• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Testvériségkaland 2018 06 25

DeletedUser3954

Vendég
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne kalanddal kapcsolatban.

Ahhoz hogy megkapd a forduló jutalmát be kell tenned valamit abban a fordulóban.
De vajon annak a valaminek össze is kell gyűlnie?
Arra gondolok hogy van pl az első kanyarban a sárga út elején egy 70k-s márvány egyebek mellett.
Elég a körjutalomhoz ha valaki betesz 1 db márványt? Vagy meg kell hogy legyen a 70k ehhez?
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Szia,
Csak akkor kapsz jutalmat, ha olyanba pontba teszel, ami utána kompletten elkészül. A példád alapján, meg kell lenni mind a 70ezer márványnak, a pék jelvénynek és a 3 üvegcsének is.
 

DeletedUser3

Vendég
Ahogy @\*HighlyEffective\* írta, az adott pontot teljesíteni kell ahhoz, hogy beszámolódjon.
Ha te egy darab márványt teszel be, valaki más pedig berakja a 69.999-et, és a többi jelvényt, akkor te is kapsz jutalmat, ugyanis hozzájárultál a pont teljesítéséhez.

Ez természetesen akkor is érvényes, ha pl ez a pont a zöld úton van, de csak a kéket viszitek végig. Ha az útipont ad kalandhoz pontokat, akkor az beszámítódik, jutalmat ér.
 

Hera

Tapasztalt építő
Sziasztok.Nem is olyan rossz hogy nem lehetett előre tudni a feladatokat.Az előzőek azért adtak valami támpontot ,ezért gyártottuk előre a szobrokat rendesen:):).Ki is maradt 70 db :).
Úgy döntöttük megrendezzük a múzeumok éjszakáját és kiállítjuk őket;)
Ha maradt ki még más tesóságnak is akár közös múzeumot is nyithatunk:):)
 

Dizel1

Veterán
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne kalanddal kapcsolatban.

Ahhoz hogy megkapd a forduló jutalmát be kell tenned valamit abban a fordulóban.
De vajon annak a valaminek össze is kell gyűlnie?
Arra gondolok hogy van pl az első kanyarban a sárga út elején egy 70k-s márvány egyebek mellett.
Elég a körjutalomhoz ha valaki betesz 1 db márványt? Vagy meg kell hogy legyen a 70k ehhez?
Még a Főnök Úr is rosszul tudja. Ha 1 db Márványt teszel be, és senki nem piszkál bele abba a pontba, akkor is meglesz a nyeremény. Egyik csapattársam az első kalandnál nem hitte el nekem, hogy így van, és nyitott magának még egy játékost, hogy meglássuk, kinek van igaza. Nekem volt. Én most "jelenléti ívnek" használtam, a ritkán jövő, és akkor jelvényt pont berakni nem tudó társaim számára.
 

Dizel1

Veterán
Komolyan nem értem ezt a Testvériségi Kalandot. Kicsit hasonlít az elsőre, amikor érdemes volt csinálni. Vagy akár a nyereményektől eltekintve ez maga az első. (?)

Szerintem:

1.) A három út nehézségi fokának jelentősen el kellene térnie, és a színeknek következetesen jellemzőnek kellene lenniük a nehézségi fokokra. -- Ezzel szemben az első ládánál a Zöld út a legkönnyebb, a 2. és 3. ládánál pedig a Kék.
2.) Pontok a nehézség függvényében egyre többet kellene, hogy érjenek. -- Ezzel szemben a kék meg a zöld út közel egyforma nehézségű.
3.) A Pontok ugyanannyit érnek akkor is, ha villámgyorsan tele lehet őket pakolni, meg akkor is, ha egy rakás anyag, és egész napos termelések kellenek bele. -- Miért?
4.)
Rossz a leírás. Miszerint a be nem fejezett pontokban egyedül szereplő játékos nem részesül a jutalomban. -- Ezzel szemben: DE IGEN. Egyetlen darab Márványért is jár a játékosnak a jutalom akkor is, ha sehova nem rakott jelvényt. Ami nem baj, mert így jó, ahogy van. A fanatikus kalandozóknál ez potyázásnak számít. Nálam ez jelenléti ív.
A leírást kell megváltoztatni, nem a gyakorlatot!
5.)
A ranglista a megoldott Pontok szerint alakul, és (gondolom) azonos állás szerint a be nem fejezett Pontokba töltött jelvények határozzák meg a sorrendet. -- Ettől valamilyen szinten átláthatatlan a ranglista. Jó lenne, ha lenne részeredmény is. SŐT, inkább részeredményekből állna össze az adott Pont értéke. Ezzel megoldódna a különböző nehézségű Pontok azonos értékeinek problémája is.
6.) A végén a gödörbe a maradékot lehet beledobni, és azokkal még pontot gyűjteni. -- De nem, mert feladatszerűen érkeznek a lehetőségek. Célirányos termelést kell folytatni, amikor a végén már kevés az idő 9 órás, vagy akár 1 napos termelést indítani. Itt lenne értelme a részeredmény számításnak, ha csak úgy be lehetne szórni bármit.

A nyeremények és a könnyű utak most ösztönzőek. He ezek újra eltávolodnak egymástól, akkor kihal a kaland. Már most is lehet látni a hatását a sorozatos élvezhetetlen fejlesztésnek. Alig játszanak, pedig most teljesíthető. Mi is visszatértünk.
 

Siorna

Veterán
Tetszenek a meglátásaid, különösen a 6. pontban írt örülnék, ha megvalósulna majd ama bizonyos "ráncfelvarráson", amit Hoshi lebegtet itt már egy ideje. (És egyébként igen, ez maga az "egyes típusú" kaland.)
 

LestaR

Erős harcos
Vki meg tudná mondani, hog vajh az örvény vége előtt 26 másodperccel miért hajított ki a játék?
Jelentősége most nem sok, de ha kicsit hajtósabb végjátékban is ezt csinálja, akkor az elégedttségi indexen romlani fog.
 

Caitlen

Felderítő
Vki meg tudná mondani, hog vajh az örvény vége előtt 26 másodperccel miért hajított ki a játék?
Jelentősége most nem sok, de ha kicsit hajtósabb végjátékban is ezt csinálja, akkor az elégedttségi indexen romlani fog.

Igen,jó kérdés :)
Véghajráztunk,s többünket is kidobott :)
Valószínűleg,az oka,hogy a térképen voltunk bent,s az időzítéskor "útban" voltunk :D
Pár pillanattal később a senki földjén lettünk volna,lévén, vége a kalandnak :D
 

nlstemplar

Veterán
Vki meg tudná mondani, hog vajh az örvény vége előtt 26 másodperccel miért hajított ki a játék?
Jelentősége most nem sok, de ha kicsit hajtósabb végjátékban is ezt csinálja, akkor az elégedttségi indexen romlani fog.

Valószínűleg hamarabb volt vége a kalandnak, mint ahogy a visszaszámláló a nullára ért.
Legalábbis nekem 26 másodperccel a vége előtt már jelezte, hogy megkaptam a jutalmat, a gyorsítót amit nyertünk.
 

DeletedUser

Vendég
Valószínűleg hamarabb volt vége a kalandnak, mint ahogy a visszaszámláló a nullára ért.
Nekem ez a múltkor a bajnokiban is feltűnt. Még 4 percet mutatott a visszaszámláló, aztán fél perc múlva vége lett, pontban 8-kor.
 

DeletedUser3

Vendég
Még a Főnök Úr is rosszul tudja. Ha 1 db Márványt teszel be, és senki nem piszkál bele abba a pontba, akkor is meglesz a nyeremény. Egyik csapattársam az első kalandnál nem hitte el nekem, hogy így van, és nyitott magának még egy játékost, hogy meglássuk, kinek van igaza. Nekem volt. Én most "jelenléti ívnek" használtam, a ritkán jövő, és akkor jelvényt pont berakni nem tudó társaim számára.
Hmm, akkor az a számtalan jegy, ami olyan játékosoktól érkezett, akik olyan pontokba pakoltak, amik nem lettek befejezve, azt csak kitaláltam. ;)
Mindig tanul az ember valamit. :D

Hamarabb lejáró esemény:
Az esemény mindig a szerveridőt nézi. A kijelzés is ezt veszi alapul, viszont előfordulhat, hogy a kliens órája kiesik a szinkronból (ezt többféleképpen lehet tapasztalni, pl termeléseknél is) - ez akkor esik meg, amikor sokáig van nyitva a játék, és többször más fülre vált az ember. (Egyes böngészők ekkor a flash tartalmat megállítják, ez okozhat problémát, sajnos ezt mi nem tudjuk megváltoztatni).
Tehát úgy tűnhet, hogy hamarabb állt le nálad a kaland, mert az óra még mutatott 26 másodpercet, de valójában az az óra 26 másodperc késést összeszedett, a valóságban mindenkinél ugyanazon központi óra szerint állt meg a kaland (és minden esemény így működik).
 

DeletedUser1121

Vendég
Sziasztok.Nem is olyan rossz hogy nem lehetett előre tudni a feladatokat
A kalandhoz eddig sem nagyon tudtuk - kivéve ez előzőt - de nagyjából mindenki tudja, melyik jelvényhez, miegyébhez mit kell gyártani, az újaknak elmondják az "öregek", és ahogy megjelenik a pálya, meg lehet állapítani, merre érdemes indulni. Ez a mostani - szerintünk - elég laza volt, ami így nyáron direkt jó, én előre mondtam a Falkának, hogy most nem elvárás a részvétel, jutunk, ameddig jutunk, vigyék inkább strandra a gyereket, gyomlálják a kertet, menjenek kirándulni, szóval használják ki a jó időt, ráérnek majd kalandozni a hóviharban :)
 
Fent