• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Science fiction avagy "világmegváltó ötlet"?

Szerencse fia

Veterán
Sziasztok!

Lehetségesnek tartom, hogy sokunk fejében megfordult azaz ötlet, hogy nem abban a világban szeretne játszani, ahol van. Ezt azokra a városokra értem, akik csak egy szerveren, pl. Winyandoron játszanak. S úgy érzik, hogy Arendyll szerveren nagyobb lehetőségei lennének a játékban. Mit gondoltok erről? Lehetséges lenne egy már fejlett várost áttelepíteni a másik szerverre? Tehát nem kellene elölről kezdeni a játékot a másik szerveren, hanem a meglévőt egyszerűen áthelyeznék a másik világba....
Nyugodtan kövezzetek meg az ötletért, de gondoltam egy próbát megér mindenképpen! ;)

Üdv.: Szeri :)
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Ha van két egyforma méretű szobád a lakásban (az egyik üres, a másik berendezett), s a berendezettet átpakolod egy az egyben az üresbe, szerintem ugyanott vagy, semmi nem változik. Maximum a szoba fekvése lesz más (a szomszédok változnak meg), de ettől függetlenül a te életed ugyan ott folytatódik, ahol abbahagytad. (de ez csak az én meglátásom)

A másik, hogy az üresen álló szobát berendezheted egy teljesen új stílusban, ami nem csak a szomszédaidat cseréli le, hanem a napi bioritmusodat is megváltoztathatja, ami egészen jót tesz a szervezetednek, ráadásul egészséges is. :) ;) Továbbá ugyebár lehetőség van arra is, hogy ALAPJAIBAN párhuzamosan fejlődjön két város, akár eltérések nélkül is.

Egyébként (szerintem) nincs rá lehetőség, hogy egy az egyben átpakold a városod innen oda vagy fordítva. Nem véletlen, hogy hagytak teret és lehetőséget, hogy kiéljük a művészi tehetségünket. :) (A Kreativitás az inspirációnak a bölcsője) ;)

S hogy lásd, nem vagyok semmi jónak az elrontója, mivel számomra ez semleges dolog (lenne), ezért kap egy Támogatom fejlécet tőlem. :)

Üdv,
Mihaszna
 

Rikari

Veterán
Amikor Winyandorban regisztráltam, gondoltam a "Változatosság gyönyörködtet" alapon az ember fajt választottam. Arendyllben elfként élem a mindennapjaimat. Hát azt a napot azóta is átkozom az átgondolatlan döntésem miatt. Nem jó a példád Mihaszna, mert nem azonos minden a két fajban (ez nem egy szimplán üres és berendezett szoba analóg) és itt első sorban az épületek alapméretéről, fejlesztéskori fordulásáról beszélek. Nem akarok senkit megbántani, akik az ember fajjal játszanak, de számomra ez egy büntetés, mert nem szeretem a stílusát sem. Ha lenne arra lehetőség, hogy fajt váltsak, abban a pillanatban megtenném, amint ez lehetővé válna. Gondolom Szerit is hasonló élmények indították az elsőre eléggé vadnak tűnő ötlet leírására, de én ennek örülök, mert megfogalmazta azt, amit én eddig nem tettem, pedig kellett volna.
 

Mihaszna

Veterán
Kedves Rikari :)

Én csupán arra akartam rávilágítani, hogy időben és térben ugyan azt kapod mind a két világban (a szabadidődet és a szabad helyet is te osztod be). Ami a két faj közötti különbséget illeti, nekem is az Elfek jönnek be jobban, de gondolom mindkét fajnak megvan a maga varázsa.. továbbá, ha nem lenne faj választási lehetőség, akkor előbb-utóbb monoton városképek hullanának elénk, mindegy, melyik világban is játszunk. Valamit Szeri ötlete (legalábbis a szavaiból kivéve) nem arról szól, hogy faj váltással ugyan ott folytatni, ahol most tartasz (vagy valami ilyesmi), hanem, hogy a jelenlegi városodat (fajtól függetlenül, mert ugye ezt nem említi), átvihesd a másik világba egy az egyben.

,,Tehát nem kellene elölről kezdeni a játékot a másik szerveren, hanem a meglévőt egyszerűen áthelyeznék a másik világba...."


UI: van lehetőség az újrakezdésre, de az iszonyatosan sok munkába kerülne (a jelenlegi fejlettségi szintedhez mérten). :)
 

Szerencse fia

Veterán
Ha van két egyforma méretű szobád a lakásban (az egyik üres, a másik berendezett), s a berendezettet átpakolod egy az egyben az üresbe, szerintem ugyanott vagy, semmi nem változik. Maximum a szoba fekvése lesz más (a szomszédok változnak meg), de ettől függetlenül a te életed ugyan ott folytatódik, ahol abbahagytad. (de ez csak az én meglátásom)

A másik, hogy az üresen álló szobát berendezheted egy teljesen új stílusban, ami nem csak a szomszédaidat cseréli le, hanem a napi bioritmusodat is megváltoztathatja, ami egészen jót tesz a szervezetednek, ráadásul egészséges is. :) ;) Továbbá ugyebár lehetőség van arra is, hogy ALAPJAIBAN párhuzamosan fejlődjön két város, akár eltérések nélkül is.

Egyébként (szerintem) nincs rá lehetőség, hogy egy az egyben átpakold a városod innen oda vagy fordítva. Nem véletlen, hogy hagytak teret és lehetőséget, hogy kiéljük a művészi tehetségünket. :) (A Kreativitás az inspirációnak a bölcsője) ;)

S hogy lásd, nem vagyok semmi jónak az elrontója, mivel számomra ez semleges dolog (lenne), ezért kap egy Támogatom fejlécet tőlem. :)

Üdv,
Mihaszna
Szia! :)
Jómagam mindkét világban játszom, s párhuzamosan azonos szinten van a két város. Jelenleg azok nevében viszem a szót, akiknek van winyandoron fejlett városuk, de szívesen váltanának világot a sokkal jobb piac és a jó minőségű testvériség kiválasztásának lehetősége miatt. Ez volt a mozgató rugója a gondolatnak... Mindamellett köszönöm a pozitív gondolataidat, az építő kritikát! ;)

Üdv.: Szeri :)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok!

Röviden: Jelenleg nincsen tervben, illetve, ha lesz is a többi InnoGames játék példájából tanulva ez egy központi döntés lesz, mintsem egy játékosok által megszavazott 'ötlet'.

Hosszabb kifejtése a dolgoknak:
A két szerver teljesen más, a kettőt összefésülni már amiatt is nehéz, hogy nem egyszerre indultak. Amennyiben valaki bele akar kóstolni a másik világba, bármikor tud arra regisztrálni vagy egy új fiókot létrehozni. Lentebb leírom, hogy máshol ez, hogy történik, röviden általában ez szerver bezáráskor szokott opció lenni, ami minket nem veszélyeztett!
Akit az irányít, hogy szeretne a másik világban játszani, az tud arra bármikor regisztrálni.
Aki megbánta az elf vagy az ember választását, az is szintén ugyanúgy tud evvel élni, és mondjuk a 2 szerveren 1-1 várost létrehozni.
Természetesen van, aki a városát átvinné vagy fajt váltana, de ahogy a bevezetőben is elhangzik, illetve ki van emelve ez egy döntés, amit a játék elején meg kellett hoznia mindenkinek és nem megváltoztatható többek között a fajok különbsége és a technikai háttér miatt.

Más játékokból tanulva, itt most a The-West lesz az én példám. A West több szerverrel rendelkezik, ott egy pár költözési lehetőség már be van kapcsolva. Ott mi is történik pontosan? A játék egyik legnagyobb huzóereje a közösség és a játékos szám. Azoknál a szervereknél, ahol ez már sajnos nincs meg és a közösség igen kicsi úgy döntöttek, hogy A vagy B világból lehet választani, hogy C, D vagy F-be szeretnél költözni, ezt te választhatod meg. Fontos! ha valahol van már karaktered vagy városod, akkor neked kell dönteni, hogy melyik tartod meg, a másikat törölni kell. Egy másik fontos szempont, hogy a költözés ott a világ 'végét' jelenti, vagyis az a terv, hogy az a szerver bezár teljesen kb. egy éven belül.
Elvenar szerencsére - főleg nektek köszönhetően - sokkal jobb helyzetben van és mind a két világon számos játékos számos testvériségben aktívan játszik, így eddig evvel a problémával nem kellett foglalkozni és várhatóan a következő pár évben ez így is marad!
 

Szerencse fia

Veterán
Sziasztok!

Röviden: Jelenleg nincsen tervben, illetve, ha lesz is a többi InnoGames játék példájából tanulva ez egy központi döntés lesz, mintsem egy játékosok által megszavazott 'ötlet'.

Hosszabb kifejtése a dolgoknak:
A két szerver teljesen más, a kettőt összefésülni már amiatt is nehéz, hogy nem egyszerre indultak. Amennyiben valaki bele akar kóstolni a másik világba, bármikor tud arra regisztrálni vagy egy új fiókot létrehozni. Lentebb leírom, hogy máshol ez, hogy történik, röviden általában ez szerver bezáráskor szokott opció lenni, ami minket nem veszélyeztett!
Akit az irányít, hogy szeretne a másik világban játszani, az tud arra bármikor regisztrálni.
Aki megbánta az elf vagy az ember választását, az is szintén ugyanúgy tud evvel élni, és mondjuk a 2 szerveren 1-1 várost létrehozni.
Természetesen van, aki a városát átvinné vagy fajt váltana, de ahogy a bevezetőben is elhangzik, illetve ki van emelve ez egy döntés, amit a játék elején meg kellett hoznia mindenkinek és nem megváltoztatható többek között a fajok különbsége és a technikai háttér miatt.

Más játékokból tanulva, itt most a The-West lesz az én példám. A West több szerverrel rendelkezik, ott egy pár költözési lehetőség már be van kapcsolva. Ott mi is történik pontosan? A játék egyik legnagyobb huzóereje a közösség és a játékos szám. Azoknál a szervereknél, ahol ez már sajnos nincs meg és a közösség igen kicsi úgy döntöttek, hogy A vagy B világból lehet választani, hogy C, D vagy F-be szeretnél költözni, ezt te választhatod meg. Fontos! ha valahol van már karaktered vagy városod, akkor neked kell dönteni, hogy melyik tartod meg, a másikat törölni kell. Egy másik fontos szempont, hogy a költözés ott a világ 'végét' jelenti, vagyis az a terv, hogy az a szerver bezár teljesen kb. egy éven belül.
Elvenar szerencsére - főleg nektek köszönhetően - sokkal jobb helyzetben van és mind a két világon számos játékos számos testvériségben aktívan játszik, így eddig evvel a problémával nem kellett foglalkozni és várhatóan a következő pár évben ez így is marad!
Kedves Simple! :)

Köszönöm a minden igényt kielégítő választ, s jómagam kifejezetten örülök, hogy mindkét szerveren játszhatom ezt a remek játékot! :)

Üdv.: Szeri :)
 

Mihaszna

Veterán
Szia! :)
Jómagam mindkét világban játszom, s párhuzamosan azonos szinten van a két város. Jelenleg azok nevében viszem a szót, akiknek van winyandoron fejlett városuk, de szívesen váltanának világot a sokkal jobb piac és a jó minőségű testvériség kiválasztásának lehetősége miatt. Ez volt a mozgató rugója a gondolatnak... Mindamellett köszönöm a pozitív gondolataidat, az építő kritikát! ;)

Így, ebben a formában, hogy picit másként fogalmaztál, még jobban Támogatnám az ötletet ( :) ), de sajnos nincs rá lehetőség.
 

Rikari

Veterán
Elvenar szerencsére - főleg nektek köszönhetően - sokkal jobb helyzetben van és mind a két világon számos játékos számos testvériségben aktívan játszik, így eddig evvel a problémával nem kellett foglalkozni és várhatóan a következő pár évben ez így is marad!
A válaszodban ez a legjobb hír. Ennek tükrében már nem bánom, ha nincsen Hopponálás és fajváltás. Maradunk és játszunk tovább, akkor is ha az emberfaj nem lesz soha a kedvencem. :)
 
Fent