• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Nyeremény csere - Trollpiac

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Calyr

Veterán
Ötlet: ha már a jelek szerint sokféle nyereménynél a véletlengenerátor/kaszinózás hosszú távon is Elvenaros védjegy marad, szerintem sokat segítene ezen a helyzeten, ha a játékosoknak lenne lehetőségük elcserélni egymással a nekik nem szükséges nyereményeket. Első körben a végtelen torony nyereményei kapcsán jutott ez eszembe (eddig minden tornyot megcsináltam, így hegyekben áll nálam egy sor nyeremény, amit sosem fogok használni - de másnak jó lehet), de ez voltaképpen kiterjeszthető lenne minden, a raktárba kerülő, idézhető nyereményépületre.

A Trollpiac elnevezést a fantasy jelleg miatt hoztam be - sok mesei elem kapcsolódik hozzá (filmkedvelőknek lásd Hellboy kettő, könyvesek pl. Neil Gaiman: Sosehol).

A csere ráadásul azt jelentené, hogy nem eladni lehetne tárgyakat, hanem cserélni, ami szerintem jobban passzolna a játék egyediségébe - és ezzel jelentősen megnőhetne a játékban tölthető idő izgalmas, érdekes része.
Továbbá ezzel a testvériségek is óriási támogatást kapnának, hiszen a nagyobb játékosok így jobban segíthetnék (jutalmazhatnák, motiválhatnák) a kisebbeket.

A részleteket persze még ki kell találni, de ebbe szerintem csak akkor érdemes belemenni, ha a lényeg sokaknál átmehet.
 

Tessaiga

Erős harcos
ez megint a minek mi az értéke problémát veti fel. Így inkább egy olyat tudnék elképzelni, hogy ami nem kell xy-nak, azt kiteheti bárkinek, vagy klán tagjainak, vagy adott embernek, és aki a gyorsabb. Ugyanígy, ha áhitozik valaki valamire, akkor kiteszi kívánság listába, és akinek meg nem kell, az ajándékba odaadhatja.

Ám gondolom sokan inkább bedarálják majd barkácsban, mintsem imgyen adják. Bár ez is egy stratégia, nem feltétlen önzőség. :D
 

DeletedUser3

Vendég
Ilyen cserepiac nem lesz bevezetve egyetlen ok miatt: Hogyan akadályozod meg, hogy adott ember, aki két-három azonosítóval játszik, ne tudja a kisebbekről a "jobb" tárgyakat a nagyobb azonosítóra küldeni, így effektíve pusholni, még akkor is ha másik tárggyal fizetni kell érte?
Megnyerem a 186. félórás időáldásom, ami nekem nem igazán kell, de a kisebb accountomon nyertem egy varázslatos műhelyet, kicserélem, immáron tizedik alkalommal...

Nem lesz ilyen.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent