• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Testvériségi kalandok

Monster242

Újonc
Nem, mivel az ismétlődő küldetéseknek nem az a lényege, hogy te válaszd ki, melyik a szimpatikus, hanem az, hogy ha megcsinálod, kapsz érte jutalmat.

A kalandnál ez nagyobb problémát jelentett, mivel ott annak volt értelme, hogy egyszerre több is futhasson.
Ha az ismétlődő küldetéseknél lenne ilyen rendszer, akkor a jutalmakat is iszonyatosan le kéne csökkenteni, mert nagyon könnyen kihasználható lenne.

Köszi a választ! Kissé csalódott vagyok. Jelenleg is kiválaszthatom, hogy melyiket csinálom meg, csak baromi macera az egész.
Azt sem értem, hogy miért kellene a jutalmakat lecsökkenteni? Ezek szerint most azt díjazzátok, ha valaki veszi a fáradtságot és elutasít 19 küldit, mert a 20-adikat szeretné begyűjteni??
Remélem érthető volt hogy mit is szerettem volna, de írok egy példát:
8 műhelyben megy egyszerre a termelésem. Az egyik ismétlődő küldi, hogy szerezz 16000 alapanyagot. Ezt szeretném teljesíteni, de ez összejön mondjuk 2 műhelyből. Kettőt begyűjtök, kész a küldi. Mielőtt még kettőt begyűjtenék újra ki kell választanom ezt a küldetést és ehhez most el kell utasítanom az utána következő 19 küldetést, hogy újra ezt adja. Nem lehetne egy listából kiválasztani, vagy a kalandban lévő ablakos módszerrel?
Tehát ahogy te fogalmaztál, nem azt szeretném igazából, hogy több is futhasson egyszerre, hanem hogy amit épp aktuálisnak szeretnék azt kiválaszthassam egy gombnyomással, nem pedig az összes többi elutasÍtásával. És csak annak a teljesülését figyelné akkor ugyanúgy mint most, csak a kiválasztása lenne könnyebb.
Lehet hogy túlmagyaráztam, de így biztos :)
Előre is köszi a választ!

Üdv: Monster
 

DeletedUser3

Vendég
Értem mit szeretnél, lehet én nem magyaráztam az érme másik oldalát pontosan:

Jelenleg az ismétlődő küldetések mögött az az elgondolás, hogy amikor nincs más, akkor ezek ismétlődnek. Nem az, hogy te ki tudj választani egy neked szimpatikusat, és azt "farmold" - hiába több játékos is így használja ezeket. Mivel úgy lettek az ismétlődő küldetések tervezve, legalábbis az elgondolás az, hogy a nagy részét tudd teljesíteni (tehát azért elutasítható, hogy ne akadj el benne, nem azért, hogy mindig egy küldetésre tudd forgatni), olyan is a jutalom.
Ha az lenne, hogy te választod ki, mit szeretnél, és egymás után 10-15-ször meg tudod csinálni, akkor a jutalmakat ennek megfelelően csökkenteni kell, hogy ne boruljon fel a játékvilágban a nyersanyagok egyensúja a sok jutalom rövid idő alatt történő megszerzése miatt.
 

Monster242

Újonc
Értem mit szeretnél, lehet én nem magyaráztam az érme másik oldalát pontosan:

Jelenleg az ismétlődő küldetések mögött az az elgondolás, hogy amikor nincs más, akkor ezek ismétlődnek. Nem az, hogy te ki tudj választani egy neked szimpatikusat, és azt "farmold" - hiába több játékos is így használja ezeket. Mivel úgy lettek az ismétlődő küldetések tervezve, legalábbis az elgondolás az, hogy a nagy részét tudd teljesíteni (tehát azért elutasítható, hogy ne akadj el benne, nem azért, hogy mindig egy küldetésre tudd forgatni), olyan is a jutalom.
Ha az lenne, hogy te választod ki, mit szeretnél, és egymás után 10-15-ször meg tudod csinálni, akkor a jutalmakat ennek megfelelően csökkenteni kell, hogy ne boruljon fel a játékvilágban a nyersanyagok egyensúja a sok jutalom rövid idő alatt történő megszerzése miatt.

Köszi a gyors választ! Rendben elfogadom, tudomásul veszem, hogy nem lesz ilyesmi az ismétlődő küldetésekre. Mondjuk nekem nincs olyan küldetésem amit 10-15-ször meg tudnék csinálni hirtelen egymás után, max 2-3-szor az alapanyagost.

Nem is kötözködni akarok, tényleg. De azt még megkérdezném, hogy szerintetek tényleg felborulna a nyersanyagok egyensúlya ha ugyanazt a küldetést ugyanannyiszor nem elutasítással csinálom meg, hanem kiválasztással?? :)
Mégegyszer köszi a válaszokat, tényleg hálás vagyok értük!

És a legfontosabbat meg nem is írtam meg, amiből az egész gondolatom kiindult: a kalandozásos küldetés rendszer nagyon tetszett! Köszönjük a könnyebbítést, és a munkátokat! :)
 

GreenKnight

Veterán
Nem is kötözködni akarok, tényleg. De azt még megkérdezném, hogy szerintetek tényleg felborulna a nyersanyagok egyensúlya ha ugyanazt a küldetést ugyanannyiszor nem elutasítással csinálom meg, hanem kiválasztással?? :)
Nagyon egyszerű a képlet. Ha többlet alapanyaghoz vagy aranyhoz akarsz jutni a küldetések teljesítésével, akkor dolgozz meg érte. Nem tilos, de azt ne várd, hogy még meg is könnyítik a helyzetet.
 

DeletedUser3

Vendég
De azt még megkérdezném, hogy szerintetek tényleg felborulna a nyersanyagok egyensúlya ha ugyanazt a küldetést ugyanannyiszor nem elutasítással csinálom meg, hanem kiválasztással??
Igen, ugyanis jelenleg azt látjuk, hogy a többség azért a tizen-X ismétlődő küldetésből nem csak egyet ismétel, hanem többet, ami idő és munka kérdése. Ha most kiválaszthatnád, az olyan mértékű kihasználásra ad lehetőséget, ami nem tenne jót a játéknak, piacnak, stb.

És a legfontosabbat meg nem is írtam meg, amiből az egész gondolatom kiindult: a kalandozásos küldetés rendszer nagyon tetszett! Köszönjük a könnyebbítést, és a munkátokat! :)

Igazán nincs mit, örülünk, hogy tetszik! :)
 

Monster242

Újonc
Igen, ugyanis jelenleg azt látjuk, hogy a többség azért a tizen-X ismétlődő küldetésből nem csak egyet ismétel, hanem többet, ami idő és munka kérdése. Ha most kiválaszthatnád, az olyan mértékű kihasználásra ad lehetőséget, ami nem tenne jót a játéknak, piacnak, stb.



Igazán nincs mit, örülünk, hogy tetszik! :)

Ez természetes, én sem egyet ismételek, hanem kb 10-et rendszeresen. Persze olyanokra is megyek ami nem rendszeres például az épületek fejlesztése. Az alapanyagost csak példának hoztam fel.
A küldetéseket így is, úgy is kiválasztom, csak más módszerrel tenném. Tehát ha ha egy gombnyomással tudnám kiválasztani, hogy most éppen melyik küldetéshez takarítok be, akkor is UGYANANNYI jutalomban részesülnék, mint ha az elutasításos módszerrel választom ki. Vagyis se többet se kevesebbet nem kapok jutalomként, azaz nem befolyásolja a játék egyensúlyát. Ráadásul, a küldetésekért csak aranyat és alapanyagot ad (nekem legalábbis eddig így volt, most a varázslós fejezetben tartok), aminek meg a piacra semmi befolyása nincs. (a jutalmakért nevetséges mennyiségben lehet kufárkodni)

Én általában 3 órásra indítom a manukat, a műhelyeket, tehát három óránként szedem be a jutalmakat. Azokból a küldikből ami T1-T2 manus árut kér megtudok ilyenkor csinálni kettőt, T3-as áruból 1-et, alapanyagosból 2-3-at, meg ami pénzt és alapanyagot kér abból is egyet. Ami azt jelenti, hogy ilyenkor 3-4-szer kell végigpörgetnem az összes küldetést és amit tudok teljesíteni azt begyűjteni. Ez az alap. Ha mondjuk mellette tartományozok is, akkor még két küldi beficcen (4 ereklye, négy találkozó), vagy építkezek akkor megint, sőt bajnokinál is mindig aktív a 4 ereklye küldi és a távolabbi tartományoknál ez már tartományonként egy újrapörgetés... :) (ez a sok munka miről beszéltél, vagy nálam fanatizmus kérdése:))
Az egész azért bosszantó, mert nagyon monoton az elutasítás és ha az ember véletlenül túlszalad, akkor mehet még egy kört :)
Szóval a nyálam is kicsordult, mikor a kalandban megjelent a sok küldi egy ablakban!
A remény hal meg utoljára!

Üdv: Monster
 
Sziasztok. A klánom nevében írok. Először is nagyon köszönjük az új jelvénygyűjtő felületet. Jóval gyorsabb, tervezhetőbb és biztonságosabb lett a termelés. Nagyon profi fejlesztés.
A másik pedig: az lenne a kérdésünk, hogy nem gondolkodtatok-e olyan fejlesztésben, hogy a Kaland alatt a Főmágusnak legyen joga egyes pontokat vagy útvonalakat blokkolni/letiltani a pályán? Gondolom, másoknál is probléma, hogy a kéréseket nem minden testvér tartja be, hátrányba hozva a csapatát. (Elnézést, ha ez már megbeszélt téma, én még eléggé újonc vagyok.) Előre is köszi a választ.

Fabricius
Észak Fiai
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok. A klánom nevében írok. Először is nagyon köszönjük az új jelvénygyűjtő felületet. Jóval gyorsabb, tervezhetőbb és biztonságosabb lett a termelés. Nagyon profi fejlesztés.
A másik pedig: az lenne a kérdésünk, hogy nem gondolkodtatok-e olyan fejlesztésben, hogy a Kaland alatt a Főmágusnak legyen joga egyes pontokat vagy útvonalakat blokkolni/letiltani a pályán? Gondolom, másoknál is probléma, hogy a kéréseket nem minden testvér tartja be, hátrányba hozva a csapatát. (Elnézést, ha ez már megbeszélt téma, én még eléggé újonc vagyok.) Előre is köszi a választ.

Fabricius
Észak Fiai
Szia ! Jó ötletnek tűnik és pont azért írtam ezt le mert nem kötözködni akarok . Ha ezt bevezetik elveszik a lényege a kalandnak :)
 

DeletedUser3

Vendég
A másik pedig: az lenne a kérdésünk, hogy nem gondolkodtatok-e olyan fejlesztésben, hogy a Kaland alatt a Főmágusnak legyen joga egyes pontokat vagy útvonalakat blokkolni/letiltani a pályán? Gondolom, másoknál is probléma, hogy a kéréseket nem minden testvér tartja be, hátrányba hozva a csapatát. (Elnézést, ha ez már megbeszélt téma, én még eléggé újonc vagyok.) Előre is köszi a választ.

Fabricius
Észak Fiai

Egyelőre ilyet sem terveztünk bevezetni, főként a fejlesztők és support csapat mentális stabilitásának megtartása érdekében.
Ha végiggondolod: Ha szóban elmondott utasításokat nem követ egy-egy tag egy testvériségen belül, akkor semmi nem biztosíték arra, hogy érteni fogja, miért nem tud X helyre pakolni, és jönni fog panaszkodni a fórumra, supportra, hogy elromlott a játék. Ez akkora mennyiségű munkát róna ránk, hogy napi szinten másból sem állnánk ki, csak az ilyen levelekre válaszolnánk.

Arról nem is beszélve, hogy a tervek időközben változhatnak, de ha nincs főmágus, nem tudja feloldani az X utat (ahogy ez most probléma a szintek feloldásánál is, ha a főmágus inaktív, de a csapat többi tagja nem - nem egy példát láttunk rá az elmúlt héten).

Szóval röviden: nem, több problémát okozna, mint hasznot hozna játékélmény szempontjából.
 
Egyelőre ilyet sem terveztünk bevezetni, főként a fejlesztők és support csapat mentális stabilitásának megtartása érdekében.
Ha végiggondolod: Ha szóban elmondott utasításokat nem követ egy-egy tag egy testvériségen belül, akkor semmi nem biztosíték arra, hogy érteni fogja, miért nem tud X helyre pakolni, és jönni fog panaszkodni a fórumra, supportra, hogy elromlott a játék. Ez akkora mennyiségű munkát róna ránk, hogy napi szinten másból sem állnánk ki, csak az ilyen levelekre válaszolnánk.

Arról nem is beszélve, hogy a tervek időközben változhatnak, de ha nincs főmágus, nem tudja feloldani az X utat (ahogy ez most probléma a szintek feloldásánál is, ha a főmágus inaktív, de a csapat többi tagja nem - nem egy példát láttunk rá az elmúlt héten).

Szóval röviden: nem, több problémát okozna, mint hasznot hozna játékélmény szempontjából.
Rendben, érthető, köszönöm a választ!
 
Sziasztok. A klánom nevében írok. Először is nagyon köszönjük az új jelvénygyűjtő felületet. Jóval gyorsabb, tervezhetőbb és biztonságosabb lett a termelés. Nagyon profi fejlesztés.
A másik pedig: az lenne a kérdésünk, hogy nem gondolkodtatok-e olyan fejlesztésben, hogy a Kaland alatt a Főmágusnak legyen joga egyes pontokat vagy útvonalakat blokkolni/letiltani a pályán? Gondolom, másoknál is probléma, hogy a kéréseket nem minden testvér tartja be, hátrányba hozva a csapatát. (Elnézést, ha ez már megbeszélt téma, én még eléggé újonc vagyok.) Előre is köszi a választ.

Fabricius
Észak Fiai

Kedves Fabricius, nekünk az volt a gond, hogy a megbeszélthez képest, hamarabb nyitották egyes tagjaink a ládát és nem voltak még készen utipontok, ami jelentős pontveszteséget hozott. Ezért a tesókaland elején, a Főmágus átmenetileg Testvéri rangba helyez mindenki mást, így addig csinálunk egy-egy szintet, amíg a többség megelégedésére nem lesz. :) Így hiába siet vki, megértette, hogy ha nagyrészt oda rak jelvényt, ahova a csapat egésze, akkor jobban haladunk. Persze renitensek előfordulnak, de jelentősen csökkent az össze-vissza rakosgatás. :) Kitartást kívánok a csapat összehangolásához és további jó játékot!

Georgina
 

SirSmithy

Veterán
Igen, ugyanis jelenleg azt látjuk, hogy a többség azért a tizen-X ismétlődő küldetésből nem csak egyet ismétel, hanem többet, ami idő és munka kérdése. Ha most kiválaszthatnád, az olyan mértékű kihasználásra ad lehetőséget, ami nem tenne jót a játéknak, piacnak, stb.



Igazán nincs mit, örülünk, hogy tetszik! :)
Végülis, ha nem kellene megerősíteni az elutasítást, már jobb lenne.
Nem lehetne megoldani, h egy bepipalt mezovel jelezhetnek, h a megerősítés ne jelenjen meg többet?
És talán mobilon ne tűnjön el a küldetés ablak, amíg nem akarom bezárni...
 

Sarkanylany

Újonc
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van pár klántestvér aki csak telóról játszik. Lehet lerágott csont amit kérdezek, de ők telón hogy tudnak tudáspontot betenni az ősi csodákba?
Segítséget előre is köszönöm.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van pár klántestvér aki csak telóról játszik. Lehet lerágott csont amit kérdezek, de ők telón hogy tudnak tudáspontot betenni az ősi csodákba?
Segítséget előre is köszönöm.
tudnak de csak a saját csodájukba. mások csodájába tudjanak rakni arra még várni kell :)
 
Fent