• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Mennyit kell gyártani?

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Micu65

Felderítő
Windows 10, Firefox 71.0
1575753390591.png

Kinek mi a tisztességes mennyiség?

És "mellesleg" ma ez a 6. hogy Alapvetőt kell gyártanom
 

Deleted User - 204368

Vendég
szerintem csak frissítened kell az oldalt és rendbe jön
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Ha nem nyitod meg a feladatot, hanem csak fölé mész a grincsnek a képernyő szélén, ahol a küldetés embereinek ikonjai vannak egymás alatt, akkor ott tooltip-ben darabra pontosan mutatja, hogy mennyit csináltál/ mennyit kér összesen.
Az viszont nagyon áldásos és talán nem különösebben nehezen megoldható lenne, ha ezt a segítő ablakot lecserélnék olyanra, mint amit a tesó kalandhoz fejlesztettek ki és egyszerre mutatja a haladást az összes feladat esetében, ami jelen esetben az összes lehetséges árú, amivel teljesíthető a küldetés.

(mindentől függetlenül persze ez egy bug, csak kérdés, hogy alkalmi vagy reprodukálható-e, mert ha nem, akkor nagyon nehéz kitalálni, hogy mi okozta)
 

DeletedUser3567

Vendég
Nálam pedig olyan "hiba" fordult elő, hogy a kért alapanyag mennyiséget először 13120-ra írta, majd mikor elértem, átváltott 17000-re. És ez nem a szokásos kijelzési hiba volt (ha egy épület fölé viszem a kurzort először teljesen más értékeket mutat, majd ha ismét ráviszem akkor a helyeset).
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nálam pedig olyan "hiba" fordult elő, hogy a kért alapanyag mennyiséget először 13120-ra írta, majd mikor elértem, átváltott 17000-re. És ez nem a szokásos kijelzési hiba volt (ha egy épület fölé viszem a kurzort először teljesen más értékeket mutat, majd ha ismét ráviszem akkor a helyeset).
nem lehet h pont akkor fejlődtél 1 korszakot? pl törp korból tündébe?
 

DeletedUser5439

Vendég
Nálam pedig olyan "hiba" fordult elő, hogy a kért alapanyag mennyiséget először 13120-ra írta, majd mikor elértem, átváltott 17000-re. És ez nem a szokásos kijelzési hiba volt (ha egy épület fölé viszem a kurzort először teljesen más értékeket mutat, majd ha ismét ráviszem akkor a helyeset).
Így igaz. Valami hiba lehet, mert nekem 1200 alapvető vagy kézműves gyártást kért és ahogy meglett, egyből átváltott 1800-ra pedig nem léptem át másik korba.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Így igaz. Valami hiba lehet, mert nekem 1200 alapvető vagy kézműves gyártást kért és ahogy meglett, egyből átváltott 1800-ra pedig nem léptem át másik korba.
de ez h volt? 1200 árú kellett meg lett leadtad a küldit v nem lett kész és helyette más értéket adott meg?
 

DeletedUser5439

Vendég
de ez h volt? 1200 árú kellett meg lett leadtad a küldit v nem lett kész és helyette más értéket adott meg?
Lehet, hogy nem volt érhető? Egy ugyanazon feladat volt, nem másik. Ahogy szedtem le a deszkát, hogy meglegyen az 1200 db és ahogy meglett már nem 1200, hanem 1800 kellett. Nem egy következő feladat volt. Egy feladaton belül történt a változás.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Lehet, hogy nem volt érhető? Egy ugyanazon feladat volt, nem másik. Ahogy szedtem le a deszkát, hogy meglegyen az 1200 db és ahogy meglett már nem 1200, hanem 1800 kellett. Nem egy következő feladat volt. Egy feladaton belül történt a változás.
érthető volt csak így furcsa h változott magától. így rákérdeztem biztos ami biztos alapon. így nem igazán van 5letem h mi is ez a bugon kívül
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Lehet, hogy nem volt érhető? Egy ugyanazon feladat volt, nem másik. Ahogy szedtem le a deszkát, hogy meglegyen az 1200 db és ahogy meglett már nem 1200, hanem 1800 kellett. Nem egy következő feladat volt. Egy feladaton belül történt a változás.
Az van, hogy korábban beszedtél valamilyen t2-s árút (leánykori nevén kézműves árút, vagyis kristályt, tekercset vagy selymet), ezért mutatta az 1 200 db-t, mert t2-ből ennyi kell a küldi teljesítéséhez. Egészen addig ezt a számot mutatja, amíg valamilyen t1-s (alapvető) árúból nem szedsz be többet és így azzal kerülsz közelebb a feladat befejezéséhez. t1 árúból azonban minden esetben több kell a feladat teljesítéséhez, jelen esetben 1 800.
Ez tehát nem hiba, hanem egy teljesen elfuserált küldetés-megvalósítás, és azt a programozót, aki ezt így csinálta meg, azt a minőség-ellenőrt, aki ezt átengedte és főleg a játékmestert, aki mindezért felelős, annyiszor kéne péklapáttal hátba verni, ahányszor egy játékos kiakad, mert azt remélte, hogy teljesítette a feladatot, és menet közben szembesül, hogy valójában egyáltalán nem.

Amúgy meg kedves @Hoshi ha már én végzem a Te munkád, és csinálom a felhasználói támagatást helyetted, - immáron 3. nekifutásra, - lennél szíves valamiféle visszajelzést adni arról az ötletről, ami ezt kavarodást legalább az asztali verzióban enyhíthetné és többen, különböző nemzetiségű fórumokon felvetettük, én itt a magyaron legelőször itt.
Merthogy érdekes módon erre valahogy nem sikerül hetek óta reagálni, de akkor villám gyorsan felbukkansz, és tudod(?), hogy mi a munkád, amikor valaki saját véleménye helyett azt vezeti elő, hogy szerinte mi a fejlesztők véleménye. És amikor emiatt letorkolják, akkor ahelyett, hogy helyre raknád, hogy a saját véleményére szorítkozzon, ne pedig fikciós műfajokban alkosson, még meg is veregeted a kis vállát, hogy milyen ügyes, hogy elmondta a véleményét (pedig egyáltalán nem azt tette). Az, hogy az ilyen fajta trollkodás mellett nyíltan kiállsz, újra és újra, a játékot, fejlesztőket kritikával illetőket pedig hasonló trollkodó stílusban kezeled vagy kitiltod vezetett oda, hogy mára gyakorlatilag kihallt a fórum - ahogy arra @gilingalang is kertelés nélkül rámutatott. Bármilyen bájosak is @Korboncnok játékai, próbálkozásai, nem fognak életet lehelni a közösségbe, ha a fejlesztőket (látszólag) bevédő trollkodók folyamatos megerősítése és mindenki más lesajnálása marad a fórum fő irányelve.
 

DeletedUser5262

Vendég
Bármilyen bájosak is @Korboncnok játékai, próbálkozásai, nem fognak életet lehelni a közösségbe
Itt az én részemre reagálnék.

Köszönöm a bókot, megpróbálok rá pozitívan tekinteni. A játékaim nem azért léteznek, hogy "gyertek fórumozni, fizetek érte gyémánttal, csak gyertek könyörgöm!". Az írásodból valami hasonlót érzek. A "játékok nem azért léteznek" itt és ebben a formában, hogy embereket csaljunk közösségépíteni. Azért játszunk, mert van rá felhasználható keret és király dolog együtt játszani. Teljes mértékig szeretném visszautasítani a kijelentésed, miszerint ezek "próbálkozások". Amennyiben jobban ízlene nyeremény nélkül, megcsinálhatom úgy is.

Azt a gondolatod nem tévesztetted el, hogy a játékoknak van céljuk. Ami félrement, az a megállapításod volt. A játékok ugyanis azokat a célokat szolgálják, hogy egy kicsit a nehezebb anyagi helyzetű játékosokat is előre tudjuk segíteni, ezáltal is egyensúlyozni a játékosok közti fejlődési mértéket. Azt nem tudjuk meghatározni, hogy kinek mennyit kéne adni, anyagi helyzetet nem vizsgálunk. Megpróbálunk minél több embernek minél többet segíteni.

Köszönöm, hogy meghallgattál és kérlek az én minigames közösségemet ne keverd bele egy olyan vitába, ami azt a témát nem érinti. A játékból megérkeznek, játszunk egyet, aztán haladunk tovább. Ha megtetszik valakinek marad és fórumozgat. Záró gondolatként engedj meg annyit, hogy:
Azért a fórum a helyszín, mert itt lehet a legkényelmesebben és kötetlenebben a játékokat levezetni. Ne láss bele többet, mint ami. Ebből kifolyólag az ilyen jellegű összeesküvés elméletek gyártásával kérlek hagyj fel. Vannak olyanok, akik azért fizetést kapnak a médiában ;)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Itt az én részemre reagálnék.

Köszönöm a bókot, megpróbálok rá pozitívan tekinteni. A játékaim nem azért léteznek, hogy "gyertek fórumozni, fizetek érte gyémánttal, csak gyertek könyörgöm!". Az írásodból valami hasonlót érzek. A "játékok nem azért léteznek" itt és ebben a formában, hogy embereket csaljunk közösségépíteni. Azért játszunk, mert van rá felhasználható keret és király dolog együtt játszani. Teljes mértékig szeretném visszautasítani a kijelentésed, miszerint ezek "próbálkozások". Amennyiben jobban ízlene nyeremény nélkül, megcsinálhatom úgy is.

Azt a gondolatod nem tévesztetted el, hogy a játékoknak van céljuk. Ami félrement, az a megállapításod volt. A játékok ugyanis azokat a célokat szolgálják, hogy egy kicsit a nehezebb anyagi helyzetű játékosokat is előre tudjuk segíteni, ezáltal is egyensúlyozni a játékosok közti fejlődési mértéket. Azt nem tudjuk meghatározni, hogy kinek mennyit kéne adni, anyagi helyzetet nem vizsgálunk. Megpróbálunk minél több embernek minél többet segíteni.

Köszönöm, hogy meghallgattál és kérlek az én minigames közösségemet ne keverd bele egy olyan vitába, ami azt a témát nem érinti. A játékból megérkeznek, játszunk egyet, aztán haladunk tovább. Ha megtetszik valakinek marad és fórumozgat. Záró gondolatként engedj meg annyit, hogy:
Azért a fórum a helyszín, mert itt lehet a legkényelmesebben és kötetlenebben a játékokat levezetni. Ne láss bele többet, mint ami. Ebből kifolyólag az ilyen jellegű összeesküvés elméletek gyártásával kérlek hagyj fel. Vannak olyanok, akik azért fizetést kapnak a médiában ;)
Hát azt nem gondoltam volna, hogy az rossz indulatú feltételezés, hogy Téged azért kértek fel ide játékok szervezésére, közösség (újjá)építésére, mert az Inno netalán minimális mértékben érdeklődik a fórumain történtek iránt, uram bocsá' tenni próbál lépéseket, ha az egyik közösségének fórumán drasztikusan visszaesett az aktivitás. Mert, Te akármit is akartál beleérteni abba, amit írtam, én erre utaltam. De köszönöm, hogy tisztáztad, hogy ilyenről szó sincs, és elnézést, hogy ilyen elvetemült összeesküvés elméletet merészeltem koholni.
További sikeres minijáték-közösség építést kívánok Neked!
 

DeletedUser3

Vendég
Nos Highly, nem fogom megadni neked azt az örömöt, hogy reagáljak a kommentedre, nem ér annyit. Ellenben annyit igen, hogy egy kissé fájó búcsút vegyünk tőled.

A jelzett hibával kapcsolatban: a supporton tudunk segíteni, hogy pontosan mi okozza a problémát.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent