• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva rejtett bajnokság

  • Témaindító Deleted User - 204368
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1411

Vendég
mert kalkulálok az előző bajnoki alapján? nem véletlenül van előző heti statisztika. nyilván 2k ponttal nem fogsz annyira elöl lenni. de 4500al már elég szép eredményt fogsz. így tudsz előkelő helyen lenne anélkül h nézegetnéd a vége előtt 2 perccel ki h áll

csak gondolj bele. előző bajnokságban a 6. helyért csinálni kell 3k pontot. következőben már 4500 pontot kellett volna.

Ezt a két állításod nem tudom egyszerre értelmezni. Az egyikben azt állítod, hogy az egyik bajnokságból nem lehet következtetni a következőre, a másikban pedig azt állítod, hogy az előző bajnokság alapján kalkulálsz.

Mivel az első a helyes állítás, tehát a bajnokságok nem azonosan nehezek, ezért más-más pont kell a jó helyezésért (megjegyzem itt más tényezők is bezavarhatnak, pl. event, ami ereklyéket/bűbájokat kér, mert az felpezsdíti a bajnokságot), akkor csak két lehetőséged van: vagy bőven felélősz, vagy dinamikusan adagolod a ráfordítást.
 

DeletedUser4433

Vendég
nem kívánok ezen veszekedni de én 5letek és javaslatokban hoztam létre egy témát. az én érvelésem is épp úgy logikus mint a tiétek. attól h a véleményünk különbözik nem azt kell írni h ne játsz a játékkal. illetlen fölösleges hozzászólás volt. kommentelned se kötelező forumon és nem érzem h közröhej tárgya lennék. de legalább nem megyek el abba az irányba h azt mondom h ne legyél itt. biztos nem tűnt fel h a játék fejlesztéséért írtam a posztot az más kérdés h mennyire jó avgy rossz amit írok.
Már többen is leírták,hogy miért nem jó ötlet, én is osztom a véleményüket. Szerintem sokkal dühítőbb lenne az, hogy belefektettél egy csomó energiát,időt és nyersanyagot, majd a bajnoki után látod,hogy basszuskulcs, csak 10 pont kellett volna még, egyetlen egy kattintás.... mint az,hogy valakivel "csiki-csukizol" a végén. Sőt,utóbbi kifejezetten izgalmas és nem idegesítő :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Kedves Red1!

Ha az ötleted nem jó, annak is hangot lehet adni szerintem! Valamint elég nyilvánvaló, hogy gondot okoz neked a versenylista... Ebből gondolom, hogy nem ez a játék megfelelő számodra! Általában a városépítő játékokat a kreatív, gondolkodó és versenyszellemmel megáldott türelmes embereknek találták ki. Ha ekkora traumát okoz neked, hogy ki mennyire előz meg, akkor no komment a továbbiakban.....
senki nem mondta h ne adj hangot a véleményednek. én hol írtam h ne tedd? és nekem a verseny a probléma hanem az h aki 9.58 perckor a gép előtt ül a vége előtt az kapja a jobb helyet mert kicsit megtolja magát. így ha én elmegyek vhova abban az időben nincs esélyem változtatniaz álláson. ezért kicsit kiegyensúlyozottabb lenne a játék. ha nem tetszik a posztom ne kommentelj. ennyi....
 

Deleted User - 204368

Vendég
Ezt a két állításod nem tudom egyszerre értelmezni. Az egyikben azt állítod, hogy az egyik bajnokságból nem lehet következtetni a következőre, a másikban pedig azt állítod, hogy az előző bajnokság alapján kalkulálsz.

Mivel az első a helyes állítás, tehát a bajnokságok nem azonosan nehezek, ezért más-más pont kell a jó helyezésért (megjegyzem itt más tényezők is bezavarhatnak, pl. event, ami ereklyéket/bűbájokat kér, mert az felpezsdíti a bajnokságot), akkor csak két lehetőséged van: vagy bőven felélősz, vagy dinamikusan adagolod a ráfordítást.
nos azért szerintem tudod jól azt h ha 4k pontot csinálsz jó helyen végzel. persze mint írtad nem tudod pontosan meglőni ki mennyit csinál majd lehet többet pocsékolsz lehet nem. és midnkettőben azt állítom h tudsz az előzőből számolni. ha nem is pontos értéket de azért közelíteni cska tudsz.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Már többen is leírták,hogy miért nem jó ötlet, én is osztom a véleményüket. Szerintem sokkal dühítőbb lenne az, hogy belefektettél egy csomó energiát,időt és nyersanyagot, majd a bajnoki után látod,hogy basszuskulcs, csak 10 pont kellett volna még, egyetlen egy kattintás.... mint az,hogy valakivel "csiki-csukizol" a végén. Sőt,utóbbi kifejezetten izgalmas és nem idegesítő :)
igazából csak 1 gond van. mi van ha szombat este 9.50kor én dolgozok vagy nem vagyok gép előtt? és így nem az nyer akinek okosabban vitte a bajnokságot vagy jobb a termelése pusztán azért mert ő pont abban az idő pontban pont otthon van. nyilván lehet h emiatt a bajnokit elrejteni kicsit túlzás de ezért vagyunk itt. h ötleteljünk :)
 

DeletedUser1411

Vendég
nos azért szerintem tudod jól azt h ha 4k pontot csinálsz jó helyen végzel. persze mint írtad nem tudod pontosan meglőni ki mennyit csinál majd lehet többet pocsékolsz lehet nem. és midnkettőben azt állítom h tudsz az előzőből számolni. ha nem is pontos értéket de azért közelíteni cska tudsz.

Akkor csinálj 4000 pontot! :) A fentiekben megint az ellenérveket igazolod.
És teljesen igazad van: ha csinálsz 4000 pontot, akkor jó helyen fogsz végezni. Hogy az 4. vagy 8. lesz, azt nem tudod. De azt igen, hogy -- az előző bajnokságok alapján -- valahol a 10-ben leszel. És ehhez nem kell ott ülnöd a gép előtt.
Ha ott ülsz, és több erőt és időt fektetsz bele, akkor előnybe kerülsz: jobban optimalizálhatod az erőforrásodat, előrébb kerülhetsz. Te most adminisztratív eszközökkel szeretnéd megakadályozni, vagy legalábbis nehezíteni, hogy más kamatoztassa a többletráfordítását.

Több ráfordítás == nagyobb nyereség. Ez a logika az egész játékra igaz. Például ha 3 óránként gyűjtöd be az árut, akkor többet termelsz. A te logikád mentén ezt a jelenséget úgy kellene megváltoztatni, hogy időarányosan lineáris legyen a termelés.

igazából csak 1 gond van. mi van ha szombat este 9.50kor én dolgozok vagy nem vagyok gép előtt?

Ekkor két lehetőséged van: vagy kicsit jobban bebiztosítod magad, vagy elfogadod, hogy aki ott ül, az előrébb jut.
Csak félve kérdem: Nem azért most merült fel ez az ötlet benned, mert megváltozott a vége a bajnokságnak? Eddig 7-kor ott tudtál ülni, most 10-kor már nem? Én például pont fordítva vagyok: eddig sosem voltam ott a bajnokság végén, mert 18 és 21 óra között a családommal töltöm az időt. (Hasonló okból, néha a szombati forduló is kiesett.) Elfogadtam ezeket.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Akkor csinálj 4000 pontot! :) A fentiekben megint az ellenérveket igazolod.
És teljesen igazad van: ha csinálsz 4000 pontot, akkor jó helyen fogsz végezni. Hogy az 4. vagy 8. lesz, azt nem tudod. De azt igen, hogy -- az előző bajnokságok alapján -- valahol a 10-ben leszel. És ehhez nem kell ott ülnöd a gép előtt.
Ha ott ülsz, és több erőt és időt fektetsz bele, akkor előnybe kerülsz: jobban optimalizálhatod az erőforrásodat, előrébb kerülhetsz. Te most adminisztratív eszközökkel szeretnéd megakadályozni, vagy legalábbis nehezíteni, hogy más kamatoztassa a többletráfordítását.

Több ráfordítás == nagyobb nyereség. Ez a logika az egész játékra igaz. Például ha 3 óránként gyűjtöd be az árut, akkor többet termelsz. A te logikád mentén ezt a jelenséget úgy kellene megváltoztatni, hogy időarányosan lineáris legyen a termelés.



Ekkor két lehetőséged van: vagy kicsit jobban bebiztosítod magad, vagy elfogadod, hogy aki ott ül, az előrébb jut.
Csak félve kérdem: Nem azért most merült fel ez az ötlet benned, mert megváltozott a vége a bajnokságnak? Eddig 7-kor ott tudtál ülni, most 10-kor már nem? Én például pont fordítva vagyok: eddig sosem voltam ott a bajnokság végén, mert 18 és 21 óra között a családommal töltöm az időt. (Hasonló okból, néha a szombati forduló is kiesett.) Elfogadtam ezeket.
2 dolog. az h vki 3 óránként le tud ülni az egyéni mert nincs időhöz kötve. m1 h 2.10kor jösz fel avgy 2.30kor a termelés megvár ellenben a bajnoki mint avonat. nem vár :D és neked nem lett volna jobb ha a családoddal töltöd az időd és a bajnokin is úgyanannyi eséllyel indulsz? :D pont erről szól h kicsit egyenlőbbé tenni ajátékot. persze mint írtam ez cska 5let és látszik a reakciókból h nem fog megvalósulni, de azért az érdekes volt olvasni egy másik oldalt mégha annyira nem is jó mint gondoltam.
 

DeletedUser3

Vendég
Úgy gondolom mindkét oldal elmondta a véleményét, és még többet is.
Nem lesz ilyen behozva, ugyanis csak több probléma lenne vele (hát de nem tudta, hogy csak 5 pontot kellene még beraknom, légyszi adjátok meg).
Témát lezárom.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent