• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Szomszédi segítségnyújtás fejlesztés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Herannin

Erős harcos
1. Benyújtó játéktapasztalata
Kb 2.5 éve játszok, utolsó korban vagyok.

2. Az ötlet röviden
A szomszédi segítségnyújtás adását hasonlóvá lehetne tenni ahhoz, mint amikor a lejárt termeléseket egyetlen kattintással és a kurzor (telón az ujjak) mozgatásával a szomszédos városokon be lehet gyűjteni. Így is mozogni kellene a térképen, viszont kb 1-2 perc alatt le lehetne tudni annak is, aki 500-600 tartománynál jár már.

A szomszédi segítségnyújtás jelenleg úgy működik, hogy egyenként kell minden egyes szomszédra kattintani többször is, ami a játék előrehaladtával a rengeteg szomszéd miatt sok időt vesz igénybe (telón kb 10-15 perc, PC-n gyakorlatilag órákba telne mire minden várost megnézegetne az ember és kiválasztaná a segített épületet, ezért személy szerint az a véleményem, hogy ezt szinte senki nem csinálja folyamatosan, max pár alkalommal a játék elején).
Sokszor úgy érzem, kész kínszenvedés nekifogni, mert olyan sokáig tart és kényelmetlen.

Szerintem ez az ötlet sokkal élvezhetőbbé tenné a játékot, több embert motiválna a segítségnyújtásra és így egyúttal erősíteni is azokat az ősi csodákat, amelyek a szomszédi segítségnyújtások után adnak valamiféle bónuszt, mivel ezek az épületek az én véleményem szerint rettentően háttérbe szorulnak a jelenleg nagyon gyenge előnyük miatt amit adnak.

3. Az ötlet háttere
Mivel PC-n és mobilon is hasonlóképp működik a nyersanyagok begyűjtése, ezért úgy gondolom, mindkét esetben megoldható lehet.

4. Előnyök
Szerintem 5-18 fejezetekben járó játékosoknak ez kifejezetten hasznos, hiszen fenntartja a motivációt a pacsizásra.

5. Hátrányok
Bár ez az ötlet szerintem nem érint senkit hátrányosan, azonban a megvalósíthatósága kapcsolódik egy másik ötlethez, miszerint létre kellene hozni azt a funkciót, hogy a játékosok be tudják állítani maguknak azt, hogy az egyes segíthető épületeik milyen sorrendben legyenek a szomszédi segítségek fogadása során. Hiszen ha a kurzor végighúzásával történne meg a szomszédi segítségnyújtás, mint ahogy ebben az ötletben van, akkor gyakorlatilag a segítő nem választhat az egyes épületek között, hanem ahogy a kurzort (vagy az ujját) áthúzza az egyik szomszédon, akkor annak a szomszédnak a soron következő épülete kapná a szomszédi segítséget.

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
Bármi ötlet jó lenne, amivel gyorsabbá, könnyebbé lehetne tenni a szomszédi segítségnyújtást.
 

Putyika

Veterán
Bármi ötlet jó lenne, amivel gyorsabbá, könnyebbé lehetne tenni a szomszédi segítségnyújtást.
Szerintem mobilon nincs gond a pacsizással, elég gyors. A gépes változatnál mit szólnál például egy olyanhoz, hogy: a térképen, ha rákattintasz a tartományi áttekintőre, akkor ott lenne 1 külön ablak, ahol fel vannak sorolva a szomszédok és onnét lehet pacsizni és csodát tölteni is? ;)
 

Wiccara

Veterán
A gépes változatnál mit szólnál például egy olyanhoz, hogy: a térképen, ha rákattintasz a tartományi áttekintőre, akkor ott lenne 1 külön ablak, ahol fel vannak sorolva a szomszédok és onnét lehet pacsizni és csodát tölteni is?
Drága Putyika arra próbált udvariasan célozni, hgy ez már sokkal egyszerűbben meg van oldva, és ott találod, ahol leírta.:cool:
 

Deathfolk

Veterán
A szomszédi segítségnyújtás jelenleg úgy működik, hogy egyenként kell minden egyes szomszédra kattintani többször is, ami a játék előrehaladtával a rengeteg szomszéd miatt sok időt vesz igénybe (telón kb 10-15 perc, PC-n gyakorlatilag órákba telne mire minden várost megnézegetne az ember és kiválasztaná a segített épületet, ezért személy szerint az a véleményem, hogy ezt szinte senki nem csinálja folyamatosan, max pár alkalommal a játék elején).
Sokszor úgy érzem, kész kínszenvedés nekifogni, mert olyan sokáig tart és kényelmetlen.
Ez már rég nem így van, ott a szomszédok menü, onnan végig lehet PC-n pacsizni mindenkit anélkül hogy be kéne lépni a városba, igaz így se szoktam mert még így is unalmas, megvannak az aktív szomszédjaim akikkel pacsizzuk egymást és csak az értesítéseket pacsizom vissza már vagy 1 éve mobilon így gyors:)
De most kíváncsiságból kipróbáltam PC-n, végig nyomtam a 315 szomszédot a szomszédok ablakba, lemértem stopperral, 10 perc 13 másodperc volt :) Így is túl sok és unalmas, meg nincs is értelme mindet mert 1 részük eleve inaktív játékos, sokan meg soha nem pacsiznak vissza, így marad az értesítős oda vissza pacsizás mobilon az aktívakkal, szerintem az a legjobb megoldás, pláne mióta ki lett bővítve hogy jó sokat lehet látni visszamenőleg.

Ettől független én támogatnám ezt a mobilon újjal végig húzós módszert, de csak akkor ha egyben megvalósulna az hogy be lehet állítani a sorrendet hogy mire menjen a segítség, különben nem jó, mert mi alapján dönti majd el a játék hogy építőre vagy főépületre esetleg kultúrára adja, ez csak is úgy működhet ha ezt a játékos előre beállítja, különben csak hátrány lesz belőle mert nem arra adja majd amit a játékos akar.
 

polgarmaercell

Erős harcos
1. Benyújtó játéktapasztalata
Kb 2.5 éve játszok, utolsó korban vagyok.

2. Az ötlet röviden
A szomszédi segítségnyújtás adását hasonlóvá lehetne tenni ahhoz, mint amikor a lejárt termeléseket egyetlen kattintással és a kurzor (telón az ujjak) mozgatásával a szomszédos városokon be lehet gyűjteni. Így is mozogni kellene a térképen, viszont kb 1-2 perc alatt le lehetne tudni annak is, aki 500-600 tartománynál jár már.

A szomszédi segítségnyújtás jelenleg úgy működik, hogy egyenként kell minden egyes szomszédra kattintani többször is, ami a játék előrehaladtával a rengeteg szomszéd miatt sok időt vesz igénybe (telón kb 10-15 perc, PC-n gyakorlatilag órákba telne mire minden várost megnézegetne az ember és kiválasztaná a segített épületet, ezért személy szerint az a véleményem, hogy ezt szinte senki nem csinálja folyamatosan, max pár alkalommal a játék elején).
Sokszor úgy érzem, kész kínszenvedés nekifogni, mert olyan sokáig tart és kényelmetlen.

Szerintem ez az ötlet sokkal élvezhetőbbé tenné a játékot, több embert motiválna a segítségnyújtásra és így egyúttal erősíteni is azokat az ősi csodákat, amelyek a szomszédi segítségnyújtások után adnak valamiféle bónuszt, mivel ezek az épületek az én véleményem szerint rettentően háttérbe szorulnak a jelenleg nagyon gyenge előnyük miatt amit adnak.

3. Az ötlet háttere
Mivel PC-n és mobilon is hasonlóképp működik a nyersanyagok begyűjtése, ezért úgy gondolom, mindkét esetben megoldható lehet.

4. Előnyök
Szerintem 5-18 fejezetekben járó játékosoknak ez kifejezetten hasznos, hiszen fenntartja a motivációt a pacsizásra.

5. Hátrányok
Bár ez az ötlet szerintem nem érint senkit hátrányosan, azonban a megvalósíthatósága kapcsolódik egy másik ötlethez, miszerint létre kellene hozni azt a funkciót, hogy a játékosok be tudják állítani maguknak azt, hogy az egyes segíthető épületeik milyen sorrendben legyenek a szomszédi segítségek fogadása során. Hiszen ha a kurzor végighúzásával történne meg a szomszédi segítségnyújtás, mint ahogy ebben az ötletben van, akkor gyakorlatilag a segítő nem választhat az egyes épületek között, hanem ahogy a kurzort (vagy az ujját) áthúzza az egyik szomszédon, akkor annak a szomszédnak a soron következő épülete kapná a szomszédi segítséget.

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
Bármi ötlet jó lenne, amivel gyorsabbá, könnyebbé lehetne tenni a szomszédi segítségnyújtást.
Legyél szíves kifejteni, hogy ezt hogy oldanád meg. Kíváncs vagyok rá. 10 lapra férnek ki a szomszédaim.
 

Herannin

Erős harcos
Ez már rég nem így van, ott a szomszédok menü, onnan végig lehet PC-n pacsizni mindenkit anélkül hogy be kéne lépni a városba, igaz így se szoktam mert még így is unalmas, megvannak az aktív szomszédjaim akikkel pacsizzuk egymást és csak az értesítéseket pacsizom vissza már vagy 1 éve mobilon így gyors:)
De most kíváncsiságból kipróbáltam PC-n, végig nyomtam a 315 szomszédot a szomszédok ablakba, lemértem stopperral, 10 perc 13 másodperc volt :) Így is túl sok és unalmas, meg nincs is értelme mindet mert 1 részük eleve inaktív játékos, sokan meg soha nem pacsiznak vissza, így marad az értesítős oda vissza pacsizás mobilon az aktívakkal, szerintem az a legjobb megoldás, pláne mióta ki lett bővítve hogy jó sokat lehet látni visszamenőleg.

Ettől független én támogatnám ezt a mobilon újjal végig húzós módszert, de csak akkor ha egyben megvalósulna az hogy be lehet állítani a sorrendet hogy mire menjen a segítség, különben nem jó, mert mi alapján dönti majd el a játék hogy építőre vagy főépületre esetleg kultúrára adja, ez csak is úgy működhet ha ezt a játékos előre beállítja, különben csak hátrány lesz belőle mert nem arra adja majd amit a játékos akar.
Elkerülte a figyelmem, valóban ott van PC-n a tartományi áttekintőben, így tényleg gyorsabb. Most úgy 40 oldanyi szomszédnál járok, amit majd lemérek én is. Viszont ha neked 10 perc volt a 315, akkor 20 perc alatt nekem is végig kéne érni. Bár így a 10 perc mobil, 20 perc PC is azért elég határeset és idővel csak egyre romlik a helyzet.
 

Kira7

Veterán
2. Az ötlet röviden
A szomszédi segítségnyújtás adását hasonlóvá lehetne tenni ahhoz, mint amikor a lejárt termeléseket egyetlen kattintással és a kurzor (telón az ujjak) mozgatásával a szomszédos városokon be lehet gyűjteni. Így is mozogni kellene a térképen, viszont kb 1-2 perc alatt le lehetne tudni annak is, aki 500-600 tartománynál jár már.
Szia! Végig néztem az elgondolásodat 600 feletti tartomány 41 oldalnyi szomszéddal a térképet csak hogy átpörgettem ( végignéztem) , nem jelöltem ki senkit így olyan 2 perc. A másik amit néztem úgy lenne csak gyorsabb , ha végig nézve mindenkit kijelölök, mert ha csak azt keresem meg akivel kölcsönösen pacsizunk az most nálam kb. olyan 10 oldalnyi szomszéd.....úgy nem biztos hogy gyorsabb mint az értesítőből. Így is akikkel kölcsönösen pacsizunk naponta min. 1 ütközésem van( közbe más már bájolta azt az épületet) , én attól tartok hogy ha így a térképen ennyit pacsizok akkor meg az fog nagyon belassítani hogy rengeteg ütközés lehet és továbbra is az értesítő marad a jobb. Igazat adok neked hogy egyre több idő a pacsizás amióta már nem 10 oldal az értesítő , azóta a kölcsönöst is jobban tudod kezelni ( az is így több lett) . Viszont kérdéses hogy így gyorsabb lenne.... de ez csak akkor derül ki ha lehet így is. Amennyiben valamit kitalálnak hogy gyorsabb legyen az csak előnyére válna.
 

Rikari

Veterán
Amint bevezették a kibővített értesítéseket, én már szinte csak onnan viszonzok látogatást. A kereskedés és látogatás összemosásának eredménye az volt a szűkített keresztmetszetben, hogy egyik elvette a másik helyét. Ha több tétel árút tettem fel a piacra, és elvitték, akkor sajnos nem láttam, ki az aki látogatott, így nem tudtam azt viszonozni a számára. Könnyen gondolhatta rólam, hogy nemtörődöm vagyok. Ma már a megnövelt értesítés mennyisége lehetőséget ad arra, hogy mindenkit visszalátogassak, mert az árúmozgások nem veszik el akkora mértékben a helyet az értesítésekben. Megmondom őszintén, hogy nem jut időm arra, hogy kimenjek a térképre a szomszédok fülre és ott is fussam a köröket. Ha valaki szeretne tőlem visszapacsit, akkor kezdeményezzen, én benne vagyok. A múlthoz képest számomra megfelelnek a mostani körülmények, de természetesen ha még ezt is lehet egyszerűbbé tenni én támogatni fogom.
 

Herannin

Erős harcos
Elkerülte a figyelmem, valóban ott van PC-n a tartományi áttekintőben, így tényleg gyorsabb. Most úgy 40 oldanyi szomszédnál járok, amit majd lemérek én is. Viszont ha neked 10 perc volt a 315, akkor 20 perc alatt nekem is végig kéne érni. Bár így a 10 perc mobil, 20 perc PC is azért elég határeset és idővel csak egyre romlik a helyzet.
Lemértem a PC-s szomszédolást, mert elkerülte a figyelmem az a megoldás, hogy tartomány menüben is lehet pacsizni, nekem 35 perc lett, lehet egy kicsit lassú a számítógépem. Úgyhogy visszavonom azt, hogy PC-n lehetetlen lenne megcsinálni a napi segítség nyújtást.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
elkerülte a figyelmem az a megoldás
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Jó hírünk van számodra, az adott javaslat - abban a formában, amit most már Te is ismersz, bevezetésre került. Kérjük, ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent