• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nem hiba Rúna - rúnaszilánk - törött szilánk ?

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Lupuj

Erős harcos
Szia Hoshi!

De jó, hogy nekem csk ilyen piti gondjaim vannak! :)
Tehát ....

Nem igazán jól vannak meghatározva ezek a rúnás szövegek.
Addig tiszta, hogy vannak "Törött szilánkok".

Rúna - rúnaszilánk - törött szilánk_1.png

Rúna - rúnaszilánk - törött szilánk_2.png

De mi lenne az a "Rúnaszilánk", amit valójában "Rúna" névvel is láthatunk. Hiszen azokból - rúnából - kell 9.
Miért van a 2 féle elnevezés?
Ez így értelmetlen!
Nem 2 különféle dologról van szó, hanem ugyan annak az "elemnek" - a rúnának - van 2 féle megnevezése. :eek:
 

DeletedUser3

Vendég
Szia Lupuj,

Egyrészt: Mivel a fórum egy nyilvános hely, nem kell minden kommentedet hozzám címezni. :)

Másrészt, nem, a rúna és rúnaszilánk még véletlenül sem ugyanaz.

A rúna rúnaszilánkból (vagy 10 törött szilánkból) készül, és a csoda rúnahelyeire kerül, amit a képeden is jelöltél. a rúnaszilánkot bajnokságból és egyéb helyekről kapod, és egy rúnaszilánkból vagy egy rúna vagy egy törött szilánk lesz.
Úgy is mondhatnám, hogy a rúnaszilánk a "felhasználás előtti, nyers rúna".

Rövid ideig, a tesztidőszak alatt próbálkoztam még a "mentolos cukor" elnevezéssel, de az még zavaróbb volt...
 

Lupuj

Erős harcos
Szia Lupuj,
...
A rúna rúnaszilánkból (vagy 10 törött szilánkból) készül, és a csoda rúnahelyeire kerül, amit a képeden is jelöltél. a rúnaszilánkot bajnokságból és egyéb helyekről kapod, és egy rúnaszilánkból vagy egy rúna vagy egy törött szilánk lesz.
Úgy is mondhatnám, hogy a rúnaszilánk a "felhasználás előtti, nyers rúna".

Rövid ideig, a tesztidőszak alatt próbálkoztam még a "mentolos cukor" elnevezéssel, de az még zavaróbb volt...

Szia Hoshi!

A bajnokságból és más helyről (ténylegesen) rúnát kapunk, amit valaki elnevezett szilánknak.
Amikor egy-az-egyben rúna lesz a rúna szilánkból, akkor tehát valójában egy rúnát kaptam. Semmi értelme "szilánkozni".

Egy rúna helyett akkor lesz törött szilánk, ha az RND olyan helyre rakja, ahol már van rúna. Ismét fölösleges a "rúnaszilánk" megnevezés.

A nyers rúna pedig valójában maga a rúna, nem pedig csak "szilánk".
Ismét ott tartunk, hogy rám akarsz erőltetni egy értelmetlenséget/hibát eltusoló magyarázatot (mint a színeknél).
De már kezdem megszokni. :( Gondolom zárod is ...

Kedves(?) RED1!
Hagy döntsem már el ÉN, mit tartok értelmetlennek! Nem kell véleményezned a véleményemet! :p
Ezt kihagyhattad volna. Simán csak kötekszel. :mad:
... mert értelmetlen/céltalan volt a hsz-ed.
 

DeletedUser3513

Vendég
Kedves Lupuj,
bár a hozzászólásaid hangvételében érzek némi kötekedést, van igazság abban, amit írsz.
Talán így pontosabb lenne: Rúnakő - rúna - rúnaszilánk
Rúnakő - ami tartalmazza a 9 db rúnát (régi germánok által használt, eredetileg kemény tárgyba vésett betűjel ). A rúnákat pedig 10 db rúnaszilánkból lehet összerakni, hiszen a szilánk szó már önmagában is töröttet jelent.
Persze ezt is lehet tovább cincálni, de minek ... szóval nem érzem kardinális kérdésnek, amin vitatkozni (netán egymást megbántani) kellene és szerintem a mostani elnevezésekkel is remekül meg lehet oldani a csodák fejlesztését ;)
További jó játékot és mosollyal teli szép napot!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3869

Vendég
Szia Hoshi!

A bajnokságból és más helyről (ténylegesen) rúnát kapunk, amit valaki elnevezett szilánknak.
Amikor egy-az-egyben rúna lesz a rúna szilánkból, akkor tehát valójában egy rúnát kaptam. Semmi értelme "szilánkozni".

Egy rúna helyett akkor lesz törött szilánk, ha az RND olyan helyre rakja, ahol már van rúna. Ismét fölösleges a "rúnaszilánk" megnevezés.

A nyers rúna pedig valójában maga a rúna, nem pedig csak "szilánk".
Ismét ott tartunk, hogy rám akarsz erőltetni egy értelmetlenséget/hibát eltusoló magyarázatot (mint a színeknél).
De már kezdem megszokni. :( Gondolom zárod is ...

Kedves(?) RED1!
Hagy döntsem már el ÉN, mit tartok értelmetlennek! Nem kell véleményezned a véleményemet! :p
Ezt kihagyhattad volna. Simán csak kötekszel. :mad:
... mert értelmetlen/céltalan volt a hsz-ed.
Te Lupuj!
Ez a RED1 mit okoskodik állandóan??? Talán ő lessz Hoshi utódja?
Különben igazad van, csatlakozom:) van 1 kis katyvasz, de biztos úgy vannak vele, hogy, majd az őstermelő megszokja:D
 

Deleted User - 204368

Vendég
Te Lupuj!
Ez a RED1 mit okoskodik állandóan??? Talán ő lessz Hoshi utódja?
Különben igazad van, csatlakozom:) van 1 kis katyvasz, de biztos úgy vannak vele, hogy, majd az őstermelő megszokja:D
ez az személyeskedjünk gyerünk biztos jó vége lesz
 

Lupuj

Erős harcos
Szerintem inkább hagyjuk.
Úgysem lesz megváltoztatva, akár mennyire is erőlködnénk (vagyis én).
Ez valakinek így tetszett, ezért így lett kiírva. Az már egy más dolog, hogy erőltetett a megnevezés.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent