• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

testvéri kaland műhelyigények

Natty

Felderítő
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy a következő testvériségi kalandnak
lesz-e emelt szintű műhely igénye? Vagy 1-es szinten lehet csinálni
a feladatokat?
Előre is köszi
 

Mihaszna

Veterán
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy a következő testvériségi kalandnak
lesz-e emelt szintű műhely igénye? Vagy 1-es szinten lehet csinálni
a feladatokat?
Előre is köszi
Szia, Natty. Elméletileg nincs változtatás (ezt Hoshi tudná biztosra megmondani vagy az, aki játszik Bétán is) :) De ha őszinte akarok lenni, akkor úgy lenne fair (a mini illetve nagy Eventekkel szemben), hogy a Testvéri Kalandokat is csak emelt szintű műhelyekkel és Manukkal lehetne csinálni. Lenne benne némi kihívás a Testvériségek között. ;):)
 

DeletedUser5084

Vendég
Sziasztok!Esetleg arról hogy a következő tesó kaland mikor indul lehet tudni valamit?
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
a Testvéri Kalandokat is csak emelt szintű műhelyekkel és Manukkal lehetne csinálni...
Ezt Te sem gondoltad komolyan, ugye! A manuk jelvényei már így is teljesen ellentmondanak a játék logikájának, hiszen normálisan senki nem tart nem bónuszos manukat fenn. Azt meg, hogy ilyeneket fel kelljen max-1 szintre a kaland kedvéért húzni, végképp nem várható el! Különösen, hogy a nyeremény beszélő viszonyban sincs az eventek nyereményeivel, sokkal inkább "vetekszik" a kihívás nyereményeivel, miközben a ráfordítás még így is összehasonlíthatatlanul nagyobb, hát még, ha ilyen eszement változtatásokat vezetnének be. :(
 

Mihaszna

Veterán
Ezt Te sem gondoltad komolyan, ugye! A manuk jelvényei már így is teljesen ellentmondanak a játék logikájának, hiszen normálisan senki nem tart nem bónuszos manukat fenn. Azt meg, hogy ilyeneket fel kelljen max-1 szintre a kaland kedvéért húzni, végképp nem várható el! Különösen, hogy a nyeremény beszélő viszonyban sincs az eventek nyereményeivel, sokkal inkább "vetekszik" a kihívás nyereményeivel, miközben a ráfordítás még így is összehasonlíthatatlanul nagyobb, hát még, ha ilyen eszement változtatásokat vezetnének be. :(
Nagyon jó, nagyon jó! :) Maximálisan megértem és elfogadom amit leírtál. S ha tényleg jól értettem, akkor azt akartad sugallani, hogy a nyeremények (öhm bizonyos értelemben) (jaj, bocsánat a kifejezésért :confused: ) "semmit mondóak", továbbá, hogy nem érné meg fenntartani a Manukat 1 Kaland kedvéért. Mert rákényszeríteni az embert arra, hogy húzzon fel + Bónuszos Manut csak azért, hogy az Eventeken a "szerezz X (jelen esetben nálam 26.000 Acél ) terméket az első Bónuszos Manufaktúrádból, az(ért) megéri? Ne értsd félre, tudom, hogy nem te tehetsz róla. :) De.. azért megnézném a reakciókat, ha egyszer véletlen mégis úgy döntene az Inno, hogy a Kalandokat is csak Bónuszosokkal lehet csinálni. :)
 

bere007

Veterán
Nagyon jó, nagyon jó! :) Maximálisan megértem és elfogadom amit leírtál. S ha tényleg jól értettem, akkor azt akartad sugallani, hogy a nyeremények (öhm bizonyos értelemben) (jaj, bocsánat a kifejezésért :confused: ) "semmit mondóak", továbbá, hogy nem érné meg fenntartani a Manukat 1 Kaland kedvéért. Mert rákényszeríteni az embert arra, hogy húzzon fel + Bónuszos Manut csak azért, hogy az Eventeken a "szerezz X (jelen esetben nálam 26.000 Acél ) terméket az első Bónuszos Manufaktúrádból, az(ért) megéri? Ne értsd félre, tudom, hogy nem te tehetsz róla. :) De.. azért megnézném a reakciókat, ha egyszer véletlen mégis úgy döntene az Inno, hogy a Kalandokat is csak Bónuszosokkal lehet csinálni. :)

Április 1 még messze van. Érdekes ezt egy olyantól olvasni, aki nem volt hajlandó bónusz manut fehúzni, hogy az eventen jobban tudjon haladni. Erre most azért kampányolsz, hogy nem bónuszos manut húzzunk fel a kaland miatt? A következetesség nem nagyon jellemző rád, bár az már elég rég feltűnt és elég sokunknak... Egy event, meg egy kaland jutalmát kár is össze hasonlítani, még a távoli köszönő viszony is nagyon nagy túlzás lenne. Egy normális event miatt megéri új manukat felhúzni, mivel ott van megfelelő nyeremény és megtérül. Ebben azért a játékosok nagy része egyetért, főleg akiket foglalkoztat a befektetések és megtérülések aránya is. A részemről azt kijelenthetem, hogy a jelenlegi jutalommal még talán arányosak a feladatok, de ha nagyokba kellene gyártani, akkor felejtős lenne a kaland.
 

Mihaszna

Veterán
Április 1 még messze van. Érdekes ezt egy olyantól olvasni, aki nem volt hajlandó bónusz manut fehúzni, hogy az eventen jobban tudjon haladni. Erre most azért kampányolsz, hogy nem bónuszos manut húzzunk fel a kaland miatt? A következetesség nem nagyon jellemző rád, bár az már elég rég feltűnt és elég sokunknak... Egy event, meg egy kaland jutalmát kár is össze hasonlítani, még a távoli köszönő viszony is nagyon nagy túlzás lenne. Egy normális event miatt megéri új manukat felhúzni, mivel ott van megfelelő nyeremény és megtérül. Ebben azért a játékosok nagy része egyetért, főleg akiket foglalkoztat a befektetések és megtérülések aránya is. A részemről azt kijelenthetem, hogy a jelenlegi jutalommal még talán arányosak a feladatok, de ha nagyokba kellene gyártani, akkor felejtős lenne a kaland.
Ha jól emlékszem (és nem keverlek össze valakivel), akkor neked se volt ínyedre, hogy + Manukat kell felhúznod csak azért, hogy az Eventeken jobban tudj haladni. Elfogadtad, és én se tehettem mást. :) De ahogy \*HighlyEffective\, úgy te is ugyan azt írod, hogy a nyeremények elenyészőek.. ahhoz képest, hogy a Kaland feladatokban ugyan úgy vannak 1-2 napos termelések, mint az Eventeken. Vagyis bizonyos értelemben ez a Kaland nevezhető mini Eventnek is, csak hát más a gyerek neve, ennyi. Gondolom a nyereményeknek azért nincs értékük, mert az Ősi TP-ket meg az időcsökkentőket egyébként is meglehet szerezni több módon is, a maci ereklyék meg van jól jönnek vagy majd jól lesz lebontani.. Érdekes, hogy a nyeremények minősítést kapnak, de senki nem nyit külön jegyet azért, hogy ötletnek felvesse, hogy a Kalandok nyereménye legyen változatosabb, értékesebb, mert ha véletlenül továbbításra kerülne (mert erre is lenne igény), akkor lehet, hogy megoldanák, csak akkor azt mondanák, hogy "oké, de akkor Eventres módszerrel kellesz Kalandozni". És akkor senki nem csinálja, mert + maxos Manuk kellenek, és az már nem fér bele a keretbe. Ennyit az én következtetésemről. :) Egyébként senki nem kérdezte meg tőlünk, hogy akarjuk-e az Eventes változást. Gondolod, hogy ezt megkérdeznék, ha beakarnák vezetni? :)

PS: Tisztába vagyok vele, hogy ez nem a manuk meg a műhelyek harcáról szól, hanem a csapatmunkáról egy Testvériségen belül.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Nagyon jó, nagyon jó! :) Maximálisan megértem és elfogadom amit leírtál. S ha tényleg jól értettem, akkor azt akartad sugallani, hogy a nyeremények (öhm bizonyos értelemben) (jaj, bocsánat a kifejezésért :confused: ) "semmit mondóak", továbbá, hogy nem érné meg fenntartani a Manukat 1 Kaland kedvéért. Mert rákényszeríteni az embert arra, hogy húzzon fel + Bónuszos Manut csak azért, hogy az Eventeken a "szerezz X (jelen esetben nálam 26.000 Acél ) terméket az első Bónuszos Manufaktúrádból, az(ért) megéri? Ne értsd félre, tudom, hogy nem te tehetsz róla. :) De.. azért megnézném a reakciókat, ha egyszer véletlen mégis úgy döntene az Inno, hogy a Kalandokat is csak Bónuszosokkal lehet csinálni. :)
Döntsd el megad, hogy mit mit gondolsz a nyereményekről:
STAGE 1
Elvenar Fellowship Adventure

1Carting Library, 10 Ancient Knowledge, 15 Ancient Knowledge

STAGE 2
Elvenar Fellowship Adventure

15 Ancient Knowledge, 1 Bear Artifact, 20 Ancient Knowledge

STAGE 3
Elvenar Fellowship Adventure

1 20h Time Reduction, 1 Bear Artifact, 15 Ancient Knowledge

Ez van a bétán és persze változhat mire az éles világokra ér, és én reménykedem is, hogy megtoldják mondjuk a 3 ládát még 1 főnix ereklyével legalább, mert ez minden korábbinál soványabb jutalom. (még az előző kalandban is 2-2 ereklyét kaptunk, nem 1-1-t)

Ami a változtatást illeti, az amúgy észszerű lenne, viszont jóval nagyobb falat annál, hogy csak bedobják, hogy mostantól max-1 manuk, max-3 műhelyek játszanak. Ki kéne venni az 1-2 napos jelvényt, lecserélni a manuszettes jelvényeket, radikálisan lecsökkenteni a megállónkénti követelményeket, különösen az 1 napos műhelyes jelvények számát, stb. Ahogy Hoshi írta, az event átalakítását legalább egy éves háttér munka előzte meg, ami még most sem ért véget, hiszen ígéret szintjén elhangzott, hogy a téli eventre finomítanak a rendszeren, ott, ahol a játékosok vagy a fejlesztők számára kedvezőtlen volt a két új típusú esemény. Remélem ennek része lesz, hogy bármely bónuszos, ne csak T1 manu számítson a 3 és 9 órás feladatoknál, illetve minden 1-s szintű árú begyűjtés beszámítson, ne csak a bónuszos, mert az event épületek nyereményeivel nincs összhangban különben a rendszer. És ezekért, kitiltás határáig menő küzdelmet folytattam Hoshival - úgyhogy lehet egy sejtésed mi lenne a reakcióm egy átgondolatlan kaland módosítás esetén. ;)
 

bere007

Veterán
Jól emlékszel, mivel nekem sem tetszett, főleg az, hogy a hivatalos bejelentése annak, hogy ilyen feladatok lesznek az eventtel egyidőben érkezett. A kalandoknál nem bónuszos manu gyártásokat kér, hanem mind3 T1-es manut kér. Nem bónuszos 1es manuja szinte senkinek sincsen kimaxoltan meg főleg nincs. Rosszúl tudod, mivel a manuknál 3 meg 9 órás termeléseket kér az event, mivel csak olyat tudnak kérni, nincsen napos meg 2 napos. A kalandot szerintem senki nem nevezi mini eventnek, mivel a kaland csapatjáték az event meg egyéni játék és más az egésznek a felépítése. A nyereményeket meg ha nem érted, hogy miért vannak minősítve, akkor felesleges az egész. Majd ha rájössz, hogy mi mennyit ér, akkor visszatérhetünk rá...
 

Tessaiga

Erős harcos
Egy kicsivel többet adóbb épületnek jobban örülnék. Számokba most nem bocsátkoznék, mert nincs előttem. Egészen sok lakost ad mezőkre nézve, de van jobb is, mint pl.: a rák szálloda. Igaz, ez kisebb, de nem nehéz elhelyezni nagyobbat sem. Abból, kiindulva, hogy mennyire nehéz megszerezni - most csak az első helyezett épületéről beszélek - picivel jobbat várna az ember. 2-3 havonta max 25 ember kaphatja meg.
 
Fent