• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve segítség kezdőknek

  • Témaindító Deleted User - 204368
  • Kezdés ideje

Deleted User - 204368

Vendég
volt még régen egy ehhez hasonló poszt beleolvastam de sajnos eléggé kellemetlenek voltak az ott olvasottak
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/tanácsok-kezdőknek.98/
de eljött az idő szerintem h újra megpróbáljunk egy ilyen topicot létrehozni
lehetne először egy sima gyűjtő poszt ahol a veteránok leírhatják tanácsaikat majdlehetne egy végleges posztot létrehozni ahova az elfogadott/megvitatott tanácsok kerülnek csak. a lényeg h alapból látszódjon a forumon ez a topic ne az "általános beszélgetések" alcíme alatt merüljön feledésbe
 

Syntex

Ex-Csapattag
Szia,
Nagyon tetszik a koncepció, már gondolkodtam rajta én is, hogy a fórumos Tutorialokat kicsit rendbe kéne rakni. Az elkövetkezendő hetekben megpróbálunk erre kidolgozni egy tervet. Én arra gondoltam, hogy valamiféle csapatot lenne a legjobb felállítani, akik mégis összerakják ezeket a leírásokat, de természetesen bárki küldhet be leírásokat. Nektek mi lenne erről a pontos elképzelésetek?
 

VednofQ

Felderítő
A fórumon olvasható Tutorialokban sok a személyes kérdés, megjegyzés. A már meglevőket alapnak lehetne venni, kivenni belőle az esszenciát, a tömör, praktikus tényeket, majd azzal összeállítani, illetve aktuálisan kiegészíteni, kibővíteni, formába önteni egy-egy leírást. A leírás végén feltüntetve a felhasználók nevét, akiknek a hozzászólása átdolgozásra került, illetve akik dolgoztak rajt. Legalábbis ha ezt így lehet. Azok a leírások lehetnének fixek, úgy hogy pl. kiírásra kerülne, hogy ha küld még hozzá valaki kiegészítést, akkor bővülnének. De megbeszélő, kibeszélő, kérdés feltevő oldal külön lenne abban a témában, amikben az aktuális személyes kérdéseket lehetne feltenni.
Az még egy szempont akár, hogy ez miben különbözne az Elvenar Wikitől. Akár össze is lehetne kapcsolni a kettőt, egy-egy témába be lehetne hivatkozni a hozzá kapcsolódó Elvenar Wiki oldalt a személyesebb tanácsok mellé, így a kettő kiegészíteni egymást.

Azt egy lényeges szempontnak gondolom, hogy legyen akár külön-külön leírás, jótanács halom arról, hogy az Elvenar különféle játékstílusban, különféle játékmentalitással is játszható. Pl. elfként v. emberként, harciasabb módon v. építkezős-árutermelős módon, vagy egyénileg ill. csapatban, valamint a Testvériségek között is lehet különfélét találni, akár békés, ritkán egymás mellett játszósat, vagy Top Csapatban, ami full láda, full torony, full kaland üzemmódban működik. Ezekre is lehetne példákat, tanácsokat adni, melyikhez miket, hogy érdemes fejleszteni, vagy mire érdemes figyelni, melyiknek mi az előnye-hátránya.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
nem olvastam végig az egész posztot az előző segítség kezdőknekben mert már az elején elfáradtam benne. szerintem nem tutoriált kéne írni mert nem bonyolult rájönni magadtól arra pl h eleinte minde épület 1-10 perces fejlesztése van. értelmetlennek érzem az ilyen tényeket leírni mert tanácsokat írunk nem tényeket. főleg nem ilyen alap dolgokat. én azt az egészet kukáznám

csinálnék most egy külön témát amit csak az admin lát és ide lehetne leírni a tanácsokat. mindenki gondolja át mit akar tanácsolni írja le pontokba szedve és lehetne úgy csinálni h mindennap egy ilyen "tanács tömböt" megosztana az admin és kitárgyalnánk h mennyire hasznos illetve haszontlan tanácsok azok így 1-2 hét alatt elkészülne egy elfogadott 5let kupac amit a többség elfogadott így nem lenne vita alatta. a tanácsok vki ilyesféle képpen nézznek ki:
"-Minden bajnokságon vegyél részt de a bónuszos ereklyéket adó bajnokikra legyél sokkal felkészültebb ameddig el nem éred a 700% termelési bonuszt"
és így szép lassan felsorolva esetleg színessel kiemelni a fontosabb részeket de az már csak díszítés. Majd @Lupuj megkérjük rá az neki nagyon megy.

magát a végleges posztot amit összehozunk mindenképp a főtérbe raknám általános beszélgetések főcím fölé h aki ide téved lássa alapból h van ilyen mert ki az aki észrevette annak a posztnak létét ott a legalján a forumnak? nem sokan.

a főcím után lenne egyenlőre 2 alcím. az egyik lenne maga a poszt amit csak admin tud szerkeszteni és a végleges megvitatott tanácsk lennének ott.
a másik egy "kérdező" szekció lenne ahol értelemszerűen kérdezni lehet ezzela támával kapcsolatban, majd idővel lehetne csinálni egy bajnoksági segítséget is de az még komplexebb
 

Deleted User - 204368

Vendég
Azt egy lényeges szempontnak gondolom, hogy legyen akár külön-külön leírás, jótanács halom arról, hogy az Elvenar különféle játékstílusban, különféle játékmentalitással is játszható. Pl. elfként v. emberként, harciasabb módon v. építkezős-árutermelős módon, vagy egyénileg ill. csapatban, valamint a Testvériségek között is lehet különfélét találni, akár békés, ritkán egymás mellett játszósat, vagy Top Csapatban, ami full láda, full torony, full kaland üzemmódban működik. Ezekre is lehetne példákat, tanácsokat adni, melyikhez miket, hogy érdemes fejleszteni, vagy mire érdemes figyelni, melyiknek mi az előnye-hátránya.
nem tudom szerintem ez már kicsit túl sok lenne h leírjuk ki miként tudna játszani szerintem ez egy olyan dolog amire magának kell rájönni az embernek h ő manufaktúrákat akar csinálni vagy harcolni akar kicsit túlzottan belemennénk a játékba és a felfedezés élményét vennénk el. mondjuk az elf és ember között mi a emntalitásbeli különbség? full láda full torony stb klánokat nem kell leírni max érintőlegesen h "válassz a játék stílusodnak megfelelő testvériséget" főleg h aki új játékos aligha fog bekerülni full tornyos csapatba egy darabig :/ ebbe semmiképp nem mennék bele
 

Deleted User - 848870604

Vendég
nem tudom szerintem ez már kicsit túl sok lenne h leírjuk ki miként tudna játszani szerintem ez egy olyan dolog amire magának kell rájönni az embernek h ő manufaktúrákat akar csinálni vagy harcolni akar kicsit túlzottan belemennénk a játékba és a felfedezés élményét vennénk el. mondjuk az elf és ember között mi a emntalitásbeli különbség? full láda full torony stb klánokat nem kell leírni max érintőlegesen h "válassz a játék stílusodnak megfelelő testvériséget" főleg h aki új játékos aligha fog bekerülni full tornyos csapatba egy darabig :/ ebbe semmiképp nem mennék bele
Erre muszáj reagálnom. Pont az újak tudnak a legjobban bajnokizni, és tornyozni, illetve pár fejezettel késöbb már igen drága mulatságok. Ezzel összefüggésben nem is mernek toppos klánba jelentkezni, pedig lenne rá igény a toppos klánokban is. Szűrni meg lehetetlen annyi új játékost a nagy klánoknak. Nem mellesleg ezért abba is hagyja sok pici aktív játékos. :(
 
Fent