• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

testveriseg

Erica

Veterán
Nos nem mondom, hogy nem értek egyet, de nincs annyi komoly testvériség, mint ahány kezdő játékos. Tehát a probléma épp visszás. Ha bárkit felveszel mert kezdő, lehet épp olyanok fognak kimaradni helyhiány miatt, akik kezdők, de komolyan játszanának. Szóval kell ide a szerencse, a jó orr, valamiféle rosta is.
Egy testvériségnek nem az a célja, hogy a most kezdőket kirekessze, hanem, hogy akit felvesz az maradjon, játsszon, feleljen meg a csapat által támasztott elvárásoknak. Az első hét (vagy nem tudom mennyi idő) különösen nehéz, mert a frissen regelt sem tudja hol van és marad-e.
Az, hogy nem mindenki csinálja úgy mint (akár helyesen) Ti, az pedig már vérmérsékleti különbségekből fakad, amiért nem szólható meg egy főmágus sem.
Szóval ők is helyesen csinálják, ha építik a csapat nimbuszát. Végül ha megnézitek, azok akik hosszú távon játszanak, mind találnak csapatot (ha akarnak), tehát a probléma, nem tűnik annyira égetőnek, mint elsőre tűnik.
Egyébként a most kezdők egymással is alakíthatnak testvériséget és együtt fejlődni a legjobb. Én elsősorban azért nem váltottam csapatot, mikor alkalmam lett volna, mert egy erősebbe kerülve, tovább egyszerűsödne a játék. Kimegyek a piacra van minden, csak összekattingatom és boldogan magamköré nézek, mekkora Frakójankó vagyok. Most hiányzik ez az, olyan mint a sorsjegy, ott kell lenni, hogy belehúzz. Jobban tetszik.
Az újoncok, (bár elsőre rosszul eshet), olyan helyeken élvezhetik ki a lehetőségeket, ahol kénytelenek maguknak összespórolgatni, megteremteni a továbblépés lehetőségét. Tehát a mi igazi "felelősségünk" már ha van ilyen egyáltalán, tájékoztatni őket, hogy az ő érdekük, a szórakozás magasabb szintje, akkor jön el ha nem csapatösszefogásból lesz valakinek egy hónap után 15.000 pontja. Ettől persze nagyszerű és önzetlen dolog amit csinálsz vagy akár egy csapatot is összébb kovácsolhat, de mégis az az érzésem, hogy az első vizsgákat puskázva teljesíti a támogatott, holott egy-egy ajánlással (fórum,wiki) még akár jót is játszhatna, ezt pedig elveszíti.
Nem tudom, élveztem volna-e ha friss beszállóként a Te csapatodba kerülök és komoly eredményeim lettek volna. Az mind a Te és az esetleges segítők eredménye, nem az enyém.
Össszességében ne vedd rosszalásnak az írásomat, csak arra akarok rámutatni, hogy nem helytelen ha valaki rostál és nem biztos, hogy tökéletes út az újonc játékosok vég nélküli combosítása. Szerintem egyik út sem elítélhető, de minden csapatvezérnek maradjon meg a szabadsága.
Moti kedves!
Teljesen egyet értek veled majdnem mindenben,de van valami amiben nem.Történetesen,ha valaki szépen halad nulláról egy Testvériségben az nem CSAK az én vagy a tesók érdeme,hanem ez KÖZÖS ÉRDEM!És lehet hogy ezt nevezem én inspirációnak,nem azt hogy elkezd döcögni egyedül,nincs támogatás,és elutasító választ kap egy testvériségtől....-ugyan kicsi vagy,nem kellesz!!
Valószinü,hogy hamarabb feladja,mint egy jól támogatott kistestvér.
 

DeletedUser410

Vendég
Sziasztok,
Részemről annyit szeretnék hozzászólni, hogy egy testvériség inspiráló lehet, kedvcsináló a játékhoz. Én majdnem abbahagytam a játékot, mikor meghívtak Eráék a testvériségbe, és azóta nyert több értelmet a játék számomra. Én nem lettem agyontámogatva, de azért kaptam segítséget, tanácsot, és annyira be tudtam építeni, hogy a csapatban a ranglista elején vagyok, és az összesítettben sem vallok szégyent. Segítettek megérteni dolgokat, amiket nem értettem akkor sem, mikor ezerszer elolvastam a fórumot. Most már én mentorálom az új játékosokat, van ki többet igényel, valakire meg úgy kell rábeszélni, hogy tudok adni árut, nem csak jó tanácsot. Akárhogy is, nagyon szeretik a játékot, a társaságot, beépítik, amit szépen megosztok velük, és merem állítani, hogy a legjobban fejlődő újak ők és ők csinálják, nem én, nem én mondom meg mit építsenek, hanem azokból, amit mondtam nekik, megcsinálják egyedül a városukat. Az egyikük mindenki felé nyitott, mindenkivel üzletelget. A másikuk velem beszél javarészt csak, néha üzletelünk, de minden tanácsomat, amit adtam neki úgy beépíti, hogy nem lehet azt mondani, hogy egyikük jobb, mint a másikuk.
Mi testvériségi szinten is elég jó helyen állunk, de nekünk sincs meg mindenünk. Izgalmasan és piacolásokban gazdagon telnek a napjaink, hogy meglegyenek az anyagok. Pedig nagyok vagyunk mondhatni. Na most egy kicsinek elmehet a kedve a játéktól egyedül kínlódva. És nem azért, mert nem kitartó.. Én is majdnem abbahagytam, pedig Era a megmondhatója, hogy mennyire kitartó vagyok.
Természetesen arról az oldalról közelítve, hogy lutri meddig marad a játékos, teljesen jogos a felvetés, hogy érdemes-e kicsi játékost felvenni... de mi a kisebbekben kevesebbet csalódtunk, mint a nagyobbakban, és mivel jó társaságba kerültek, a kedvük is sokkal sokkal nagyobb, akár csak a lelkesedésük. Természetesen folyamatosan figyeljük a játékosok aktivitását, és ha úgy adódik, megválunk attól, aki nem bizonyult aktívnak.
Ennyi voltam :)))
Sziasztok,
Flo
 

DeletedUser

Vendég
NEM CSINÁÁÁSZ VITÁÁT!- By nagyfater. És én betartom.:D Főleg, mert tényleg tisztelem amit csináltok.

Nálunk kb 20-an fordultak meg azon a 3-4-5 helyen, melyek megüresedtek, az utóbbi időben. Nem is "újoncok". Egy-egy hét szalmaláng. Ha igazak ezek az arányok, 15-20-ra 1 akkor, azért ebbe bele lehet savanyodni. Értem azokat akik szelektálnak és bár szépek ezek a heppijendre végződő történetek, nem adják vissza a valóságot. Az az (hogy egyik kedvenc fordulatommal éljek) 20 békát kell megcsókolnod, amiből lesz egy királyfincúr, akit elkezdhetsz öltöztetni, pelenkázni. Kell az erő, nem mondom.
A fő különbség, hogy bennetek van egy tyúkanyó effektus (ez pozitív megítélés) ami sok dolgon átsegít, sokat megenged, egy ilyen csapatnál a chat is jobban szikrázhat. Hamar kapnak pozitív visszajelzéseket (nem csak a játékkal kapcsolatban), könnyebb megmaradni, rászokni.
Csak ismételni tudom amit fentebb írtam. Helyeslem. Mert képesek vagytok rá. Akár, szórakoztat titeket, belőletek fakad. De ne ráncigáljuk meg azokat a csapatokat, mágusokat akik nem törődnek a pszihológiával, mert nem feltétele az állás betöltésének.
 

DeletedUser256

Vendég
Miután felvettük Alyshát, fél percen belül vele volt tele a chat, és két perc múlva már ő segített más kezdőknek :D Eddig talán ő volt az eddigi legnagyogg toborzási sikerem:cool: :p Bár attól kissé ideges lettem, hogy egy másik kezdő azt kérdezte 3 nap múltán, hogy hol lehet TP-t elkölteni:confused:
Era, különben lehet, hogy felvennénk a segítségre szoruló szomszédod/-unk. Még van egy helyünk, és egy másik is bármikor felszabadulhat. És kezdőből válik a legjobb tag. (új közmondás by Varga:p)
 

DeletedUser

Vendég
"Szó bennszakad, hang fennakad,
Lehellet megszegik"
Ajtó megöl, a siheder rímgyár,
Varga 2 leselkedik

És kezdőből válik a legjobb tag. (új közmondás by Varga:p)

Nyomokban felfedezni vélem, a méltán hírhedt, és néha köz.....útált iskola, agyelvonási tünet együttesét. Üdv a fedélzeten. Imádtam.

Ajánlom még :

Kezdőből válik a legtöbb tag.
Kezdőből válik a sánta kutyát.

Felvételt nyertél a következő kurzusra :
Erica, Tündérke, M. Piri, Sera, Tsudri és Rosszmagam vesszük át a továbbiakban pallérozásodat a szép és csúnya írás művészetében. Hjaaa ha nekem ilyen tanáraim lehettek vóón, hol tartanék már.

Sikeres vizsga esetén, Kutja nővére....adja át magát.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser256

Vendég
"Szó bennszakad, hang fennakad,
Lehellet megszegik"
Ató megöl, a siheder rímgyár,
Varga 2 leselkedik

Na, erre méltó verssel kell válaszolnom...

"Emmharmincegyoti levelét megirta,
Vargát, a sihedert tanfolyamra hívta
-Gyere jó barátom, megtanítjuk néked,
Hogy eszelj ki sok okosat és szépet!

-Örülnék, motikám, Veled tanulásnak,
Jót tenne kevéske lájkocskám számának!
Lenne jó szintúgy a humorérzékemnek-
Láthatod, bár jeles, de nem dicséretes!"

Ez a vers is szär lett, úgy mint jópár másik,
De azért egered vidd mán el a jájkig!
/by Varga/
 

Erica

Veterán
Na, erre méltó verssel kell válaszolnom...

"Emmharmincegyoti levelét megirta,
Vargát, a sihedert tanfolyamra hívta
-Gyere jó barátom, megtanítjuk néked,
Hogy eszelj ki sok okosat és szépet!

-Örülnék, motikám, Veled tanulásnak,
Jót tenne kevéske lájkocskám számának!
Lenne jó szintúgy a humorérzékemnek-
Láthatod, bár jeles, de nem dicséretes!"

Ez a vers is szär lett, úgy mint jópár másik,
De azért egered vidd mán el a jájkig!
/by Varga/
Háátt ez nagyon megvótírva!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser25

Vendég
de mi a kisebbekben kevesebbet csalódtunk, mint a nagyobbakban,
Ez igy is van: kell egy bizonyos idő, mire eljutnak arra a pontra, másra jobb fordítani az időt. Eleinte, de még a középjátékban is viszonylag lehet haladni, utána egyre inkább lassul a tempó, egyre több az üresjárat, nő a várakozási idő. Másrészről a kisebbek esetén sokkal könnyebb kiszűrni, ki az aktiv és ki nem, kit hívj és kit nem. És végül is tudni kell, hogy az online játékok már csak ilyenek: toljuk vagy nem, abbahagyjuk, esetleg egy idő múlva folytatjuk, találunk érdekesebbet vagy más prioritásaink lesznek. Van aki hónapokig tolja amikor csak lehet, utána egyszerűen abbahagyja (nálunk a céhbe is voltak aki majd az elejétől tolták, pár hete abbahagyták és ennyi. Vannak akik - ezek közt vagyok magam is - csak a következő fejlesztésre várnak és ha nem javul semmi, abbahagyják), Kinek a pap, kinek a papné.
 

DeletedUser963

Vendég
sziasztok!
2 napja kezdtem a játékot, nagyon megtetszett, egyedüli problémám, hogy nincs aktív szomszédom, és, mint ezt előttem leírtátok, a "kicsiket" sehol sem szeretik.
Nem azt akarom kifejteni, hogy egyedül nem megy, de vontatott, és én, talán koromból fakadóan, szeretem a társaságot, és csak emiatt játszom egy játékkal.
4-6 órát is ráérek itt kockulni naponta, ha leköt a játék.
Én nem segítséget kérek/azaz csak a tudást szippantanám el a "nagyobbaktól"/ csak azt szeretném, hogy legyen kivel csetelni, legyenek feladatok, és legyen kihez fordulnom, ha elakadok.
Nem ígérem, hogy 1 hét múlva is itt játszom, ezt előre senki sem tudja, de megismerni a játékot csak úgy lehet, ha a háttérben van mentor, aki tanácsokkal lát el.
Ehhez szeretnék kérni segítséget, azaz, hogy fogadjon be valaki a testvériségébe.
Köszönöm szépen előre is.
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
 

DeletedUser436

Vendég
sziasztok!
2 napja kezdtem a játékot, nagyon megtetszett, egyedüli problémám, hogy nincs aktív szomszédom, és, mint ezt előttem leírtátok, a "kicsiket" sehol sem szeretik.
Nem azt akarom kifejteni, hogy egyedül nem megy, de vontatott, és én, talán koromból fakadóan, szeretem a társaságot, és csak emiatt játszom egy játékkal.
4-6 órát is ráérek itt kockulni naponta, ha leköt a játék.
Én nem segítséget kérek/azaz csak a tudást szippantanám el a "nagyobbaktól"/ csak azt szeretném, hogy legyen kivel csetelni, legyenek feladatok, és legyen kihez fordulnom, ha elakadok.
Nem ígérem, hogy 1 hét múlva is itt játszom, ezt előre senki sem tudja, de megismerni a játékot csak úgy lehet, ha a háttérben van mentor, aki tanácsokkal lát el.
Ehhez szeretnék kérni segítséget, azaz, hogy fogadjon be valaki a testvériségébe.
Köszönöm szépen előre is.
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
Szia
Roppant egyszerü, ne a legnagyobb csapatokba próbáljatok (jelen esetben te) belépni :)
Nézd meg a rangsorban kik vannak körülötted (inkább 1-2 oldallal elörébb), melyik céhben vannak, van-e a céhben szabad hely és ha igen jelentkezz.
Persze ne úgy hogy "Hali itt vagyok" vagy csak megnyomod a "jelentkezés" gombot, hanem normálisan leírva, hogy ez és ez vagyok, ez és ez a bónuszom, ... kb ugyanaz mint egy picike önéletrajz ;-)

Komolyan nem értettem soha, hogy
- amikor láthatóan tele a csapat (25/25), akkor miért küld valaki levelet, hogy belépne
- hogy gondolja, hogy felveszem, amikor a levélbe annyit ír, hogy "hali" vagy valami más poénosnak szánt marhaságot :p
- amikor a csapatban anno még nem volt 30.000 pont alatti játékos, akkor miböl gondolja egy 150 pontos játékos, hogy "hasznos tag" tud lenni
- egyáltalán egy 1-2 napos játékos miért jelentkezik egy TOP10-es csapatba

Aki kezdö az jelentkezzen olyan csapatba, ahol vannak hozzá hasonló méretüek és oda valószinüleg fel fogják venni
 

DeletedUser452

Vendég
Aki kezdö az jelentkezzen olyan csapatba, ahol vannak hozzá hasonló méretüek és oda valószinüleg fel fogják venni

Így van, ezzel teljesen egyetértek. Mi ezért hoztuk létre a Haladók Béta testvériséget, ahol az új, vagy lassabban haladó játékosok is érvényesülni tudnak, és segíthetünk nekik megérteni, megismerni a játékot :)
 

DeletedUser436

Vendég
Nálam most 3 kicsi meg egy tegnap született Baba van, annyi böven elég törpikékböl. A kicsik nem beszélnek, nem kérdeznek, idönként kiraknak 1-1 ajánlatot, nem is igazán haladnak.
A játékbaba az pörög, de ö meg profi :)
Jobban szeretem, ha 15-20k feletti játékos jön. Azok haladnak, pörögnek, elözgetik egymást, játszanak.
 

DeletedUser963

Vendég
Köszönöm "értékes" hozzászólásotokat!
Nem a topos testvériségbe jelentkeztem, és annyi logikám is van, hogy a 25/25 nem azt jelenti, hogy ott van még hely.
Azt se gondolja senki, hogy nem tudok egy kulturált levelet megírni, nem vagyok mai gyerek, 44 évesen írtam már párszor jelentkezést különféle játékokban.
Azért bátorkodtam ide írni, mert gondoltam, lesz olyan, aki a levelemre reagál, de nem ilyen elutasító hangnemben.
fentebbi hozzászólásokból az derült ki, hogy segítőkész játékosok vannak ebben a játékban, ezek szerint a péntek nem ezen játékosok napja...:(
Nem azt akartam hallani, hogy ki nem akar felvenni, és miért, hanem azt, hogy ki segítene.
Köszönöm hozzászólásaitokat, örülök, hogy megmozgattalak benneteket!
további szép napot!
 

DeletedUser436

Vendég
Köszönöm "értékes" hozzászólásotokat!
Nem a topos testvériségbe jelentkeztem, és annyi logikám is van, hogy a 25/25 nem azt jelenti, hogy ott van még hely.
Azt se gondolja senki, hogy nem tudok egy kulturált levelet megírni, nem vagyok mai gyerek, 44 évesen írtam már párszor jelentkezést különféle játékokban.
Azért bátorkodtam ide írni, mert gondoltam, lesz olyan, aki a levelemre reagál, de nem ilyen elutasító hangnemben.
fentebbi hozzászólásokból az derült ki, hogy segítőkész játékosok vannak ebben a játékban, ezek szerint a péntek nem ezen játékosok napja...:(
Nem azt akartam hallani, hogy ki nem akar felvenni, és miért, hanem azt, hogy ki segítene.
Köszönöm hozzászólásaitokat, örülök, hogy megmozgattalak benneteket!
további szép napot!
Nekem nem tünt elutasítónak a hangnem és nem csak rólad van szó, hanem általánosságban a kezdök egy részéröl. El sem tudod képzelni milyen érdekes jelentkezéseket kapok nap mint nap pár napos játékosoktól :confused:
Az még a normálisabbak közé tartozik amit múltkor kaptam ezzel a szöveggel "Na bevesszel?"
Akkor ha olyan csapatnál próbálkozol, akiknél vannak kezdök akkor minimum egy udvarias indoklást kapni fogsz válaszul, de könnyen lehet, hogy fel is vesznek. Tudnám ajánlani pl a Zizzentek nevü csapatot. Náluk vannak picik és Felicitas oda is figyel rájuk. Ráadásul testvércsapatunk, áruval is seítjük öket ha szükség van rá és a mániákusan rohanókat egy bizonyos szint elérése után átvesszük, ha ott már nem elég nagy nekik a piac.
 

Erica

Veterán
Köszönöm "értékes" hozzászólásotokat!
Nem a topos testvériségbe jelentkeztem, és annyi logikám is van, hogy a 25/25 nem azt jelenti, hogy ott van még hely.
Azt se gondolja senki, hogy nem tudok egy kulturált levelet megírni, nem vagyok mai gyerek, 44 évesen írtam már párszor jelentkezést különféle játékokban.
Azért bátorkodtam ide írni, mert gondoltam, lesz olyan, aki a levelemre reagál, de nem ilyen elutasító hangnemben.
fentebbi hozzászólásokból az derült ki, hogy segítőkész játékosok vannak ebben a játékban, ezek szerint a péntek nem ezen játékosok napja...:(
Nem azt akartam hallani, hogy ki nem akar felvenni, és miért, hanem azt, hogy ki segítene.
Köszönöm hozzászólásaitokat, örülök, hogy megmozgattalak benneteket!
további szép napot!
Szia
Nem rég pont ugyan ezt írtam le kicsit feljebb.Nálam most is van egy 300 pontos kistesó,,na és??Én is voltam még ennyi sem,és már csak akkor hívtak Testvériségbe,amikor ki volt kutatva mind 3 bónuszos manufaktúrám.Akkor viszont már nem mentem,hanem alapítottam egyet.;)Én szivesen bevennélek Dzsoni,de most fullon vagyunk.Remélem rátalálsz mihamarabb a Neked megfelelő,kedves Tesóságra.Ha megengeded ajánlanék egyet.-Kovácsolódjunk Eggyé-.Zsezso a Főmágus,kedves barátom,és imádok velük beszélgetni,jó csapat kezdők,de összetartók.Írj neki levelet,nyugodtan hivatkozz rám!!Sok sikert Neked,és további jó játékot kívánok!;)
 

DeletedUser436

Vendég
Szia
Nem rég pont ugyan ezt írtam le kicsit feljebb.Nálam most is van egy 300 pontos kistesó,,na és??Én is voltam még ennyi sem,és már csak akkor hívtak Testvériségbe,amikor ki volt kutatva mind 3 bónuszos manufaktúrám.Akkor viszont már nem mentem,hanem alapítottam egyet.;)Én szivesen bevennélek Dzsoni,de most fullon vagyunk.Remélem rátalálsz mihamarabb a Neked megfelelő,kedves Tesóságra.Ha megengeded ajánlanék egyet.-Kovácsolódjunk Eggyé-.Zsezso a Főmágus,kedves barátom,és imádok velük beszélgetni,jó csapat kezdők,de összetartók.Írj neki levelet,nyugodtan hivatkozz rám!!Sok sikert Neked,és további jó játékot kívánok!;)
Köszi, közben jött az információ, hogy a Zizzentek csapat is lefagyott :(
Egyre többen hagyják abba vagy vonulnak félnyugdíjba :(
 
Fent