• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Névadó játék

DeletedUser519

Vendég
Viszont a Mirandyll innen ered: http://www.rprepository.com/ Az egyik karakter felhasználói neve. Ez a "fantasy nevek más játékokból" kritériumnak nem felelt meg.
A másik meg Elvenaria? Hozzáadták a jelenlegi szerverhez, hogy 'ia', az hogy nem pontosan ugyanaz, de ez akkor is "névmásolásnak" számít. Ez alapján az is bekerült volna, hogy Elvenarr, vagy hogy Elvenar_2?
Van egy olyan könyv, hogy The Federal Age, amit Keith B. Berwick írt 1789-1829 közötti eseményekről Amerikában. bár a Federal age nevű névadás sem pontosan ugyanaz.
Ez a szortírozás kicsit le lett egyszerűsítve, pedig nélkülük is megvan a 20 név.
De sajna tényleg úgy néz ki, hogy az emberek vagy azt szeretnék, hogy minél gagyibb legyen az új világ neve, mint például a Csodálatos macik földje, vagy a fair play már kiment a divatból, és a szövetségesek is szavaznak a csapattársukéra, miközben nem lehetett volna elárulni a bekerült neveket, hogy kihez tartoznak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Xenia

Veterán
..... valahonnan ismerős a Mythrandill is...
Nem beszélve a Mirandyll névről sem. Mindkettő megtalálható a listán. A javaslattevők biztos egy filmet néztek vagy könyvet olvastak és azért változtattak valamicskét a néven, hogy ne legyen egyezés. Eredeti név ugye: Mithrandir.
Igen, picit hajaz rá, de nem ugyanaz, és ez volt a kritérium.
Ez tényleg igaz. :)
 

Erica

Veterán
Sziasztok,,,szép Napot Mindenkinek!!
Nos a TAWARION-t sem most találta ki aki ide ajánlotta,hiszen Sindarin nyelven egy férfi nevet takar.A Sinda nyelv eredete 1917-re nyúlik vissza. Jellegzetessége a kelta - elsősorban a walesi - hangzás, amelynek egyik érdekessége a különféle hangzóváltozások - mutációk. Noha nem egyszerű, éppen ez teszi ezt a nyelvet oly széppé és dallamossá. ....Írhattam volna akkor a nevem Tündéül ami Clauriel. TAWARION-Szilveszter - Tawarion (tawar erdő + ion fiú);)Így ezt már kitalálták.
 

DeletedUser240

Vendég
Sziasztok,,,szép Napot Mindenkinek!!
Nos a TAWARION-t sem most találta ki aki ide ajánlotta,hiszen Sindarin nyelven egy férfi nevet takar.A Sinda nyelv eredete 1917-re nyúlik vissza. Jellegzetessége a kelta - elsősorban a walesi - hangzás, amelynek egyik érdekessége a különféle hangzóváltozások - mutációk. Noha nem egyszerű, éppen ez teszi ezt a nyelvet oly széppé és dallamossá. ....Írhattam volna akkor a nevem Tündéül ami Clauriel. TAWARION-Szilveszter - Tawarion (tawar erdő + ion fiú);)Így ezt már kitalálták.
Úgy tudom, nem volt kritérium, hogy kitalált névnek kell lenni. Amit én leadtam, az sem az én fejemből pattant ki, csakhogy a kritériumoknak megfelel. ;):)
 

DeletedUser

Vendég
Amit én leadtam azt is le lehetett fordítani magyarra. Kicsit utána néztem miért dobhatták vissza. Kiderült van egy kalandpark Németországban ezzel a névvel :(
 

DeletedUser513

Vendég
Egy biztos! Nehéz volt a kritériumoknak ténylegesen megfelelő névvel pályázni! Még egy sok fantasy, és sci-fi regényt elfogyasztott embernek is. Jómagam is nagyjából 10-12 ötletnek intettem búcsút - köszönhetően a webes rákeresésnek - mire az egyetlen név maradt, amivel beneveztem.
Sok szépen csengő, fantáziadús ötlettel találkoztam a listán, de meg kell mondjam, azért egy-két nevet még szűrtem volna. Ez viszont, csak az én véleményem...
 

Erica

Veterán
Egy biztos! Nehéz volt a kritériumoknak ténylegesen megfelelő névvel pályázni! Még egy sok fantasy, és sci-fi regényt elfogyasztott embernek is. Jómagam is nagyjából 10-12 ötletnek intettem búcsút - köszönhetően a webes rákeresésnek - mire az egyetlen név maradt, amivel beneveztem.
Sok szépen csengő, fantáziadús ötlettel találkoztam a listán, de meg kell mondjam, azért egy-két nevet még szűrtem volna. Ez viszont, csak az én véleményem...
ez tejlesen igaz....„Egy Gyűrű mind fölött, egy Gyűrű kegyetlen, egy a sötétbe zár, mert bilincs az Egyetlen.”
 

DeletedUser

Vendég
Kettő darab elf szótár figyel a szobában, az egyik ajtókitámasztó a másik sublódláb.:cool: A csakráim így tudnak jól áramolni.:D De azt mondjátok meg kérlek, hogy a szótáraimban a szürke miért szerepel így : mithren? és nem mithran.
- rosszak a szótárak? (ez igaz, inog a sublód)
- rossza szemem? (ez igaz, de a kor...)
- fordítva fogom a könyvet?
- nem tudok valami fontosat a nyelvről? (semmit sem tudok róla)
- a diszpizsivel mégis pályázni kellett volna!!

Azt írják négy nyelvet alkotott. Lehet, hogy épp attól függően találta ki, hogy este felé a hangulat mennyire hágott a tetőfokára. :rolleyes:

Ha van olyan, hogy odafönn akkor ő most lefelé tekingetvén biztos nagyon jókedvű.:cool:
 

DeletedUser

Vendég
Azt írják négy nyelvet alkotott.
Legjobb tudomásom szerint többet, de ennek utána kell néznem.
A sublótbillegés pedig a rossz nyelvkönyv választás miatt lehet. Általános tévhit, hogy a szindarin nyelv (korábban noldorin) a legelterjedtebb. Kérdezz meg itt a fórumon bárkit, mindenki ezt hiszi, de ha a környezetedben érdeklődsz, ugyan ez a tévhit él. Ennek a tévhitnek az alapja, hogy Ő is úgy hivatkozik a szindarin nyelvről, hogy The Elven-tongue. Ezzel szemben a quenya nyelv sokkal kidolgozottabb (nem beszélve arról, hogy nagyon hasonlít a finnugorra).
Lásd.:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Quenya_nyelv

Tehát, cseréld fel a két nyelvkönyvet!
 

DeletedUser513

Vendég
Persze-persze! Quenya, sindarin, telerin, khuzdul, aduni...
De hol marad a nehéz shyriiwook/xaczik, a non calmari, sy bisti, klingon, vulkáni, kardassziai, ferengi, vagy a nyelv határait túl lépő telepatikus képességek a 8472-es fajnál, vagy a betazoidoknál? Hmm? :p
Bár, mindezek felett -kicsit visszakanyarodva- aki onodrim-ül tud, az előtt le a kalappal! :D
 

DeletedUser519

Vendég
Már megbocsássatok de a TAWARION-t valamelyik Tolkien könyvben is benne van, és az egyik kritérium pontosan az volt, hogy ne legyen könyvben, játékban, stb már használatos név.
 

DeletedUser

Vendég
A környezetemben? Mármint itt a Garay téren? Azonnal levágnának!!! Ezt megígérem...:D:D
Én elhiszem, hogy valaki úgy nyilatkozik valamiről, hogy The-Elven-tongue, de ez keveset változtat azon a szomorú tényen, hogy én ettől még nem tudom mit jelent.:oops:
Tényleg csak, hogy elmerüljek egy kicsit a tudás édes fürdőjében : de ezek az általatok (és mások által) említett "nyelvek" akkor most nyelvek, vagy közülük a legősibb továbbfejlődése uram bocsá' dialektusai.o_O Mi válassza el a nyelvet a dialektustól?
Valamelyikről talán azt olvastam, hogy mindössze (kb) 2200 szót tartalmaz és ez az egyik legtöbb.
Ezen az úton szálon elindulva....akár én vagy közülünk bárki....(nyelvész leszek, szót nevelek, az új szóval, én is híres....:D:D) az eredeti szöveggel Koncz énekelte...

Tisztelt Theodorul!

Én nagyon szívesen belemegyek veled egy ilyen beszélgetésbe, de azt kockáztatod, hogy fenti soraidat szavanként (és szájbarágós módon) el kell magyaráznod. Na most ebből még mindig nem lesz beszélgetés, mert max tátott szájjal bólogatok. Ettől pedig a családom rendszerint óva int, azt mondják egyszerűen nem áll jól nekem. Semmi entellektüel nincs benne. Az egyetlen melyet ki tudtam hámozni az :aduni, de csak azért mert a szomszéd esküszik rá, szerinte aludni-t akartál írni...:D:D Ja... és a számokat értettem.

A második sorról ha mégis kiderül, hogy egy baszk kézilabda csapat összeállítása, én nem fogok meglepődni. Előre szóltam! :cool:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha regelek egy űrstratégiára, nem feltétel, hogy tisztában légyek a Planck idővel vagy a Higgs bozonnal.
Nekem tényleg nem hobbim "a" Tolkien, (de tisztelet annak akinek az) pedig a filmet pontosan 9x láttam, imádom. A könyv? nem írom le, mert megszűnik a tagságom itt...:confused:
De érdekel a világ, szeretem a lényeit, mint olvashattad akár azonosulni is tudok egy-egy kreatúrával. Főleg ha én találom ki...:rolleyes: Ennek ellenére megmaradok kérdezőnek a témában, nem hiszem, hogy nagyon elmerülnék benne. Persze ha felkeltitek az érdeklődésemet...

Pl : 6 perce tudom, mi is az az The-Elven-tongue. :cool:

Mivel pedig kiderült, hogy itt bőszen:D van szakértő, hát a feltett kérdéseimre bizony választ várok!:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Elnézésedet kérem. Itt én azt olvastam ki a soraid közül, hogy Tolkienről írtál. Gondoltam szereted, mivel hasonló zseniális képzelőerővel vagy te is megáldva (feltételezve, hogy az itteni írásaid csak úgy kipattannak a fejedből). De beszélhetünk a Higgs mechanizmusról is, bár mint egyszerű, koszosnyaku földi halandó, a véleményem az a kvantumfizikáról, hogy ott az elmélethez keresnek gyakorlati bizonyosságot. De beszélgethetünk a matematika gyönyörű, csodálatos és számomra igen csak nagyon távoli tudományáról is. Max. csak olvasom, amit írsz róla. Tessaiga árucsere százalékról történt értekezése többször is könnyeket csalt a szemembe. Úgy éreztem magam, mint az üstfoltozó vándorcigány, amikor a következő faluban meglátja a templom tetején dolgozó bádogosokat, majd a templomtéren figyelő polgármestert így szólítja meg.
- Lássa Polgármester úr! Mennyire ügyesek vagyunk, mi iparos emberek!
 

DeletedUser

Vendég
Elnézést? Nincs miért. ;) Tényleg Tolkienre (de ha nem róla beszéltem volna akkor sem lenne miért) céloztam. Szeretem-e ? A fantasyt szeretem. Azt az írót aki Angliának akart írni egy komplett mitológiát? Mondjuk igyekszem a helyén kezelni. A környezet vonz leginkább, a lények nem saját kútfő, a történet.... De ez én vagyok, lehet bennem van a hiba. Nem vitatom.
Ide nem írhatok Neked a Higgs részecskéről. Pedig akarnád...:cool:
A koszosnyakúra egyszerűen ki sem térek... Az az én Suttyóelf királyom, aki almásderesre :D húzza az alattvalóit ha nem hagyják Elvenározni két küldöttség fogadása közt.

"a véleményem az a kvantumfizikáról, hogy ott az elmélethez keresnek gyakorlati bizonyosságot."
Tegyük fel, hogy 7 évesen egyszer éhes voltam, kimentem a konyhába és csak úgy rövidnadrágosan elkezdtem matatni a kredenc ajtaját, a zsírosbödönt keresve. Na itt a történet nem is folytatódik. Voltam én, az éhségem, valahol a zsírosbödön, meg az az elképzelés, hogy ezt a magam is meg tudom csinálni, mert láttam már hogy készül. Mondhatjuk, volt egy elméletem. Ha sikerült találni kenyeret, kést és miegymást, majd (nem szaporítom) egyszerűen megettem , akkor az elméletem helyes volt. Ha almaszeletekre kentem a zsírt vagy más bakot lőttem, az elméletem helytelen és éhen maradtam.
Egy biztos, legyen az kvantumfizika vagy zsíroskenyér, ha nincs gyakorlati tapasztalatom valamiről (de eszembe jut), akkor van egy elméletem (persze ezer szinonimája van de a lényeg ua.), ha meg is akarom valósítani, abban az esetben az elméletemhez keresek gyakorlati bizonyosságot. Szóval nem kell megijedni, azt is emberek "alkották" és sok minden így működik.

A névadó játékkal kapcsolatban, ha már itt vagyunk!

Tapsoljuk meg a győztest! Készüljünk a következő játékra, ahol remélhetőleg jobbak leszünk.
Szerintem megérdemli.:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent