• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Rangok

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 3 27,3%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 8 72,7%

  • Összes szavazó
    11
  • A szavazás lezárult .

Vivcso

Újonc
Sziasztok!
Az ötletem a rangok frissítése lenne. Mármint nem azzal lenne terv, amit tudnak, hanem az, hogy ez legyen a testvériségen belül mindenhol megjelenítve. Pl.: Chaten, levelezésben jelezheti egy aranycsillag, ezüstcsillag stb. őket.
Az utóbbi időben többször szembesültem azzal, hogy egy két tag nem tudott arról, hogy ki van olyan pozícióban, hogy vele nem kellene szembemenni vagy ilyesmi. Gondot tud okozni, hogy a közös döntésekben, annak kicsit vagy pont ugyanúgy nyom a latba a véleménye, mint aki frissen érkezett.
Kicsit az illetőnek is lehetne egy saját büszkeség, egy kitüntetés. Aki esetleg Mágus vagy Prefektus, így látványosan is megkaphatná azt a megérdemelt tiszteletet, amit elért akár amiatt, hogy sokat segített a piacon vagy bajnokin és fontos oszlop a csapatban. :)
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!
Az ötletem a rangok frissítése lenne. Mármint nem azzal lenne terv, amit tudnak, hanem az, hogy ez legyen a testvériségen belül mindenhol megjelenítve. Pl.: Chaten, levelezésben jelezheti egy aranycsillag, ezüstcsillag stb. őket.
Az utóbbi időben többször szembesültem azzal, hogy egy két tag nem tudott arról, hogy ki van olyan pozícióban, hogy vele nem kellene szembemenni vagy ilyesmi. Gondot tud okozni, hogy a közös döntésekben, annak kicsit vagy pont ugyanúgy nyom a latba a véleménye, mint aki frissen érkezett.
Kicsit az illetőnek is lehetne egy saját büszkeség, egy kitüntetés. Aki esetleg Mágus vagy Prefektus, így látványosan is megkaphatná azt a megérdemelt tiszteletet, amit elért akár amiatt, hogy sokat segített a piacon vagy bajnokin és fontos oszlop a csapatban. :)
Kedves Vivcso!
Az ötleted legalább olyan kedves és aranyos, mint a profilfotód. Valójában ott baj van, ha a rangok a mérvadók bármilyen döntésben. Engem ne a csillag határozzon meg a csapaton belül, hanem a tetteim. Sokszor a puszta szerencsén múlik valakinek a főmágussága, mert alapít egy csapatot. Ami a későbbiekben meghatározó az az, hogy egyáltalán van-e vezetői tehetsége a vitás helyzetek eldöntéséhez, az egyéni akaratok közösséghez igazításában, és az adódó feszültségek elsimításában.

Az a jó, ha főmágusként a helyzetemet a csapaton belül nem a pozícióm határozza meg, hanem a viselkedésem és a többiekhez való hozzáállásom. Ha csak azért nem mernek nekem ellentmondani mert főmágus vagyok és ezért hagyják, hogy egymásra halmozott rossz döntéseket hozzak, akkor annak a csapatnak már régen rossz. Sohasem vártam el azt a társaimtól, hogy a rangom miatt tiszteljenek és színlelten kedveljenek. Az, hogy hogyan néz rám a csapat csak rajtam múlik és valójában semmi nincsen ami megkülönböztet bennünket egymástól a játékban. Társai vagyunk egymásnak, rangok és csillagok nélkül.

Tudom, hogy élnek Elvenarban olyan játékosok, akik rangkórságban szenvedők, akik nem is csatlakoznak egy új csapathoz, ha nem kapnak azonnal mágusi rangot. Vannak olyan főmágusok, akik úgy bánnak a társaikkal, mintha a beosztottjaik lennének és utasítanak, meg egyéni elvárásokat fogalmaznak meg azzal a feltétellel, hogy pl. ha nem vásárolsz Varázslatos Lakóházat-Műhelyt kiteszlek. Ha nem tartod a fejlődésedet prémium vásárlásokkal, akkor megint mehetsz. Nyilván ezek voltak a legelvetemültebb példáim, de van olyan főmágus is, aki hetente 1-2 alkalommal néz rá a csapatára és valójában nem is érdekli merre járnak, mit csinálnak éppen a társai. Elérhetetlen, kérdésekre nem válaszol tanácsot nem ad, mert vagy nem tud tapasztalat híjján (utána sem megy), vagy annyit nincsen a játékban, hogy a neki intézett kérdést elolvassa. Ez esetben van valakinek rangja, de minek. Ettől egy legkisebb tesó kisujja is többet ér mint a főmágus maga.

Részemről ne a "csillagom" tartson vissza senkit az őszinteségétől, és ne a rangomnak köszönhessem a játékon belüli barátságát senkinek. Ettől még lehetnek persze csillagjaink és akármink a játékban, de (bocsi) számomra ez teljesen lényegtelen volt és magamat ismerve a jövőben sem lesz ez másként.
 
Utoljára szerkesztve:

Vivcso

Újonc
Kedves Vivcso!
Az ötleted legalább olyan kedves és aranyos, mint a profilfotód. Valójában ott baj van, ha a rangok a mérvadók bármilyen döntésben. Engem ne a csillag határozzon meg a csapaton belül, hanem a tetteim. Sokszor a puszta szerencsén múlik valakinek a főmágussága, mert alapít egy csapatot. Ami a későbbikeben meghatorozó az az, hogy egyáltalán van-e vezetői tehetsége a vitás helyzetek eldöntéséhez, az egyéni akaratok közösséghez igazításában, és az adódó feszültségek elsimításában.

Az a jó, ha főmágusként a helyzetemet a csapaton belül nem a pozícióm határozza meg, hanem a viselkedésem és a többiekhez való hozzáállásom. Ha csak azért nem mernek nekem ellentmondani mert főmágus vagyok és ezért hagyják, hogy egymásra halmozott rossz döntéseket hozzak, akkor annak a csapatnak már régen rossz. Sohasem vártam el azt a társaimtól, hogy a rangom miatt tiszteljenek és színlelten kedveljenek. Az, hogy hogyan néz rám a csapat csak rajtam múlik és valójában semmi nincsen ami megkülönböztet bennünket egymástól a játékban. Társai vagyunk egymásnak, rangok és csillagok nélkül.

Tudom, hogy élnek Elvenarban olyan játékosok, akik rangkórságban szenvedők, akik nem is csatlakoznak egy új csapathoz, ha nem kapnak azonnal mágusi rangot. Vannak olyan főmágusok, akik úgy bánnak a társaikkal, mintha a beosztottjaik lennének és utasítanak, meg egyéni elvárásokat fogalmaznak meg azzal a feltétellel, hogy pl. ha nem vásárolsz Varázslatos Lakóházat-Műhelyt kiteszlek. Ha nem tartod a fejlődésedet prémium vásárlásokkal, akkor megint mehetsz. Nyilván ezek voltak a legelvetemültebb példáim, de van olyan főmágus is, akik hetente 1-2 alkalommal néz rá a csapatára és valójában nem is érdekli merre járnak, mit csinálnak éppen a társai. Elérhetetlen, kérdésekre nem válaszol tanácsot nem ad, mert vagy nem tud tapasztalat híjján (utána sem megy), vagy annyit nincsen a játékban, hogy a neki intézett kérdést elolvassa. Ez esetben van valakinek rangja, de minek. Ettől egy legkisebb tesó is többet ér mint a főmágus kisujja.

Részemről ne a "csillagom" tartson vissza senkit az őszinteségétől, és ne a rangomnak köszönhessem a játékon belüli barátságát senkinek. Ettől még lehetnek persze csillagjaink és akármink a játékban, de (bocsi) számomra ez teljesen lényegtelen volt és magamat ismerve a jövőben sem lesz ez másként.
Teljesen igazad van és egyébként a kiindulásom eddig ugyan az volt, mint Neked. Csak csalódnom kellett emberekben és ez az ötlet merült fel bennem. De igaz, legyen csak mindenki egyenlő és akkor ez csak azért legyen, hogy egy kicsit úgy érezze az illető, hogy sikerült a testvériségben egy megbecsült taggá válnia és az új érkezők is akkor tudják, hogy esetleg tőle is lehet tanácsot és segítséget kérni, ha esetleg a Főmágus el van foglalva mással. :)
U.I.: Tetszik a mottód.
 

Rikari

Veterán
Teljesen igazad van és egyébként a kiindulásom eddig ugyan az volt, mint Neked. Csak csalódnom kellett emberekben és ez az ötlet merült fel bennem. De igaz, legyen csak mindenki egyenlő és akkor ez csak azért legyen, hogy egy kicsit úgy érezze az illető, hogy sikerült a testvériségben egy megbecsült taggá válnia és az új érkezők is akkor tudják, hogy esetleg tőle is lehet tanácsot és segítséget kérni, ha esetleg a Főmágus el van foglalva mással. :)
Ó nagyon meg tudom érteni azt, hogy mi indított erre a bejegyzése. Egy pillanatra sem értettelek félre. Sajnos Elvenar is egy olyan virtuális világ ahol nincsen arcunk, és van akinek meg több is van, mint kellene. Mindenkivel óvatosan kell bánnunk, mert sosem lehet tudni mi lapul a tarsolyában. Amikor aztán meg kivillan az a bizonyos fogafehérje, jönnek a hatalmas csalódások. Ne gondold, hogy én nem jártam így ebben a világban. Amikor ujjonc voltam még és lelkesen naív, akkor mindenkinek mindent elhittem, számolatlanul adtam magamból azt, amim van és itt inkább a lelkemre gondolok és nem acélra-márványra.

Néhány év után már más lettem, mert meg kellett változnom. Óvatossá tettek a csalódások, de megerősítettek abban is, hogy minden körülmények között maradjak az, aki vagyok, ne akarjak másnak mutatkozik, mert ezzel amellett, hogy én is kevesebb csalódást okozok másoknak, engem is egyértelműen tudnak hová tenni a játékostársaim. Lettek puklik a fejemen, itt-ott horzsolások a bőrömön, amiket a falak okoztak amibe belefutottam és a bizalomvesztések, árulások amiket átéltem. Begyűjtöttem kibékíthetetlen ellentétet, soha el nem múló utálatot és figyelő irígy szempárokat, persze a kezdetektől tartó megértést és szeretetet is. Szerettem itt már embert, aki meghalt és nem kedveltem valakit, akivel ma már annyit változott a kapcsolatunk, hogy egyenletes kedvelés van. Elvenart a játékosok sokasága népesíti be, és színük annyiféle, ahányan vannak. Ez az igazi útvesztő és nem a "Ködös Erdő". :)

Én már nem nyitok amikor nem muszály, nem alakítok ki bizalmas viszonyokat. A való életben élek, itt pedig csak játszok. Maradok a játék adta felületen 3 méter távolságban mindenkitől. Hagyom, hogy az idő bizonyítson, amit nem siettetek és a lehető legkevesebb érzelmet viszek bele. Ez már egyfajta önvédelmi reflex lett nálam, mert tanultam a siheder koromtól átélt dolgokból, amitől szerintem a "csillagok" sem mentettek volna meg. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Ez fontos kérdés számomra is, így pár gondolatot hogyha megengedtek. :)
Egy ilyen grandiózus játékban mint az Elvenar is, sose lehet tudni kik ülnek a monitorok mögött és milyen indíttatásból fogtak bele a játékba. Siker vagy hatalom ? Esetleg a büszkeség és a tudat "hogy majd én megmutatom" indíttatás ? Legyen e szándék nyílt vagy rajtett, az idő múlásával a felszínre fog törni. Én alapból hiszem az emberekben. :) Elfogadom őket olyannak amilyenek. Persze ez visszafelé is igaz. Nem játszom szerepet, csak önmagam vagyok. S itt jön egy nagyon fontos dolog amit Rikari megfogalmazott. Máig nagyon lelkes vagyok és teljesen beleélem magam a játékba. S figyelek az emberekre. De ha szinte mindent odaadunk önmagunkból, mi marad nekünk ? A kérdés költői volt. :)
Mi is az igazi elismerés ? Hogy a játékosok megbecsülik egymást és megadják a tiszteletet. Persze én is kaptam néha a kérdésemre lekezelő választ. Nem itt, hanem a játékon belül. Egy koppanás a bubumon. Mikor rákérdeztem az ok-okozati összefüggésre, nem kaptam választ.
Mit is hozzunk Elvenarba ? Érzelmeket, érzéseket ? Mindenki számára más a fontosabb. Ami örök és nem múlandó.
De pár év után ismét felteszem majd magamnak a hozzászólásban feltett kérdéseket. :)
Kis odafigyeléssel, minden őszintébb és színesebb lesz itt Elvenarban, enyhítve a való élet nehézségeit.
S végül. Én nagyon szeretek itt lenni. A játék kihívásaival szembenézni, és a Fórumon is elolvasni mindent.
Köszönöm szépen hogy itt vagytok nekem ! :):)

Ui.: De a teljes igazsághoz tartozik, hogyha nem lenne ilyen segítőkész és érző szívű Támogató és Moderátor csapatunk, ma már én sem lennék itt. De ez egy másik történet. :)
 

Vivcso

Újonc
Sziasztok ! :)
Ez fontos kérdés számomra is, így pár gondolatot hogyha megengedtek. :)
Egy ilyen grandiózus játékban mint az Elvenar is, sose lehet tudni kik ülnek a monitorok mögött és milyen indíttatásból fogtak bele a játékba. Siker vagy hatalom ? Esetleg a büszkeség és a tudat "hogy majd én megmutatom" indíttatás ? Legyen e szándék nyílt vagy rajtett, az idő múlásával a felszínre fog törni. Én alapból hiszem az emberekben. :) Elfogadom őket olyannak amilyenek. Persze ez visszafelé is igaz. Nem játszom szerepet, csak önmagam vagyok. S itt jön egy nagyon fontos dolog amit Rikari megfogalmazott. Máig nagyon lelkes vagyok és teljesen beleélem magam a játékba. S figyelek az emberekre. De ha szinte mindent odaadunk önmagunkból, mi marad nekünk ? A kérdés költői volt. :)
Mi is az igazi elismerés ? Hogy a játékosok megbecsülik egymást és megadják a tiszteletet. Persze én is kaptam néha a kérdésemre lekezelő választ. Nem itt, hanem a játékon belül. Egy koppanás a bubumon. Mikor rákérdeztem az ok-okozati összefüggésre, nem kaptam választ.
Mit is hozzunk Elvenarba ? Érzelmeket, érzéseket ? Mindenki számára más a fontosabb. Ami örök és nem múlandó.
De pár év után ismét felteszem majd magamnak a hozzászólásban feltett kérdéseket. :)
Kis odafigyeléssel, minden őszintébb és színesebb lesz itt Elvenarban, enyhítve a való élet nehézségeit.
S végül. Én nagyon szeretek itt lenni. A játék kihívásaival szembenézni, és a Fórumon is elolvasni mindent.
Köszönöm szépen hogy itt vagytok nekem ! :):)

Ui.: De a teljes igazsághoz tartozik, hogyha nem lenne ilyen segítőkész és érző szívű Támogató és Moderátor csapatunk, ma már én sem lennék itt. De ez egy másik történet. :)

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy sosem tudhatjuk kinek a viselkedése és a tettei (legyen ez a neten is akár) mögött pontosan mi áll, és igazság szerint ezzel csak egy kis pluszt gondoltam bele a hierarchia működésébe. Gondolok itt arra, hogy például én, ha egy másik testvériségbe megyek át, akkor memorizálnom kell, vagy megnéznem többször, hogy kinek mi ott a rangja pl. levelezés közben (elkerülhetem így azt is, hogy esetleg "kiscsibeként" a nagyobb tesónak nem tetsző dolgot írok, ami persze nem feltétlenül rosszindulatú, csak esetleg úgy veszi és akkor bajba kerülhetek. Tekintve, hogy itt nincs hangsúlyozás, sem mimika, nehéz néha értelmezni és nem félreértelmezni mások irományát. :)
A legutóbbi kicsit konkrétabb probléma, ami indíttatott erre az ötletelésre többek között, az pont abból fajult el, hogy a főmágus egyedül vette a 20 ember irányításával járó akadályokat, és nem lett volna probléma, ha van mellette mágus is (persze ilyen ajándékrang ki volt osztva de semmit se ért). Tudom, ez alapvetően annyi, hogy akkor minek osztjuk ki fölöslegesen valakinek a rangot, ha fikarcnyit sem törődik az illető a feladataival... akkor minek a jelzés? Igazából más játékoknál tapasztaltam, hogy egy jelzés dobott annyit, hogy az illető érzékelje, hogy akkor neki is dolga van a vezetéssel kapcsolatban. Továbbá, ahogy említettem fentebb, egy kis látványos plusz lenne az illetőnek elismerése jeléül, vagy a tapasztalatlan kisvárosoknak egy gyors segítségkérés, ha látják, hogy van több ember, aki tud neki segíteni valamiben (a főmágus mellett). :)
De persze a másik oldalt is meg tudom érteni, hogy ne ez alapján ítéljük meg az embereket egy csapatban, hanem a tettei után, de sajnos van olyan, amikor ez sem számít.
 

DeletedUser5848

Vendég
Igen, tisztában vagyok azzal, hogy sosem tudhatjuk kinek a viselkedése és a tettei (legyen ez a neten is akár) mögött pontosan mi áll, és igazság szerint ezzel csak egy kis pluszt gondoltam bele a hierarchia működésébe. Gondolok itt arra, hogy például én, ha egy másik testvériségbe megyek át, akkor memorizálnom kell, vagy megnéznem többször, hogy kinek mi ott a rangja pl. levelezés közben (elkerülhetem így azt is, hogy esetleg "kiscsibeként" a nagyobb tesónak nem tetsző dolgot írok, ami persze nem feltétlenül rosszindulatú, csak esetleg úgy veszi és akkor bajba kerülhetek. Tekintve, hogy itt nincs hangsúlyozás, sem mimika, nehéz néha értelmezni és nem félreértelmezni mások irományát. :)
A legutóbbi kicsit konkrétabb probléma, ami indíttatott erre az ötletelésre többek között, az pont abból fajult el, hogy a főmágus egyedül vette a 20 ember irányításával járó akadályokat, és nem lett volna probléma, ha van mellette mágus is (persze ilyen ajándékrang ki volt osztva de semmit se ért). Tudom, ez alapvetően annyi, hogy akkor minek osztjuk ki fölöslegesen valakinek a rangot, ha fikarcnyit sem törődik az illető a feladataival... akkor minek a jelzés? Igazából más játékoknál tapasztaltam, hogy egy jelzés dobott annyit, hogy az illető érzékelje, hogy akkor neki is dolga van a vezetéssel kapcsolatban. Továbbá, ahogy említettem fentebb, egy kis látványos plusz lenne az illetőnek elismerése jeléül, vagy a tapasztalatlan kisvárosoknak egy gyors segítségkérés, ha látják, hogy van több ember, aki tud neki segíteni valamiben (a főmágus mellett). :)
De persze a másik oldalt is meg tudom érteni, hogy ne ez alapján ítéljük meg az embereket egy csapatban, hanem a tettei után, de sajnos van olyan, amikor ez sem számít.
Igen itt a játékban valóban számítanak a rangok. De csak akkora erejük van amivel a játék felruházza őket. :)
De légy mindig önmagad én azt javaslom. Itt ugyanúgy ahogy a külvilágban is. Ezt értékelik igazán az emberek. Bár lehet hogy tévedek. De remélem hogy nem. :)
 

bere007

Veterán
Ennek én sem látom semmi értelmét.

Ne azért légy másokkal normális, mert ott fityeg a neve mellett egy csillag. Légy mindenkivel normális és kész. Ha más a véleményed ne ugorj neki, hanem normálisan vitassátok meg és kész. Régóta játszok, de ugyanúgy írtam sima tagként és mágusként is mindig. Attól, hogy valaki főmágus, vagy mágus, még nincs joga belerúgni a másikba, szerintem. Bár elég sok érdekes dolgot hallottam az évek során és sok helyről kiábrándítót is, ahol nem osztják a véleményemet... de a csillag miatt nem fog ez változni. Ha az ember mentalitása olyan, akkor a "kis csillagossal" is ugyan úgy bunkó lesz. Ez nem játék probléma, hanem emberi tényező. Ilyen esetekben javaslom a tag kizárása opciót...
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani, mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent