• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Termelés

DeletedUser217

Vendég
A termelés (arany, kalapács, és a többi) termelése nagyban függ a kultúra mértékétől. Hogy számítódik ez? Melyik időpont a meghatározó? A kultúra-bónusz 8 óráig él, azonban a termelési idő vagy 3, vagy 9 óra lehet. Az elején állítódik be, vagy a végén, esetleg arányosan - merthogy a végeredmény szempontjából nagyon nem mindegy! Nem találtam pontos leírást ennek számításáról, pedig a stratégia szempontjából nagyon fontos lenne!
 

DeletedUser17

Vendég
Tapasztalataim szerint a betakarítás pillanatában nem mindegy, hogy mennyi a kultúra bónuszod. Tehát hiába indítottál 170%-nál a műhelyedben termelést, ha a begyűjtéskor "csak" 150%-os bónuszod van.
 

Vanek

Veterán
Én is azt tapasztaltam, hogy a beszedéskori bónusz számít (vagyis ha éppen hiányzik egy kicsi, és nagyon a növeltre mennél rá, akkor megéri megvárni (kérni) egy (SOS) takarítót). Én speciel nem szoktam vele küzdeni, mert 100%-os termelésnél is lesz annyi aranya/alapanyaga az embernek, amennyi bőven elég a fejlesztési fához, a harchoz és az építéshez is; de mivel mindig vannak maximalisták... :D
Viszont mintha a termékekre nem lenne hatása a kultúrabónusznak (legalábbis nem vettem észre változást a beszedett nyersanyagoknál akármennyi is volt a kultúrabónuszom). Nem mondom biztosra, mert lehet, hogy csak nem figyeltem rendesen, és nem tűnt fel; de mintha... :) Majd megnézem ma, és javítom magamat, ha nem így lenne. :)
 

DeletedUser17

Vendég
Én is azt tapasztaltam, hogy a beszedéskori bónusz számít (vagyis ha éppen hiányzik egy kicsi, és nagyon a növeltre mennél rá, akkor megéri megvárni (kérni) egy (SOS) takarítót). Én speciel nem szoktam vele küzdeni, mert 100%-os termelésnél is lesz annyi aranya/alapanyaga az embernek, amennyi bőven elég a fejlesztési fához, a harchoz és az építéshez is; de mivel mindig vannak maximalisták... :D
Viszont mintha a termékekre nem lenne hatása a kultúrabónusznak (legalábbis nem vettem észre változást a beszedett nyersanyagoknál akármennyi is volt a kultúrabónuszom). Nem mondom biztosra, mert lehet, hogy csak nem figyeltem rendesen, és nem tűnt fel; de mintha... :) Majd megnézem ma, és javítom magamat, ha nem így lenne. :)
A manufaktúrákra nincs hatással a kultúrabónusz.
 
Fent