• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Piacolás: Díjmentes opció gomb cseréje

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok,
Had kérdezzem meg, hogy az Applikációban elérhető „Díjmentes” lehetőséget ki használja/használta? Csak mert 1. én szinte soha, 2. lenne egy javaslatom, ami lefedné ugyan ezt, sőt többet adna

Az indító ok a következő: rengeteg olyan nulla és egy csilalgos ajánlat van, ami alap esetben piszkosul nem érdekel (szerintem nem csak engem, hanem másokat sem) – kivéve persze ha szándékosan cserélek valakivel nulla vagy egy csillagos arányban – de az előtte le van beszélve.

Továbbá ezek az ajánlatok csak nyújtják a listát… persze akkor ne görgessek tovább... de ha pl. a 2*-osok végéről ütögetjük le a kicsi ajánlatokat sorjában, megvan az esélye, hogy egy ilyen is belekerül a szórásba… nekem még nem volt szerencsére ilyen, de megeshet hogy mégis lesz, aminek annyira nem fogok örülni

pl. az ilyenek 99%-ban fölöslegesen látszódnak az "alap" listában
1612873216059.png
és még sorolhatnám… mert rengeteg van…

Nekem lenne egy javaslatom, ami lefedné ezt a „díjmentességet” is (ha valakinek mégis fontos), de még többet is adna.
Szeretném tudni a véleményeteket erről az egészről.

Az Applikációba a bal oldali megoldást javasolnám, a Weboldalra pedig a jobb oldalit:
1612873326025.png

ahol is én helyből bekapcsolnám a **/*** lehetőséget azért, hogy csak a számomra "értelmes" ajánlatok látszódjanak.

Továbbá ez a lehetőség - talán - némileg kedvét vennénk azoknak, akik nem célirányos cserék miatt raknak fel ilyen ajánlatokat, hanem egyszerűen csak tele pakolják a piacot ezekkel… talán azért hogy véletlenül leüsse valaki? vagy ők így cserélnek a tesóságon belül? Az indok mindegy, számomra az lenne a lényeg, hogy ki lehessen szűrni ezeket a listából.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Mobilon nem tudom, hogy hogyan működik, de PC-n a legkedvezőbb ( 3 csillagos) ajánlattal kezdi a listát, és a 0 csillagossal zárja. A piac azét van, hogy használjuk. Van, aki nyerészkedni szeretne, s van, aki hasznot húzni. A kettő között pedig nagy a különbség. Aki nyerészkedni akar az telepakolja full inkorrekt áruval a piacot, aztán vagy leszedik tőle vagy nem (őt aztán nem érdekli). Aki pedig hasznot akar húzni, az tudja, hogy melyik az az árucikk, ami nagyon hiányos a környékén, amit nagyon kevesen termelnek meg, s mivel neki van, és tudván tudja, hogy a szükség nagy úr, így hát él a lehetőséggel, mert biztos elviszik elviszik tőle : )) Majd az érző áruk esetében megtapasztalod, hogy mi a különbség a kettő között ;)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Mobilon nem tudom, hogy hogyan működik, de PC-n a legkedvezőbb ( 3 csillagos) ajánlattal kezdi a listát, és a 0 csillagossal zárja. A piac azét van, hogy használjuk. Van, aki nyerészkedni szeretne, s van, aki hasznot húzni. A kettő között pedig nagy a különbség. Aki nyerészkedni akar az telepakolja full inkorrekt áruval a piacot, aztán vagy leszedik tőle vagy nem (őt aztán nem érdekli). Aki pedig hasznot akar húzni, az tudja, hogy melyik az az árucikk, ami nagyon hiányos a környékén, amit nagyon kevesen termelnek meg, s mivel neki van, és tudván tudja, hogy a szükség nagy úr, így hát él a lehetőséggel, mert biztos elviszik elviszik tőle : )) Majd az érző áruk esetében megtapasztalod, hogy mi a különbség a kettő között ;)
Mobilon is a 3 csillagos van elől (viszont sokszor szedjük le a kisebb kétcsillagos ajánlatokat, akár csak hogy segítsük a kisebb városokat)

kinek mi a célja, az egy dolog, viszont van egy "Díjmentes" opció - és ha már van, akkor a kérdés továbbra is él, hogy van e/lesz e neki létjogosultsága, vagy esetleg jobb lenne egy mást is magába foglaló opció, amit akár többen is használnának?

mindenki azt rak fel, amit akar, de a változtatással lehetőség lenne másképpen szűrni
pl. nálam már csak nagyon ritkán ad be díjat felszámító ajánlatot, viszont 0 és 1 csillagost annál inkább, és ha már lehet szűrni, akkor nem lenne jobb egy másik szempont szerint?

tény, nincs érző árum, így a másik kérdés, hogy a Díjmentes opció helyett nem lenne jobb ott is egy ilyen? - persze ha te nem játszol mobilról, akkor ezt számodra nem szempont
 

Mihaszna

Veterán
Kellett nekem pár óra, mire leesett, hogy mire gondolhatsz a "díjmentesség" alatt. Nem arra, hogy a kereskedő nem számol fel külön kereskedési díjat? Mert az nem opció vagy ilyesmi. A kereskedés díj akkor áll fenn, ha olyan játékossal kereskedsz, akiket még nem fedeztél fel a világtérképen. Így viszont (ha tényleg az van, amire én gondolok), nem nagyon értem, hogy mit szeretnél lecserélni és, (főleg) hogy mire?
 

Siorna

Veterán
Kellett nekem pár óra, mire leesett, hogy mire gondolhatsz a "díjmentesség" alatt. Nem arra, hogy a kereskedő nem számol fel külön kereskedési díjat? Mert az nem opció vagy ilyesmi. A kereskedés díj akkor áll fenn, ha olyan játékossal kereskedsz, akiket még nem fedeztél fel a világtérképen. Így viszont (ha tényleg az van, amire én gondolok), nem nagyon értem, hogy mit szeretnél lecserélni és, (főleg) hogy mire?
De igen, mobilon - ahogy Alma is írja - ki lehet szűrni azokat az ajánlatokat, amiken a kufár nyerészkedik :D
És igaza van: pl. én sem értem, hogy annak ugyan mi értelme. Ha már leprogramoztak egy szűrési lehetőséget, akkor tényleg jobb lenne egy többek számára hasznos szűrést betenni ehelyett. Summa summárum: támogatom. :)
 

Mihaszna

Veterán
De igen, mobilon - ahogy Alma is írja - ki lehet szűrni azokat az ajánlatokat, amiken a kufár nyerészkedik :D

Szerintem ez tök jó dolog, hogy van ilyen segítségetek. :) Én inkább örülnék neki. Gondolom azért lett/van, mert mobilon könnyebb félrenyomni, mint PC-n az egérrel. Ha nem lenne, akkor valaki biztos felvetné előbb-utóbb.

Mivel én nem mobilozom, ezért meghagyom nektek ennek az ötletnek a kiforrását, csak a gondolatomat osztottam meg veletek. :)
 

Erica

Veterán
Kedves @MesterAlma13
Nem tudom, hogy neked miért van bajod a Piac felépítésével. Nem tudom, hogy miért akarod lassan Elvanart is átnevezni, pl: Fagolyócska játékra 0-4 éves korig. Soha nem értettem azon ötleteket, ahol nincs mögöttes érték. Nekem ez a piac most megfelel, ha nem lenne jó, már kerestem volna egy másik barbis játékot. Nem támogatom. Köszönöm a figyelmet.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Kellett nekem pár óra, mire leesett, hogy mire gondolhatsz a "díjmentesség" alatt. Nem arra, hogy a kereskedő nem számol fel külön kereskedési díjat? Mert az nem opció vagy ilyesmi. A kereskedés díj akkor áll fenn, ha olyan játékossal kereskedsz, akiket még nem fedeztél fel a világtérképen. Így viszont (ha tényleg az van, amire én gondolok), nem nagyon értem, hogy mit szeretnél lecserélni és, (főleg) hogy mire?
szia, igen, lehet nem fogalmaztam teljes értékűen, de erről van szó díjmentességről van szó
tehát Mobilon van egy szűrő a kereskedelmi díjjal rendelkező ajánlatokra. Ez tök jó, de miért is használja az, aki használja?
A kikufárnak nem szándékozik adni felárat, de a másik, sok esetben tök idegen játékosnak igen? (persze van az, amikor ilyet előre lebeszélsz valakivel, de annak megvan a módja és ideje).
Pl. az én szemszögömből (és szerintem sokak szemszögéből) teljesen mindegy hogy a kufárnak adok felárat, vagy a másik játékosnak amennyiben csak ilyen módon keresztül tudok megfelelő árúhoz jutni, ellenkező esetben viszont egyikre sem vagyok kíváncsi.
És ha már van egy szűrési lehetőség, akkor inkább fedje le az összes 0 és 1 csillagos ajánlatot, mintsem csak a kufárra vonatkozókat.
Továbbá már sokadszorra tapasztalom, hogy a "Díjmentes" szűrő döntő részben haszontalan, mert nagyon kevésszer van a a kufár által "díjazott" ajánlat a listában - tehát ha látnám hasznát, akkor sem tudna segíteni.


Ezt az ötletet hányszor tervezed még bedobni?
hát még párszor, és ha kell még finomítok rajta összegezve az itteni tartalommal rendelkező hozzászólásokat - de szerintem már most is teljesen vállalható, amit felvetettem

Nem tudom, hogy neked miért van bajod a Piac felépítésével. Nem tudom, hogy miért akarod lassan Elvanart is átnevezni, pl: Fagolyócska játékra 0-4 éves korig. Soha nem értettem azon ötleteket, ahol nincs mögöttes érték. Nekem ez a piac most megfelel, ha nem lenne jó, már kerestem volna egy másik barbis játékot. Nem támogatom. Köszönöm a figyelmet.
Szia, bocsi hogy ezt kell írjam, de köze nincs a felvetésemnek ahhoz, amit te itt leírtál... közelében sincs... én egy olyan létező funkcióról beszélek, aminek volt valami célja, de nem biztos hogy beváltotta azt, de ha már létezik, akkor adjon valami olyat, aminek haszna is van

viszont most látom csak, hogy én szándékosan a kibeszélőbe nyitottam ezt a topicot (kissé más címmel is ráadásul) a vélemények kikérése céljából, viszont valamelyik moderátor átrakta ide az ötletek közé - én még vártam volna vele, de így akkor köszi :)
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves MesterAlma13!

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos ennek a játékfunkciónak a módosítása jelenleg nincs tervben.
A piaci szegmens jelentős rácfelvarráson esett át az 1:4es értékmódosítások idején. Még nem tökéletes, de a következő alkalomhoz már így is sok ötletet kaptunk..

További jó játékot kívánok,
Niraya
 
Fent