• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Termelés visszavonás - felesleges kattintások

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 26 92,9%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 2 7,1%

  • Összes szavazó
    28
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Moana28

Felderítő
Termelés visszavonásakor a termelő (áru, alapanyag) menüje bezáródik gépen. Újra meg kell nyitni az épületet, ha szeretnénk más időtartamú termelést indítani. Ez akkor a legbosszantóbb, mikor a műhelyes termelés indításnál ki van jelölve az összes műhely, jobb esetben csak 6-7, de pl kalandkor ez a szám sokkal több.
A korrigálás ideje sok, de ha elérhető és megvalósítható lenne az, hogy a termelő menüje ne záródjon be termelés visszavonásakor, akkor fele annyi ideig tartana. Nagyon fontosnak tartom ezt a kis újítást, nem egy nagy kaliberű változtatás, viszont szerintem nagyon hasznos:)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Putyika

Veterán
Ez akkor a legbosszantóbb, mikor a műhelyes termelés indításnál ki van jelölve az összes műhely, jobb esetben csak 6-7, de pl kalandkor ez a szám sokkal több.
Ezt itt nem igazán értem. Ha nem záródna be, akkor minden műhelyben külön kellene újraindítani a termelést, a mostani állapot szerint viszont amikor minden műhelyt visszavontál, akkor 1 megnyitásával mindet indíthatod. Ha kalandkor mondjuk 40 műhely termelését akarod megváltoztatni, akkor jelenleg 2x40 kattintás a megnyitás és a visszavonás, majd 1+1 katt a megnyitás és az indítás, a te verziódban viszont 3x40 lenne a minimum megnyit, visszavon, elindít és remélhetőleg utána bezáródik és nem kell még 40-et nyomni a záráshoz.
Ráadásul a másik problémám vele (és ez már a manukra is érvényes), hogy annyi termelő épület van ilyenkor egymás mellé felsorakoztatva, hogy kb. a 10. után elveszteném a fonalat, hogy melyik az amelyiket még vissza kell vonni és melyik ami már a jót termeli. Persze, ha ráhúzom az egeret, akkor kiírja, de szerintem hosszabb ideig tart megkeresni, hogy hol jártam, mint mindet visszavonni és aztán a gyors gombokkal újra indítani. Ráadásul kattintásban ugyanannyi a kettő.
Nyomtam egy nem támogatom gombot, mint egyetlen ellenzője az ötletnek, de ha meg tudtok győzni, hogy valamit rosszul számoltam, akkor megváltoztatom. :)
 

Rikari

Veterán
Ezt itt nem igazán értem. Ha nem záródna be, akkor minden műhelyben külön kellene újraindítani a termelést, a mostani állapot szerint viszont amikor minden műhelyt visszavontál, akkor 1 megnyitásával mindet indíthatod. Ha kalandkor mondjuk 40 műhely termelését akarod megváltoztatni, akkor jelenleg 2x40 kattintás a megnyitás és a visszavonás, majd 1+1 katt a megnyitás és az indítás, a te verziódban viszont 3x40 lenne a minimum megnyit, visszavon, elindít és remélhetőleg utána bezáródik és nem kell még 40-et nyomni a záráshoz.
Ráadásul a másik problémám vele (és ez már a manukra is érvényes), hogy annyi termelő épület van ilyenkor egymás mellé felsorakoztatva, hogy kb. a 10. után elveszteném a fonalat, hogy melyik az amelyiket még vissza kell vonni és melyik ami már a jót termeli. Persze, ha ráhúzom az egeret, akkor kiírja, de szerintem hosszabb ideig tart megkeresni, hogy hol jártam, mint mindet visszavonni és aztán a gyors gombokkal újra indítani. Ráadásul kattintásban ugyanannyi a kettő.
Nyomtam egy nem támogatom gombot, mint egyetlen ellenzője az ötletnek, de ha meg tudtok győzni, hogy valamit rosszul számoltam, akkor megváltoztatom. :)
Elképzelésem szerint: mondjuk azt, hogy a Kalandban lent van 30 kisműhelyem és rosszul indítottam el őket, kovácsok helyett gazdisokat állítottam be, és a csapatjelvényeknél menet közben kiderült, hogy kovács kellett volna. Mit teszek? Minden kisműhelyt egyenként visszavonok és indítom a már hasznos egy kiválasztással az összes műhelyben a kovácsokat. Ha a visszavonást is egy mozdulattal megtehetném, akkor kényelmesebb és sokkal gyorsabb lenne ez a művelet. Remélem jól értelmeztem az ötletet, mert én ennek tükrében támogattam.

Ez áll kalandon kívül is, amikor event van és a nagyműhelyekre támaszkodva teljesítek feladatokat. Nem tudom előre mit dob az éppen megnyíló feladat így dolgoztatom a műhelyeket a megszokott napirendemben. Hopp egy feladat teljesítése után megnyílik a következő tennivaló, az műhelyes termelést kér és nem 3 órást, hanem 9 órást, vagy 5 perceseket. Ez esetben is visszavenném a beállított termeléseket, ha haladni akarok az eventtel, és ha azt egy kattintással meg tudom tenni, akkor nem kell minden műhelyt kinyitni a visszavonáshoz.

Mondjuk azt, hogy nincsen se kaland, sem event ami a megszokottól eltérő kérésekkel bombáz, vagy késztet arra, hogy a napi rutin szerint termelgessek. Van viszont figyelmetlenség és véletlen az egy kiválasztással 9 órásakat indítottam el, holott én nappal 3 órásakat futtatnék, mert nagyjából látom előre a napomat és tudom, hogy lesz alkalmam belépni ilyen időközönként. A megszokás hozhat olyan eredményt hogy akkor is 9 órást indítok amikor mégsem azt szeretnék. Ekkor ha egy visszavonással megváltoztathatnám a termelési idők kiadását azzal is gyorsabb lehetnék...mert már vennem kellene a kabátomat, hogy beérjek a munkahelyemre. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Ha a visszavonást is egy mozdulattal megtehetném, akkor kényelmesebb és sokkal gyorsabb lenne ez a művelet.
Én egyáltalán nem így értelmeztem ezt az ötletet. Egyrészt az ötletelő a manukra és a műhelyekre egyaránt vonatkoztatta a felvetést, és ez csak a műhelyeknél működne, másrészt pedig akkor nem fele annyi ideig tartana a visszavonás, hanem 2 kattintás lenne.
Szerintem azzal a résszel amit az előző hozzászólásban kiemeltem, csak azt akarta hangsúlyozni, hogy ha ki van pipálva a műhelynél az egyszerre indítás, és véletlen rosszat indít, akkor nem 1 hanem 6-7 vagy kaland idején sokkal több visszavonást kell csinálni.
De ez csak az én értelmezésem. De én egyáltalán nem láttam az ötletben az egyszerre történő visszavonásra való utalást, csak azt, hogy ne záródjon be az ablak a visszavonás után...és ez így szerintem csak plusz kattintásokat jelentene.
 

Calyr

Veterán
@Moana28
Ez a játékelem a pc és mobil verziókban máshogy működik. Amit itt írsz, az a mobil verzióban most is így van. A termelés kiválasztása után ott marad az ablak (így a betett termelés egy kattintással visszavonható), mert a nyilakkal lehet lapozni a következő termelőre.
Azaz mintha ez az ötlet valójában arról szólna, hogy a játék ezen része pc-n is legyen olyan, mint a mobil verzió.
(és akkor jelenleg az a megoldás, hogy aki ezt így akarja intézni, az most csak mobilon teheti meg)

@Rikari
Amit írtál, az lehet jobban segítene, de szerintem a fenti ötlet nem erről szól. Ott arról van szó, hogy amikor visszavonod a termelést, ne záródjon be a termelés választó ablak, hanem "maradjon úgy", és lehessen új termelést kiválasztani. Azaz lényegében egy kattintást spórolhatnánk vele. Műhely esetében még ezt sem, hiszen ott a csoportos termelés indítással az új termelés könnyen megadható.

Az, hogy a betett termelést pl. műhelynél csoportosan is vissza lehessen vonni, szerintem is segítene, de külön ötletként kellene felvetni.
 

Moana28

Felderítő
Igen Rikari, pontosan erre gondoltam, köszönöm hogy kifejtetted részletesen:)
Főképp műhely termelésnél lenne szerintem megoldható a visszavonás, hiszen a jelenlegi gyors indítás is azért lehetséges, mert nem igényel nyersanyagot a termelés.
Manufaktúrákban én már jártam úgy, hogy esti 9 órás helyett a napi megszokott 3 órás termelést indítottam, mert már fáradt voltam, de az is megtörtént már, hogy 9 órásat elindítottam, de sikerült a feladatot teljesítenem az eventen és visszavontam a 9 órásakat, hogy a 3 órás manu termeléssel megcsináljam az áru kérő feladatot még, hogy az aznapi exkluzívnál használhassam el az esemény fizetőeszközét.
 

Moana28

Felderítő
A mobil verzió nagyon jó, de kaland idején szerintem nem a legmegfelelőbb választás, az érintőképernyőn nagyon hamar el lehet rontani a beszedéseket. A szándékom az, hogy a jól működő mobilos megoldások átkerüljenek gépre, illetve a gépes megoldások is elérhetőek legyenek mobilon, ez sok külön ötletet is jelent.
 

Rikari

Veterán
@Moana28
Ez a játékelem a pc és mobil verziókban máshogy működik. Amit itt írsz, az a mobil verzióban most is így van. A termelés kiválasztása után ott marad az ablak (így a betett termelés egy kattintással visszavonható), mert a nyilakkal lehet lapozni a következő termelőre.
Azaz mintha ez az ötlet valójában arról szólna, hogy a játék ezen része pc-n is legyen olyan, mint a mobil verzió.
(és akkor jelenleg az a megoldás, hogy aki ezt így akarja intézni, az most csak mobilon teheti meg)

@Rikari
Amit írtál, az lehet jobban segítene, de szerintem a fenti ötlet nem erről szól. Ott arról van szó, hogy amikor visszavonod a termelést, ne záródjon be a termelés választó ablak, hanem "maradjon úgy", és lehessen új termelést kiválasztani. Azaz lényegében egy kattintást spórolhatnánk vele. Műhely esetében még ezt sem, hiszen ott a csoportos termelés indítással az új termelés könnyen megadható.

Az, hogy a betett termelést pl. műhelynél csoportosan is vissza lehessen vonni, szerintem is segítene, de külön ötletként kellene felvetni.
Most hogy olvaslak benneteket valóban ez egy külön ötlet. Moana szerint hasonlóan gondolkodtunk, csak másként fejtettük ki. Bármi is lesz belőle támogatom, s ha ez a "nem záródás" kap főhangsúlyt majd indítok egy "visszavonós" ötletet, de egyenlőre kivárok ezzel, hogy induljunk el vele valamilyen irányban. Nekem ez és az is szerethető megoldást hozna.
 

Moana28

Felderítő
Köszönöm Rikari:)
Szép apránként, "lassú víz partot mos" alapon a funkcionális, hasznos elemeket a pcről mobilra, mobilról pcre szerintem érdemes átültetni.
 

Putyika

Veterán
Kedves @Moana28!

Összefoglalnád pontosan, hogy akkor mit is takarna ez az ötlet?
Mert ebből:
a funkcionális, hasznos elemeket a pcről mobilra, mobilról pcre szerintem érdemes átültetni
Nekem még mindig az jön le, hogy a bezáródást akarod a mobilról áthozatni a gépes verzióba, és ezt még mindig határozottan ellenzem, mert sokkal több kattintást eredményezne.
 

Moana28

Felderítő
Szia:)
A mobilos verzióban már így van, nem záródik be a termelő ablak a termelés indításakor. Oldalsó menügombbal lehet váltogatni az azonos termelők közt, bevallom, hogy amiben hibáztam az, hogy ezt nem írtam oda külön, de teljes mértékben a mobilos verzióban élő nem bezáródó ablakra gondoltam. Nagyon sokat vagyok mobilon, eleve erre gondoltam, mint ablak. Lehessen VISSZAVONNI így.
Ezzel a mobilos megoldással azt a kattintást is meg lehet spórolni, hogy a városunkban egy másik városrészre vigyük a maxra nagyított városképünk, ahol a többi termelő épület található, közben nem így szedünk le mást véletlenül (Remélem nem én vagyok egyedül, aki a városban történő navigálás közben leszedett valamit, amit nem kellett volna még...)
Mivel a gyorsindító minden egyes ablaknál fent van a műhelyek esetében, ezért oldalsó menügomb segítségével a megfelelő számú műhely leállítható legyen, leállítása esetén a fenti gyors gombra kattintva el lehet utána indítani egyszerre a megfelelő számú műhely korrigált, reményeim szerint immár megfelelő időtartamú termelését.
A manuknál nincs ilyen gyors indítás, de ott is hasznos lenne, ha nem zárulna be az ablak termelés visszavonásakor, lehetne váltani a manuk közt az oldalsó menügombbal, leállítani majd újra indítani a kívánt termelésüket.

Mivel etikátlannak tartom azt, hogy utólag belenyúljak, a mobil verzióban futó oldalsó azonos termelők közt váltó gombot, annak előnyeit megemlítsem az ötletemben így utólag, hogy már az szavazás alatt áll, ezért egy külön ötletként tudom kiírni ezt az opciót abban az esetben, amennyiben a be nem záródó ablak továbbításra, majd esetleg bevezetésre kerül a játékban, úgy gondolom, egy alap lenne, amire építeni lehet. Illetve ha nem kerül továbbításra ebben a formában, akkor kidolgozom részletesebben az ötletem, majd újra beírom az ötletek közé, mert mindenképpen hasznosnak tartom és azt szeretném, ha mindenki élvezhetné egy ilyen típusú termelés visszavonás előnyeit. Természetesen tiszteletben tartva Rikari "minden termelés visszavonása" opciós ötletét.
 

Putyika

Veterán
Köszönöm :)
Tehát ezek szerint én értettem jól elsőre is és sajnos nem Rikari. Ez az ötlet rengeteg plusz klikkelést igényel majd, ha bevezetésre kerül.
hasznos lenne, ha nem zárulna be az ablak termelés visszavonásakor, lehetne váltani a manuk közt az oldalsó menügombbal, leállítani majd újra indítani a kívánt termelésüket.
Lehet, hogy én tudom rosszul, de mobilon is csak az "üres" (éppen nem termelő) manuk és műhelyek között lehet váltogatni az oldalsó gombokkal, tehát ez az ötlet egyáltalán nem gyorsítaná a rosszul indított termelés leállítását, sőt...
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Elnézést a megcsúszásért, amiért nem lett továbbítva eddig, de köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Az ötlet most továbbításra került fejlesztő csapatunk felé.

Amennyiben bármilyen más javaslatotok vagy ötletetek lenne, kérjük osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent