• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

pár ötlet

Deleted User - 204368

Vendég
ami most talán a legzavaróbb számomra h a barkácsolás tele van ereklyékkel... még kis szinten csak-csak jól jöhet 700%ig de nagy szinten???? minek? vagy kössék szinthez mit tom én 5ös korig adja az akadémia és utána nincs vagy hozzák összhangba a végtelenített küldikhez h 11-3(?) ereklyét adjon és akkor talán az eventeknél tudják hasznosítani de szerintem vegyék ki mert szinte minden pörgetésnél ott vigyorog 1-2 5x1 ereklye... fölösleges. ezzel együtt viszont a macik megjelenésével megjelent az igény a kis állat eledelekre. régen sírás volt h túl sokat kapunk belőle most eljött az ideje h visszahozzák h legyen belőle újra sok. igény tuti lenne rá esetleg a 3x1 tápra is bejöhetne receptként.

másik a piac. sose értettem h miért van az vki felrak 50k terményt és "nagylelkűen" mögé rak +10et és az már 3! csillagos ajánlat ami valójában csak a 0,02% a teljes ajánlatnak. essünk össze tőle. legyen "tétje" a 3 csillagnak ami szerintem 10%a legyen a teljes ajánlatnak akkor már azt mondom h nagylelkű az egész.

a 3. az h a böngészős játék el van hanyagolva. értem én h a fő platform mostmár a mobil de miért kell ennyire elmaradnia a böngészőnek is? kb fél évet vártunk h a műhelyekben tudjunk indítani többet is egyszerre. jelenleg 1-2 előnytől eltekintve pl vadászat/levelezés nincs sok értelme böngészőről játszani. látogatni évekbe kerül míg mobilon csak a töredéke ennek. miért nem lehet őket párhuzamosan fejleszteni? nem hiszti vagy számonkérés csak érdekel h miért van ez.

bajnokit megint felhozom h túl monoton az egész. nem látom értelmét h leüljek katt tartomány katt harc katt 3x1 ágyús katt 2x1 leveli béka autoharc. következő megint ugyanez. és ezt 4x20-30 tartomány át. megoldásnak jó lenne ha belehetne rakni egy "alap formulát" és akkor beállítom neki h 3 ágyús 2 béka és mindig ezt rakja be. ha meg alakítani akarok rajta tudom az adott harc előtt cserélni de a kövinél mindig az alapot használná. és ezt a formulát üresen is lehetne hagyni ott ahol keverni kell a sereget h ne kelljen mindig cserélgetni ha olyan bajnoki van.


miközben írom a szöveget és átakarom fogalmazni kitörlöm a szöveg egy részét is de akkor a forum úgy dönt h nem csak adott szót törli ki hanem a másik szó előtt álló szóközt is vagy a sortörést. zavaró h törlöm a szót és megint gépelnem kell egy szóközt is megakasztja a gondolat menetet a szóköz beszúrása.
 

DeletedUser4433

Vendég
Nagyjából egyetértek a felvetésekkel,de csak nagyjából :)
Én például örülök az ereklyéknek a barkácsolásnál. Nyilván nem mindegyikre van szükségem ( de ahogy én egy adott ereklyét várok mindig, más lehet h éppen másikat ) Szóval én például legtöbbször kombináló katalizátort és fenséges fabrikálást készítek az akadémián,amihez kell a drágakő ereklye. Na és ebből,mindig hiányban szenvedek... ( nekem nem ez a bónuszos árum például,de mondjuk ez ebben most irreleváns is )

A többi pontban tényleg szuperek lennének a felvetések, de biztosan dolgoznak is rajta. A mostani újításoknak is nagyon örülök, fejlődik szépen a játék :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Én például örülök az ereklyéknek a barkácsolásnál. Nyilván nem mindegyikre van szükségem ( de ahogy én egy adott ereklyét várok mindig, más lehet h éppen másikat ) Szóval én például legtöbbször kombináló katalizátort és fenséges fabrikálást készítek az akadémián,amihez kell a drágakő ereklye. Na és ebből,mindig hiányban szenvedek... ( nekem nem ez a bónuszos árum például,de mondjuk ez ebben most irreleváns is )
jó de ezt ki tudod küszöbölni ha az adott ereklye bajnokságon kicsit komolyabban veszed és ott megpakolod magad
 

Mihaszna

Veterán
ami most talán a legzavaróbb számomra h a barkácsolás tele van ereklyékkel... még kis szinten csak-csak jól jöhet 700%ig de nagy szinten???? minek? vagy kössék szinthez mit tom én 5ös korig adja az akadémia és utána nincs vagy hozzák összhangba a végtelenített küldikhez h 11-3(?) ereklyét adjon és akkor talán az eventeknél tudják hasznosítani de szerintem vegyék ki mert szinte minden pörgetésnél ott vigyorog 1-2 5x1 ereklye... fölösleges. ezzel együtt viszont a macik megjelenésével megjelent az igény a kis állat eledelekre. régen sírás volt h túl sokat kapunk belőle most eljött az ideje h visszahozzák h legyen belőle újra sok. igény tuti lenne rá esetleg a 3x1 tápra is bejöhetne receptként.
Nem értem a logikádat. Miért nem mindjárt azt kéred, hogy minden egyes Új Recept esetén kötelezően legyen benne az Állateledel? Ha eddig az volt baj (mert tényleg az volt), hogy túl sok (amin változtatva lett), de most azt mondod, hogy túl kevés, akkor szerinted ha visszaállítanák, mennyi lenne rá az esélye, hogy most nem lesz "túl sok"?

másik a piac. sose értettem h miért van az vki felrak 50k terményt és "nagylelkűen" mögé rak +10et és az már 3! csillagos ajánlat ami valójában csak a 0,02% a teljes ajánlatnak. essünk össze tőle. legyen "tétje" a 3 csillagnak ami szerintem 10%a legyen a teljes ajánlatnak akkor már azt mondom h nagylelkű az egész.
Hogy téged idézzelek egy másik jegyből: "miért zavar téged ha vki egy csillagos vagy kereszt árút tesz ki? kereslet kínálat törvénye. ő lenne a hülye korrekt árut kitenni ha megveszik drágábban is. ha nem tetszik ne vedd meg" . :);)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nem értem a logikádat. Miért nem mindjárt azt kéred, hogy minden egyes Új Recept esetén kötelezően legyen benne az Állateledel? Ha eddig az volt baj (mert tényleg az volt), hogy túl sok (amin változtatva lett), de most azt mondod, hogy túl kevés, akkor szerinted ha visszaállítanák, mennyi lenne rá az esélye, hogy most nem lesz "túl sok"?
régen nem volt szükség sok állat eledelre. ha tűz főnixed volt akkor heti 3 bőségesen elég volt. mára bejöttek a macik és nem ritka h vkinek 2 vagy több is van. ezzel együtt már több állat eledelre lenne szükség de nincs. szerintem elég egyértelmű mire akartam ezzel rámutatni. az h én szeretném ha minden reciben lenne 1 álalt eledel meg az h a fejlesztők mit tartanak majd szükségesnek az 2 külön dolog. 1 dolog tény h több eledelre lenne szükség.

Hogy téged idézzelek egy másik jegyből: "miért zavar téged ha vki egy csillagos vagy kereszt árút tesz ki? kereslet kínálat törvénye. ő lenne a hülye korrekt árut kitenni ha megveszik drágábban is. ha nem tetszik ne vedd meg" . :);)
amit írsz értelmetlen....engem nem zavar ha keresztárú van fenn vagy aránytalan az egész. max nem veszem meg. most sem akartam tiltani h ne lehessen ez kint puszán a csillagos dolgok értékelésén változtatnék. nem akarok bunkó lenni de értő olvasás...
 

GreenKnight

Veterán
a böngészős játék el van hanyagolva. értem én h a fő platform mostmár a mobil de miért kell ennyire elmaradnia a böngészőnek is? kb fél évet vártunk h a műhelyekben tudjunk indítani többet is egyszerre.
Fordítva ülsz a lovon. A böngészős verzióban mindig is (vagy legalábbis mióta én játszom) működött a "számos indítás", ami a mobil verzóban nem lehetett megvalósítani, tehát oda "alkottak" valamit. Először a manuk görgetését, majd gondolom ennek továbbfejlesztésével a műhelyek egyidejű indítását. Mivel ez új volt a mobilon, ezért azt könnyebb volt megcsinálni. Nem a böngészős játékot hanyagolják, hanem a mobil verzióban könnyebb a fejlesztés, mert újabb.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Fordítva ülsz a lovon. A böngészős verzióban mindig is (vagy legalábbis mióta én játszom) működött a "számos indítás",
lehet nálam van a hiba de ez előtt 1 héttel h indítottál böngészőből 1xre több termelést?
 

Deleted User - 204368

Vendég
Amit én is szintén ajánlanék neked. A hangsúly a két kiemelt szövegrészen van. :)
amit te írsz nem más mint szándékos kötekedés. az én 5ltem pusztán korrekció számokkal és tényekkel ellátva de te direkt akarod elvinni ezt személyeskedésbe. ez minden csak nem épító kritika
 

Mihaszna

Veterán
amit te írsz nem más mint szándékos kötekedés. az én 5ltem pusztán korrekció számokkal és tényekkel ellátva de te direkt akarod elvinni ezt személyeskedésbe. ez minden csak nem épító kritika
Azért milyen érdekes, hogy ha te írod valakinek azt, hogy "ha nem tetszik ne vedd meg", akkor az építőjellegű kritika, mert nincs is olyan hangsúlya a mondatnak, hogy rosszul eshessen bárkinek is (függetlenül attól, hogy ki milyen módon veszi magára), de ha neked írják, akkor rád nézve az már sértő. Ezen érdemes lenne elgondolkodni. Részemről ezzel le is zártam a dolgot, mivel nem releváns a témával kapcsolatban.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Azért milyen érdekes, hogy ha te írod valakinek azt, hogy "ha nem tetszik ne vedd meg", akkor az építőjellegű kritika, mert nincs is olyan hangsúlya a mondatnak, hogy rosszul eshessen bárkinek is (függetlenül attól, hogy ki milyen módon veszi magára), de ha neked írják, akkor rád nézve az már sértő. Ezen érdemes lenne elgondolkodni. Részemről ezzel le is zártam a dolgot, mivel nem releváns a témával kapcsolatban.
de a kettő között köszönő viszony nincs.... én tiltok bármit is? nem... csak a számokkal malmozok. de te egy témától teljesne független dolgot csinálsz nincs mögöttes tartalom nincs építő jellem mögötte nincs valódi célod csak szítani a feszültséget. mikor én írtam ezt rákérdeztem h őt miért zavarja ha vki kereszt árút rak ki? csak annyi volt h zavarta a szemét. semmi több. nem volt racionális érve amellett h ez miért rossz. engem zavar ha vki többet vagy kevesebbet rak ki? nem... csak azt szeretném ha vki szeretné h 3 csillagos ajánlatot tudjun kitenni így előre kerüljön a piacon "fizesse meg az árát". ez egy értékelhető érvelés. van 1 stílusom kicsit tenyérbe mászó. tudok róla ez van. de én nem azért járok a fórumra h indok nélkül bökdössem a másikat. légyszives ezt a jövőben hanyagoljuk.
 

GreenKnight

Veterán
lehet nálam van a hiba de ez előtt 1 héttel h indítottál böngészőből 1xre több termelést?
Ugyan nálam már elég rég óta működik az egyszerre indítás, de ettől függetlenül kb. 1-2 másodperc alatt el tudom indítani azt a 6 műhelyemet, ami van. Ha esetleg nem ismernéd a módszert, akkor katt az épületre és meg se kell várni a felugró ablakot, már nyomhatod is a kívánt termelés számát. Pl. a műhelyben ital 1-es, egyszerű szerszám 2-es, kenyér 3-as, stb. De ugyanez működik a manukra is, pl. márványmaunál mozaik 1-es, oszlop 2-es, stb. Így a 16 manum és mellé a 6 műhely indítása összesen kb. 10mp. Nem egyszerre, nem egy gombnyomás, de majdnem. :D
Pár testvériségi kalandot végigtoltam, volt ahol majdnem 100 műhellyel. Kis gyakorlattal 10-15 másodpercen belül el lehet indítani akár 50 műhelyt is.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Ugyan nálam már elég rég óta működik az egyszerre indítás, de ettől függetlenül kb. 1-2 másodperc alatt el tudom indítani azt a 6 műhelyemet, ami van. Ha esetleg nem ismernéd a módszert, akkor katt az épületre és meg se kell várni a felugró ablakot, már nyomhatod is a kívánt termelés számát. Pl. a műhelyben ital 1-es, egyszerű szerszám 2-es, kenyér 3-as, stb. De ugyanez működik a manukra is, pl. márványmaunál mozaik 1-es, oszlop 2-es, stb. Így a 16 manum és mellé a 6 műhely indítása összesen kb. 10mp. Nem egyszerre, nem egy gombnyomás, de majdnem. :D
Pár testvériségi kalandot végigtoltam, volt ahol majdnem 100 műhellyel. Kis gyakorlattal 10-15 másodpercen belül el lehet indítani akár 50 műhelyt is.
hát mindennap tanul vmit az ember :D
 

Tessaiga

Erős harcos
pár gondolat ehhez.
Az, hogy valakinek régen van egybe indítasi lehetősége, az egyéni. Nem mindenkinek volt. Sokaknak nem rég jött be. Ezek után nem tudom, de szerintem mobilon előbb volt. Legalábbis nálam. Nagyon jó lenne a manukra is! Értem én, hogy 6 műhely, de egy manus event alkalmával, baromira nem mindegy, hogy lapozgatok, vagy gyorsbillentyűzök 80 manunál, avagy műhelynél, avagy két klikk. És nem oly rég volt ebből kalamajka. Felében el sem indította a termeléseket valamilyen kommunikációs bibi miatt. Asszem, ha túl hamar lépett ki az ember a játékból. kaland, stb. ugyanez. Persze pc-n is lehet 200 szomszédot meglátogatni... Nem mellesleg felesleges kommunikációnak tartom egyesével a szerverekkel.
Én nem harcolok, de minden pontját csak támogatni tudom a felvetéseknek. Tök jó, hogy van autoharc, de igen költséges, és a sok csatázási lehetőség miatt, másképp elég időigényes haladni. Én sajnálom, hogy kb. az emberek 99%-ától "elvették" a rendes harcot.
Kötekedés nélkül írtam, pár hozzászólónak próbáltam másik szemszögből megvilágítani a dolgokat.
És aki komolyan veszi ezt a játékot, az tudja, hogy felesleges kattintgatások, tapizások nélkül is a játékban lehet tölteni fél napot, anélkül, hogy felesleges lenne akár egyetlen mozdulat is. Bármi, ami a játékosok számára egyszerűbbé tesz dolgokat, és persze van is értelme, azt csak támogatni lehet.
játékstílustól függ sok dolog, hogy kinek mire van szúksége. Gondolok itt a barkácsban az ereklyékre, és eledelekre. Azonban. Az eled növelésének igényét most azért tartom jogosnak, mert újabb elemet raktak a játékba. Nevezetesen a macikat. A főnixek sokaknak csalódás volt az idejük, vagy bónuszuk miatt. Ha használni is akarják az emberek, akkor kell is az eledel. Én nem nagyon használom egyébként. Főnixet egyszerűen nem éri meg, a macik meg nem kellettek, mert nem harcolok. Saját vélemény, döntés, stílus. Az ereklyékre sok megoldás létezik, nem lenézve, akinek arra van igénye. Én támogatnám egy olyan megoldás bevezetését, ami pár hetes időintervallumba figyelné, hogy ki mit vesz le a barkácsban, és picivel sűrűbben adná be. Jó lenne, mert ha meg is változik az igényünk kis türelmi idővel igazodna hozzá a játék.
A pc verzióban nagyon tetszik az "új" lehetőség, miszerint a felfedezés, és a tartományok befejezése sokkal könnyebbé vált. Végre átláthatóbb. Appon hasonló dolgot jó lenne alkotni, a nehézségek kijelzésével együtt. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Tessaiga

Erős harcos
még egy hasonló ötlet a barkácshoz. Azt is megoldásnak látnám, hogy lehessen mondjuk 3 dolgot kiválasztani a barkácsban kapható dolgok közül, amit szívesebben látna az ember. preferencia lista. ilyesmi, amit egy kicsivel nagyobb eséllyel adhatna. Illetve lehetne nem preferált 3as lista is, amik nagyon nem érdekelnek. :)
Ezt talán könnyebb megvalósítani, és nem fáziskéséssel érvényesülne.

Nekem stratégiai játékoknál nem annyira jönnek be a teljesen véletlenszerű dolgok. Saját vélemény. Így a mit preferál xy egyéni, ezáltal a nyert dolgok megítélései. Talán ilyenekkel hozzám is közelebb kerülne a játék, mint stratégia. Jó példa.: vízió poros cucc. 500 gyémánt, 35 tp, vagy 4x kék láng. Hát persze ez utóbbit nyertem. Számomra értékelhetetlen nyeremény. kuka. De lehet más nagyon örülne neki. (Másik kettővel nem lett volna bajom.)
Értem én, ajándék ló... csak valaki nagyon szerencsés, valaki meg nagyon nem. Ez a stratégiában ilyen szélsőségesen hamar citákat, kritikákat válthat ki.
 

Calyr

Veterán
nem akarok bunkó lenni de értő olvasás...
Értő olvasás? Én sem akarok kötekedni, de mit nem lehet érteni abban a szabályban, hogy egy ötlet egy topik? Azaz ha több ötlet van, akkor mindegyiket külön topikba kellene írni? Sokszor még így is áttekinthetetlenné válik az adott téma, mert sokan azt írják, ami eszükbe jut - node ha már eleve így indul minden?

Aki ezt nem veszi figyelembe, az máris elvágta annak lehetőségét, hogy ebből a sima beszélgetésen túl bármi komolyabb lehessen. Félre ne értsetek, én is szeretek fórumozni, de ezzel így minden leírt szó lényegileg időpazarlás.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Értő olvasás? Én sem akarok kötekedni, de mit nem lehet érteni abban a szabályban, hogy egy ötlet egy topik? Azaz ha több ötlet van, akkor mindegyiket külön topikba kellene írni? Sokszor még így is áttekinthetetlenné válik az adott téma, mert sokan azt írják, ami eszükbe jut - node ha már eleve így indul minden?

Aki ezt nem veszi figyelembe, az máris elvágta annak lehetőségét, hogy ebből a sima beszélgetésen túl bármi komolyabb lehessen. Félre ne értsetek, én is szeretek fórumozni, de ezzel így minden leírt szó lényegileg időpazarlás.

végülis jogos meglátás bár én nem láttam sehol kiemelve h 1 ötlet= 1 topic de majd legközelebb eszerint fogok eljárni. nem akartam telefloodolni se a forumot de vettem. majd ha rám jön az ötletelés külön témákat hozok létre.
 
Fent