• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Testvériségi kalandoknál bizonyos jelvényekhez szükséges feltételek összeadása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DavidofBerg

Felderítő
Sziasztok!

Kerestem, amennyire tudtam, de nem találtam ilyen ötletet. Ha vki már felvetette és elvetésre került, akkor töröljétek nyugodtan.

Maga az ötlet:

Röviden, tömören:
Szeretném, ha bizonyos jelvények esetében (druida pálca, csodacsapat kitűző, arkán maradék, és elementál márvány), ha többet kapok/gyűjtök be/adok, akkor annak megfelelő jelvényt kapjak érte.

Bővebben:

Mindezt úgy kezdeném, hogy ez konkrétan engem nem annyira érint, hiszen most is megcsináltuk a Testvériségi kalandot, viszont valahol igazságtalannak érzem ezt.
Bizonyos jelvények esetében önhibán kívül kevesebb jelvényt kapok, mint amennyit kapok/gyűjtök be/adok. Például:

- toronynál láda nyitásnál 3 kombináló katalizátort kaptam most többször is, de csak egy druida pálcát tudok begyűjteni 3 helyett.
- Van 30, 20 és 15 TP-t adó ősi csoda, ami esetében szintén csak 1 db csodacsapat kitűzőt kapok, pedig 3,2 vagy 1,5 ( :) ) járna.
- több olyan dolgot lehet barkácsolni a varázsakadémián, ami több, mint 9 vízióport ad (ha jól emlékszem volt, ami 15-öt is ad), de ezért is csak 1 db arkán maradék jelvényt lehet begyűjteni.
- bajnokság esetén egy tartománynál vagy kimatekozod, hogy 8 ereklyét kapj (az első nap ezt nem tudod megcsinálni, hiszen a tartományokat csak sorban tudod megnyitni), ezért vagy össze-vissza nyitod meg a tartományt, vagy elfogadod/hagyod az egészet úgy, ahogy van.

Hogyan lehetne megoldani:

Ha jól gondolom, maga a funkció már létezik. A varázsakadémiánál a víziópor begyűjtéséhez hasonlóan működhetne (Ott is, ha több vízióport gyűjtök be, mint 100 db, akkor a láda begyűjtése után jelzi, hogy mennyi plusz vízióport gyűjtöttem be). Például:
- ha kapok 3 kombináló katalizátort, akkor 3x tudnám begyűjteni a druida pálcát
- 30, 20 TP-t adó ősi csoda esetében 3 ill. 2x, 15 TP-t adó ősi csoda esetében 1-et, és a számlálónál jelezné, hogy már 5TP-t betettem
- arkán maradék és elementál márvány esetében hasonlóan működne, mint az ősi csoda 15 TP esetében.

Miért lenne jó:

Részben igazságosabb lenne az érzésem szerint, hiszen nem menne veszendőbe, vagy úgy is fogalmazhatnám, h nem lenne az az érzésem, hogy önhibámon kívül kevesebbet kapok, mint amennyit kaphatnék. Ezen kívül gyorsítaná is a játékot bizonyos esetben. Gondolok itt arra, hogy nálunk, ha valaki akkor cserél 100 TP-t, az vagy 10x ki-be lépked, vagy hagyja az egészet, és a végén begyűjt 1 db csodacsapat kitűzőt. Nem utolsó sorban magát a Testvériségi kalandot is vonzóbbá tehetheti, hiszen könnyebben össze lehet gyűjteni a jelvényeket.
 

Mihaszna

Veterán
Mindezt úgy írom, hogy a TK sose tartozott a kedvenceim közé, s ez most se változott, csupán némi hivatkozás a védelem szempontjából.

- toronynál láda nyitásnál 3 kombináló katalizátort kaptam most többször is, de csak egy druida pálcát tudok begyűjteni 3 helyett.

A Varázsakadémián annyi KK-t indíthatsz el, amennyire szükséged van. A kifejlett (5-ös szintű) Varázsakadémia előnyt jelent. :)

Van 30, 20 és 15 TP-t adó ősi csoda, ami esetében szintén csak 1 db csodacsapat kitűzőt kapok, pedig 3,2 vagy 1,5 ( :) ) járna.

Részben (vagy teljesen(?) igazad van. Amit naponta kapsz ingyen 10 TP-t, elméletileg azt kellene felhasználnod, hogy igazságos legyen a kiosztás. :rolleyes::confused:

több olyan dolgot lehet barkácsolni a varázsakadémián, ami több, mint 9 vízióport ad (ha jól emlékszem volt, ami 15-öt is ad), de ezért is csak 1 db arkán maradék jelvényt lehet begyűjteni.

Nos igen. Tényleg szerencse kérdése, hogy mi a választék. Feltételezem, a játék része lenne az is, hogy pörgess a receptek közt, hogy használódjon a gyémántod.

- bajnokság esetén egy tartománynál vagy kimatekozod, hogy 8 ereklyét kapj (az első nap ezt nem tudod megcsinálni, hiszen a tartományokat csak sorban tudod megnyitni), ezért vagy össze-vissza nyitod meg a tartományt, vagy elfogadod/hagyod az egészet úgy, ahogy van.

Öhm.. én ezt látom a legreálisabbnak :D (elfogadod az egészet úgy, ahogy van.)

A válaszaimtól függetlenül jogosak a felvetések, viszont majd a tapasztaltabb, megrögzött TK-sok segítenek. :)
 

DavidofBerg

Felderítő
A Varázsakadémián annyi KK-t indíthatsz el, amennyire szükséged van. A kifejlett (5-ös szintű) Varázsakadémia előnyt jelent. :)
Először is köszi, a válaszaid! :)

Nem a varázsakadémiánál látom a gondot, hanem mint írtam is: a toronynál -ha jól emlékszem az első ládáknál- nyerhető 3 KK. Azt már elfogadtam, h általában reggelente 2 db KK-t gyűjtök be a varázsakadémiámnál. A varázsakadémiám 5-ös szintű. :) Ez volt az első épület, amit amint lehetett feltornáztam 5-ös szintűre. :) Addig nem is vettem semmit gyémánton. :)

Ha úgy adódik TP-t is teszek ősi csodába, ha kellene a jelvény, amit egyesével is lehet adagolni. :) Bár TP-t alapban a techfába teszek. Kivétel, amikor kifejezetten vagy nem tudok betenni, vagy kifejezetten az ősi csodáimat fejlesztem.

Szerk.: Most látom, h az aranyvmi a sakktábla készletből konkrétan 19 vízióport ad. Na az pl.: 2 Arkán maradék lenne. :)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia!

Továbbítva lett már a kaland ezen része, hogy ha többet gyűjtesz be valamiből, akkor ne csak egy jelvényt adjon. :)
Pontosan nem tudom milyen státuszban is van, de az biztos, hogy többször elő jött már, ha Fórumon nem is, de Support-on igen.
 

DavidofBerg

Felderítő
Szia!

Továbbítva lett már a kaland ezen része, hogy ha többet gyűjtesz be valamiből, akkor ne csak egy jelvényt adjon. :)
Pontosan nem tudom milyen státuszban is van, de az biztos, hogy többször elő jött már, ha Fórumon nem is, de Support-on igen.
Köszi az infót!
 
Szerk.: Most látom, h az aranyvmi a sakktábla készletből konkrétan 19 vízióport ad. Na az pl.: 2 Arkán maradék lenne. :)
[/QUOTE]
Találkoztam már olyannal is, hogy három térképet kér és harminc Kr-t ad mellesleg, ha jól emlékszem 27 Vp-t. Akkor ez már 3 arkán lenne:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent