• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Tartományi bővítés

Rikari

Veterán
A Városbővítési limit okafogyottá teszi a további tartomány felderítéseket. Nem is beszélve a tartományok teljesítéséről! Ne játszunk tovább? Elgondolkodtató! Elbizonytalanodtam a jövőt illetően! :-(
Lényeges része a játéknak a felfedezés, még akkor is ha már nem kapsz érte újabb területet a városodban. Az egyik legfontosabb eleme esne ki a játékodnak, ha megrekedsz a térképen. A limitált állapot sem tart örökké, mert az új fajok területi lehetőséggel érkeztek eddig. Minden esély megvan arra, hogy növelhetjük a városain területét. Kellenek felderített tartományok az eventekben lévő feladatokhoz. Továbbá a felderített tartományok meghódításakor újabb ereklyéket szerezhetsz, amit aztán akár a varázsakadémiádban is hasznosíthatsz. Minden felderítéssel alapanyagot kapsz, ha pedig már olyan korban vagy, hogy van Enarod, akkor minden indított felderítővel az Enar szintjének megfelelően manát generálsz a városodnak. Vagyunk a játékban jó néhányan, akik már nem kapnak újabb területet a tartományi hódításokkal, de szerintem, akik aktívan játszanak, azok sosem állnak le a térképen ezzel a művelettel. Te se tedd, ha rám hallgatsz.;)
 

bere007

Veterán
Vagyunk a játékban jó néhányan, akik már nem kapnak újabb területet a tartományi hódításokkal, de szerintem, akik aktívan játszanak, azok sosem állnak le a térképen ezzel a művelettel. Te se tedd, ha rám hallgatsz.;)

Pedig egy szint után le kell ezzel állni. Már nem órákban, hanem régóta megint napokban írja ki a felderítési időt, szerintem 95-100 óra lehet a vízválasztó. A fejlett felderítőt már kb 2 új faj óta nem kaptuk meg, de ennek ellenére mindig van az eventben tartomány felfedezés, meg tartományi harc is. Én úgy csinálom, hogy csak akkor indítom el, ha feladat kéri, mert különben már megint körbeértem volna és elég nehezek már megint. Ha mindig menne, akkor az eventek miatt már bele lennénk kergetve egy olyan spirálba, amiből nem tudnánk szabadulni. A felderítés abbahagyásával egy picit csökkentem ennek az idejét, de ha minden így marad, akkor elkerülhetetlen lesz. Inkább bevállalom azt, hogy így nem kapok kalapácsot és manát érte, pedig az is jól jönne... Hiába mondják, hogy ne rohanjunk, de mégis olyan feladatokat kapunk, amivel bele vagyunk kényszerítve.
 

Rikari

Veterán
Pedig egy szint után le kell ezzel állni. Már nem órákban, hanem régóta megint napokban írja ki a felderítési időt, szerintem 95-100 óra lehet a vízválasztó. A fejlett felderítőt már kb 2 új faj óta nem kaptuk meg, de ennek ellenére mindig van az eventben tartomány felfedezés, meg tartományi harc is. Én úgy csinálom, hogy csak akkor indítom el, ha feladat kéri, mert különben már megint körbeértem volna és elég nehezek már megint. Ha mindig menne, akkor az eventek miatt már bele lennénk kergetve egy olyan spirálba, amiből nem tudnánk szabadulni. A felderítés abbahagyásával egy picit csökkentem ennek az idejét, de ha minden így marad, akkor elkerülhetetlen lesz. Inkább bevállalom azt, hogy így nem kapok kalapácsot és manát érte, pedig az is jól jönne... Hiába mondják, hogy ne rohanjunk, de mégis olyan feladatokat kapunk, amivel bele vagyunk kényszerítve.
Sok igazság van abban amit írsz. Többször előfordult már, hogy 60 bajnoksági talkálkozót váltok ki egy eventben 15-20 térképes találkozóval, akkor a már felderített tartományokból használok fel. Mindig tartalékolok 8-10 felderített tartományt e célból. Akárhogyan is nézzük ilyen szinten sem nyersanyagban, sem seregben, /bár én a térképen mindig tárgyalok/ nem spórolósak a hódítások, viszont nem tudok mit tenni ha menni akarok előre egy eventben. A felderítésnek ezért is mennie kell állandóan. Nem fáj az neki, és kényszernek sem érzem, mert tudod Bere semmit nem kötelező itt megcsinálni. Ami jól esik és ameddig jól esik. Derítsünk csak amíg élünk, és amíg van mit. :p
 
Utoljára szerkesztve:

OneilP

Újonc
Sziasztok. Lehet csak én vagyok retardált.
De miért van az hogy az fajokkal együtt kaptunk 26 további bővítést amit nem lehet feloldani. Szerintem a wiki elég pontos, ezért a számitásamial az jött ki hogy van (13X13) összesen 169 terület amiből csak 143 mat lehet fel oldani. (Fejezet bővítés: 47, Tartományi: 61, Gyémánt: 35)
Arra az eshetőségre jutottam hogy vagy a wiki pontatlan (elvileg pontos mivel nekem a wikiben leírtak szerinti gyémánt opciók stimmelnek) vagy csak a fejlesztők rakták be az új fajokkal a területet de nem gondoskodtak annak elérhetőségéről.
Valaki okosabb tudna rá válaszolni hogy most mi merre hogy?
Vagy most csak én vagyok a hülye?
 

GreenKnight

Veterán
Sziasztok. Lehet csak én vagyok retardált.
De miért van az hogy az fajokkal együtt kaptunk 26 további bővítést amit nem lehet feloldani. Szerintem a wiki elég pontos, ezért a számitásamial az jött ki hogy van (13X13) összesen 169 terület amiből csak 143 mat lehet fel oldani. (Fejezet bővítés: 47, Tartományi: 61, Gyémánt: 35)
Arra az eshetőségre jutottam hogy vagy a wiki pontatlan (elvileg pontos mivel nekem a wikiben leírtak szerinti gyémánt opciók stimmelnek) vagy csak a fejlesztők rakták be az új fajokkal a területet de nem gondoskodtak annak elérhetőségéről.
Valaki okosabb tudna rá válaszolni hogy most mi merre hogy?
Vagy most csak én vagyok a hülye?
Lehetséges válaszok:
- gondoltak a későbbi korokra is
- legyen választék a városod alakjára (ez is egyfajta stratégia)
- csak :D
 

Tejinashi

Erős harcos
Sziasztok. Lehet csak én vagyok retardált.
De miért van az hogy az fajokkal együtt kaptunk 26 további bővítést amit nem lehet feloldani. Szerintem a wiki elég pontos, ezért a számitásamial az jött ki hogy van (13X13) összesen 169 terület amiből csak 143 mat lehet fel oldani. (Fejezet bővítés: 47, Tartományi: 61, Gyémánt: 35)
Arra az eshetőségre jutottam hogy vagy a wiki pontatlan (elvileg pontos mivel nekem a wikiben leírtak szerinti gyémánt opciók stimmelnek) vagy csak a fejlesztők rakták be az új fajokkal a területet de nem gondoskodtak annak elérhetőségéről.
Valaki okosabb tudna rá válaszolni hogy most mi merre hogy?
Vagy most csak én vagyok a hülye?
Miből gondolod, hogy gyémánttal csak 35 vehető meg?
 

Calyr

Veterán
Sziasztok. Lehet csak én vagyok retardált.
De miért van az hogy az fajokkal együtt kaptunk 26 további bővítést amit nem lehet feloldani. Szerintem a wiki elég pontos, ezért a számitásamial az jött ki hogy van (13X13) összesen 169 terület amiből csak 143 mat lehet fel oldani. (Fejezet bővítés: 47, Tartományi: 61, Gyémánt: 35)
Arra az eshetőségre jutottam hogy vagy a wiki pontatlan (elvileg pontos mivel nekem a wikiben leírtak szerinti gyémánt opciók stimmelnek) vagy csak a fejlesztők rakták be az új fajokkal a területet de nem gondoskodtak annak elérhetőségéről.
Valaki okosabb tudna rá válaszolni hogy most mi merre hogy?
Vagy most csak én vagyok a hülye?
Valamikor tavaly év közepe fele (nekem tavasz vége rémlik) jött be ez a fejlesztés, hogy jelentősen bővültek a "szabad" területek, egy teljes sorral. Mivel ebből az új fajra csak fix számú lehetőség lett feloldva, jó eséllyel az történt, amire fentebb is utaltak: a fejlesztők kicsit előre dolgoztak, de a jelenlegi Elvenar faj=15. kor kereteket belül ezeknek csak egy része elérhető. A következő fajjal lehet belőle több (és azt ki tudja, hány fajjal tervez az Inno, vagy hogy egyáltalán ezt felülről be szeretné-e korlátozni).
 

OneilP

Újonc
Miből gondolod, hogy gyémánttal csak 35 vehető meg?
Erica Tökéletesen megválaszolta. Én is kb másfél órát keresgéltem a wikin és a fórumon. De én még nem értemmel az utolsó fejezetig mégis kiírja a játék a maximális gyémánt fejlesztést. Ezért úgy gondolom ezen opció csak anyagiakhoz van kötve és nem a város fejeltségéhez. A link amit beküldött a wiki bővítést írja le ami alapján számolgattam. Köszi Erica. :)

Valamikor tavaly év közepe fele (nekem tavasz vége rémlik) jött be ez a fejlesztés, hogy jelentősen bővültek a "szabad" területek, egy teljes sorral. Mivel ebből az új fajra csak fix számú lehetőség lett feloldva, jó eséllyel az történt, amire fentebb is utaltak: a fejlesztők kicsit előre dolgoztak, de a jelenlegi Elvenar faj=15. kor kereteket belül ezeknek csak egy része elérhető. A következő fajjal lehet belőle több (és azt ki tudja, hány fajjal tervez az Inno, vagy hogy egyáltalán ezt felülről be szeretné-e korlátozni).

Igen erre én is gondoltam. Viszont az első terület bővítés az Amunikkal jött egy alsósorral a második oldalsósor az Elvenáriakkal jött. De hogy ha ezt vesszük alapul akkor a játékban látható nem feloldott helyek még egy alsó és egy oldalsó területet enged bővítésre a játék nagyobb átdolgozása nélkül. Az eddigi tendenciákkal ez plusz két új fajt hozna. Ámbár opcionálisan ezek már nagyobb területek amik arra engednek következtetni hogy körülbelül 6 új fajt hozhat. Viszont ha "amire fentebb is utaltak: a fejlesztők kicsit előre dolgoztak" ez így van, akkor még négy vagy annál több fejezetet jelent a jelenlegi területtel. Ha így gondolkozunk az körülbelül tíz vagy annál több fejezetet hozhat :eek: a fel nem oldott bővítésekkel együtt amit sok évig eltudnak húzni. Ezen megállapítás kicsit elszomorítana. :(
Köszönöm az értékes gondolat menetet. Igaz kicsit már én is belegabajottam a végére. o_O
 
Fent