• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Piac tesóknak

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    46
  • A szavazás lezárult .

MasterArf

Újonc
Sziasztok! :)

Piacnál jó lenne egy olyan funkció, amivel csak a testvériség tagjai kereskedhetnek egymással, ezeket az ajánlatokat más nem látná. Főként ez most lenne jó kaland idején, ugyanis van néhány "kedves" szomszéd, akik megpróbálva gyengíteni más játékost és testvériséget, direkt elviszik az összes ajánlatot.. :/
 

Wiccara

Veterán
megpróbálva gyengíteni más játékost és testvériséget, direkt elviszik az összes ajánlatot.
Szia,
ezt a részt nem igazán értem.
A piac kereset-kínálat, azért teszel ki ajánlatot, hogy elfogadják.
Testvériségen belül a vásárlással tudsz segíteni ( erre van szűrő ). Amennyiben meg áruval segítenéd a másikat, neki célszerű "tisztességtelen" ajánlatot kitenni - vagyis csillagtalant - ezt jó eséllyel senki más nem fogja elvinni, csak akivel megbeszélte.
Amennyiben a kalandhoz szükséges 100 deszka/selyem/elixír a gond... nos ezeket 100-300ért arányban ( csillagtalanul ) szintén nem fogják mohón kapkodni ;)
Fentiek tükrében az ötletet nem támogatom, a probléma megoldását vázoltam.

W.
 
Utoljára szerkesztve:

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok! :)

Piacnál jó lenne egy olyan funkció, amivel csak a testvériség tagjai kereskedhetnek egymással, ezeket az ajánlatokat más nem látná. Főként ez most lenne jó kaland idején, ugyanis van néhány "kedves" szomszéd, akik megpróbálva gyengíteni más játékost és testvériséget, direkt elviszik az összes ajánlatot.. :/
Akinek kell valami,tegye ki 5*áron,te tedd ugyanezt azzal amit megbeszéltek.
Ám,ha valaki mégis elviszi nem gond,pótlod a kufárból.
 

MasterArf

Újonc
Szia,
ezt a részt nem igazán értem.
A piac kereset-kínálat, azért teszel ki ajánlatot, hogy elfogadják.
Testvériségen belül a vásárlással tudsz segíteni ( erre van szűrő ). Amennyiben meg áruval segítenéd a másikat, neki célszerű "tisztességtelen" ajánlatot kitenni - vagyis csillagtalant - ezt jó eséllyel senki más nem fogja elvinni, csak akivel megbeszélte.
Amennyiben a kalandhoz szükséges 100 deszka/selyem/elixír a gond... nos ezeket 100-300ért arányban ( csillagtalanul ) szintén nem fogják mohón kapkodni ;)
Fentiek tükrében az ötletet nem támogatom, a probléma megoldását vázoltam.

W.


Természetesen azért teszek ki ajánlatot, hogy elvigyék, csak az nem mindegy, hogy amit a csapatnak szánok, azt ők viszik el avagy a szomszéd..
Tegnap például raktam ki 100 selymet kristályért, tekercsért, amit azon nyomban az egyik szomszédom el is vitt. Direkt!
Na már most kérdezem én, az hol megoldás, hogy a saját csapatomnak csak azért rakjak ki csillagtalan ajánlatot, hogy azt a szomszéd ne vigye el?! Pont ezért lenne hasznos egy olyan funkció, ahol csak a testvériség tagjai cserélhetnének árut egymással (2 csillagos fair ajánlattal) és a szomszéd nem tudná elvinni.
 

Wiccara

Veterán
hogy a saját csapatomnak csak azért rakjak ki csillagtalan ajánlatot, hogy azt a szomszéd ne vigye el
Szia, igen; ezzel leszoktatod a " vadászokat." ( lehet van köztük kezdő játékos, akiknek hatalmas segítség ha vannak kint kicsi ajánlatok!)
Amennyiben ez komoly érvágást jelentene tesóságon belül, akkor tegyétek meg fifti-fifti ( ő elvisz tőled 100 selymet 300 kristályért, mert kell a jelvényhez; te is elviszel tőle egy ilyen ajánlatot és máris egál.
A 100-as tételek nem okoznak komoly érvágást, kaland sincs állandóan; többet ésszel, mint erővel!
 

Vicacica1

Erős harcos
Pont ezért lenne hasznos egy olyan funkció, ahol csak a testvériség tagjai cserélhetnének árut egymással (2 csillagos fair ajánlattal) és a szomszéd nem tudná elvinni.

Szerintem ez egy szabad piac ha úgy tetszik,nem tartom jó ötletnek azt hogy én dönthessem el hogy ki veheti meg és ki nem a kirakott árumat...Szerintem ha már egyszer kiraktad vehetjük úgy is hogy az már nem a tied...Mit szólnál egy fordított helyzethez,éspedig ha a testvériséged tagjainak más nem adna el árut vagy mindenki a saját testvériségén belül kereskedne..?Amiből pedig hiány van nem tudnál hozzájutni,ez sem a piacnak sem a testvériségeknek nem tenne jót szerény meglátásom szerint...Amit te szeretnél annak számos lehetséges megoldása van amit most nem írok le mert már Wiccara megtette fentebb...Lehetne változtatni a piacon de nem ezzel kapcsolatban...Nem támogatom,további szép napot...
 

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!
A Like-okból látható - olyan szépen leírták az (ind)okokat, és nem ismételném az előttem írókat -, nem támogatom.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
A kaland idején nem vitás 10-esével tesszük ki a 100 db-os ajánlatokat, amivel jelvényeket készítünk a testvériségen belül. Nem egy alkalom volt arra, hogy láttam egy szomszédtól, (aki nem csapattag), hogy minden apró (deszka-selyem-elixír) ajánlatomat időkülönbség nélkül leszedte. Miután bárkivel kapcsolatba tudsz lépni levél útján, vettem a fáradtságot és megkértem ha nem jelvénykészítéshez kellett neki, akkor hagyja azt meg a tesóknak. Sokan nem is gondoltak erre, amikor sorban lenyomkodták a kínálatot. Megbeszéltük, volt bocsi-bocsi, és mentünk tovább. Többet nem vitte el, viszont elvitte más. Vele is beszéltem és szép lassan eljutottam mára oda, hogy csak akkor viszi el más, amikor neki is jelvényhez kell. Azzal meg nekem semmi bajom, ha valaki, aki nem a csapatom tagja jelvényt készít az általam kitett aprókból. Ezt lehet látni, ha a levételek között néhány perc az eltérés. Pótolom és jut a csapaton belülieknek is. A lényeg az, hogy a célnak megfelelően kerüljenek felhasználásra ezek a kicsi közzétételek. Nyilvánvaló hogy 100 db-os kereskedéssel nem a raktárkészletemet akarom kiegyensúlyozni, így ha jelvény készül belőle és most mindegy is kinek, akkor részemről már a célomat elértem. Segítettem, ami egy fontos eleme ennek a játéknak. Nekem teljesen megfelel a testvériségi szűrő használata, mert ez az első amikor felmegyek a piacra. Ettől többre nincsen szükségem. Elvenar nem arról szól, hogy elszeparáljuk magunkat egymástól, és karanténban (stílusosan fejezzem ki magam) működjenek a testvériségek. A piac olyan, mint a "nagybani" az ország minden tájáról láthatóak a kínálatok, keresletek, aminek csak a térképed szab határokat. Szeretném ha ez így is maradna és nem szűkülne be azzal, hogy testvériségek zárkózzanak magukba belterjes kereskedelemmel. Vagy ha igen, akkor ezzel a lépéssel veszítsék is el a közös piactér lehetőségét, ha már úgy akarnak egymással kereskedni, hogy arra másnak ne legyen rálátása. A döntésüket vállalniuk kell. Jahh, hogy a tesóság nem termel mindenből annyit amivel cserélni tudnak és kellünk hozzá mi is, akik nem testvéreitek? Ekkor már jól jön a közös piactér, de amúgymeg nem? Nem várok választ a feltett kérdéseimre, mert evidens a válasz. Torzulásokat okozna az indítványod és nem válna előnyére a piactérnek, ami amúgy is hagy maga után kivetni valót.
 
Utoljára szerkesztve:

Member

Újonc
Én egyet értek a javaslattal... Kéne egy felület, amit csak a testvériség tagjai látják, mások nem, illetve a mostani globális piac... Nem minden ajánlatot szánok én sem szomszédoknak (is) ... márpedig sokszor Ők viszik el, amit csapattagnak szántam... És van hogy ki sem ér, már viszik :D Szóval én támogatom a javaslatot a testvériség és globális piac felülettel kapcsolatban ...
 

bere007

Veterán
Persze, megint nyúljanak bele és megint legyen rosszabb... logikus.

Bármi érv szólt eddig a változtatás mellett, mindent meglehet oldani egy minimális kreativitással. A szabad piac korlátozását ellenzem én is. Ha hiánycikket termel valaki és csapaton belül akar kereskedni, akkor tegyen ki ajánlatot a másik és vidd el te és megvan oldva a nagy probléma. Ilyenért feleslegesnek tartom megváltoztatni a rendszert. Ígyis van bőven mit javítani, fejleszteni....
 

Member

Újonc
Persze, megint nyúljanak bele és megint legyen rosszabb... logikus.

Bármi érv szólt eddig a változtatás mellett, mindent meglehet oldani egy minimális kreativitással. A szabad piac korlátozását ellenzem én is. Ha hiánycikket termel valaki és csapaton belül akar kereskedni, akkor tegyen ki ajánlatot a másik és vidd el te és megvan oldva a nagy probléma. Ilyenért feleslegesnek tartom megváltoztatni a rendszert. Ígyis van bőven mit javítani, fejleszteni....
Ez nem a szabad piac ellen menne... szabadon lehet használni a szabad piacot mint eddig, csak egy + felület, ahol csak a testvériség van jelen. Mindenki maga dönthesse el, hova pakol... Testvériségi, vagy globális piactér... ez másik millió hasonló játékban tökéletesen működik, nem ördögtől való 5let.... Már tesztelt bevált piaci megoldás...
 

Rikari

Veterán
Én egyet értek a javaslattal... Kéne egy felület, amit csak a testvériség tagjai látják, mások nem, illetve a mostani globális piac... Nem minden ajánlatot szánok én sem szomszédoknak (is) ... márpedig sokszor Ők viszik el, amit csapattagnak szántam... És van hogy ki sem ér, már viszik :D Szóval én támogatom a javaslatot a testvériség és globális piac felülettel kapcsolatban ...
Teljesen értem, hogy mit akarsz, de erre ott van a testvériségi kommunikáció (chatfal és belső üzenet). A gyors árúcserét le tudod bonyolítani szinte 99%-ban ha mindketten jelen vagytok és hamar adtok-vesztek egymás között. Megbeszélitek a kirakom, te elviszed és fordítva menetrendet és már meg is valósult a vágyatok. Minden a testvériségben maradt és mindenki azt kapta amit akart. Igen ehhez szinkronban kell lennetek, de hát ezért vagytok csapatban, hogy összedolgozzatok amikor arra szükség van. Mindent meg lehet oldani egy kis találékonysággal és szervezettséggel. Továbbra sem látom annak szükségét, hogy legyen elkülönített piac a meglévőn kívül, mert megoldható az amit szeretnétek, csak a kényelmi részét kell megváltoztatnotok. Összehangoltan kell piacolnotok, ennyi az egész. Hozok egy ettől sokkal nehezebb példát, amit rendszeresen meg tudunk oldani olyan játékosokkal, akik még csak nem is testvéreim. Egyeztetünk levélben, ki, mikor jön, találkozunk és cserélünk. Eddig soha nem voltunk sikertelenek. Az érző árúk frontján sokszor szükség van olyan partnerekre akikkel úgy tudsz árút cserélni, hogy az mindenkinek előnyős legyen. Ez csak azért nehezebb mert nincsen köztünk közvetlen kapcsolat, csak a levelezés, de még így is működik. Egyszerűen nincsen olyan, amit ne lehetne megoldani, ha intenzív kapcsolatokat építetek ki a játék közben egymással. Ha még egy testvériségben is játszotok, akkor meg a lehető legkönnyebb a dolgotok a piac terén is. Megbeszélés, összehangoltság és siker... minden csapatot ez visz előre. Ha nincsen kontakt, akkor megette a fene.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Az érvek és az a ellenérvek is meggyőzőek. S ahhoz mit szólnátok, ha, ez a lehetőség időkorlátozott lenne, mint például a végtelenség tornya? Addig tartana, amíg maga a Kaland is. Így volna lehetőség kipróbálni, hogy mégis milyen lenne a funkció.

"Gyere fel Budára, hozd magaddal ezt a gyűrűt, s én gazdagon megajándékozlak. De se szekéren, se gyalog, se lóháton ne gyere! Öltözz is fel meg ne is, hozz is ajándékot meg ne is! "

Manapság már minden a szerencsén múlik a játékban. Az Eventeken megnyerhető nyeremények (főleg az olyanokon, mint például a tavaly karácsonyi), a Végtelenség tornya is (lásd: Végtelenség tornya TP jutalom). Miért ne lehetne egy fix pontja játéknak? (még ha csak ideiglenes is lenne) Elvégre TK sincs minden héten. ;):)
 

Erica

Veterán
Sziasztok
Itt nem a Kereskedővel van a gond,hanem az egyensúly torzulásával.Mutatok itt a sok pofátlan ajánlatra.Viszont egy jó Testvériség sok csellel ki tudja küszöbölni azokat az ajánlatokat,amiket a tesóságon belülre szántak.Ha a Kereskedőt meg is bolygatják,akkor az arányokra kellene nagyobb hangsúlyt fektetni.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
A Ötletet kihirdettük szavazásra. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok.
Köszönjük az együttműködéseteket.
 

Doxa5

Újonc
Nem értem, én az 1:1 kereskedés híve vagyok, ami nem is kereskedés, inkább árucsere. Minden olyan játékost látatlanban utálok, aki nem így tesz. Aki kaland során direkt leszedi a 100-as ajánlatokat, pedig nincs szüksége rá, az még aljas is.
Kaland során simán kirakok 100-as ajánlatokat, de csak abból, amit én termelek. Ha elviszik külsősök, akkor elviszik. Feltételezem, nekik is kell a kalandhoz. Engem kár nem ért. Viszont, ha azért viszi el, hogy a csapatomat gátolja az előrejutásban, az egyrészt buta, másrészt kicsinyes. Nem ezen fog múlni a kaland sikere.
Amikor kezdtem a játékot, szinte hányingerem volt a nagyokos "kereskedőktől". Ja, a keresztajánlatoktól is. Azóta sokat javult a helyzet. Normálisabban sorba vannak rakva az ajánlatok, illetve a keresztajánlatok is normális szintre értékelődtek. Így a normál áruknál egész normális a piac.
Most az érzékeny áruknál látok hasonló hülyeségeket. Pedig akik érzékeny árut raknak ki, azok már nem kezdők.
Szóval, semmi szükség ilyen piacszűrésre, inkább a pofátlan játékosokra nincs szükség.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Játékosok!
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani mivel nem érte el a szükséges támogatottságot a közösség részéről.
 
Fent