiterjeszthető lenne minden, a raktárba kerülő, idézhető nyereményépületre.

A Trollpiac elnevezést a fantasy jelleg miatt hoztam be - sok mesei elem kapcsolódik hozzá (filmkedvelőknek lásd Hellboy kettő, könyvesek pl. Neil Gaiman: Sosehol). Elvenarba is passzolhatna az ork-goblin vonal mellé a kisügyekedős harácsolás kimaxolásával. :)
Ez tetszik
 
Fent